Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω θα δω μήπως πάρω μια άλλη μπαταρία

 

Αυτο θα σου λεγα κι εγώ , μιας κι αν δεν παίξω κάνα παιχνίδι στο 50% βγάζω γύρω στις 2 - 2:30 ώρες οθόνη με μικτή χρήση κιόλας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 921
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο θα σου λεγα κι εγώ , μιας κι αν δεν παίξω κάνα παιχνίδι στο 50% βγάζω γύρω στις 2 - 2:30 ώρες οθόνη με μικτή χρήση κιόλας.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσο χάλια χρήση μπορεί να έκανε ο άλλος που σε τρεις μήνες έβγαλε off την μπαταρία και φοβάμαι μήπως φταίει κάτι άλλο. Ξέρουμε πόσο έχει η μπαταρία από procordia?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει6 μήνες ή ένα χρόνο εγγύηση; Το κινητό πόσους μήνες είναι αγορασμένο; ....πάντως υπάρχει θέμα σίγουρα στην κατανάλωση σου :(
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει6 μήνες ή ένα χρόνο εγγύηση; Το κινητό πόσους μήνες είναι αγορασμένο; ....πάντως υπάρχει θέμα σίγουρα στην κατανάλωση σου :(

Είναι αγορασμένο τον Σεπτέμβριο... Η μα....κια είναι ότι έχει ξεκλειδωμενο bootloader και αν πάει σέρβις θα βγει εκτός εγγύησης εκτός και αν επειδή είναι αποσπωμενο μέρος η μπαταρία δεν ασχοληθούν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Ψάξε το φίλε μου πάντως

Κοίτα για αρχή πάω να πάρω μια μπαταρία και βλέπω

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα για αρχή πάω να πάρω μια μπαταρία και βλέπω

Φίλε κάτι άλλο θα είναι δεν νομίζω ότι φταίει η μπαταρία μην πάρεις τζάμπα,όταν το ειχα εγώ τα ίδια με εσένα ίσως η χρήση που κάνεις να μην είναι αυτή που πρέπει για το g4.Για να σου δώσω να καταλάβεις με το g4 μου έτρωγε πολύ μπαταρία ο browser,με το s6 το Facebook messenger τα οποία πλεον δεν υπάρχουν σαν εφαρμογές συστήματος στην mm beta . δοκίμασε να μην χρησιμοποιείς τον browser και να μπαίνεις από εφαρμογές μήπως δεις διαφορά,δεν είχα προλάβει να το δοκιμάσω :rolleyes:

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που σκέφτομαι είναι πόσο χάλια χρήση μπορεί να έκανε ο άλλος που σε τρεις μήνες έβγαλε off την μπαταρία και φοβάμαι μήπως φταίει κάτι άλλο. Ξέρουμε πόσο έχει η μπαταρία από procordia?

 

15€ έχει αν δεν κάνω λάθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

@takaros31 κάτι παίζει με σένα στο είχα πει και την άλλη φορά από 4:30 μέχρι 6:00 sot ανάλογα με την χρήση και τα services που τρέχουν από πίσω για το G4 μου φαίνονται λογικά αλλά εσύ είσαι πολύ χαμηλά.

 

 

http://s3.postimg.org/nvtx1v34z/Screenshot_2015_11_10_01_06_49.png

images hosting

 

 

και το τελευταίο 5% που μένει αντέχει πολύ περισσότερο, δεν είναι αναλογικά τα ποσοστά

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Τα νούμερα που ανεβάζεις είναι εντυπωσιακά.....

Βέβαια εγώ βγάζω από 3.50 μέχρι και 4.30 sot ανάλογα με την χρήση.

Φοράω ακόμα lolli stok επειδή δεν έχω χρόνο για στήσιμο αυτό τον καιρό αλλά κάνει τόση διαφορά η mm?

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κάτι άλλο θα είναι δεν νομίζω ότι φταίει η μπαταρία μην πάρεις τζάμπα,όταν το ειχα εγώ τα ίδια με εσένα ίσως η χρήση που κάνεις να μην είναι αυτή που πρέπει για το g4.Για να σου δώσω να καταλάβεις με το g4 μου έτρωγε πολύ μπαταρία ο browser,με το s6 το Facebook messenger τα οποία πλεον δεν υπάρχουν σαν εφαρμογές συστήματος στην mm beta . δοκίμασε να μην χρησιμοποιείς τον browser και να μπαίνεις από εφαρμογές μήπως δεις διαφορά,δεν είχα προλάβει να το δοκιμάσω :rolleyes:

 

Με όλα τα τηλέφωνα είχα καλύτερους χρόνους και γενικά τώρα δεν το χρησιμοποιώ και πολύ γιατί είμαι διακοπές. Μόλις γυρίσω Αθήνα θα κάνω αρχικά ένα factory και αν δεν γίνει κάτι θα αλλάξω μπαταρία. Δεν πιστεύω ότι αυτά είναι τα νούμερα που δίνει το τηλέφωνο και με δεδομένα τα όσα βλέπω. Οκ δεν περιμένω 5:30 ώρες αλλά τουλάχιστον ένα τεσσάρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

15€ έχει αν δεν κάνω λάθος.

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα την γνώμη σας:

Ειμαι κατοχος note 4 Και Μόνο Samsung Συσκευές . Ήθελα Για Αλλά Αλλαγή Να αγοράσω Το G4 Ποια είναι η γνώμη σας Μου αρέσει πολύ αυτό το τηλέφωνο Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα την γνώμη σας:

Ειμαι κατοχος note 4 Και Μόνο Samsung Συσκευές . Ήθελα Για Αλλά Αλλαγή Να αγοράσω Το G4 Ποια είναι η γνώμη σας Μου αρέσει πολύ αυτό το τηλέφωνο Ευχαριστώ και περιμένω απάντηση

Είναι πολύ καλό κινητο! Έχει ποιο ζωντανά χρώματα από την samsung! Η οθόνη του ειναι φοβερη! Η μπαταρία του πολύ καλή και η κάμερα του σούπερ !!

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ σκέφτομαι να τοπαρω σε μπαταρία κρατάει περισσότερο? ?

Εμένα μου κρατάει 2 με δυόμιση μέρες η μπαταρία του. Με νορμάλ χρήση. Δεν είχα όμως αυτό που έχεις για να τα συγκρίνω μεταξύ τους...... Το έχω 5 μέρες (αν θυμάμαι καλα) το g4. Exω δοκιμάσει να του κάνω φουλ χρήση για να δω πόσο αντέχει (χωρίς παιχνίδια ομως) και κράτησε μια μέρα χωρίς φόρτιση

 

Όταν λέω νορμαλ χρήση εννοώ μόνιμα ανοιχτό το wifi, λίγο facebook λίγο ίντερνετ λίγο viber και η φωτεινότητα στο 50%

 

Tο καλό είναι ότι η μπαταρία του είναι αποσπομενη και αν μετά από καιρο αρχίσει να πέφτει η απόδοση της, αγοράζεις μια άλλη και είσαι οκ

 

 

Είναι καινούριο το κινητό μου και κραταει η μπαταρια! Τώρα δεν ξέρω πως θα είναι σε λίγο καιρό

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Με όλα τα τηλέφωνα είχα καλύτερους χρόνους και γενικά τώρα δεν το χρησιμοποιώ και πολύ γιατί είμαι διακοπές. Μόλις γυρίσω Αθήνα θα κάνω αρχικά ένα factory και αν δεν γίνει κάτι θα αλλάξω μπαταρία. Δεν πιστεύω ότι αυτά είναι τα νούμερα που δίνει το τηλέφωνο και με δεδομένα τα όσα βλέπω. Οκ δεν περιμένω 5:30 ώρες αλλά τουλάχιστον ένα τεσσάρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη!

Γιατι δεν δοκιμάζεις αυτο?

 

http://www.androidexplained.com/lg-g4-how-to-boot-into-safe-mode/

 

Τουλάχιστον θα αποκλείσεις να στο κάνει καποια εφαρμογή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζεις αυτο?

 

http://www.androidexplained.com/lg-g4-how-to-boot-into-safe-mode/

 

Τουλάχιστον θα αποκλείσεις να στο κάνει καποια εφαρμογή.

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα το δοκιμάσω να δω αν θα αλλάξει κάτι αν και πιστεύω είναι καθαρά θέμα μπαταρίας γιατί δεν βλέπω τρελό battery drain από κάποιο apk.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετά από φόρτιση με κλειστό τηλ μου έγραψε πρώτη φορά 6ωρο! Βέβαια δεν είχα πολλές εναλλαγές εφαρμογών, μόνο fb και Internet, και το βράδυ θυμήθηκα και έκλεισα τα data. Πάντως και σήμερα, η μπαταρία τα πάει εξαιρετικά, μάλλον επειδή δεν με τρελαίνουν από την δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Εχθές μετά από φόρτιση με κλειστό τηλ μου έγραψε πρώτη φορά 6ωρο! Βέβαια δεν είχα πολλές εναλλαγές εφαρμογών, μόνο fb και Internet, και το βράδυ θυμήθηκα και έκλεισα τα data. Πάντως και σήμερα, η μπαταρία τα πάει εξαιρετικά, μάλλον επειδή δεν με τρελαίνουν από την δουλειά.

 

Έτσι, και εγώ σταθερά πάνω από 5ωρο sot,

6 ωρα πιάνω αν δεν έχω 4G ανοιχτό.

 

6ωρο έκανες με 3G/4G ή WiFi;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, και εγώ σταθερά πάνω από 5ωρο sot,

6 ωρα πιάνω αν δεν έχω 4G ανοιχτό.

 

6ωρο έκανες με 3G/4G ή WiFi;

Με λολιποπ τα 6ώρα ή με mm?

Link to comment
Share on other sites

Με λολλι έπαιζα βαριά στο 5ωρο. Συνήθως 4-4μιση. Το 6ωρο τωρα ειχα κυρίως 4g αλλά και λίγο wifi (καμία ώρα χρήσης). Απ'οτι καταλαβαίνω αν δεν έχεις ανοίξει πολλές εφαρμογές βγάζει πολύ καλύτερους χρόνους (μάλλον για να τρέχει και τόσο καλά το multitasking)
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δεν είναι;

Δεν ξερω!!! Πρώτη φορά το χρονομετρησα !!! Νομίζω πρέπει να είναι η 5 φόρτιση που του έχω κάνει μέχρι τωρα!

Από τότε που το πήρα εννοώ

 

Ας μου πει καμία γνώμη όποιος ξέρει... Σε εσας πόσο κάνει ;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πριν νομίζω πήρε σε 30 λεπτά 40%

 

Στο G2 έκανε 1% κάθε λεπτό. Για αυτό λέω. Πολύ μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το LG G4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...