Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν άναψε καθόλου

Volume down (ή up) ενώ κάνω φλασαρισμα εννοείς? Ή λίγο πριν απλά το συνδέσω στο λάπτοπ?

(Έχω δοκιμάσει κάθε συνδυασμό με τα κουμπιά είτε με μπαταρία μέσα, είτε χωρίς, είτε συνδεδεμένο ταυτόχρονα στο λάπτοπ, είτε οχι)

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Volume down (ή up) ενώ κάνω φλασαρισμα εννοείς? Ή λίγο πριν απλά το συνδέσω στο λάπτοπ?

Πατάς download στο PC, κρατάς πατημένο το Volume down (σε 2η προσπάθεια το up) και συνδέσεις το usb συνεχίζοντας να πατάς το volume down.

Μπαταρία εκτός.

 

Το γεγονός ότι έκανες όλες αυτές τις διαδικασίες και δεν άναψε οθόνη... συν ότι κατάφερες να πάρεις τα αρχεία σου..σημαίνει ότι το κινητό ανοίγει αλλά η οθόνη δεν δουλεύει.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μόλις δοκίμασα να κάνω download (με volume up δούλεψε) αλλά τίποτα και πάλι οπότε μετά έκανα firmware upgrade όμως και πάλι δεν άνοιξε

Να πω ότι όλα αυτά τα έκανα με μπαταρία πάνω στο κινητό αλλιώς δεν μου το αναγνωριζε το κινητό

Τώρα θα το ξαναβάλω αλλη μια φορά στη φόρτιση για αρκετη ώρα και αν δεν γίνει τίποτα, προφανώς πάει πέταμα γιατί είναι εκτός εγγύησης και θεωρώ ότι δεν αξίζει να πληρώσω

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Χριστος ανεστη - χρονια πολλα σε ολους. Εχει δοκιμασει κανεις να φορτισει το cubot note s με αλλο φορτιστη η' power bank μηπως και φορτιζει πιο γρηγορα?;);););):D:D:D:shifty::shifty::shifty::happy::happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά γεια σας θα ήθελα μια βοηθειά μία φίλη μου μου έδωσε το κινητό της κάτι το έχει πειράξει μάλλον από ότι καταλαβαίνω πρέπει να έχει κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και τώρα το κινητό ανάβει αλλά δε λειτουργεί σωστά δηλαδή στο πρώτο βήμα μου ζητάει το PIN λογικό στο δεύτερο Βήμα μου ζητάει τον κωδικό από το Γουάιφάι το κουμπάκι κάτω δεξιά που λέει παράλειψή δεν λειτουργεί πρέπει να περάσω οπωσδήποτε κωδικό στο επόμενο βήμα μου ζητάει τους κωδικούς της Google εκεί δεν τους δέχεται ούτε το e-mail ούτε τους κωδικούς μου λέει ότι δεν υπάρχουνε μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος που να αλλάξω λογισμικό μέσω υπολογιστή και αν ναι πως ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Όσον αφορά τον λογαριασμό google, πρέπει να μπει αυτός που χρησιμοποιούσε πριν. Αν δεν έχει διαγραφεί πριν την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε μπορεί να μπει άλλος. Τώρα αν θέλεις να περάσεις ξανά την εργοστασιακή ρομ ή κάποια άλλη υπάρχει τρόπος. Θα χρειαστεί το sp flash tool το οποίο πρέπει να μπορείς να το κατεβάσεις από την cubot, όπως την τη ρομ της συσκευής:

https://www.cubot.net/support/firmware/notes/.

Οι επίσημες ρομ υπάρχουν και στον needrom, καθώς και διάφορες άλλες custom:

https://www.needrom.com/category/cubot/note-s/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποια θεωρειτε την καλυτερη custom rom χωρις προβληματα; Λιγο ενδιαφερει αν θα ειναι android 5,6 ή 7 αρκει να μην ειναι βαρυ το κινητο οπως με την επισημη marsmallow εκδοση και να μην εχει διαφορα θεματακια
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα!!!!! Έχω android 5.1 και θέλω να βάλω android 6 . Ποιά από αυτές τις επίσημες ρομ πρέπει να βάλω?https://www.cubot.net/support/firmware/notes/.Μήπως πρέπει να τις περάσω όλες με τη σειρά? Αν κάνω την αναβάθμιση και κάτι δεν πάει καλά μπορώ να επιστρέψω εύκολα στην 5.1 με reset?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...