Jump to content

[LG G4] Προβλήματα γενικά


yarisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξετικαρε το μία, ξανακανε τικ και κάνε μια επανεκκίνηση.

 

Ευχαριστω φιλε το εκανα κι εφτιαξε....!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 545
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας

Ειμαι νεος στο forum και θελω μια βοηθεια με το προβλημα μου

Εχει 1-2 μερες που το κινητο δεν ξυπναει με το διπλο χτυπημα σε κλειστη οθονη

κλειδωνει κανονικα με διπλο αλλα δεν ξεκλειδωνει

παρατηρησα οτι οταν το συνδεσω στην φορτιση με 3 χτυπηματα δουλευει αμα το αποσυνδεσω σταματαει

Μερικες φορες αμα θυμηθει μπορει και δουλεψει για λιγο αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο προβλημα

 

Υπαρχει καποια λυση σε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!!!!!

Γεια σας

Ειμαι νεος στο forum και θελω μια βοηθεια με το προβλημα μου

Εχει 1-2 μερες που το κινητο δεν ξυπναει με το διπλο χτυπημα σε κλειστη οθονη

κλειδωνει κανονικα με διπλο αλλα δεν ξεκλειδωνει

παρατηρησα οτι οταν το συνδεσω στην φορτιση με 3 χτυπηματα δουλευει αμα το αποσυνδεσω σταματαει

Μερικες φορες αμα θυμηθει μπορει και δουλεψει για λιγο αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο προβλημα

 

Υπαρχει καποια λυση σε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μετα απο επαναφορα....

Παρατηρησα μονο οτι οταν το βαζω στην φορτιση δουλευει αλλα με 3 κλικ και οχι 2

Ολα αυτα στο αναμα τησ οθονης

στο κλειδωμα δουλευει φυσιολογικα

 

μεχρι και ολα τα τεστ εκανα απο τα κρυφα μενου και ολα βγηκαν αψογα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία αρχίζει να μου κάνει πολλά νερά. Πέρα από το image retention κάνει επανεκινησεις. Πλακέτα 606 (αλλαγμένη από bootloop). Έχω παρατηρήσει όταν ζεσταίνεται ή ζορίζεται. Μια φορά μου το έκανε σε παιδικό πάρτυ που τράβηξα 2 με 3 φωτογραφίες απανωτά (χωρίς φλας) και το επανέλαβε και μετά την επανεκιννηση μετά από λίγη ωρα. Πολλές επανεκινησεις και όταν παίζω Pokemon go με τον μικρό. Με τη μπαταρία δεν το συζητάω.. 2 μπαταρίες και ιδίως με Pokemon δεν με βγάζουν πάνω από 1 1/2 ωρα. Χωρίς Pokemon αδειάζει μέχρι το απόγευμα με χαλαρή χρηση...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους στο μαύρο χρώμα της οθoνης αριστερα παρατήρησα κοκκινίλα σαν σκιά αλλα μόνο στο μαύρο φοντο πισω μηπως ξερει καποιος πως λειτουργει το σερβις της lg να το πάω για αντικατασταση τους παίρνεις τηλ ερχοντε το περνουν πως γινεται μενεις χωρίς συσκευή?Ευχαριστω......

ΥΓ Με την αλλαγή της οθόνης αλλάζει κ το μπεζελ γυρω γυρω ευχαριστώ εκ των προτέρων.....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ειμαι νεος στο forum και θελω μια βοηθεια με το προβλημα μου

Εχει 1-2 μερες που το κινητο δεν ξυπναει με το διπλο χτυπημα σε κλειστη οθονη

κλειδωνει κανονικα με διπλο αλλα δεν ξεκλειδωνει

παρατηρησα οτι οταν το συνδεσω στην φορτιση με 3 χτυπηματα δουλευει αμα το αποσυνδεσω σταματαει

Μερικες φορες αμα θυμηθει μπορει και δουλεψει για λιγο αλλα μετα απο λιγο παλι το ιδιο προβλημα

 

Υπαρχει καποια λυση σε αυτο???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολους στο μαυρο χρωμα της οθωνης αριστερα παρατιρησα κοκκινιλα σαν σκια αλλα μονο στο μαυρο φοντο πισω μηπως ξερει καποιος πως λειτουργει το σερβισε της lg να το παω για αντικατασταση τους παιρνεις τηλ ερχοντε το περνουν πως γινεται μενεις χωρισ συσκευη?Ευχαριστω......

ΥΓ Με την αλλαγη της οθονης αλλαζει κ το μπεζελ γυρω γυρω ευχαριστω εκ των προτερων.....

 

Επικοινώνησε με την Procordia και θα σου λύσουν όλες τις απορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το g4 δεν εχει βιντεοκλιση ?

Όχι δεν έχει όπως έχουν τα Samsung. Έχει όμως μέσω Skype, viber κλπ κλπ

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τον τελευταίο καιρό το κινητό δεν λαμβάνει σήμα 4+ cosmote εκεί που έπιανε και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιο θέμα η cosmote η είναι κανένα θέμα του κινητου η κάποια ρύθμιση???? Μόνο H+ αυτή τη στιγμή
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τον τελευταίο καιρό το κινητό δεν λαμβάνει σήμα 4+ cosmote εκεί που έπιανε και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιο θέμα η cosmote η είναι κανένα θέμα του κινητου η κάποια ρύθμιση???? Μόνο H+ αυτή τη στιγμή

Σίγουρα αναφέρεσαι στο G4; Δεν νομίζω να πιάνεις 4G+, μπορεί να κάνω και λαό αλλά εγώ δεν είδα ούτε στο εξωτερικό σε χώρες που είχαν εδώ και δύο χρόνια 4G+.

Η cosmote πάντως τον π__ρ__Ι ασύστολα τελευταία

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμη και τώρα που γράφω έχω 4G+...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να προσθέσω ότι αυτό που είχα ήταν το δικαρτο μήπως και παίζει το ρόλο του... δεν ξέρω...

 

Στάλθηκε από το SM-G610F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως τον τελευταίο καιρό το κινητό δεν λαμβάνει σήμα 4+ cosmote εκεί που έπιανε και θέλω να ρωτήσω αν έχει κάποιο θέμα η cosmote η είναι κανένα θέμα του κινητου η κάποια ρύθμιση???? Μόνο H+ αυτή τη στιγμή

Τελικά είναι θέμα του δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά...εδώ και κάποιες μέρες αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φόρτιση. Συνδέω το φορτιστή και μετά από 1 δευτερόλεπτο σταματάει η φόρτιση και στην κατάσταση γράφει "εκτός φόρτισης". Δεν γράφει δηλαδή ούτε ότι φορτίζει αλλά ούτε και "αποφόρτιση". Επίσης κάποιες φορές αντί να γράφει φόρτιση AC γράφει φόρτιση USB ενώ το βάζω κανονικά στον φορτιστή. Δοκίμασα να αλλάξω πρίζα η φορτιστή το κάνει και πάλι. Μετά από αρκετά "βάλε-βγάλε" το βύσμα τελικά φορτίζει... Έχει συμβεί σε κανέναν; Είναι λέτε θέμα μπαταρίας η πλακέτας; Η Lg απ το τηλέφωνο μου είπαν ότι μάλλον θέμα μπαταρίας είναι...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150 και μέχρι 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παίδες ψάχνω καλές ψείρες, και αυτές από το G4 του αδερφού μου ήταν πολύ καλές... και με σωστή τοποθέτηση έβγαζαν και ωραίο μπάσο.

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο?

 

Πήρα Marshall ψείρες, πολύ καλές και με ακρίβεια αναπαραγωγής, αλλά δε μου αρέσουν τόσο όσο οι ψείρες του G4 και σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να δώσουν το μπάσο τους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Προβλήματα γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...