Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την 7.0 από το XDA όταν εκκινεί το τηλέφωνο βγάζει κάποιο σφάλμα??

Επίσης δουλεύουν οι εφαρμογές για τράπεζες που χρησιμοποιούν NFC, όπως πχ το ALPHA WALLET?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανενα σφαλμα δεν βγαινει. Γινεται setup κανονικα οπως και στην 6αρα (ΜΜ)

Το NFC ειναι by default ενεργο στο setup. Δε γνωριζω αν λειτουργει με εφαρμογες μιας και δε το εχω χρησιμοποιησει ποτε ετσι.

Το δοκιμασα με αλλο NFC τηλεφωνο και παιζει μια χαρα σε μεταφορα φωτογραφιας.

Αυτο που διαπιστωσα ειναι οτι εχει σαφως καλυτερη διαχειρηση ενεργειας και μπαταριας. Πλεον δε βλεπω αυτα τα αλλοπροσαλα στην εφαρμογη της μπαταριας (απο τις ρυθμισεις) που εκλεινες τις εφαρμογες και εδειχνε οτι τρωγαν τη μπαταρια και επρεπε να κανει καποιος διακοπη.

Επισης το βραδυ το αφησα idle. Με την 6αρα μου ετρωγε απο 5 ως 10% αναλογα τις ορεξεις του. Χτες μονο 2%

Το μοναδικο bug ειναι οτι στην εφαρμογη της google η συσκευη φαινεται ως H815 αντι για H818. Παρολα αυτα και οι 2 καρτες λειτουργουν κανονικα και η εναλλαγη γινεται οπως πριν

Γενικα κανενα προβλημα ως τωρα με μαλλον καλυτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Δοκίμασα και εγώ τη τύχη μου με dirty flash. Επέλεξα UPGRADE στο LGUP.

 

Έγινε κανονικά η αναβάθμιση, δε βγάζει σφάλμα CUST στην αρχή (όπως έχει αναφερθεί κάποιες φορές στο XDA), μου κράτησε όλες τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις, στις ρυθμίσεις εμφανίζεται κανονικά σαν H818P, δουλεύει κανονικά σαν δίκαρτο, και όλες οι τραπεζικές εφαρμογές που είναι λίγο πιο "αυστηρές" δουλεύουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι με πρωτες εντυπωσεις. Γενικη λειτουργια απροβληματιστη με σιγουρα καλυτερη μπαταρια. Σημερα για παραδειγμα απο το πρωι ειμαι στο 73% που σε αλλες περιπτωσεις θα ημουν στο 50%. Θα ελεγα οτι με ενοχλει το ασπρο της κουρτινας στο drop down menu.

Πιο smooth λειτουργια αν και αυτο δε μπορω να το συγκρινω αμεσα γιατι το τηλεφωνο δεν ειναι τοσο φορτωμενο με εφαρμογες οπως ηταν πριν την αναβαθμιση. Κατι που παρατηρησα αυτες τις 2-3 μερες ειναι οτι δε ζεστενεται στο ασχετο (ειναι και χειμωνας βεβαια) αλλα πριν ζεστενοταν και μεσα στα κρυα (ισως παιζουν και εδω ρολο οι εφαρμογες). Παντως αυτες που χρησιμοποιουσα πριν χρησιμοποιω και τωρα.

Επισης δεν μου εκανε καθολου αυτες τις μερες το bug με τις κλησεις που δεν τερματιζονται και ηθελε επανεκινηση

 

PS: To bug που ανεφερα περι Η815 το βγαζει μεσα στην εφαρμογη της Google για τον τυπο του τηλεφωνου και επισης οταν παω να κανω εγκατασταση απο το play store μεσω υπολογιστη (στην 6αρα εδειχνε Η818). Στις ρυθμισεις/πληροφοριες του τηλεφωνου το δειχνει Η818

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα και χρονια πολλα

εβαλα και εγω την 7 ολα οκ

το μονο που παρατηρησα ειναι

1ον στο google play ειναι μη πιστοποιημενη η συσκευη

2ον και μενα μου το βγαζει στο play h815

3ον στην κληση ακουω το μικροφωνο στο ακουστικο μου οταν μιλαω

το εχει παρατηρησει κανεις?

το μαυρο θεμα ειναι ολα τα λεφτα .... :D

Edited by spyros_greece
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα και χρονια πολλα

εβαλα και εγω την 7 ολα οκ

το μονο που παρατηρησα ειναι

1ον στο google play ειναι μη πιστοποιημενη η συσκευη

2ον και μενα μου το βγαζει στο play h815

3ον στην κληση ακουω το μικροφωνο στο ακουστικο μου οταν μιλαω

το εχει παρατηρησει κανεις?

το μαυρο θεμα ειναι ολα τα λεφτα .... :D

 

Το 1ο και το 3ο συμβαίνει και σε εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Παταμε το εικονίδιο Τηλεφωνο. Πανω δεξια τις ρυθμίσεις. Ηχος ειδοποιησεων και μετα ενεργοποιούμε και τις δυο επιλογες που εχει. Ετσι μου εφτιαξε το μικροφωνισμα κατα την κληση. Επισης βλεπω περισσότερη ram ελεύθερη και καλύτερη διαχείριση της μπαταριας συν οτι υπάρχει πλήρης υποστήριξη κειμένου σε ομιλία στα Ελληνικά επιλεγουμε δηλαδη οταν μας καλει καποιος να εκφωνει και το ονομα του. Αυτα προς το παρων.
Link to comment
Share on other sites

Παταμε το εικονίδιο Τηλεφωνο. Πανω δεξια τις ρυθμίσεις. Ηχος ειδοποιησεων και μετα ενεργοποιούμε και τις δυο επιλογες που εχει. Ετσι μου εφτιαξε το μικροφωνισμα κατα την κληση. Επισης βλεπω περισσότερη ram ελεύθερη και καλύτερη διαχείριση της μπαταριας συν οτι υπάρχει πλήρης υποστήριξη κειμένου σε ομιλία στα Ελληνικά επιλεγουμε δηλαδη οταν μας καλει καποιος να εκφωνει και το ονομα του. Αυτα προς το παρων.

 

Σε ευχαριστώ για την λύση στο μικροφωνισμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τελικα με το δικαρτο τι ισχυει με την ασυρματη φορτιση την υποστιριζει οσοι πηγαν σε νουγκατ 7 δοκιμασαν ασυρματη φορτιση?Οσο αναφορα το 4g+ τι γινεται με το δικαρτο?ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει γιατι στη θεση που κουμπώνει η κεραια για την ασύρματη ειναι η δευτερη σιμ. Ειναι θεμα hardware και οχι software
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει γιατι στη θεση που κουμπώνει η κεραια για την ασύρματη ειναι η δευτερη σιμ. Ειναι θεμα hardware και οχι software

Το nfc δεν εχει καμια σχεση με την πλατη?Δουλευει και χωρις να εχεις καπακι πισω?

Link to comment
Share on other sites

Το nfc θελει την κεραια που ειναι στην πλατη για να δουλεψει. Η ασυρματη θελει αλλη κεραια που ειναι διπλη αλλα το κουμπομα της πεφτει εκει που ειναι η δευτερη σιμ. Ψαξε youtube να δεις βιντεακια
Link to comment
Share on other sites

Να βαλω νουγκατ στο δικαρτο?Μου αλλαξανε μητρικη και οθονη βγαινω εκτος εγγυησης?Ειναι δυσκολο να μπει?

 

Πολύ εύκολο με LGUP και tot αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολο με LGUP και tot αρχείο.
Αδελφέ αν μπορείς βοήθα λίγο να την ρίξουμε και εμείς που δεν το έχουμε πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αδελφέ αν μπορείς βοήθα λίγο να την ρίξουμε και εμείς που δεν το έχουμε πολύ
Για το δικαρτο μιλάμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ αν μπορείς βοήθα λίγο να την ρίξουμε και εμείς που δεν το έχουμε πολύ

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το δικαρτο μιλάμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικα εγω την περασα δεν ειναι και πολυ δυσκολο αν κ δεν νομιζω πως το κινητο παει καλυτερα....Μαλλον πρεπει να κανω clean install γιατι την εκανα dirty απο πανω το πηρε σαν update....Νομιζω πως η μπαταρια φευγει σαν νερο....

Κατεβαζεις το lg up συνδεεις το κινητο φορτωνεις την ρομ και κανεις upgrade...

image.jpg

ggg.jpg

lgg4.jpg

g44.jpg

444.jpg

Το μονο θετικο που βλεπω ειναι αυτο με την επικαλυψη οθονης που σου ζηταει στην 6 συνεχεια να δεις πια εφαρμογη ενοχλει....Στην 7 δεν σου ζηταει κατι τετοιο...

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω την περασα δεν ειναι και πολυ δυσκολο αν κ δεν νομιζω πως το κινητο παει καλυτερα....Μαλλον πρεπει να κανω clean install γιατι την εκανα dirty απο πανω το πηρε σαν update....Νομιζω πως η μπαταρια φευγει σαν νερο....

Κατεβαζεις το lg up συνδεεις το κινητο φορτωνεις την ρομ και κανεις upgrade...

image.jpg

ggg.jpg

lgg4.jpg

g44.jpg

444.jpg

Το μονο θετικο που βλεπω ειναι αυτο με την επικαλυψη οθονης που σου ζηταει στην 6 συνεχεια να δεις πια εφαρμογη ενοχλει....Στην 7 δεν σου ζηταει κατι τετοιο...

Να είσαι καλά αδελφέ. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα link για να κατεβάσει κάνεις για το H818P;;; γιατί δεν μπορώ να τα βρω στο tread με αναζήτηση;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα link για να κατεβάσει κάνεις για το H818P;;; γιατί δεν μπορώ να τα βρω στο tread με αναζήτηση;

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

Link to comment
Share on other sites

 

ερώτηση :

το αρχείο της 7 (tot) πήρε πολύ περισσότερο χρόνο για να κατέβει σε σχέση με το kdz της 6 ...Το kdz πρέπει να πήρε περίπου λεπτό ή 2 λεπτά ενω το kdz πάνω απο 5 λεπτά ενώ βλέπω ότι έχουν το ίδιο μέγεθος.

λέτε να πήγε κάτι στραβά ;

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση :

το αρχείο της 7 (tot) πήρε πολύ περισσότερο χρόνο για να κατέβει σε σχέση με το kdz της 6 ...Το kdz πρέπει να πήρε περίπου λεπτό ή 2 λεπτά ενω το kdz πάνω απο 5 λεπτά ενώ βλέπω ότι έχουν το ίδιο μέγεθος.

λέτε να πήγε κάτι στραβά ;

 

Μπα δεν πιστεύω να έγινε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν πιστεύω να έγινε κάτι.
Μάλλον κατέβηκαν από διαφορετικούς server, δεν εξηγείται αλλιώς.

anyway

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...