Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6800 & 6822


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aναμένεται.. :rolleyes:

http://www.nokia.com/pics/phones/phone_models/mainpage/phone_models_6800.jpg

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα έβρισκα ενδιαφέρον είναι να κρατάς σημειώσεις στο 6800 και μετά να γίνονται sychronize με τα notes του outlook. Γενικά είναι εύχρηστη η δυνατότητα notes του 6800?
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τοσο αργη εγχρωμη οθονη ειχα καιρο να δω σε κινητο .

Επισης , καπως αχρηστο μου φανηκε το qwerty πληκτρολογιο μονο και μονο για sms και mms .

Με ενα html browser (τι λεω ο ανθρωπος) θα ηταν πιο χρησιμο .

Επισης , αυτο το ανοιξε κλεισε στο πληκτρολογιο , θα ηθελα να δω ποσο καλο θα ειναι μετα απο 4-5 μηνες .

Ναι μεν σε καινουριο κινητο , φαινοταν αρκετα "σκληρο" και ανθεκτικο , αλλα απο την νοκια δεν εχουμε καλα παραδειγματα απο το παρελθον

(βλεπε καπακι 7110 και πληκτρολογιο 7650 )

Την ιδια μπαταρια της σειρας 3xxx της νοκια ομως βρηκαν να του βαλουν ?

Ουτε καν απο σειρα 8xxx οπως στο 7650?

 

Ενταξει , το εθαψα .

Ειχε και 2 καλα παντως.

Η οθονη ειναι αρκετα μεγαλη , και η ακουστικη του ηταν αρκετα καλη .

Να δεχοταν και φωτογραφιες μεσω irda και θα ηταν ακομα καλυτερο .

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησες μήπως τη δυνατότητα να γράψεις σημειώσεις (notes)? Είναι εύχρηστος ο τρόπος? Κάνει sychronize με notes του outlook χωρίς πρόβλημα? (Ρωτάω πλέον εγκυκλοπαιδικά γιατί ενδιάμεσα αποφάσισα και πήρα το P800)...
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις ποσο το πουλανε? :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Τελικά μάλλον απέτυχε αυτό το κινητό... Γιατί μου φαίνεται ότι το έχουν όλοι ...γραμμένο?

Ξέρει κανείς το 6800i τι καλύτερο θα έχει?

Link to comment
Share on other sites

re paidia gnorizi kaneis an pernei kanera giati den eida pouqena na to leei sta xaraktiristika tou monon dexete mms;i kamera auti pou exei vgalei i nokia den leei oti kanei kai gia auto to montelo...........ma ti kani auti i nokia, pali mas koufane
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλά, τελικά είμαι ο μοναδικός κάτοχος 6800 στο forum;

 

Τέλος πάντων, ας γράψω 5 πράγματα μπας και χρησιμεύσουν σε κανέναν...

 

-Ποιότητα κατασκευής: κορυφαία. Αυτό το κινητό δεν ξέρει τι σημαίνει τζόγος.

 

-... επίσης δεν ξέρει τι σημαίνει τρίξιμο!

 

-Ο μηχανισμός του πτυσσόμενου πληκτρολογίου είναι φοβερά ποιοτικός σε αίσθηση, αν και το είχα άγχος στην αρχή. Μένει να δω πως θα τα πάει με τον καιρό.

 

-Ήχος: Α Ψ Ο Γ Ο Σ! Και από το ακουστικό, και από το stereo handsfree (συμπεριλαμβάνεται), και από το μεγάφωνο αν. συνομιλίας! Και στις κλήσεις, αλλά και κατά την χρήση ραδιοφώνου. Super! (...market lol )

 

-Σήμα: πολύ καλό!

 

-Συμπεριφορά στο δίκτυο: επίσης.

 

-Με το πλήρες πληκτρολόγιο γράφεις πραγματικά γρήγορα, αν δεν βαριέσαι να το ανοιγοκλείνεις για κάθε μήνυμα.

 

-Η αίσθηση των πλήκτρων (μέσα έξω, lol ) είναι καταπληκτική. (βέβαια, το τηλ δεν ανοίκει στην κατηγορία super mini => υπάρχει αρκετός χώρος που επιτρέπει ποιοτική κατασκευή πλήκτρων.)

 

Αυτό που αναφέρεται σε διάφορα fora του εξωτερικού, περί υπερβολικά αργού email client είναι, δυστυχώς, πραγματικότητα. Δεν μπορώ να ξέρω αν οφείλεται στο ότι είναι γραμμένος σε java (δεν είναι σαν τα υπόλοιπα μενού, ξεκινά σαν τις εφαρμογές που εγκαθιστούμε στο κινητό, μηνυματάκι 'opening...', κλπ), αλλά κάνει 6 sec να ξεκινήσει, και μερικά υπομενού θέλουν από 3-4 sec... Λες, "πάει, κόλλησε, πάω για restart", και εκεί που το δάχτυλο κατευθείνεται στο κουμπί του καλλύματος της μπαταρίας, τσακ, μπαίνει στο μενού! Ας ελπίσουμε σε updated έκδοση του client.

 

Πάντως, μέχρι στιγμής, το εν λόγω κουμπί μου χρειάστηκε μόνο την πρώτη φορά, για να βάλω την μπαταρία μέσα!!! λολ.

 

Η οθόνη είναι μεγάλη και πολύ φωτεινή.

 

Κατά τα άλλα, το τηλ είναι τυπικό series 40, με ότι συνεπάγεται αυτό: ghosting της οθόνης, μέτρια ταχύτητα στα μενού, κλπ.

 

Κάτι που παρατήρησα: Έχει φοβερά γρήγορη εκκίνηση και εγγραφή στο δίκτυο (SIM Vodafone), συγκριτικά με άλλα series 40 που έχω δοκιμάσει (5100, 6100).

 

Σε γενικές γραμμές, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου, ευχαριστώ.

Αν είχε ανοιχτές υπέρυθρες, θα είμουν ενθουσιασμένος.

 

Έχει ωραίο design, κλέβει ματιές, είναι βολικό στο (μεγάλο μου) χέρι, και πολύ κομψό, παρόλη την ύπαρξη QWERTY πληκτρολογίου.

 

Η προσεγμένη επιλογή και συνδυασμός υλικών, του δίνουν μια αίσθηση πολυτέλειας, αντοχής και μοντέρνου σχεδιασμού. (εμένα δεν μ'’αρέσει, πωλείται άψογο στο κουτί του με απόδειξη, χαχαχα!)

 

Καλή συνέχεια!

Φιλικά,

Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
na rotiso gia otn diadoxo tou to 6850 to opio tha ne paromio ke tha xei ke camera kserei kaneis?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dina-21- (15 Φεβ. 2004 , 04:21)

 

ti einai to ghosting stis o8wnes??!?!!?

 

 

Ama exeis parathrhsei se merikes o8ones argei na e3afanistei h prohgoumenh eikona prin emfanistei h kainourgia, me apotelesma na vlepeis gia ligo 2 eikones mazi. Afto to lene ghosting - argh o8onh :)

 

--

 

Telika to phre kaneis allos to kinitaki afto? exw akoma ena t29s.. Exei pesei poly h timh tou twra pou vghke to 6820 kai to skeftomai na to xtypisw :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εχει πεσει η τιμη του??

Τελευταια φορα στο πλαισιο το ειδα στα 242 ευρω. Τωρα ποσο εχει??

Να πεφτε στα μισα απο αυτη καλα θα ταν!!

Το 6820 ομως πολυ πιο ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

To plaisio to exei 242 eurw telikh (me fpa) xwris sindesh.

 

Ama skefteis oti otan vghke ekane 500, den einai asxhma :p

 

Pantws egw 8a h8ela poly to 6810. Mporei na mhn einai toso wraio oso to 6820 alla exei radio + bluetooth :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ. ΤΟΥ 6800. ΟΜΟΛΟΓΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ. ΕΝΟΨΗ ΤΟΥ 6820 ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ, Η ΝΟΚΙΑ ΚΛΑΣΣΙΚΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΓΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ 6800 ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ 7 ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΣΕ STOCK. ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ 6820 ΑΛΛΑ ΕΒΓΑΙΝΕ ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ ΧΑΜΗΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ (ΟΥΤΕ ΚΑΝ 640Χ420) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΚΡΙΒΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ.

 

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΜΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥ. ΤΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΑΔΙΟ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ. Ε-ΜΑΙΛ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ. ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΧΕ BLUETOOTH ΚΑΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΣΥΜΒΑΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΝΟΚΙΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ, ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΤΟΥ. ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΟ. (ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΗΤΑΝ ΤΟ SIEMENS C55).

ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ. ΤΟ ΣΗΜΕΙΟΜΑΤΑΡΙΟ ΧΩΡΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3000 ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ. ΒΟΛΙΚΟΤΑΤΟ. ΓΡΑΦΩ ΛΙΣΤΕΣ ΓΙΑ SUPER MARKET Κ.Τ.Λ. ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΙΔΕΕΣ, ΥΠΕΝΘΥΜΗΣΕΙΣ Κ.Τ.Λ. ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΤΑΞΗ ΤΩΝ ΠΛΗΚΤΡΩΝ ΑΠΟ ΤΟ KEYBOARD ΤΟΥ PC ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ ΠΟΛΥ. ΜΕ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΜΟΝΙΜΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ ΑΝΟΙΧΤΟ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΟΛΙΚΟ. ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑΤΑ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ, ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΧΕΡΙ. ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΡΟΠΑΡΑΔΟΤΟ ΤΡΟΠΟ Η Τ9 ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ.

ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΗΣ ΣΤΙΒΑΡΟΤΗΤΑΣ. Η ΟΘΟΝΗ ΕΧΕΙ ΤΟ GHOSTING ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΩ. ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΒΟΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΟΤΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΚΡΟΣ ΦΑΚΟΣ.

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ DESIGN ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΥΡΙΛΕ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙ ΠΟΛΥ Η ΣΥΣΚΕΥΗ, ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΟΥΠΑ. ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΦΗΜΙΣΜΕΝΗ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΕ ΚΟΣΜΟ, ΠΑΝΤΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΑ ΒΛΕΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ. ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΚΕΤΟ Η ΝΟΚΙΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ HANDS FREE ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΧΤΡΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΔΙΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟ PC.

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ, ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΑΡΙΟ, ΑΝΤΖΕΝΤΑ (ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ, ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΩΝΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.

 

ΟΙ ΠΟΛΥΦΩΝΙΚΟΙ ΗΧΟΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΚΑΜΑ ΤΩΝ ΗΧΩΝ, ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΑΠΛΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΜΑΤΟΣ. ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΩΔΙΕΣ. ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΙΣΧΥΡΟ ΜΕΓΑΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΠΑΡΕΠΙΠΤΩΝΤΟΣ. Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΟ ΠΛΑΙ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΟ DESIGN (ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ.

 

ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΣΚΕΥΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: ΠΡΕΠΕΙ ΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΙΝΗΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΘΕΣΙΜΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΓΙΑ <<TEST DRIVE>> ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ SOFTWARE KAI TON ΧΕΙΡΙΣΜΟ ΜΙΑΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ. ΠΡΙΝ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΤΟ 6800 ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΤΑΣΩ ΑΝ ΠΛΗΡΕΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΟΥ STANDARD.

 

ΓΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΘΑ ΣΑΣ ΚΡΑΤΩ ΕΝΗΜΕΡΟΥΣ...

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ JAVA ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΣΤΟ 6800, ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΟΠΟΥ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΑ ΚΕΛΣΙΟΥ ΣΕ ΦΑΡΕΝΑΙΤ, ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΣΕ ΠΟΔΙΑ, ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΕ ΙΝΤΣΕΣ, ΤΑ ΚΙΛΑ ΣΕ ΛΙΒΡΕΣ Κ.Τ.Λ.

 

ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ SITE ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ (ΧΡΗΣΙΜΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ) ΑΛΛΑ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΩ ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕΛΩΔΙΕΣ, ΕΙΚΟΝΟΜΗΝΥΜΑΤΑ, ΛΟΓΟΤΥΠΑ, GAMES Κ.Τ.Λ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΜΙΑ ΣΟΒΑΡΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ JAVA; ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ.

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

an pas sto aivnaet ke apo sta series 40 apps tha breis efarmoges an ke den iparxei ke tpt poli sobaro!

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας περήφανοι χρήστες του 6800.

Παιδιά η μπαταρία του 6800 είναι απο τις υποψήφιες μπαταρίες προς ανατίναξη. Δέν ξέρω αλλα με έχει φοβήσει το γεγονός. Το καλό που της θέλω της ΝΟΚΙΑ είναι να κάνει ελέγχους και να αποσύρει τις ελαττωματικές μπαταρίες. για εμάς που έχουμε τέτοια κινητά που φέρουν αυτές τις μπαταρίες, καλό θα είναι να μας καλέσουν τα νόκια κλαμπ ανα την χώρα και να μας αντικαταστήσουν τις φονικές μπαταρίες, με καινούριες μή επικίνδυνες, ή να μας αντικαταστήσουν τα 6800 με κινητό 6800ae με νέα anti-explode τεχνολογία θωρακισμένου τύπου.

Ευχαριστώ.

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

Το 6800 που έχω, τυχαίνει στα καλα του καθουμένου εκεί που το έχω αφημένω πάνω στο γραφείο, ξαφνικά ανάβει ο φωτισμός του. Εχει τύχει σε κανέναν σας; Δέν έχω διαβάσει στο manual για κάτι σχετικό.
All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

αφού είσαι ο μονος που το έχει πως περιμένεις να σου απαντήσει καποιος?

i am back at last .....

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tranquillity (19 Απρ. 2004 , 22:03)

 

αφού είσαι ο μονος που το έχει πως περιμένεις να σου απαντήσει καποιος?

 

καλοοοοο!!! :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Για τον μοναδικο που κατεχει το τηλεφωνο:

:) :worry:

6800 NHL-6 Vers.5.46

 

Changes/improvements made from MCU SW version 3.14 to version 5.46:

 

- Call and network management:

- User interface modification to PLMN search

- Improvements to voice call functionality in weak field

- Auto answering feature added using CARKIT-126

- Call Divert icon not disappear after power off & on

- Java application downloading in routing planete-nokia change

- AT+CHRS=1 command

- E-mail retrieving with POP3

- SIM:

- Call control response improvement with DTMF string

- MMS/SMS:

- E-mail over SMS functionality activated

- E-mail:

- OTA settings through SMS API supported

- Improved E-mail performance and flash memory handling

- Improved memory full –situation handling when changing mailbox settings

- Improved handling of empty fields when saving mailbox settings

- Improved big cc –and bcc –fields handling

- Changed application handling of wrong GPRS settings

- Added more generic error notes, because all information is not received from network

- Progress indication added to UI

- Main Menu/Settings menu structure changed

- Removed “Deleted Messages” –folder

- E-mail headers hidden in viewer

- Support for same character encoding in reply as in viewing

- “Delete when downloading” menu item removed

- Blackberry E-mail: Added new application for Blackberry email BES support. This is operator specific feature and needs activation in production. In most country variants this messaging feature is usually disabled.

- Notes:

- Automatic uppercase in start up from qwerty side added

- Synchronisation:

- End –key handling improvements while synchronisation is ongoing

- Browser:

- WAP connection not disconnected after download when not opening midlet

- Games:

- Bounce updated (1.13 -> 1.18)

- Triple POP updated (1.6 -> 1.7)

- Applications:

- Converter II updated (1.7 -> 2.3)

- Portfolio II updated (1.4 -> 1.5)

- Languages:

- Dutch: When downloading a Java application the word ‘gedownload’ added

- Polish: Removed duplicates of <and> characters

- Danish: Some translations changed in Triple pop settings

- Russia/Ukraine/Latvian/Lithuanian: added uppercase Z with caron from qwerty side

- Tone adjust layout in ringing volume, keypad tones changed to level control

- Status indicators added to partial display mode (e.g. missed call indicator or silent profile indicator)

- Improvement for scrolling animation menu on WAP browser

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Η μόνη διαφορά από το 6820? Πρόσθεσαν VGA camera.

 

http://www.nokia.com/BaseProject/Sites/NOKIA_MAIN_18022/CDA/Categories/Phones/PhoneModels/Nokia6822/Messaging/_Content/_Static_Files/messaging_main.jpg

 

Specs

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON ( 7 Ιαν. 2005 , 17:58)

 

Η μόνη διαφορά από το 6820? Πρόσθεσαν VGA camera.

 

 

Και οθονη 65.536 χρωματων... :) Αυτα προλαβα να δω...Δεν μπορει.Πρεπει να υπαρχουν κι αλλα...Αλλα για τη Nokia μιλαμε... :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

νέο Nokia 6822

 

Η τελευταία γενιά συσκευών επικοινωνίας μέσω μηνυμάτων της Nokia προσθέτει νέα χαρακτηριστικά και λειτουργικότητα σε έναν ήδη πρωτοποριακό σχεδιασμό.

 

Η Nokia παρουσίασε πρόσφατα την νέα προσθήκη στην επιτυχημένη σειρά συσκευών επικοινωνίας μέσω μηνυμάτων, το Nokia 6822. Επιπρόσθετα με τα κινητά τηλέφωνα που έχουν προηγηθεί στο χαρτοφυλάκιο της Nokia, τα οποία συνδύαζαν τις εξαιρετικές λειτουργίες με την εύκολη εισαγωγή κειμένου, το νέο Nokia 6822 έχει έναν μοναδικό σχεδιασμό που αποτελείται από ένα πλήρες πληκτρολόγιο για αποδοτικότερη εισαγωγή κειμένου. Το νέο αυτό κινητό τηλέφωνο, διαθέτει επίσης μια προηγμένη VGA βιντεοκάμερα και μια έγχρωμη οθόνη 65.536 χρωμάτων.

 

Η σύνθετη συσκευή επικοινωνίας υποστηρίζει μια ευρεία σειρά λύσεων e-mail και άμεσης επικοινωνίας με μηνύματα, εύχρηστες δυνατότητες Διαχείρισης Προσωπικών Πληροφοριών (PIM) και ασύρματο συγχρονισμό δεδομένων. Tο Nokia 6822 αναμένεται να είναι διαθέσιμο το πρώτο τρίμηνο του 2005.

 

Οι κάτοχοι του Nokia 6822 μπορούν να επωφελούνται από μια μοναδική συσκευή η οποία ικανοποιεί τόσο τις προσωπικές όσο και τις επαγγελματικές τους ανάγκες. Η συσκευή υποστηρίζει πολλαπλούς λογαριασμούς e-mail και ημερολόγια και μπορεί να συγχρονιστεί πολύ απλά με το PC ακολουθώντας λίγα βήματα. Η διαμόρφωση είναι εύκολη για τα e-mail, μηνύματα και internet browsing μέσω των over–the–air ρυθμίσεων που είναι διαθέσιμες από τα περισσότερα δίκτυα. Το κινητό τηλέφωνο επίσης διαθέτει προ-εγκατεστημένες εφαρμογές για ιδιωτική και επαγγελματική χρήση.

 

Βασικά χαρακτηριστικά:

 

o Σχεδιασμός εύκολος στη χρήση για αποτελεσματική επικοινωνία με μηνύματα σε προσωπικό και επαγγελματικό περιβάλλον.

 

o Tri-band που λειτουργεί στα δίκτυα GSM/GPRS/EGPRS.

 

o Ευρεία σειρά από λύσεις e-mail με υποστήριξη IMAP4. POP3, STMP και SyncML και υποστήριξη για BlackBerry Connect .

 

o Στιγμιαία μηνύματα

 

o Συνδιάσκεψη πέντε ατόμων καλώντας από το ενσωματωμένο μεγάφωνο και φωνητικές κλήσεις.

 

o Ενσωματωμένη VGA βιντεοκάμερα που υποστηρίζει βίντεο και χρήση με νυχτερινή λήψη.

 

o Υψηλή ταχύτητα XHTML,Internet Browsing με SSL/TLS ασφάλεια

 

o Χειρισμός και τοπικός συγχρονισμός του ημερολογίου, των επαφών (contacts), και των σημειώσεων με ένα συμβατό PC χρησιμοποιώντας την ασύρματη τεχνολογία Bluetooth, υπέρυθρες ή καλώδιο δεδομένων.

 

o Ασύρματη τεχνολογία Bluetooth με δυνατότητα χρήσης των ασύρματων παρελκομένων όπως car kits και ακουστικά.

only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...