Jump to content

[LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο


giannis12a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει!!! Τράβηξα κ ένα ακόμα με κλειστό το WiFi κ βγήκε χωρίς αυτον τον ήχο. Κοίτα τι μαθαίνει κάνεις :D

 

Ειναι το ατιμο το μικροφωνο υπερβολικα ευαισθητο, ακουγεται μεχρι και η ανασα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 849
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ακούγεται τικ τικ. Ακούγεται συνεχόμενο σαν χαμηλή συχνότητα ήχου..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγεται τικ τικ. Ακούγεται συνεχόμενο σαν χαμηλή συχνότητα ήχου..

Σε μένα δεν ακούγεται συνεχόμενο.

Τικ τικ ακούγεται σε χαμηλή συχνότητα

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω επεξεργασια φωτογραφιας?

 

Υπάρχουν πολλες εφαρμογες για επεξεργασια φωτογραφιας, εγω χρησιμοποιω τις Aviary, Photo Studio, Picsart, Pixlr-o-matic, Picsay.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την φωτο στο μανουαλ μπορουμε να την ρυθμισουμε. στο βιντεο οχι. υπαρχει εφαρμογη να το κανει ?
Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικες φωτογραφιες.Σκεφτομαι την αλλαγη απο s6 edge που εχω σε g4 λογω της καμερας κυριως σε βραδυνες (σε ημερησιες πιστευω θα ειναι ισαξια). Εχει κανει κανεις αυτη την αλλαγη να μου πει αν οντως αξιζει , καθαρα σε θεμα καμερας. Edited by KM24
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο gms παρα πολυ καλες!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικες φωτογραφιες.Σκεφτομαι την αλλαγη απο s6 edge που εχω σε g4 λογω της καμερας κυριως σε βραδυνες (σε ημερησιες πιστευω θα ειναι ισαξια). Εχει κανει κανεις αυτη την αλλαγη να μου πει αν οντως αξιζει , καθαρα σε θεμα καμερας.

Ημερήσιες το s6 είναι ανώτερο όπως και στο video στις indoor και lowlight το g4 είναι ανώτερο εκτός αν το s6 έχει sonny αισθητήρα που η διαφορές είναι μικρές

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ημερήσιες το s6 είναι ανώτερο όπως και στο video στις indoor και lowlight το g4 είναι ανώτερο εκτός αν το s6 έχει sonny αισθητήρα που η διαφορές είναι μικρές

 

Είναι τόσο οριακές οι διαφορές στις ημερήσιες φωτογραφίες που κάποιοι θα βγάλουν καλύτερο το ένα και κάποιοι το άλλο, ακόμα και στις ίδιες φωτογραφίες. Αισθητά (στις ημερήσιες πάντα) δεν θα έλεγα ότι υπερτερεί το ένα του άλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Καταπληκτικο το υλικο σας εδω μεσα μπραβο. Μια ερώτηση για κατι που με προβληματιζει. Ειμαι κατοχος της κινηταρας 2 μερες τωρα κ οι διαφορές μου φαινονται πολυ μεγαλες ακομα κι απ το g3 που ειχα πριν! Το φλας δινει μια παρα πολυ πρασινη χροια που κανει μανταρα τη φωτο σε πολλες περιπτωσεις. Γινεται σε ολους;;; Να ξερω να παω για rma. Ευχαριστω. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Καταπληκτικο το υλικο σας εδω μεσα μπραβο. Μια ερώτηση για κατι που με προβληματιζει. Ειμαι κατοχος της κινηταρας 2 μερες τωρα κ οι διαφορές μου φαινονται πολυ μεγαλες ακομα κι απ το g3 που ειχα πριν! Το φλας δινει μια παρα πολυ πρασινη χροια που κανει μανταρα τη φωτο σε πολλες περιπτωσεις. Γινεται σε ολους;;; Να ξερω να παω για rma. Ευχαριστω. :)

Φοράς μήπως κάποια θήκη που ενδεχομένως να το επηρεάσει? Πχ κάποια από τις slim τις διαφανες?

 

Edit : καλορίζικο και απροβληματιστο κιόλας!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φοράς μήπως κάποια θήκη που ενδεχομένως να το επηρεάσει? Πχ κάποια από τις slim τις διαφανες?

 

Edit : καλορίζικο και απροβληματιστο κιόλας!

 

Οχι φιλε μου ειναι εργοστασιακα με το leather κ το tempered glass επανω. Δεν εχει θηκη καν. Εννοω οτι σε αρκετες των περιπτωσεων δινει μια ασυνηθιστη πρασινη χροια και μαλιστα με την επιλογη auto fix του app pixlr, του διορθωνει το white balance. Οχι σε ολες αλλα σε αρκετες περιπτωσεις.

Α, btw σε ευχαριστω να 'σαι καλα!

Edited by akumiris
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα πρασινοκιτρινιλα βγαζει το φλας. Εδω σκεφτει αν πεσω σε bootloop να το πω στο σερβις για αλλαγη.

Αλλα δεν εχω παρει χαμπαρι αν ειναι μονο σε μερικους ή σε ολους, μιας και κανεις δεν κανει ιδιαιτερη αναφορα στο φλας.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου ειναι εργοστασιακα με το leather κ το tempered glass επανω. Δεν εχει θηκη καν. Εννοω οτι σε αρκετες των περιπτωσεων δινει μια ασυνηθιστη πρασινη χροια και μαλιστα με την επιλογη auto fix του app pixlr, του διορθωνει το white balance. Οχι σε ολες αλλα σε αρκετες περιπτωσεις.

Α, btw σε ευχαριστω να 'σαι καλα!

 

Και σε εμενα πρασινοκιτρινιλα βγαζει το φλας. Εδω σκεφτει αν πεσω σε bootloop να το πω στο σερβις για αλλαγη.

Αλλα δεν εχω παρει χαμπαρι αν ειναι μονο σε μερικους ή σε ολους, μιας και κανεις δεν κανει ιδιαιτερη αναφορα στο φλας.

 

Αυτο βλεπω κι εγω ρε γ****το. Εχω πετυχει αλλο ενα post ενος ανθρωπου σε ξενογλωσσο forum (δε θυμαμαι καν site), ο οποιος ειχε το ιδιο θεμα και δεν του απαντησε κανεις, και αναρωτιόταν κι αυτός! Πουθενα αλλου. Πρεπει να ειναι software-ικο το θεμα γιατι ουσιαστικα δεν υπολογιζει σωστα το white balance. Οχι σε ολες, αλλα σε αρκετες περιπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο χωρίς φλας. Έχει το φίλτρο L3 από την κατηγορία Lomo της εφαρμογής MixBycamera360

 

 

http://s28.postimg.org/l3pmhpsrh/IMG_20160406_204702.jpg

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι. Το αντιθετο μαλιστα. Αν παρατηρησεις το software οταν ανογει την πρωτη φορα το φλας κανει κοντρολ ο χρωματικος αισθητηρας και το κανει ασπρο στην οθονη. Οταν ομως το φλας σβησει για να αναψει δευτερη φορα, η φωτογραφια βγαινει αμεσως ΠΡΙΝ προλαβει ο χρωματικος αισθητηρας να κανει αντισταθμιση.

Ετσι...μενει να εχει αποτυπωθει το φως του φλας οπως ειναι. Υποθετω οτι το led σε αλλους θα ειναι πιο λευκο, σε αλλους πιο πρασινο κλπ στο χρωματικο του φασμα.

Με λιγα λογια το color spectrum κανει αριστα την δουλεια του σαν software. Απλα δεν προλαβαινει να την κανει την δευτερη φορα που αναβει το φλας πιο δυνατα και για μικροτερο χρονο.

Αλλα οπως προανεφερα, ελαχιστοι μεχρι τωρα εχουν αναφερει αν το φλας τους βγαζει καθαρο λευκο, για να βγαλουμε στατιστικο δειγμα.

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

Μη βάζετε λουλούδια τέτοια εποχή.. Λυπηθείτε και μας τους αλλεργικούς!! :p

Να τα λέτε νωρίτερα αυτα... Δε φταίω γω!! !!! Χαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι. Το αντιθετο μαλιστα. Αν παρατηρησεις το software οταν ανογει την πρωτη φορα το φλας κανει κοντρολ ο χρωματικος αισθητηρας και το κανει ασπρο στην οθονη. Οταν ομως το φλας σβησει για να αναψει δευτερη φορα, η φωτογραφια βγαινει αμεσως ΠΡΙΝ προλαβει ο χρωματικος αισθητηρας να κανει αντισταθμιση.

Ετσι...μενει να εχει αποτυπωθει το φως του φλας οπως ειναι. Υποθετω οτι το led σε αλλους θα ειναι πιο λευκο, σε αλλους πιο πρασινο κλπ στο χρωματικο του φασμα.

Αλλα οπως προανεφερα, ελαχιστοι μεχρι τωρα εχουν αναφερει αν το φλας τους βγαζει καθαρο λευκο, για να βγαλουμε στατιστικο δειγμα.

 

Φιλε μου εχω την εντυπωση οτι απο τα λεγομενα σου μαλλον αποδεικνυεται οτι ειναι software fault γιατι ακριβως επειδη στο 1ο αναμμα το flash ειναι ασπρο, αποκλειουμε να εχει αλλη αποχρωση, οποτε εχει τη δυνατοτητα του σωστου white balance. Οποτε απ'οτι φαινεται, μαλλον ενα software update απο την lg ειναι αυτο που χρειαζεται για τη διορθωση των timings της ληψης και της ενεργοποιησης του flash.

Οπως το αντιλαμβανομαι εγω παντα. :)

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα πρασινοκιτρινιλα βγαζει το φλας. Εδω σκεφτει αν πεσω σε bootloop να το πω στο σερβις για αλλαγη.

Αλλα δεν εχω παρει χαμπαρι αν ειναι μονο σε μερικους ή σε ολους, μιας και κανεις δεν κανει ιδιαιτερη αναφορα στο φλας.

 

Aυτη ειναι η λειτουργια του διπλου φλας. Οταν τραβας φωτο με φλας κοντινες για να μη τις καψει παιρνεις το κιτρινοπο χρωμα. Δοκιμασε να τραβιξεις σε σκοταδι διχως κοντινα αντικειμενα θα δεις οτι ειναι μια χαρα λευκο.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν ειναι λευκο. Ακομη και σε μακρινες στα 3 μετρα, ακομη και οι σκιες πρασινες βγαινουν.

 

Επισης οχι, επαναλαμβανω οτι ΔΕΝ βγαζει ασπρο το φλας.

Και σαν φακο να το ανοιξω εχω την πρασινη χροια σε λευκη επιφανεια.

Τωρα, ΑΝ η lg αποφασιζε να κανει το δευτερο αναμα του φλας να κρατα λιγο περισσοτερο και η φωτο να τραβηχτει ενα sec αργοτερα, τοτε θα εκανε αντισταθμιση ο αισθητηρας.

Στο προηγουμενο μηνυμα που ειπα οτι την πρωτη φορα που αναβει το φλας βλεπουμε λευκο, ΔΕΝ εννοουσα οτι το LED βγαζει λευκο χρωμα, αλλα ο ασθητηρας παει και κανει διορθωση και στην ΟΘΟΝΗ το βλεπουμε ως ασπρο πλεον. Στην οθονη βλεπουμε την εικονα με την διορθωση που εχει προκυψει με το software.

Ιδανικο θα ηταν λοιπον η ληψη να εβγαινε αργοτερα απο τη στιγμη που αναβει το φλας δυνατα οταν ξανα αναψει.

Ετσι, ΠΑΝΤΑ ο αισθητηρας θα εκανε διορθωση ΟΤΙ χρωμα κι αν εβγαζε το led.

Επισης αυτο με το "διπλο" φλας στις κοντινες δεν το καταλαβα.

Εμενα κοντινες μακρινες...παντα το φλας αναβει μια φορα...σβηνει για ενα κλασμα και υστερα ξανα αναβει πιο δυνατα και βγαινει η φωτο ΠΡΙΝ προλαβει ο αισθητηρας να διαβασει την πρασινιλα ωστε να την διορθωσει.

Σε εσας αναβει μονο μια φορα το φλας. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Φωτογραφίες / βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...