Jump to content

UMI Rome X


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις την τελευταία έκδοση για την ώρα. Προσωπικά όσο την δοκίμασα ήταν οκ. Το κινητό πλέον το χρησιμοποιεί ο αδερφός μου ο οποίος είναι ικανοποιημένος όπου επίσης μου είπε πως το touch δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 74
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.Το παράγγειλα και εγώ από igogo.Είχα κάτι πόντους δώρο από το κατάστημα και μου βγήκε τελική τιμή στα 45 ευρώ :D. Μάλλον είναι το φθηνότερο full metal 5.5" smartphone παγκοσμίως!!!!
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

http://www.e-shop.gr/kinito-umi-rome-x-dual-sim-gold-p-TEL.090261?utm_campaign=newsletter160708&utm_medium=email&utm_source=newsletter-all&utm_term=12-kinito+tilefono&utm_content=12.1-kinito+umi+rome+x+dual+sim+gold

 

Για οποιον ενδιαφερεται για το κινητο, και δεν επιθυμει να περιμενει 1 μηνα και να φοβαται και για τελωνες( αν και το κινητο μαλλον περναει βασει εγκυκλιου ατελως στον παραληπτη) το εχει προσφορα το eshop.

 

Υποψιν στην περιγραφη λεει οτι εχει μονο αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος που θα το βρω διαθέσιμο; Βλέπω στο gearbest και geekbying και minideal ότι δεν είναι διαθέσιμα. Το vickmall δεν το εχει.
Link to comment
Share on other sites

http://www.banggood.com/UMI-ROME-X-5_5-inch-2_5D-Screen-MTK6580-1_3GHz-Quad-Core-Smartphone-p-1026453.html

 

Αν θες επιπλεον αγοραστικες επιλογες ψαξε στον ιστοτοπο kimovil το rome X.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω μπαταρία για το κινητό?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

τελικα προσπαθησα να παραγγειλω απο geekbying, αλλα μετα απο 2 βδομαδες (αναμονη , επικοινωνια) μου ειπαν ( με το ζορι) οτι δεν υπηρχε διαθεσιμο και μου επεστρεψαν τα χρηματα. Δοκιμασα να αγορασω απο To2c αλλα και εκει μετα απο αναμονη μερικων ημερων, μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο και ας λεει ακομα οτι εχουν stock.

Τωρα, να ζητησω πισω τα χρηματα και απο αυτους και να περιμενω ποιος θα το φερει πρωτος;

Δεν ξερω τη να κανω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πήρα κι εγώ σήμερα στα 53€. Με βολεύει το Dual band WiFi επιδη θα το έχω για ασύρματη συσκευή στο σπίτι και για κηνιτο ρεζερβα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI M2-A01W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit :ακύρωση παραγγελίας λόγο ότι διάβασα πολλές περιπτώσεις ότι δεν δουλεύει η δεύτερη μπάντα 5ghz του WiFi. Εντάξει είπαμε φθηνό αλλά όχι να πουλάνε ότι έχει ac WiFi και να μην έχει τελικά.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
βρε παιδιά δεν βλέπω να κινείται η ενότητα τόσο καλό τηλέφωνο είναι και δεν έχει προβλήματα ? γιατί το παρήγγειλα και εγώ .'Εκανα λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, μετά από ακύρωση από 2 μαγαζιά, γιατί δεν είχαν διαθεσιμα παρηγγειλα από aliexprress. Μία χαρά το κινητό. Σε χρυσό το πήρα. Δεν έχει κάποιο θέμα με το touch, από ότι διάβασα σε άλλους. Το φορτωσα εφαρμογές και δεν νιώθει τίποτα, πετάει. Μόνο ή κάμερα είναι λίγο απογοητευτική, αλλά αφού το λέει ότι είναι 5mp και πειραγμενη φτάνει στα 8mp, φαίνεται κάπως. Πάντως για 55€ με 5.5 ίντσες κινητό είναι καταπληκτικό, όχι μόνο αξίζει τα λεφτά του αλλά και 100€ να είχε πάλι θα το σκεφτόμουν να το επερνα.Τωρα παρηγγειλα για ένα φιλαράκι, γιατί σε όποιον το δειχνω και τους λέω 55€ δεν το πιστεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Το έχει και το eshop γύρω στα 100 ευρώ. Ο αδερφός μου που το έχει μήνες είναι ευχαριστημένος. Βέβαια για κάποιον άλλον που το παρήγγειλα αναφέρει ότι το μικρόφωνο καμιά φορά δεν ακούγεται καλά στους άλλους, αλλά δεν ξέρω μήπως έχει να κάνει και με το δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά δεν βλέπω να κινείται η ενότητα τόσο καλό τηλέφωνο είναι και δεν έχει προβλήματα ? γιατί το παρήγγειλα και εγώ .'Εκανα λάθος?

 

ok,ευχαριστώ.Το περιμένω να έρθει αντε να δούμε

Link to comment
Share on other sites

55 ευρω κανει το κινητο, και αυτα που κανει τα κανει με αξιοπρεπεια. Οποτε καμερες, και wifi μην περιμενετε πολλα

Το έχει και το eshop γύρω στα 100 ευρώ. Ο αδερφός μου που το έχει μήνες είναι ευχαριστημένος. Βέβαια για κάποιον άλλον που το παρήγγειλα αναφέρει ότι το μικρόφωνο καμιά φορά δεν ακούγεται καλά στους άλλους, αλλά δεν ξέρω μήπως έχει να κάνει και με το δίκτυο.

διορθωνεται μεσα σπο τις ρυθμισεις του ΜΤΚ

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν ξέρω αν ζητάω πολλά , αλλά θα ήθελα να έχει δυνατό ακουστικό για της συνομιλίες και καλό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

Όταν μπαίνω στους χάρτες , έχω δεν εχω wifi, αυτό συνδέεται για ένα δευτερόλεπτο στα δεδομένα και με χρεώνει ( 1€ whats up).

Δοκιμασα ρυθμίσεις και στην τοποθεσία το βάζω στην επιλογή που λέει μόνο συσκευή αλλά πάλι μπαίνει, άσε που αμα το κλείσει και το ανοιξεις πάλι, πάει πάλι στην υψηλή ακρίβεια.

Το ίδιο πρόβλημα είχα παλιά με ένα zoppo που είχα, αλλά εκείνο λύθηκε με update που έβγαλε ή εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

όταν έχουμε αναπάντητες, καινούργια μηνύματα κ.ά ποια εφαρμογή έχετε για να σας ειδοποιεί ? μια που δεν έχει led notification.
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά μια βοήθεια , πήγα να βάλω μια νέα ρομ και το κινητό δεν ανοίγει τι να κάνω? με flash tool τα δοκίμασα όλα download only ,firmware update, format+download αλλά τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση ενός μηνος, παρατήρησα ότι ή εμβέλεια του σήματος wifi ήταν τραγική. Μέσα στο δωμάτιο με το ρουτερ και δεν είχε φουλ σήμα. Στο διπλανό δωμάτιο το έχανε.

Ένα άλλο που πήρα για φίλο, έπιανε κανονικά.

Οπότε δεν αντεξα και το ανοιξα να το ριξω μία ματιά και βρήκα ότι ή κεραία, στην ουσία αυτοκόλλητο αλουμινοταινια μονωμενη, δεν ήταν καλά στη θέση της με αποτέλεσμα να μην ακουμπάει στην επαφή που έπρεπε. Το έβαλα στη θέση του και έφτιαξε. Άρα όσοι έχετε θέμα με το σήμα, να το κοιτάξετε.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι μεμονωμένο πρόβλημα που απλά έτυχε. Το κινητό έχει πάρα πολύ καλή οθόνη, κάμερα, wifi, ποιότητα κλήσεων. Ο αδερφός μου που το έχει, θυμάμαι καλοκαίρι στην παραλία με έντονο ήλιο και η οθόνη αξιοπρεπέστατη ώστε να βλέπεις και να κάνεις αυτά που θες, σε αντίθεση με άλλες συσκευές σε αυτή τη κατηγορία που ζορίζονται στην αντηλιά..

Το μόνο που θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερο είναι το ηχείο που δεν έχει πολύ μπάσο. Ωστόσο είναι ικανοποιητικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προφανώς είναι μεμονωμένο πρόβλημα που απλά έτυχε. Το κινητό έχει πάρα πολύ καλή οθόνη, κάμερα, wifi, ποιότητα κλήσεων. Ο αδερφός μου που το έχει, θυμάμαι καλοκαίρι στην παραλία με έντονο ήλιο και η οθόνη αξιοπρεπέστατη ώστε να βλέπεις και να κάνεις αυτά που θες, σε αντίθεση με άλλες συσκευές σε αυτή τη κατηγορία που ζορίζονται στην αντηλιά..

Το μόνο που θα ήθελα να ήταν λίγο καλύτερο είναι το ηχείο που δεν έχει πολύ μπάσο. Ωστόσο είναι ικανοποιητικό.

 

αυτο θα ρωταγα γιατι καποια βιντεο τη δειχνουν καπως ξεπλυμενη κ σε καποια αλλα ειναι απιστευτη.

Απο ηχο ακουστικου πως τα παει?γενικα η συνομιλια?

Link to comment
Share on other sites

Όχι η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί κάπως ξεπλυμένο είναι η απόδοση του μαύρου χρώματος, αλλά γενικά τα χρώματα είναι καλά και η φωτεινότητα επίσης πολύ καλή!

Ο αδερφός μου που το χρησιμοποιεί μου έχει πει ότι η ποιότητα κλήσεων είναι μια χαρά. Επίσης όποτε μιλάω μαζί του επειδή πάντα έχω και εγώ αλλά και ο αδερφός μου ενεργοποιημένο το 3g βλέπω εμφανίζει ένδειξη cu hd που σημαίνει ότι υποστηρίζει κλήσεις hd. Μάλιστα η ποιότητα που τον ακούω είναι αισθητά ανώτερη!

Link to comment
Share on other sites

Όχι η οθόνη είναι πάρα πολύ καλή. Το μόνο που μπορεί να θεωρηθεί κάπως ξεπλυμένο είναι η απόδοση του μαύρου χρώματος, αλλά γενικά τα χρώματα είναι καλά και η φωτεινότητα επίσης πολύ καλή!

Ο αδερφός μου που το χρησιμοποιεί μου έχει πει ότι η ποιότητα κλήσεων είναι μια χαρά. Επίσης όποτε μιλάω μαζί του επειδή πάντα έχω και εγώ αλλά και ο αδερφός μου ενεργοποιημένο το 3g βλέπω εμφανίζει ένδειξη cu hd που σημαίνει ότι υποστηρίζει κλήσεις hd. Μάλιστα η ποιότητα που τον ακούω είναι αισθητά ανώτερη!

 

Κ πανω που θα σε ρωταγα για HD κλησεις,αλλα σκεφτηκα οτι παραηταν απαιτηση γιαυτη την τιμη.Ομολογω οτι δεν το περιμενα απο αυτη τη συσκευη..Πρωτη φορα που ακουσα hd κληση οταν ετυχε εγω κ μια φιλη πηραμε καινουριες συσκευες κ ειχαμε 3G κ οι δυο κ απλα επαθα πλακα οταν ακουσα τη φωνη απτην αλλη μερια.

Οποτε μοιαζει μονοδρομος σαυτα τα λεφτα ειναι τρομερη ευκαιρια το κινητακι καθως απτον υπολοιπο επωνυμο ανταγωνισμο δε παιρνεις κατι αξιολογο οχι στα 100 αλλα ουτε κ στα 150ε..

ευχαριστω για τις διευκρινησεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...