Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανα αλλο κολπο; Και εγω εχω ανοιχτα τα παντα εκτος 3G κλπ, και νταξει , παιρνω με απλη χρηση περιπου τους χρονους σου (5ω και κατι - αν το αφησω μεχρι 5% ).

 

Όχι κανένα άλλο κόλπο , Εκτός αν θεωρηθεί κόλπο το ότι έχω απενεργοποιήσει τις εφαρμογές της Google που δεν χρησιμοποιώ

 

Άλλες 6 ώρες σήμερα

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι κανένα άλλο κόλπο , Εκτός αν θεωρηθεί κόλπο το ότι έχω απενεργοποιήσει τις εφαρμογές της Google που δεν χρησιμοποιώ

 

Άλλες 6 ώρες σήμερα

Με την καμία βαυτηξ την αυτονομία...19 ώρες χρήσης το ππολυ και 2 με 2.5 ώρες sot.... Τα έχω πάρει στο κρανίο. Έχω το δικαρτο βέβαια αλλά μια σιμ δουλεύει τώρα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κοντα στο 5ωρο παντα. 4ω45λ με 5ω15λ , εκει γυρω παιζει το κινητο. Δεν με ενοχλει καθολου. Ειχα συνηθισει κατι 3ωρα με την πεσμενη μπαταρια του Optimus g :P
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι κοντα στο 5ωρο παντα. 4ω45λ με 5ω15λ , εκει γυρω παιζει το κινητο. Δεν με ενοχλει καθολου. Ειχα συνηθισει κατι 3ωρα με την πεσμενη μπαταρια του Optimus g :P

Πως ρε φίλε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Πως ρε φίλε;;;;

 

Οταν θελω 4G , το ενεργοποιω μονο τοτε. Εχω παντα συγχρονισμους και WiFi ανοιχτα. Μεσα στο σπιτι εχω στο 35% τη φωτεινοτητα, και εξω βαζω αυτοματο , βολευει πολυ. Αν παιξω παιχνιδια σαφως και θα πεσει αυτη η sot. Αν κανω τη βασικη χρηση με ιντερνετ και ολα τα σχετικα, θα εχω σιγουρα πανω απο 4μιση ωρες εως το 10-15% μπαταριας, οπου βαζω για φορτιση. ΠΑΝΤΑ αφηνουμε κανα 20λεπτο παραπανω στο φορτιστη οταν παει 100% η μπαταρια.

Δε ξερω αν εγινε σωστο καλιμπραρισμα απο πλευρας σου , αλλα σε καποια φορτιση το αφησα να αδειασει εντελως, το φορτισα ως το 100% και το αφησα κανα μισαωρο παραπανω, κλειστο. Δεν εχω ιδεα αν ειναι σωστο , αλλα ετσι εκανα.

Επισης δες μηπως εχεις καποια aggressive εφαρμογη που ξυπναει το κινητο σου. Αν και δε το κοβω, ολες αδρανοποιουνται πολυ καλα οταν ειναι σε deep sleep , γι'αυτο ποτε μα ποτε δεν εχω δει πανω απο 1% να πεφτει η μπαταρια over night.

Link to comment
Share on other sites

χθες εκλεισα τελειως το WIFI και ολη μερα επαιζε σε HSPA+, εβγαλε 4 ωρες και 43 λεπτα. κατω περιπου 1 ωρα και 20 λεπτα σε σχεση με το wifi

 

3η φορτιση σημερα

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

χθες εκλεισα τελειως το WIFI και ολη μερα επαιζε σε HSPA+, εβγαλε 4 ωρες και 43 λεπτα. κατω περιπου 1 ωρα και 20 λεπτα σε σχεση με το wifi

 

3η φορτιση σημερα

Οθόνη; sot; τι είναι ο χρόνος που αναφέρεις

Link to comment
Share on other sites

χθες εκλεισα τελειως το WIFI και ολη μερα επαιζε σε HSPA+, εβγαλε 4 ωρες και 43 λεπτα. κατω περιπου 1 ωρα και 20 λεπτα σε σχεση με το wifi

 

3η φορτιση σημερα

Λογικό δεν είναι λόγω 3g ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

4-5 ωρες ειναι το καθημερινο αποτελσμα του στο sot.

Θα υπαρξουν και ημερες με περισσοτερο αλλα και με λιγοτερο.

Μια χαρα ειναι παιδες. αν καθομαστε πανω απο αυτες τις ωρες με το κινητο καθε μερα τοτε πρεπει να εχουμε προβλημα ως ανθρωποτητα. :p

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλό ταχυφορτιστη? Κατά προτίμηση από Ελλάδα και όχι καμία παλιατζουρα κινεζική. Όλα κινέζικα είναι εδώ που τα λέμε.... Αλλά τουλάχιστον να είναι καλός!!

 

Εσείς χρησιμοποιείτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχετε να μου προτείνετε κανέναν καλό ταχυφορτιστη? Κατά προτίμηση από Ελλάδα και όχι καμία παλιατζουρα κινεζική. Όλα κινέζικα είναι εδώ που τα λέμε.... Αλλά τουλάχιστον να είναι καλός!!

 

Σε νοιάζει να υποστηρίζουν τουλάχιστον το Quick Charge 2.0 by Qualcomm. Πχ...

http://olla.gr/spare-parts/battery-charger/universal-charger/tronsmart-ts-wc2f-2-usb-ports-2a-max-qualcomm-quick-charge-2.0-charger-kit-for-iphone-6-and-6s-samsung-galaxy-s6-lg-g4-etc./

http://www.topsystems.gr/products/Tronsmart-Quick-Charge-2.0-USB-Wall-Charger-%252d-70%-Faster-Charging%2C--USB-2.0%2C-EU-Plug%2C-Short%252dCircuit-Protection.html

http://www.e-shop.gr/sony-quick-charger-micro-usb-uch10-black-p-TEL.022924

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά απ οτι φαίνεται δεν υποστηρίζει quick charge 2.0 :/

 

με τον φορτιστή tronsmart quick charge 3.0 πλήρης φόρτιση απ το 1% στο 100% σε 1:30 ώρα ακριβώς..

το 60% σε μισή ωρα που γράφει το GSMarena δεν ισχύει. σε μισή ωρα φορτισε καπου 44%

παντως οσαν συνδεεις τον φορτιστη γράφει Ταχεία φόρτιση :P

 

Τουλάχιστον το asus T100 μου υποστηρίζει ταχεία φόρτιση.

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

To quick charge το ειχα πει και σε αλλο θεμα δινει 2amp o μαμα φορτισης δινει 1.8amp αν δεις 10-15 λεπτα γρηγοροτερη φορτιση θα πρεπει να νιωθεις χαρουμενος... :p
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής του κινητού που είχε από την μάνα του γράφει

5.0V

1.8Α

 

Λέτε αν βάλω το καλώδιο του στον φορτιστή που έχω για το ipad που είναι

5.1V (νομίζω αυτί λέει δεν φαίνεται καλα)

2.1Α

 

Θα φορτισει πιο γρήγορα? Η θα πάθει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο φορτιστής του κινητού που είχε από την μάνα του γράφει

5.0V

1.8Α

 

Λέτε αν βάλω το καλώδιο του στον φορτιστή που έχω για το ipad που είναι

5.1V (νομίζω αυτί λέει δεν φαίνεται καλα)

2.1Α

 

Θα φορτισει πιο γρήγορα? Η θα πάθει τίποτα?

 

Δοκίμασε το και πες μας τα αποτελέσματα, ζημιά δεν του κάνεις πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο κ πες μας πλακιζω..

Δεν θα εχεις πρόβλημα.

 

Δοκίμασε το και πες μας τα αποτελέσματα, ζημιά δεν του κάνεις πάντως.

Τώρα είμαι με φουλ μπαταρία! Θα δοκιμάσω αύριο και θα σας πω! Επειδή δεν ξέρω όμως καθόλου από φορτιστές.... Με αυτά που έγραψα πιο πριν, φαίνεται να δίνει περισσότερο ρεύμα ο φορτιστής του ipad?

Mε το V και A που γράφουν πάνω

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα είμαι με φουλ μπαταρία! Θα δοκιμάσω αύριο και θα σας πω! Επειδή δεν ξέρω όμως καθόλου από φορτιστές.... Με αυτά που έγραψα πιο πριν, φαίνεται να δίνει περισσότερο ρεύμα ο φορτιστής του ipad?

Mε το V και A

 

Η τάση είναι ίδια και αυτό μετράει όσον αφορά τη συμβατότητα της συσκευής σου. Τo ρεύμα είναι λίγο παραπάνω και ενδεχομένως να εχεις γρηγορότερη φόρτιση, θα το δεις εσύ αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω εχω αυτον τον φορτιστη τοσο καιρο φορτιζα με τον δικο του.σημερα ομως που εβαλα αυτον τον φορτιστη παρατηρησα οτι φορτιζει λιγο πιο γρηγορα στην 2.1 θυρα που το εβαλα.

 

http://www.e-shop.gr/osio-otu-385w-dual-usb-charger-1a-21a-white-p-TEL.017767

 

Σορρυ αν το ποσταρα σε λαθος μερος..

Edited by mpompa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω εχω αυτον τον φορτιστη τοσο καιρο φορτιζα με τον δικο του.σημερα ομως που εβαλα αυτον τον φορτιστη παρατηρησα οτι φορτιζει λιγο πιο γρηγορα στην 2.1 θυρα που το εβαλα.

 

http://www.e-shop.gr/osio-otu-385w-dual-usb-charger-1a-21a-white-p-TEL.017767

 

Σορρυ αν το ποσταρα σε λαθος μερος..

Ναι γατί δίνει παραπάνω. Στην πρώτη δίνει 1Α και στην δεύτερη 2.1Α

 

Το γράφει https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160330/5b09d00a6b662f2faff536d94b3dcafe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.επειδη περναει πιο πολυ ρευμα απο τον φορτιστη.ειπα μηπως εχω προβλημα αργοτερα στην μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βρει αυτη την θηκη απο Ελλαδα γιατι οσο εψαξα την βρηκα μονο σαυτο το μαγαζι που εχω παρει κιαλλες αλλα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει θα την εχει σε λιγο καιρο....
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βρει αυτη την θηκη απο Ελλαδα γιατι οσο εψαξα την βρηκα μονο σαυτο το μαγαζι που εχω παρει κιαλλες αλλα αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει θα την εχει σε λιγο καιρο....

 

Δες εδώ. Αυτή πρέπει να εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...