Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Huawei Nexus 6P


djkostas20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εννοώ μόνο διάβασμα για τα layers ως διαδικασία. Αλλά και το θέμα το ίδιο. Διαβάζω comments, ψάχνω XDA, διαβάζω οδηγίες αν έχει. π.χ. Το Magpie είχε πολύ συγκεκριμένες τι μπορούσες να βάλεις.

Τεσπα περί ορεξεωσ όλα αυτά.

 

Σίγουρα κάθε μία έχει τα "+" & "-"

 

Εγω δεν έχω θέμα. Οσο παίζουν όλα και τα layers μια χαρά μου είναι

Δεν είναι μόνο το magpie Κώστα σε όλα τα layers μπορείς να χρησιμοποιήσεις μέχρι 4 frameworks σε παραπάνω έχει bootloop έχεις δίκιο ότι θα πρέπει να διαβάζουμε τις οδηγίες του κάθε θέματος αλλά αυτή ή πολυπλοκότητα αποθαρρύνει χρήστες του τύπου παταω ενα κουμπί και τελείωσα που κατά κάποιο τρόπο τους δίνει η cmte γιαυτό και πολλές Ρομ αφήνουν τα layers και πάνε σε cmte

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικα εγω χτες κατεληξα στην screw'd η οποια εχει τον ΑΚ μεσα. Ειδα και μεσα απο την κοινοτητα τους στο g+ οτι δουλευει σιγουρα το deep darkness και το εβαλα χωρις κανενα θεμα. Ωρα για στησιμο
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έδωσε ο Franco τον νεο kernel r8 με τον καινούριο τροπο φλασαρισματος ,και μπαίνει παντου πλεων χωρις να χρειάζεται να φλασαρεται το supersu ξανα.

http://kernels.franco-lnx.net/Nexus6P/6.0/anyKernel/fk-r8-anykernel2.zip

You can flash that on top of any rom and it'll work I strongly suggest that, if you're using a custom rom, you "dirty flash" your rom package so that you get back the default boot.img and then flash this zip on top of it. If you're on stock I wouldn't worry, but if you a pristine installation flash stock boot.img from the nexus images and then flash this zip.
Edited by ampelift
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εγω χτες κατεληξα στην screw'd η οποια εχει τον ΑΚ μεσα. Ειδα και μεσα απο την κοινοτητα τους στο g+ οτι δουλευει σιγουρα το deep darkness και το εβαλα χωρις κανενα θεμα. Ωρα για στησιμο

Πολύ καλή ή screwd Μήτσο είχα την milestone μια εβδομάδα με παιδεψε λίγο να βρω πως δουλεύει το uci για το synapse αλλά όλα καλά τελικά το deep darkness είναι από τα καλύτερα cm θέματα

Έδωσε ο Franco τον νεο kernel r8 με τον καινούριο τροπο φλασαρισματος ,και μπαίνει παντου πλεων χωρις να χρειάζεται να φλασαρεται το supersu ξανα.

http://kernels.franco-lnx.net/Nexus6P/6.0/anyKernel/fk-r8-anykernel2.zip

Καιρός του ήταν χάρη είχε πέσει νεκρα στο thread του στο xda χαχα

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν και έχω το 5x γράφω εδώ για βοήθεια. Έβαλα την cataclysm και βλέπω ότι δεν έχω ρουτ. Ποιο supersu να φλασάρω;
:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Αν και έχω το 5x γράφω εδώ για βοήθεια. Έβαλα την cataclysm και βλέπω ότι δεν έχω ρουτ. Ποιο supersu να φλασάρω;

Βρες από chain fire το τελευταίο που έχει βγάλει

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή σήμερα είπα να δοκιμασουμε τίποτα καινούργιο
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Κυριακή σήμερα είπα να δοκιμασουμε τίποτα καινούργιο

Κυριακή ημέρα ξεκούρασης για όλους εκτός από τα nexus :p

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ε συνήθως σαββατοκύριακο βγάζουν τα νεξους τα λεφτά τους χαχαχα

Έκλεισε και το νήμα της cataclysm στο xda

Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έκλεισε και το νήμα της cataclysm στο xda

 

Γιατί έκλεισε;; ποια από τις πολλές Ρομ που κυκλοφορούν φλασαρουμε από εδώ και πέρα;!

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκλεισε;; ποια από τις πολλές Ρομ που κυκλοφορούν φλασαρουμε από εδώ και πέρα;!

Έκλεισε επειδή μετέφεραν το νήμα της από το original Android development στο Android development και ο dev παρεξηγήθηκε μάλλον επειδή του ζήτησαν να αποδείξει γιατί ή Ρομ του είναι original και αρνήθηκε τώρα τι φλασαρετε;νεξους έχουμε παιδιά φλασαρουμε ότι θέλουμε .....

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ευθιξία των dev μερικές φορές πραγματικά με ξεπερνάει... Όχι για την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά μερικές φορές είναι σαν να ψάχνουν λόγο να σταματήσουν το support ή να ζητήσουν έμμεσα, δηλαδή άμεσα, donation για την δουλειά τους.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο dev της cataclysm πάντως μέχρι εκεί που του επέτρεπε το PayPal γύρισε όλα τα donations πίσω, γενικά το κλίμα μεταξύ των devs έχει χαλάσει με το που άρχισαν όλοι να το βλέπουν σαν bussines πλέον είναι χωρισμένοι σε στρατόπεδα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Σημερα περασα du rom. Εβαλα τα δικα της gapps αλλα δεν συγχρονιζε με τπτ. Μετα εβαλα κατι αλλα που ειχα παλι το ιδιο προβλημα. Τελικα εψαξα και βρηκα μια εφαρμογη που λεγεται contacts sync fix που φτιαχνει τις επαφες. Αμεσως εμφανιστηκαν τα παντα. Οποιος αντιμετωπισει παρομοιο θεμα ας το εχει στο νου του. Παμε για στησιμο
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με banks dynamic δεν είχα ποτέ πρόβλημα συγχρονισμού σε du Μήτσο μάλιστα μου είχε τύχει αυτό που λες όταν είχα φλασαρει μια φορά στοκ ,το λέω μήπως δεν εφταιγαν τα gapps φιλε
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Με banks dynamic δεν είχα ποτέ πρόβλημα συγχρονισμού σε du Μήτσο μάλιστα μου είχε τύχει αυτό που λες όταν είχα φλασαρει μια φορά στοκ ,το λέω μήπως δεν εφταιγαν τα gapps φιλε

Στεφανε στην αρχη τα banks dynamic εβαλα και δεν συγχρονιζε επαφες. Μετα εβαλα τα αλλα που ειχα και παλι το ιδιο. Το καλο ειναι οτι το βρηκα οποτε ολα καλα. Η ρομ φυσαει ετσι..θελω να διαβασω ποια θεματα υποστηριζει χωρις προβληματα και να δω τι κερνελ να βαλω :)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο play το du certified που σου δείχνει τα θέματα που είναι πιστοποιημένα για du κερνελ ασε τον στοκ για δύο τρεις μέρες και δεν θα τον αλλαξεις
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μια εφαρμογή στο play το du certified που σου δείχνει τα θέματα που είναι πιστοποιημένα για du κερνελ ασε τον στοκ για δύο τρεις μέρες και δεν θα τον αλλαξεις

 

Ωραιος!Καλη εφαρμογη με οτι χρειαζομαστε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/359b38b5562f6a3f96c2d80a21c5d658.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/a9f7bc1933e76c37d7f9d7857a967868.jpg

Σημερα ειμαστε ετσι....

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ο dev της cataclysm πάντως μέχρι εκεί που του επέτρεπε το PayPal γύρισε όλα τα donations πίσω, γενικά το κλίμα μεταξύ των devs έχει χαλάσει με το που άρχισαν όλοι να το βλέπουν σαν bussines πλέον είναι χωρισμένοι σε στρατόπεδα

 

Καλά δεν λέω για τον συγκεκριμένο αλλά γενικότερα. Είμαι χρόνια στο xda και χρόνο με το χρόνο οι dev γίνονται ολοένα και περισσότερο ευαίσθητοι. Τραγικό κατά την άποψη μου. Ξέρεις ότι ανεβάζεις σε μία ελεύθερη κοινότητα. Άμα δεν σου αρέσει τράβα το δικό σου δρόμο και μην μπεις καθόλου στην διαδικασία να μοιράζεις και να υποστηρίζεις αυτό που φτιάχνεις για το κινητό σου.

 

Στην τελική? Κάνε ένα θέμα σαν του rovo με το Xposed που είναι read-only και δεν μπορεί να ποστάρει κανείς πλην αυτού, και βγάζε τα updates.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικό Κώστα εγώ έχω σταματήσει να μπαίνω xda γιατί νευριαζω με το κάθε παιδάκι που την είδε developer έχει ύφος χιλίων καρδιναλίων του στυλ μην ρωτατε μην ζητατε μην μου απευθύνεστε αλλά το μισό op του νήματος τους καταλαμβάνεται από τρόπους για donation ,υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις , εγώ πλέον βρίσκω ρομ εκτός xda ως επί το πλείστον στο g+ και είμαι μια χαρά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και γω να περάσω dirty unicorns στο 5χ μου αλλά δεν μου έβγαζε τις επαφές και σε μένα. Από τις κατεβάσετε και δουλεύουν σωστά;
:D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...