Jump to content

Samsung Galaxy Core 2 / Core 2 duos SM-G355H


Inevar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα μιας και δεν υπάρχει θέμα αντίστοιχο κάπου εδώ πέρα.

 

Κάποια ιδέα υπάρχει σχετικά με custom rom για το προαναφερθέν κινητό; Που να είναι καλή και σταθερή; Έχει δοκιμάσει κανένας σας;

 

ΔΙΟΡΘΩΣΗ Είναι το SM-G355HN μονοκαρτο δηλαδή

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , χρονια πολλα και καλα χριστουγεννα σε ολους/ες , μου εκαναν δωρο αυτο το kινητο.Τι γνωμη εχετε για το κινητο και αν υπαρχει τροπος αναβαθμισης σε lolipop Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπέρα παιδιά εχω ένα πρόβλημα με το κινητό της κοπέλας μου εχει αγοράσει το samsung galaxy core 2 και λειτουργικά δουλεύει τελεια το μόνο κακό είναι οτι οταν παει να πάρει τηλέφωνο ενώ καλεί κάποιον την βγάζει μια κλειδαριά και την λει πάτα 2 φορές για ξεκλείδωμα πατάει φεύγει για λίγο και μετά το ξαναβγάζει, μήπως θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα γιατί δεν ξέρω τι να κάνω ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας. Πώς θα ξέρω ή πώς θα καταλάβω ότι η συσκευή υποστηρίζει OTG. Και αν υποστηρίζει που θα το βρω; Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή γι αυτό; Αυτό ήθελα να ρωτήσω, γεια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Πώς θα ξέρω ή πώς θα καταλάβω ότι η συσκευή υποστηρίζει OTG. Και αν υποστηρίζει που θα το βρω; Υπάρχει κάπου στις ρυθμίσεις ή χρειάζεται κάποια εφαρμογή γι αυτό; Αυτό ήθελα να ρωτήσω, γεια χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάζεις ένα usb στικάκι με ένα micro usb ανταπτοράκι και βλέπεις άν δουλεύει. Αν το υποστηρίζει θα το δεις μέσα στην εφαρμογή του file manager, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Να ρωτήσω δυο πραγματάκια ήθελα. Αν μου στείλει κάποιος, εδώ στο site ένα Link για κάποια ιστοσελίδα, εγώ πατάω Link και μπαίνω κατευθείαν. Αλλά θέλω να κρατήσω όμως το Link για να ξαναμπώ όποτε θέλω. Γίνεται από το browser ή το πεδίο αναζήτησης? Κι αν γίνει που θα το αποθηκεύσω? Είναι διαδικασία αντιγραφή επικόλληση? Αν πάει στο πρόχειρο αποθηκεύεται για πάντα ή θα το χάσουμε? Πως γίνεται κλήση με απόκρυψη? SMS με απόκρυψη γίνεται? Κι αν γίνεται είναι ίδια διαδικασία με απόκρυψη κλήσης? Πάντως όταν καλώ 1330 για να επιλέξω μετά κάποιο πακέτο πρέπει πάλι να πατήσω 3 ή 8 κλπ (ανάλογα με το πακέτο ).Αλλά εκεί που πατάς για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο κανονικά, έχει και εκεί τη λέξη Απόκρυψη, Τι σημαίνει αυτό. Γειά,και καλό Πάσχα.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά. Να ρωτήσω δυο πραγματάκια ήθελα. Αν μου στείλει κάποιος, εδώ στο site ένα Link για κάποια ιστοσελίδα, εγώ πατάω Link και μπαίνω κατευθείαν. Αλλά θέλω να κρατήσω όμως το Link για να ξαναμπώ όποτε θέλω. Γίνεται από το browser ή το πεδίο αναζήτησης? Κι αν γίνει που θα το αποθηκεύσω? Είναι διαδικασία αντιγραφή επικόλληση? Αν πάει στο πρόχειρο αποθηκεύεται για πάντα ή θα το χάσουμε? Πως γίνεται κλήση με απόκρυψη? SMS με απόκρυψη γίνεται? Κι αν γίνεται είναι ίδια διαδικασία με απόκρυψη κλήσης? Πάντως όταν καλώ 1330 για να επιλέξω μετά κάποιο πακέτο πρέπει πάλι να πατήσω 3 ή 8 κλπ (ανάλογα με το πακέτο ).Αλλά εκεί που πατάς για να εμφανιστεί το πληκτρολόγιο κανονικά, έχει και εκεί τη λέξη Απόκρυψη, Τι σημαίνει αυτό. Γειά,και καλό Πάσχα.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το β:Κλήση με απόκρυψη γίνεται,υπάρχει επιλογή στις ρυθμίσεις αν θα στέλνει τον αριθμό σου (αποστολή αριθμού,απόκρυψη αριθμού,ρύθμιση δικτύου).Επίσης αν πριν τον αριθμό που θα καλέσεις βάλεις #31# πάλι δεν φαίνεται ο αριθμός σου,δοκίμασε να δεις.Σμς με απόκρυψη δεν γίνεται.Οσο για το τελευταίο που λες είναι για την φύγει το πληκτρολόγιο απο την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Νόμιζα ότι γίνεται μόνο από το πληκτρολόγιο. Θα ψάξω τις ρυθμίσεις που λες, για να μάθω με ποιόν τρόπο γίνεται και από εκεί. Καλή Ανασταση καλό Πάσχα, χαιρετώ.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεις chrome, οταν πας στη σελίδα που σε παει το λινκ πατα τις 3 τελιτσες πανω δεξια διπλα απο τον αριθμο των tab και επελεξε προσθήκη στην αρχική οθόνη και θα έχεις ενα εικονιδιο στην αρχικη σου οθονη που θα σε πηγαίνει σε αυτο το λινκ.
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου φίλε Σταμάτη. Ναι Chrome έχω. Εννοείς στην κανονική αρχική οθόνη κάτω από το ρολόι και τις άλλες ενδείξεις ;Αν όμως το κάνεις αυτό με αρκετά εικονίδια που θα πάνε μετά αυτά που δεν θα χωράνε εκεί; Μία φορά που το έκανα κατά τύχη, πάτησα παρατεταμένα και πάνω αριστερά μου έβγαλε Δημιουργία Φακέλου. Αν με κάποιο τρόπο τα βάλω όλα αυτά σε αυτό το φάκελο, αυτός ο φάκελος μετά μπορεί να είναι κάπου σε κάποιο πεδίο, σαν ξεχωριστό εικονίδιο; Είναι λίγο μπέρδεμα. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Αν ξέρεις κάτι. Γειά σου φίλε.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γειά σας. Samsung galaxy core 2. Δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος για αυτό που θέλω να ρωτήσω. Στο Facebook έχει δύο πλαίσια για να βάλεις photo για προφίλ. Ένα μεγάλο και ένα μικρό. Το μεγάλο θέλει οπωσδήποτε κάποιες συγκεκριμένες διαστάσεις (400×

δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς ).Αν η photo είναι μικρότερη από 400, μπορούμε να την τεντώσουμε ή να την ανοίξουμε κάπως για να γίνει 400άρα;Επίσης ,δύο photos μικρότερων διαστάσεων μπορούμε να τις κολλήσουμε μαζί και να τις κάνουμε σαν μία; Σίγουρα υπάρχουν εφαρμογές για τέτοια πράγματα, αλλά θα ήθελα να το κάνω με την εφαρμογή και τις λειτουργίες της συσκευής. Αυτό ήθελα να ρωτήσω. Γεια σας.

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας, εχω ενα samsung sm-g355hn και μενει στην εικονα login και κολλαει εκει. Δοκίμασα με το odin να περασω firmware ορισμενες φορες λεει οτι πετυχε αλλες οχι αλλα οτι και να νε παλι δεν κανει boot. Δοκίμασα και με τοn oδηγο για fastboot και ενω το βαζω σε download mode δεν μου το βρισκει μεσα απο το cmd . Επίσης στο recovery mode μου βγάζει ενα ανθρωπάκι android νεκρο για μερικα δευτερολεπτα και κανει επαννεκίνηση. Yπάρχει λυση η ειναι για πέταμα? και αλλη μια ερωτηση download mode με fastmode ειναι το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας (Samsung galaxy core 2 ).Ήθελα να ρωτήσω κάτι. Η εφαρμογή Email δίπλα στο gmail είναι εφαρμογή της Samsung? Ήθελα να στείλω μήνυμα με κάποιες φωτό, αλλά δεν έγινε επικόλληση των φωτό απ το πρόχειρο. Το έβγαλε όπως φαίνεται.Πως θα γίνει να βγει το μήνυμα κανονικά? Δηλαδή, κείμενο -photo -κείμενο -photo κλπ. Υπάρχει κάτι στις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω? Αυτό ήθελα να ρωτήσω, γειά σας. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/681b04bbe4772a6ec509276ccb02993b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161120/7913cd9bde5a42394b7ff11d14d00bee.jpg

 

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να κάνεις απλά επικόλληση τα αρχεία που θέλεις να στείλεις. Επάνω αριστερά στη φωτό από το email που ανέβασες, υπάρχει ένας συνδετήρας. Είναι για επισύναψη αρχείων. Τον πατάς και βάζεις τα αρχεία που θέλεις.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας και καλή χρονιά. Ήθελα να ρωτήσω πως κλειδώνεις εφαρμογές και λογαριασμούς ( Gmail, Yahoo κλπ ) σε Samsung galaxy Core 2 ( SM-G355HN ) Android 4.4.2. Αν γίνεται αυτό χωρίς κάποια εφαρμογή επειδή είδα στις ρυθμίσεις "Κρυπτογράφηση συσκευής ".Έβαλα κωδικό που ζήτησε και ξεκίνησε η διαδικασία αλλά το μόνο που έκανε ήταν να κλειδώσει την αρχική οθόνη. Δηλαδή δεν έβγαλε επιλογές για εφαρμογές και λογαριασμούς όπως πχ. κωδικό, μοτίβο, PIN κλπ. Μήπως δεν έκανα κάτι σωστά ή χρειάζεται και κάτι άλλο. Θυμάμαι ότι το έκανε ένας φίλος στο galaxy S3 και νομίζω το έκανε χωρίς εφαρμογή. Ξέρετε τι γίνεται σ'αυτή τη περίπτωση? ?.Γειά σας.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170102/55a8f8efc348c9d174256e5f2c7e076f.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170102/d30cf97b54b6fdaec00390695666bd61.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G355HN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Τυχαίνει να έχω ένα core 2 duos και το χρησιμοποιώ σαν δεύτερο. Ίσως το χειρότερο κινητό που έχει υπάρξει. Θα το είχα πουλήσει αλλά δεν μπορώ γιατί είναι δώρο. Ωστόσο έχω μια απορία. Παρατήρησα πως στην μέσα πλευρά από το καπάκι αλλά και στην πλάτη της συσκευής ανάμεσα στην μπαταρία και το slot της sim 2 υπάρχει υποδομή για nfc, ωστόσο η συσκευή δεν έχει nfc. Πραγματικά, ξέρει κανείς κάτι σχετικά με αυτό; Μήπως σκόπευαν να βάλουν αλλά το μετάνιωσαν την τελευταία στιγμή;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου ένα core 2 φίλης που έχει το εξής θεμα. Στην αρχή δεν ανοιγε, μετά με odin περαστηκε επίσημο λογισμικό της samsung. Ανοίγει το τηλέφωνο αλλά όταν ανοίγει πετάγονται διάφορα παραθυρακια που λένε το τάδε τερμάτιστηκε κτλ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να χρησιμοποιηθει. Έκανα και εγκατάσταση μέσω kies ολοκληρωθηκε φαινομενικά αλλά πάλι στην εκκίνηση πετάγονται αυτά τα παραθυρακια.

Καμία ιδέα κανείς ;ae5ced56348760e30d97cb16c9921972.jpg

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έπεσε στα χέρια μου ένα core 2 φίλης που έχει το εξής θεμα. Στην αρχή δεν ανοιγε, μετά με odin περαστηκε επίσημο λογισμικό της samsung. Ανοίγει το τηλέφωνο αλλά όταν ανοίγει πετάγονται διάφορα παραθυρακια που λένε το τάδε τερμάτιστηκε κτλ με αποτέλεσμα να μην μπορεί να χρησιμοποιηθει. Έκανα και εγκατάσταση μέσω kies ολοκληρωθηκε φαινομενικά αλλά πάλι στην εκκίνηση πετάγονται αυτά τα παραθυρακια.

Καμία ιδέα κανείς ;

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

 

Προσωπικά, πιστεύω η καλύτερη λύση είναι να πάρει καινούριο κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...