Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοούσα απίθανο να έχεις πορτογαλικό τηλέφωνο (PRT είναι όντως Portugal Unbranded). Εννοώ ότι προφανώς άλλη ROM κατέβηκε σε εσάς και άλλη σε εμένα.

Με το ίδιο λινκ?μου φαίνεται απίθανο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορει καποιος που περασε και χρησιμοποιει την Marshmallow να μας πει εντυπωσεις , θετικα και αρνητικά ;

Όπως έγραψα και παραπάνω έχω περάσει και τις δυο εκδόσεις στο κινητό μου. Η Marshmallow (20C) μου φανηκε λίγο πιο smooth και σπιρτόζα ενω ή μπαταρία κυμαίνεται στα ίδια επίπεδα με την Lollipop. Επίσης στην MM μπορείς να καθορίζεις με μεγαλύτερη ευκολία τα δικαιώματα της κάθε εφαρμογής.

Στα αρνητικά ότι υπάρχουν κάποια θεματάκια με την λειτουργία της microsd (επίσης ευθύνονται τα permissions) με αποτέλεσμα να δημιουργούνται προβλήματα με ορισμενες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρέλαβα το LG G4 H818P χωρίς 2 καπάκι/πλάτη στην συσκευασία. Γνωρίζεται κάτι?

Η LG μου ανέφερε ότι δεν το έχουν κάνει εισαγωγή και δεν εχουν πληροφορίες ούτε μπορούν να βρούν...

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρέλαβα το LG G4 H818P χωρίς 2 καπάκι/πλάτη στην συσκευασία. Γνωρίζεται κάτι?

Η LG μου ανέφερε ότι δεν το έχουν κάνει εισαγωγή και δεν εχουν πληροφορίες ούτε μπορούν να βρούν...

Ευχαριστώ,

Τα περισσότερα ευρωπαϊκά δικαρτα όντως δεν έχουν 2ο καπάκι (το πλαστικό χρυσό) , όπως τα αντίστοιχα μονόκαρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό εσείς το αγοράσετε από την Ελλάδα ή το φέρατε από το εξωτερικό και από που? Κοιτάω αυτά που έχει τι σκρουτζ αλλά δεν αναφέρουν την 800 συχνότητα ενώ σε προηγούμενα ποστ εδώ αναφέρουν την ύπαρξη αυτής
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό εσείς το αγοράσετε από την Ελλάδα ή το φέρατε από το εξωτερικό και από που? Κοιτάω αυτά που έχει τι σκρουτζ αλλά δεν αναφέρουν την 800 συχνότητα ενώ σε προηγούμενα ποστ εδώ αναφέρουν την ύπαρξη αυτής

Από Ελλάδα κανονικά. Όπως έχουμε πει δεκάδες φορές εδώ μέσα έχει κανονικά την 800 συχνότητα. Μάλιστα έχουμε ανεβάσει και σχετικές φωτογραφίες από κουτιά. Είναι κάτι παραπάνω από πιθανό ότι πρόκειται για παράλειψη του skroutz ή των καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Παρέλαβα το LG G4 H818P χωρίς 2 καπάκι/πλάτη στην συσκευασία. Γνωρίζεται κάτι?

Η LG μου ανέφερε ότι δεν το έχουν κάνει εισαγωγή και δεν εχουν πληροφορίες ούτε μπορούν να βρούν...

 

Ευχαριστώ,

Το dual(που έχω και εγώ) δεν έχει δεύτερο καπάκι.

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Το dual(που έχω και εγώ) δεν έχει δεύτερο καπάκι.

Ούτε και εμένα είχε . H818P

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγορασω , καποιος που το εχει ηδη την εκδοση H818P μπορει να μας πει το πραγματικο sar που γραφει μεσα στο κουτί;Το κουτι ειχε αυτοκολλητη ταινια ασφαλειας;
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά σε lollipop από marshmallow αν δεν μας αρέσει είναι εύκολη ; Δηλαδή μόνο το φλασάρισμα μιας .kdz rom ή έχει και άλλες δυσκολίες ;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγορασω , καποιος που το εχει ηδη την εκδοση H818P μπορει να μας πει το πραγματικο sar που γραφει μεσα στο κουτί;Το κουτι ειχε αυτοκολλητη ταινια ασφαλειας;

Εμένα δεν είχε αλλά ήταν ολοκαίνουριο. Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής απλά το χαίρομαι. ΤοΙα μου άρεσε να την είχε την ταινία αλλά...αλλά λόγια ν'αγαπιόμαστε.Το κουτί δεν το έχω μαζί μου δυστυχώς. Είμαι ΠΆΛΙ ταξίδι

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η επαναφορά σε lollipop από marshmallow αν δεν μας αρέσει είναι εύκολη ; Δηλαδή μόνο το φλασάρισμα μιας .kdz rom ή έχει και άλλες δυσκολίες ;

Νομίζω ότι μόνο το kdz περνάς (με LG UP)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγορασω , καποιος που το εχει ηδη την εκδοση H818P μπορει να μας πει το πραγματικο sar που γραφει μεσα στο κουτί;Το κουτι ειχε αυτοκολλητη ταινια ασφαλειας;

 

εμένα είχε κανονικά ταινία ασφαλείας.

τo sar είναι ένα μυστήριο.πήρα τηλ τηνlg hellas και ο εκπρόσωπος με παρέπεμψε στο manual της συσκευής.αυτό πρέπει να το κατεβάσω και θα το κάνω στο σπίτι και θα σου πω.

 

σημείωση. έχω μια κάρταVodafone με σύνδεση και μια κάρτα wind δεδομένα μόνο.μου έκανε εντύπωση πως δούλευαν ταυτόχρονα και οι δύο.προφανώς γιατί η μια είναι net only.

αν περάσω δύο κάρτες' κανονικες' τότε το τηλέφωνο λειτουργεί με μόνο την μια κάθε φορά, παύει να είναι σαν dual sim active όπως στην πρώτη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να το αγορασω , καποιος που το εχει ηδη την εκδοση H818P μπορει να μας πει το πραγματικο sar που γραφει μεσα στο κουτί;Το κουτι ειχε αυτοκολλητη ταινια ασφαλειας;

 

Αντιγράφω απ το online manual του H818p:

 

".....The highest SAR value for this model phone tested for use at the ear is

0.542 W/kg (10 g) and when worn on the body is 0.453 W/Kg (10 g)..."

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω απ το online manual του H818p:

 

".....The highest SAR value for this model phone tested for use at the ear is

0.542 W/kg (10 g) and when worn on the body is 0.453 W/Kg (10 g)..."

Κάτι δεν μου κολλάει.... Δεν φαίνεται λογικό το μονοκαρτο να έχει 0.61 και το δίκαρτο 0.54.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λες και παράλογο... η συσκευή είναι dual standby και όχι dual active.

Σωστό, αλλά δεν παύει να κάνει συνεχές switch από το ένα δίκτυο στο άλλο και λογικά αυτό θα έπρεπε να επηρεάζει την τιμη sar προς τα επάνω.

Στην καλύτερη περίπτωση θα έπρεπε το Sar να είναι ίδιο, σίγουρο όχι όμως μικρότερο

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ούτε και αυτό είναι απαραίτητο να ισχύει γιατί έχουν διαφορετική διάταξη στις κεραίες οι δυο συσκευές. Μη ξεχνάς ότι το δικό σου δεν έχει ούτε wireless charging, όχι ότι έχει άμεση σχέση, απλά το αναφέρω για να δώσω έμφαση στις διάφορες των δυο συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα.το τηλέφωνο μας υποστηρίζει usb otg?τό έχει δοκιμάσει κανεις;

Ναι ,κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιγράφω απ το online manual του H818p:

".....The highest SAR value for this model phone tested for use at the ear is

0.542 W/kg (10 g) and when worn on the body is 0.453 W/Kg (10 g)..."

Τελικά ίσως ισχύει το 0.54 καθώς το βλέπω και εδω:

http://www.handystrahlung.ch/sar.php?Marke=LG&Suche=g4&Sort=SAR&SAR=C

 

Αν όντως είναι αλήθεια, τότε είναι ένα ακόμη συν στο πιο ολοκληρωμενό δικάρτο μέχρι σήμερα. Ειδικά στα 390 που πωλείται τώρα, είναι το απόλυτο VFM.

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Για όσους θα ήθελαν να έχουν τα Owner's Manuals παραθέτω το link.

 

http://www.lg.com/ae/support/support-mobile/lg-H818P

 

στην επιλογή show all ανοίγουν και τα ευρωπαϊκά manuals

Edited by dimdim1
προσθήκη πληροφορίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..χτες αγορασα το Η818p..εχω ενα θεμα ομως..δεν διαβαζει την δευτερη sim..δειχνει να ειναι προβλημα στην υποδοχη γιατι οποια σιμ και να εβαλα δεν την διαβαζε καθολου..μπορει να βοηθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..χτες αγορασα το Η818p..εχω ενα θεμα ομως..δεν διαβαζει την δευτερη sim..δειχνει να ειναι προβλημα στην υποδοχη γιατι οποια σιμ και να εβαλα δεν την διαβαζε καθολου..μπορει να βοηθησει κανεις?

Ήταν σφραγισμένο? Αν ναι....προλαβαίνεις doa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...