Jump to content

Μετά το lg g2 τι;


johnnybr18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρετε,

 

Προχθές μου έπεσε το g2 και έσπασε το digitizer. Το έχω ήδη ενάμιση χρόνο και σκέφτομαι πως είναι αμαρτία να δώσω εκατόν τόσα ευρώ για την επισκευή. Σκέφτομαι να πάω παρακάτω και συγκεκριμένα μέχρι την Κίνα. Έχω κατά νου τα xiaomi redmi note 2 και redmi note 3, όπως επίσης το letv 1s, το meizu mx4 pro και το elephone p8000.

Η καλή οθόνη με ενδιαφέρει πολύ, μια σταθερή rom και ο επεξεργαστής

 

Έχετε κάτι να προτείνετε;

 

*Είσοδος την τελευταία στιγμή. Ή μήπως να προτιμήσω τη σιγουριά του moto g (2015) από τη vodafone στα 150 €;

Edited by johnnybr18
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από g2 σε redmi note2 πήγα και δεν έχω μετανιώσει. Μεγαλύτερη οθόνη εξίσου αν όχι πιό γρήγορο browsing και εκπληκτικό gps. Στον αντίποδα πολύ χειρότερη μπαταρία, ελαφρώς χειρότερη φωτογραφική.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ από g2 σε redmi note2 πήγα και δεν έχω μετανιώσει. Μεγαλύτερη οθόνη εξίσου αν όχι πιό γρήγορο browsing και εκπληκτικό gps. Στον αντίποδα πολύ χειρότερη μπαταρία, ελαφρώς χειρότερη φωτογραφική.

 

Γι'αυτό έλεγα μήπως πήγαινα στο redmi note 3 μια και καλή με την 4000 mah που έχει.

Link to comment
Share on other sites

αν δε σε πειραζει η απουσια sd και η μη αποσπωμενη μπαταρια, πας καρφι για το νοτε 3

 

Δεν με απασχολεί η επέκταση της μνήμης, ούτε η αποσπώμενη μπαταρία. Ο δυνατός επεξεργαστής με ενδιαφέρει, η οθόνη και η σταθερότητα της rom.

Μιας και πάω για το redmi note 3, έχετε να μου προτείνετε κατάστημα από κίνα;

Link to comment
Share on other sites

Βικμολ κοιταξε

 

Και κάτι τελευταίο. Αξίζει τον κόπο να προτιμήσω το 3gb ram/ 32gb rom στα 209 € έναντι του 2gb ram/ 16gb rom στα 166 €;

 

Κυρίως ρωτάω για τη διαφορά στη ram

Link to comment
Share on other sites

Της τελευταία στιγμής

http://www.vickmall.com/letv-1s-letv-x500-3gb-16gb.html

Αυτό πώς σας φαίνεται, μιας και είναι στην ίδια κατηγορία τιμής;

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε ναι.

αν ειναι να πας στο 2/16, καλυτερα να επιλεξεις το νοτε 2 πριμε (2/32) ;)

 

Απλά το redmi note 3 έχει αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία. Είναι ένας σοβαρός λόγος να το προτιμήσω.

Link to comment
Share on other sites

Εξίσου καλό το letv ίσως και καλύτερο ελαφρά σε κάποια θέματα, αλλά δεν έχει την τρομερή υποστήριξη των xiaomi από την ελληνική κοινότητα.
Link to comment
Share on other sites

Καλο το letv αλλα αν θες υποστηριξη πας ειτε για xiaomi που εχει φοβερη υποστηριξη

και απο την ελληνικη κοινοτητα η πας για motorola που ομως εχει μικροτερη οθονη

αλλα εγγυηση απο ελλαδα

nokia3310,nokia3330,nokia3200,nokia7610,nokia7370,sonyerricsonk800i:w00t:,samsung s8300,nokiaN82,lg viewty,htc hero,s2, xiaomi Mi3,LgG4,Honor 8,Htc U11
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή τώρα θα κάνω την αγορά και σκέφτομαι να το πάρω μέσω του vickmall. Απ'ότι είδα όμως δέχεται μόνο paypal σαν τρόπο πληρωμής. Δεν έχει αποκλείσει υποτίθεται η paypal τις συναλλαγές με την Ελλάδα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...