Jump to content

Cubot Note S


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το twrp το πέρασες μόνος σου ή με τον οδηγό που είχε ανεβάσει ο saviano? Διότι δεν μπορώ να βρω τον οδηγό για να το κάνω και δεν ξέρω πως γίνεται
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το twrp το πέρασες μόνος σου ή με τον οδηγό που είχε ανεβάσει ο saviano? Διότι δεν μπορώ να βρω τον οδηγό για να το κάνω και δεν ξέρω πως γίνεται

 

Από το needrom κατέβασα και το twrp. Με την εγκατάσταση βλέπεις ισπανικά, αλλά το μόνο που χρειάζεται είναι να αλλάξεις τη γλώσσα στις ρυθμίσεις. Έχει και Ελληνικά αλλά το προτιμώ στα Αγγλικά

Link to comment
Share on other sites

http://www.cubot.gr/anakoinosi.html

Παιδια διαβαστε αυτο, εγω δεν εχω εγγύηση γιατί το εχω κερδίσει σε διαγωνισμό αλλα δεν γραφει μόνο για τις εγγυήσεις. Αφορα τους κατόχους cubot που δυστυχως την πάτησαν

Despina!
Link to comment
Share on other sites

http://www.cubot.gr/anakoinosi.html

Παιδια διαβαστε αυτο, εγω δεν εχω εγγύηση γιατί το εχω κερδίσει σε διαγωνισμό αλλα δεν γραφει μόνο για τις εγγυήσεις. Αφορα τους κατόχους cubot που δυστυχως την πάτησαν

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=450084

 

Δεν θεωρώ πως την έχω πατήσει. Έχοντας αγοράσει το δικό μου από επώνυμη αλυσίδα και με αυτοκόλλητο της Info Quest, άσχετα με το τι μπορεί να λέει ο οποιοσδήποτε, είμαι βάσει νόμου καλυμμένος για 2 χρόνια... Οποιαδήποτε αντίρρηση, θα λυθεί μέσω των αρμόδιων φορέων.

Link to comment
Share on other sites

Το note S διακηνήθηκε στην Ελλάδα ΜΟΝΟ μέσω της Infoquest. Η infoquest δίνει εγγύηση ενός έτους ενώ η νομοθεσία προβλέπει 2 έτη. Νομικά και φορολογικά άσχετα αν το κέρδισες ή όχι έπρεπε να σου έχουν εκδώσει παραστατικό με την αξία του προϊόντος και την εγγύησή του.
Link to comment
Share on other sites

http://www.cubot.gr/anakoinosi.html

Παιδια διαβαστε αυτο, εγω δεν εχω εγγύηση γιατί το εχω κερδίσει σε διαγωνισμό αλλα δεν γραφει μόνο για τις εγγυήσεις. Αφορα τους κατόχους cubot που δυστυχως την πάτησαν

Τίποτα δεν πάτησαν, η ανακοίνωση είναι του FotisV, που πόσταρε κι εδώ. Έχει τα site afasia.gr και eshop.zougla.gr και προφανώς έχασε κομμάτι της πίτας, γι' αυτό ρίχνει λάσπη. Όποιος αγόρασε Cubot από σοβαρή εταιρία (στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό), τον καλύπτει η εγγύηση. Τώρα, αν κάποιος αγόρασε από κατάστημα του FotisV, δεν ξέρω...

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν πάτησαν, η ανακοίνωση είναι του FotisV, που πόσταρε κι εδώ. Έχει τα site afasia.gr και zougla.gr και προφανώς έχασε κομμάτι της πίτας, γι' αυτό ρίχνει λάσπη. Όποιος αγόρασε Cubot από σοβαρή εταιρία (στην Ελλάδα ή στο εξωτερικό), τον καλύπτει η εγγύηση. Τώρα, αν κάποιος αγόρασε από κατάστημα του FotisV, δεν ξέρω...

 

Οι εγγυήσεις καλύπτονται κανονικά με δικό μας κόστος. Το πρόβλημα της ανακοίνωσης έχει να κάνει με την μαμά εταιρεία cubot.net και τη συνεργασία μας. Δεν συμμορφώθηκαν και ως εκ τούτου πάψαμε τη συνεργασία μαζί τους.

 

Όσο για σενα βρε ανόνυμους δυστυχώς δεν μπορώ να σε ακολουθήσω.... εμ είσαι άσχετος....εμ πήρες τις απαντήσεις που ήθελες, εμ δε τις κατάλαβες εμ και προσπαθείς να πεις τη μ@@@κια σου....χαχαχαχαχαχα δε σε παρεξηγώ... αλήθεια ...εχω καταλάβει ότι υπάρχει θέμα σοβαρό...περαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Οι εγγυήσεις καλύπτονται κανονικά με δικό μας κόστος. Το πρόβλημα της ανακοίνωσης έχει να κάνει με την μαμά εταιρεία cubot.net και τη συνεργασία μας. Δεν συμμορφώθηκαν και ως εκ τούτου πάψαμε τη συνεργασία μαζί τους.

 

Όσο για σενα βρε ανόνυμους δυστυχώς δεν μπορώ να σε ακολουθήσω.... εμ είσαι άσχετος....εμ πήρες τις απαντήσεις που ήθελες, εμ δε τις κατάλαβες εμ και προσπαθείς να πεις τη μ@@@κια σου....χαχαχαχαχαχα δε σε παρεξηγώ... αλήθεια ...εχω καταλάβει ότι υπάρχει θέμα σοβαρό...περαστικά!

Πάψατε τη συνεργασία, αλλά βλέπω στα site σου αρκετά διαθέσιμα προϊόντα Cubot (με μια αναζήτηση). Σταμάτησες τη συνεργασία και συνεχίζεις να πουλάς. Και ζητάς συγνώμη για καθυστερήσεις 2-3 μηνων στην ανακοίνωσή σου, ενώ όφειλες να αντικαθιστάς ή να επιστρέφεις το κόστος αγοράς, όπως λες τώρα (αφού σου την είπαμε στο νήμα της ανακοίνωσης).

Για τους χαρακτηρισμούς δεν απαντάω, δεν αξίζει τον κόπο άλλωστε. Από ό,τι φαίνεται, έγινες και γιατρός, εκτός από ειδήμων στο πώς πρέπει να είναι στημένο ένα σέρβις.

Πήγες να βγάλεις μια ανακοίνωση για να ρίξεις στάχτη στα μάτια και να δικαιολογηθείς στους πελάτες σου. Δε σου βγήκε και σου γυρίζει μπούμερανγκ. Περαστικά.

Αυτά και συγνώμη για το offtopic, τα υπόλοιπα στο σωστό νήμα.

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη σε ολοι την παρεα.

εχουμε καποιο τροπο οστε να εχουμε ελληνικό λεξικό στο κινητο;;;;

 

 

κατεβασα το swift keyboard και ειναι μια χαρα τωρα και με λεξικο :)

Edited by Groovy
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη σε ολοι την παρεα.

εχουμε καποιο τροπο οστε να εχουμε ελληνικό λεξικό στο κινητο;;;;

 

 

κατεβασα το swift keyboard και ειναι μια χαρα τωρα και με λεξικο :)

Τι εννοεις ελληνικο λεξικο? στο keybord της συσκευης? Πας στις ρυθμισεις και βαζεις ελληνικα,εσυ προφανως ειχες αφησει τα αγγλικα.Εγω εχω το Ginger που για εμενα ειναι το καλυτερο keybord γιατι τα εχω δοκιμααει σχεδον ολα και σε θεμα εξατοκιμευσης Ασε που το swift ειναι πολυ βαρια εφαρμογη.Εγκατεστησε το και θα με θυμηθεις!!!

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια !

Θελω βοηθεια για ενα φιλαρακι που εχει το συγκεκριμενο κινητο και του εχει σπασει τα νευρα. Ηταν κατοχος του απο τον Μαιο του 16 και επειδη του παρουσιασε προβλημα πριν κανα μηνα στο touch το εστειλε Αθηνα και του εκαναν αντικατασταση με καινουργιο.

Το καινουργιο ειναι με android 6.0 (m800_cubot_v5.0_20160912. Το προβλημα ειναι οτι του βγαζει συνεχεια μυνηματα πχ "η υπηρεσια googleplay εχει σταματησει" , "η υπηρεσια facebοοκ εχει σταματησει" κτλ για ολες εφαρμογες. Επισης οταν μια εαρμογη δουλευε κανονικα , μολις γινεται εγκατασταση ενημερωσεων σταματουσε να δουλευει. Τωρα εχει κλεισει τις ενηρωσεισ για να μπορει να δουλευει το τηλεφωνο. Αν μπορει καποις να μου πει μηπως ειναι προβλημα ρομ μηπως μπορεσωβ να του φλασαρω μια αλλη και στρωσει. (δεν εχω διαβασει τα προηγουμενα μυνηματα αν εχει συζητηθει κατι αναλογο sorry)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πέρασαν την έκδοση 6 πάνω από την 5.1 χωρίς να κάνουν επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Όταν εγκαθίσταται νεότερη έκδοση android συνήθως χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, διαφορετικά παρουσιάζονται τα προβλήματα που αναφέρεις σε διάφορες εφαρμογές. Με μια επαναφορά λοιπόν πιθανότατα θα λυθούν τα προβλήματα αυτά, οπότε και θ' αποφύγεις το φλασάρισμα της ρομ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Καταρχήν το κινητό έγινε αντικατάσταση με καινούργιο. Δεν το επισκευασαν. Το είχε στείλει infoquest και του στείλαν καινούργιο. Ίσως να ήταν κάποιο ήδη επισκευασιμο.

Όπως και να χει όπως λέτε και σεις πρέπει να ξαναπεράσω Rom. Που μπορώ να βρω μια σωστή OFFICIAL.ΣΤΟ needrom?

Έχω καιρό να κάνω τη διαδικασία. Είναι με το flash tool? Ή βάζεις τη ρομ στην SD και bootareis από recovery?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις. Καταρχήν το κινητό έγινε αντικατάσταση με καινούργιο. Δεν το επισκευασαν. Το είχε στείλει infoquest και του στείλαν καινούργιο. Ίσως να ήταν κάποιο ήδη επισκευασιμο.

Όπως και να χει όπως λέτε και σεις πρέπει να ξαναπεράσω Rom. Που μπορώ να βρω μια σωστή OFFICIAL.ΣΤΟ needrom?

Έχω καιρό να κάνω τη διαδικασία. Είναι με το flash tool? Ή βάζεις τη ρομ στην SD και bootareis από recovery?

 

καταρχην κατεβαζεις τα flashtools , τους ΜΤΚ οδηγους, μετα την επισημη ρομ απο το needrom και επιλεγεις την ρομ που σου ταιριαζει.

Για να τρεξεις το ρεκοβερυ πρεπει καπως να το εγκαταστησεις, οποτε η μεθοδος που προτεινω ειναι η πιο ασφαλης.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην κατεβαζεις τα flashtools , τους ΜΤΚ οδηγους, μετα την επισημη ρομ απο το needrom και επιλεγεις την ρομ που σου ταιριαζει.

Για να τρεξεις το ρεκοβερυ πρεπει καπως να το εγκαταστησεις, οποτε η μεθοδος που προτεινω ειναι η πιο ασφαλης.

Σε ευχαριστώ από βδομάδα λογικά θα το κάνω και θα γράψω αν έστρωσε.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση έχω πάρει το κινητό για μία κοπέλα αλλά δεν δουλεύει το bluetooth δεν μπορεί να στείλει ούτε να λάβει φωτογραφίες από άλλο κινητό. μήπως υπάρχει καμία λύση ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ τη συσκευή και πριν λίγο την ενεργοποίησα. Έχει την τελευταία όπως φαίνεται ρομ(Μ800_CUBOT_V5.0_20160912). H μπαταρία του ήταν μερικώς φορτισμένη(56%) και χρειάστηκε 4-5 ώρες να φτάσει στο 100%. Το φόρτισα κλειστό και 10 λεπτά αφού έφτασε στο 100% το αποσύνδεσα και έβαλα κάρτες sim και αποθήκευσης. Το σύνδεσα ξανά κλειστό και η ένδειξη έπεσε στο 97%. Το άφησα κανένα 20λεπτο και μέχρι που έφτασε και πάλι στο 100% και το άνοιξα για πρώτη φορά. Μετά από 15-20 λεπτά χρήση έχει πέσει στο 98% που φαίνεται φυσιολογικό. Δε φαίνεται λοιπόν, τουλάχιστον προς το παρόν, να υπάρχει θέμα με τη φόρτιση ή το μετρητή μπαταρίας. Είναι πολύ νωρίς βέβαια για ασφαλή συμπεράσματα.

 

EDIT:

Διάβασα τις προηγούμενες μέρες μερικές σελίδες(διάσπαρτα) του θέματος και είδα ότι έχει αναφερθεί η λειτουργία του πλήκτρου μενού ως συντόμευση για τις πρόσφατες εφαρμογές, πράγμα που ενοχλεί πολλούς(κι εμένα μαζί). Αυτό μπορεί να διορθωθεί πάντως από Ρυθμίσεις -> Προσβασιμότητα -> Virtual Menu key. Από εκεί μπορεί να επιλεγεί η χρήση ως κλασικό κουμπί μενού. Το ίδιο μπορεί να γίνει και για το πλήκτο "Home", που από προεπιλογή εμφανίζει το google search με παρατεταμένο πάτημα, ώστε να εμφανίζει τις πρόσφατες εφαρμογές.

Edited by dancer_69
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις ελληνικο λεξικο? στο keybord της συσκευης? Πας στις ρυθμισεις και βαζεις ελληνικα,εσυ προφανως ειχες αφησει τα αγγλικα.Εγω εχω το Ginger που για εμενα ειναι το καλυτερο keybord γιατι τα εχω δοκιμααει σχεδον ολα και σε θεμα εξατοκιμευσης Ασε που το swift ειναι πολυ βαρια εφαρμογη.Εγκατεστησε το και θα με θυμηθεις!!!

 

 

 

ορθογραφικο.δεν εχει ελληνικα το μαμα που εχει πανω.η δεν ξερω πως να το βαζω.σε αλλεσ συσκεθες που ειχα το εβρισκα στην επιλογη πληκτρολογιο κτλ.σε αυτο δεν μου βγαζει ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποια βοήθεια με το bluetooth που δε λειτουργεί τι πρέπει να κάνω κάποια ιδέα βρίσκει τις συσκευές αλλά δεν μπορεί να στείλει μηνύματα και φωτογραφίες. ούτε να πάρει.
Link to comment
Share on other sites

ορθογραφικο.δεν εχει ελληνικα το μαμα που εχει πανω.η δεν ξερω πως να το βαζω.σε αλλεσ συσκεθες που ειχα το εβρισκα στην επιλογη πληκτρολογιο κτλ.σε αυτο δεν μου βγαζει ελληνικο.

 

Προφανώς εσυ δεν το βρισκεις στις ρυθμισεις,εγω με την μια οταν μου ήρθε πριν εγκαταστηαω το Ginger λειτουργουσα της συσκευής και ειχε ελληνικα κανονικά

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...