Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια!!! Εχω ενα LG G4 γυρω στα δυο χρονια....εχω κανει και αλλαγη πλακετας γιατι μου εμφανιζε bootloop.....πλεον εχω την v20g-EUR-XX εκδοση, kernel 3.10.84.

Εδω και κανα χρονο δουλευε τελεια, χωρις προβληματα...με πολλα application εγκατεστημενα, βαρια χρηση...η μπαταρια κραταγε μιση μερα αλλα ειχα δευτερη και αλλαζα.....Ξαφνικα εδω και καποιες μερες μου κανει κατι πολυ κουφο!! Οποτε ειναι να στειλω ή να λαβω μηνυμα ή κληση, εντελως random/τυχαια ειναι σαν να τρελαινεται!! Πατιουνται μονες του εφαρμογες, το πληκτρολογιο γραφει μονο του, και αλλα τρελά.....μονο αν πατησω το home button διορθωνεται!!! Εκανα και factory reset....τιποτα, παλι τα ιδια!!! Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?? Σε καποια αλλα forum που διαβασα, απο αλλα κινητα, εμφανιζεται ξαφνικα σε android hardware προβλημα παρομοιο....εχει σχεση οταν αλλαζει το σημα/signal....δεν ξερω....

 

EDIT: Μηπως να κανω downgrade στην εκδοση 5.0 οποτε το κανω και root (η εγγυηση πλεον εχει ληξει) και πιθανον να διορθωθει αυτο το ενοχλητικο προβλημα;;;

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το εφτιαξές ;

πήρες την procordia να ρωτήσεις μήπως και το έχουν ξαναδεί ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το εφτιαξές ;

πήρες την procordia να ρωτήσεις μήπως και το έχουν ξαναδεί ;

Μπα φιλε μου....δεν μπηκα καν στον κοπο!! Γιατι εληξε η εγγυηση, το ειχα στειλει και για bootloop παλιοτερα,....δυστυχως τα επαιξε....μαλλον απο ...υπερβολικη χρηση!! Δε μπορω να πω....ηταν απαιχτο κινητο, γρηγορο, βολικο, δεν κολλουσε πουθενα....πλεον το αντικατεστησε επαξια ενα αλλο απο τα καλυτερα δικαρτα θεωρω αυτη τη στιγμη και με την ιδια τιμη που ειχα παρει το LG G4....250 ευρω!!! Το Motorolla G5 Plus....(και με περασμενη και σεταρισμενη τη Nougat εκδοση)

 

EDIT: Ισως αν καποια στιγμη φιλοτιμηθει η LG και βγαλει την αναβαθμιση τον Αυγουστο-Σεπτεμβριο για την Nougat, την περασω μετα απο factory reset φυσικα και διορθωθει το προβλημα, αν και νομιζω ειναι hardware απο την μητρικη.....

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπα φιλε μου....δεν μπηκα καν στον κοπο!! Γιατι εληξε η εγγυηση, το ειχα στειλει και για bootloop παλιοτερα,....δυστυχως τα επαιξε....μαλλον απο ...υπερβολικη χρηση!!

 

Ενημερωτικά... αν το είχες στείλει για bootloop στο παρελθόν και σου άλλαξαν πλακέτα, η εγγύηση ανανεώνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά... αν το είχες στείλει για bootloop στο παρελθόν και σου άλλαξαν πλακέτα, η εγγύηση ανανεώνεται.

Σοβαρα;;; δεν το γνωριζα!!! Κατσε να τους παρω τοτε τηλ!!! Μπας και το στειλω....

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα;;; δεν το γνωριζα!!! Κατσε να τους παρω τοτε τηλ!!! Μπας και το στειλω....

 

Ναι ,δικαιουσαι 2 χρονια εγγυηση για τη πλακετα απο τη στιγμη που θα την αλλαξεις!Εχω παρει τηλ . και μου το βεβαι σαν οποτε εισαι καλυμμενος!

Link to comment
Share on other sites

Καλή σας μέρα, αποφάσισα να δώσω το δικό μου, αν κάνεις ενδιαφέρεται ας στείλει pm.

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το g4 dual μεταχειρισμενο. Ποια τιμή είναι καλή?, και ποια έκδοση να προσέξω?,

Αν έχει αλλάξει πλακέτα θα είμαι σίγουρα οκ?, αν πουλάει κανείς πμ... Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το 3 4μηνο του 2017 θα περάσει και η lg ακόμα θα υπόσχεται. καλό το κινητό αλλά μάλλον έφτασε η ώρα του αποχωρισμού για κάτι πιο "εκσυγχρονισμένο". αν θέλει κάποιος από τα παιδιά παραπάνω, g4 dual sim με πάνω από χρόνο εγγύηση στην πλακέτα και λίγο περισσότερο στην οθόνη (έχουν αλλαχτεί και τα 2 από Procodia) ας μου στείλει pm για λεπτομέρειες (ξέρω δεν είναι το κατάλληλο μέρος για αγγελία αλλά ίσως ενδιαφέρει περισσότερο κάποιο από τα παιδιά που γράφουν εδώ)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σαββατο 21/10 bootloop σειρα 601 αγορασμενο 25/2/16. Δευτερα 23/10 το πηγα procordia. Τριτη 24/10 ηταν ετοιμο. Εγινε αλλαγη της κυριως πλακετας εγραφε το δελτιο επισκευης και αλλαξανε και την πλατη απ οτι ειδα με το αυτοκολλητο που εχει το imei γιατι πλεον εχει καινουριο imei 709 σειρα . Πολυ ευγενικοί και εξυπηρετικοί εκει στην procordia.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους expert .. έχω ένα G4 απο τον Ιούνιο του 2016 και επειδή έχει αρχίσει να lagάρει σλέφτομαι να το roοtάρω και να βάλω custom ROM

άξίζει τον κόπο απο την άποψη:

1) Lagging

2) Αυτονομία μπαταρίας

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να κανεις ενα hard reset πρωτα γιατι αν το ρουταρεις και παθεις boot loop που ειναι πιθανο δε θα σε καλυπτει η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να κανεις ενα hard reset πρωτα γιατι αν το ρουταρεις και παθεις boot loop που ειναι πιθανο δε θα σε καλυπτει η εγγύηση.

...έχει πολλές πιθανότητες εε? ...να πάρει κι έλεγα να πάρω Samsung...την πάτησα φαίνεται..:blink:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει πιο πολύ οι φωτογραφίες και το βίντεο. Μπορώ να εχω δηλωμένη σαν αποθήκευση την εξωτερική κάρτα sd οπότε αν πάθει bootloop απλως να βγάλω την κάρτα?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφέρει πιο πολύ οι φωτογραφίες και το βίντεο. Μπορώ να εχω δηλωμένη σαν αποθήκευση την εξωτερική κάρτα sd οπότε αν πάθει bootloop απλως να βγάλω την κάρτα?
Εννοείται οτι το κάνεις αυτό... Ανοίγεις την εφαρμογή της κάμερας πατας ρυθμίσεις και επιλέγεις το εικονιδιο της κάρτας sd αντί του τηλεφώνου

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1389f0e58f44cf262b4c3f12aff25bff.jpg

Edited by PanaGeorge
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδια. Μια απορια. Εχω μια καρτα Q και σε οποιο slot και να την βαλω δεν μου δινει επιλογη για lte παρα μονο gsm/wcdma. Σε αλλο κινητο huawei p9 δουλεύει κανονικα το 4g. Με την αλλη καρτα Vodafone που εχω παλι μου δινει κανονικα επιλογη. Εννοειται εχω αλλαξει θεση και βαζω την μια παντα gsm αλλα τιποτα. Ξερει κανεις γιατι;

Lg g4 h818p

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα ειναι θεμα λογισμικου της lg. *#546368#*818# στον dialer και το βαζεις απο εκει αυτοματο και πιανει και lte κανονικα. Απλα μετα δεν πειραζεις τις ρυθμισεις gsm wcdma lte απο το μενο
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το βρηκα ειναι θεμα λογισμικου της lg. *#546368#*818# στον dialer και το βαζεις απο εκει αυτοματο και πιανει και lte κανονικα. Απλα μετα δεν πειραζεις τις ρυθμισεις gsm wcdma lte απο το μενο
Για πες και κάτι παραπάνω... Βγαίνει ένα μενού κάτι σαν το "jumbo"... Μετά από το μενού τι κάνουμε γιατί έχει πάρα πολλές επιλογές. Μέχρι και votlte:on/off...

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εβαλα android 7.0 στο H818P. Την πηρε κανονικα. Προτιμησα να κανω clean install.

Φυσικα δεν ειναι ΟΤΑ αλλα ειναι official (δεν ξερω που και πως διερρευσε) και περαστηκε με το LG UP πανευκολα

Κατεβηκε απο εδω

Θα αναφερω εντυπωσεις μετα απο 2-3 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα android 7.0 στο H818P. Την πηρε κανονικα. Προτιμησα να κανω clean install.

Φυσικα δεν ειναι ΟΤΑ αλλα ειναι official (δεν ξερω που και πως διερρευσε) και περαστηκε με το LG UP πανευκολα

Κατεβηκε απο εδω

Θα αναφερω εντυπωσεις μετα απο 2-3 μερες.

 

Aκυρώνεται η εγγύηση μετά από αυτό ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...