Jump to content

[LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 814
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφαίρεσαν απο το g4 το smart screen που κρατούσε αναμμένη την οθόνη με face detection;

Δυστυχώς ναι

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό που αφαίρεσαν το smart screen. Θα ψάξω για app αναγκαστικά.

 

Παιδιά, χρειάζομαι τη βοήθεια κάποιου για να τεστάρω τη συσκευή σε πρόβλημα που προέκυψε.

 

Χρησιμοποιώ το stellarium mobile sky map εδώ και καιρό στο G2 και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Στο G4 με μαμά Marshmallow η εφαρμογή κολλάει πολύ άσχημα όταν κάνω μεγάλο zoom σε ένα αντικείμενο του ουρανού και ουσιαστικά δεν λειτουργεί. Για να βεβαιωθώ ότι δεν φταίει το κινητό αλλά η εφαρμογή πρέπει κάποιος με G4 ΜΜ να το δοκιμάσει. Η εφαρμογή κοστίζει 1.99ε. Όποιος έχει την καλοσύνη ας το δοκιμάσει κάνοντας refund αμέσως μετά. Είναι ανάγκη γιατί είναι από τα βασικά apps που χρησιμοποιώ και ανησυχώ και για τη συσκευή. Έχω επικοινωνήσει με τον dev και δεν έχει αναφερθεί από άλλον το πρόβλημα.

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα, rooting Marshmallow based stock ROM with locked bootloader υπομονή λίγο ακόμα σε δοκιμή ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Τραγικό που αφαίρεσαν το smart screen. Θα ψάξω για app αναγκαστικά.

 

Δοκιμασε το kinscreen μηδενικη καταναλωση μπαταριας και διχως να δουλευει την καμερα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το kinscreen μηδενικη καταναλωση μπαταριας και διχως να δουλευει την καμερα. ;)

 

Όντως καλό, δεν εμφανίζει και το εικονίδιο πάνω. Thanks

Unrooted :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για συσκευη χωρις ροοτ τι προτεινετε για καλυτερη μπαταρια ;

 

Τι εννοείς; Διάβασε στο σχετικό θέμα για να πάρεις κάποιες απόψεις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428594

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

Ενδιαφερομαι για ξεκλειδωμα του Bootloader γιατι χωρις Root δεν την παλευω, η ερωτηση μου ειναι, οταν πας στην σελιδα της LG που λεει για ξεκλειδωμα του Bootloader, σου λεει να καταχωρισεις το IMEI του κινητου, το εβαλα μια χαρα αλλα το Device ID πως γινεται να το δω?

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σας

Ενδιαφερομαι για ξεκλειδωμα του Bootloader γιατι χωρις Root δεν την παλευω, η ερωτηση μου ειναι, οταν πας στην σελιδα της LG που λεει για ξεκλειδωμα του Bootloader, σου λεει να καταχωρισεις το IMEI του κινητου, το εβαλα μια χαρα αλλα το Device ID πως γινεται να το δω?

 

Πριν προχωρήσεις στο ξεκλείδωμα, ρίξε μια ματιά εδώ πρώτα... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430256

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κοιταξει, το δικο μου ειναι η προσφατη παρτιδα οχι η προβληματικη με την πλακετα

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχω κοιταξει, το δικο μου ειναι η προσφατη παρτιδα οχι η προβληματικη με την πλακετα

 

Αν το είχες κοιτάξει καλύτερα θα διαπίστωνες ότι καταλήγουμε πως δεν είναι θέμα παρτίδας αλλά συσκευής, πολλοί με καινούργιες παρτίδες έχουν αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα. Με άλλα λόγια, μπορεί κάποιος με παρτίδα 505 να μην έχει ποτέ πρόβλημα ενώ άλλος με παρτίδα 511 να έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα...εγω παντως μεχρι στιγμης δεν εχω διαπιστωσει καποιο προβλημα, ολα κομπλε, ξεκλειδωσα τον bootloader τελικα, ευχαριστω παντως

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος γιατι ενω εχω βαλει το recovery και παω να μπω ειναι σαν να μην το εχει παρει καν?οταν παταω τους συνδιασμους για να μπω στο recovery κανει Hard Reset, δοκιμασα να μπω και απο το cmd με την εντολη adb reboot recovery αλλα οταν μπαινει βγαζει το android με ενα κοκκινο θαυμαστικο, εχω κανει ξεκλειδωμα του bootloader και εχω δοκιμασει το twrp 2.8.6.0 , 2.8.6.1 , 2.8.7.0 , και 3.0.0.0 Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω οτι ειμαι ενα 2ωρο και εχω ψαξει ολες τις σελιδες και δεν θελει να το παρει με τιποτα οτι εκδοση twrp και να εχω βαλει

Καλα το θεμα με το xposed ειναι συνηθισμενο, κανω τον σταυρο μου οταν bootαρει να ξεκινησει και να μην παω σε Hard Reset και ξανα στυνω παλι :Ρ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος γιατι ενω εχω βαλει το recovery και παω να μπω ειναι σαν να μην το εχει παρει καν?οταν παταω τους συνδιασμους για να μπω στο recovery κανει Hard Reset, δοκιμασα να μπω και απο το cmd με την εντολη adb reboot recovery αλλα οταν μπαινει βγαζει το android με ενα κοκκινο θαυμαστικο, εχω κανει ξεκλειδωμα του bootloader και εχω δοκιμασει το twrp 2.8.6.0 , 2.8.6.1 , 2.8.7.0 , και 3.0.0.0

βαλτο από το appstore,κι εγω ειχα παιδευτεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει η εφαρμογη(TWRP Manager) οταν την ανοιγω οτι δεν εχω root, πως γινεται να το rootαρω χωρις recovery?

Edit : κομπλε τελικα, ευχαριστω παντως

Edited by KILLER146

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα μολις αγορασα και εγω το G4...

Συγνωμη δεν γινεται root χωρίς ξεκλείδωμα του boot loader και εγκατασταση recovery???

Link to comment
Share on other sites

Μου λεει η εφαρμογη(TWRP Manager) οταν την ανοιγω οτι δεν εχω root, πως γινεται να το rootαρω χωρις recovery?

Edit : κομπλε τελικα, ευχαριστω παντως

Χαίρομαι φίλε που τα κατάφερες. Πάλι καλά που πρόλαβες επειδή οι moderators μου εσβησαν τα μηνύματα. Παραβίασα κανόνα επειδή πρότεινα να κάνεις root.. Τι να πω....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα μολις αγορασα και εγω το G4...

Συγνωμη δεν γινεται root χωρίς ξεκλείδωμα του boot loader και εγκατασταση recovery???

Αν εισαι σε Lollipop γινεται αλλα σε Marshmallow δυστυχως

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χαίρομαι φίλε που τα κατάφερες. Πάλι καλά που πρόλαβες επειδή οι moderators μου εσβησαν τα μηνύματα. Παραβίασα κανόνα επειδή πρότεινα να κάνεις root.. Τι να πω....

 

Τι να πεις κανεις :Ρ

Δημήτρης

Επαγγελματίας Web Designer, Προγραμματισής και Γραφίστας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Τροποποιήσεις - Αναβαθμίσεις - Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...