Jump to content

Cubot S600


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη εσπασε η οθονη του κινητου μου και χρειαζομαι κινητο αμεσα (υποχρεωτικα 5ιντσο το πολυ 5.2) βρηκα μεσω σκρουτζ το S600 και νομιζω καλυπτει εντελως τις απαιτησεις μου. Θα το παρω απο ελλαδα γιατι συμφερει στα 120 ευρουλακια καθως εξω ειναι ποιο ακριβο (βασει kimovil).

Το αλλο μοντελο που βρηκα και με καλυπτε ηταν το LG K10 αλλα τελικα αποριφθηκε λογω κακιστης μπαταριας και ελλειψης notification led.

θα ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε καποια εμπειρια αν υφισταται ελληνικο σερβις cubot και αν τα θετικα reviews για την καμερα του ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα βασει της δικια σας εμπειριας,

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.παίρνει 2 sim και μια micro sd.όσο για τον φίλο που ρωτάει για service για κοίτα στο cubot.gr και πάρε και ένα τηλέφωνο να τους ρωτήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την κάμερα να σου πω ότι είναι πράγματι πολύ καλύτερη από τα περισσότερα κινέζικα κινητά.και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά.το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει είναι το βίντεο.το οποίο είναι σε 3gpp format και υστερεί σε σχέση με άλλα ακριβότερα κινητά.εμένα πάντως με καλύπτει.τραβάω σε 1080 και τα βλέπω σε μια τηλεόραση 42 ιντσών και δεν έχω πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.σώνει κανονικά φώτο και βίντεο στην sd.εγω έχω μια 32 GB και δεν λέει να γεμήσει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που ρωτάει για την κάμερα να σου πω ότι είναι πράγματι πολύ καλύτερη από τα περισσότερα κινέζικα κινητά.και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά.το μόνο που μπορεί να σε χαλάσει είναι το βίντεο.το οποίο είναι σε 3gpp format και υστερεί σε σχέση με άλλα ακριβότερα κινητά.εμένα πάντως με καλύπτει.τραβάω σε 1080 και τα βλέπω σε μια τηλεόραση 42 ιντσών και δεν έχω πρόβλημα.

 

Χιλια ευχαριστω! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Το περιμένω σήμερα από το you.gr. Θα κάνω το firmware update αλλά μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πως θα κάνω μετά την επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.καλοδούλευτο να είναι.θα το ευχαριστηθείς.επαναφορά θα κάνεις πηγαίνοντας ρυθμήσεις-Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και θα πατήσεις Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμήσεων.Θα την κάνεις και μετά θα αρχίσεις το στησημο του τηλεφώνου σου και ολα θα δουλεύουν ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Περιμένω το κινητό αύριο απο το you.gr και θέλω να σας ρωτήσω τι ενοείτε όταν λέτε ότι μετα από κάθε update χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αυτό το κάνω) και μετά στήσιμο από την αρχή. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν μπορώ να απενεργοποιήσω το ξεκλέιδωμα του τηλεφώνου με το fingerprint scaner (αν λέγεται έτσι) και αν ναι, υπάρχει άλλος τρόπος κλειδώματος-ξεκλειδώματος της οθόνης, ή μένει πάντα ξεκλέιδωτη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. Edited by danos42
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Περιμένω το κινητό αύριο απο το you.gr και θέλω να σας ρωτήσω τι ενοείτε όταν λέτε ότι μετα από κάθε update χρειάζεται επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (αυτό το κάνω) και μετά στήσιμο από την αρχή. Επίσης θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν μπορώ να απενεργοποιήσω το ξεκλέιδωμα του τηλεφώνου με το fingerprint scaner (αν λέγεται έτσι) και αν ναι, υπάρχει άλλος τρόπος κλειδώματος-ξεκλειδώματος της οθόνης, ή μένει πάντα ξεκλέιδωτη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Μόλις το πήρα. Μπορείς να μην ενεργοποιήσεις το fingerprint και να έχεις το pin. Πάντως το fingerprint δουλεύει πολύ γρήγορα. Είναι πολύ γρήγορο, δεν κολλάει καθόλου. Πρέπει να κόψω τις κάρτες, παίρνει micro sim και έχω κανονικές. Ευχαριστώ και τον aplos για τις οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε hiatru.χαίρομαι που βοήθησα.για τον φίλο που ρωτάει για την επαναφοράθέλω να σου πω ότι μετά από το update πρέπει να πας στην ρύθμιση αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και να πατήσεις επαναφορά στις εργασιακές ρυθμίσεις και όταν το κάνει να αρχίσεις το στήσιμο του κινητού.με αυτό τον τρόπο θα δουλέψει τέλεια και χωρίς κανένα κόλλημα το κινητό.πάντως θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.και με τον καιρό θα δεις ότι η cubot είναι best value for money.
Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε hiatru.χαίρομαι που βοήθησα.για τον φίλο που ρωτάει για την επαναφοράθέλω να σου πω ότι μετά από το update πρέπει να πας στην ρύθμιση αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και να πατήσεις επαναφορά στις εργασιακές ρυθμίσεις και όταν το κάνει να αρχίσεις το στήσιμο του κινητού.με αυτό τον τρόπο θα δουλέψει τέλεια και χωρίς κανένα κόλλημα το κινητό.πάντως θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.και με τον καιρό θα δεις ότι η cubot είναι best value for money.

 

Καλημέρα aplos73 και ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, αλλά θα ήθελα να μάθω αν λέγοντας '' να αρχίσεις το στήσιμο του κινητού'' εννοείς να βάλω άλλη rom, ή απλώς να κάνω τις απαραίτητες προσωπικές μου ρυθμίσεις, όπως ένταση ήχου, τόνος κλήσης, φωτεινότητα, e-mail και τέτοια πράγματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο φίλε hiatru.χαίρομαι που βοήθησα.για τον φίλο που ρωτάει για την επαναφοράθέλω να σου πω ότι μετά από το update πρέπει να πας στην ρύθμιση αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά και να πατήσεις επαναφορά στις εργασιακές ρυθμίσεις και όταν το κάνει να αρχίσεις το στήσιμο του κινητού.με αυτό τον τρόπο θα δουλέψει τέλεια και χωρίς κανένα κόλλημα το κινητό.πάντως θα το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.και με τον καιρό θα δεις ότι η cubot είναι best value for money.

Μήπως κάποιος έβαλε το τζαμάκι για την προστασία της οθόνης που μας δόθηκε στη συσκευασία? Είδα ότι η συσκευή έχει ήδη προστατευτική μεμβράνη στην οθόνη. Θα πρέπει προφανώς να τη βγάλουμε για να βάλουμε το τζαμάκι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε hiatrou. Επειδή είδα ότι εσύ το έχεις πάρει ήδη το κινητό πες μου αν μετά την επαναφορά χρειάστηκε εγκατάσταση rom ή απλώς έκανες το στήσιμο δηλάδή e-mails, φωτεινότητα, ήχος κλήσης κτλ. Σε παρακαλώ απάντησέ μου γιατί μόλις το παρέλαβα από το you.gr και δεν θα το ανοίξω αν χρειάζεται εγκατάσταση rom και άλλες δύσκολες ενέργειες γιατί δεν γνωρίζω από αυτά τα hi-tech.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε hiatrou. Επειδή είδα ότι εσύ το έχεις πάρει ήδη το κινητό πες μου αν μετά την επαναφορά χρειάστηκε εγκατάσταση rom ή απλώς έκανες το στήσιμο δηλάδή e-mails, φωτεινότητα, ήχος κλήσης κτλ. Σε παρακαλώ απάντησέ μου γιατί μόλις το παρέλαβα από το you.gr και δεν θα το ανοίξω αν χρειάζεται εγκατάσταση rom και άλλες δύσκολες ενέργειες γιατί δεν γνωρίζω από αυτά τα hi-tech.

Γειά σου danos42. Μόλις το άνοιξα ζήτησε γλώσσα και μετά το password του WIFI. Όταν το σύνδεσα βρήκε την αναβάθμιση μόνο του μου ζήτησε να την κάνει και μόνο του έκανε και την επαναφορά μετά την αναβάθμιση. Μετά έκανα απλώς τις υπόλοιπες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε .hiatrou.αυτό που είπες και εσύ εννοούσα.όχι αλλαγή rom και τέτοια.δεν χρειάζεται τέτοια πράγματα το τηλέφωνο μας.δουλεύει τέλεια out of the box.κάνε το update μετά επαναφορά και μετά τις προσωπικές σου ρυθμίσεις και τίσως εφαρμογές που θέλεις.και μετά καλοδούλευτο να είναι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ξεκινάω αμέσως. Έυχομαι να το χαρούμε χωρίς προβλήματα όλοι μας.
Link to comment
Share on other sites

Πήγανε ρυθμίσεις κάτω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο και πάτα εκεί που λέει ενημερώσεις συστήματος.αν σου βγάλει ότι υπάρχει ενημέρωση καν τη και μετά κάνε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.θα χαθούν τα πάντα από μέσα και θα πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή αλλά έτσι θα δουλεύει το τηλέφωνο και κάθε τηλέφωνο τέλεια μετά από firmware update.όσο για την αδυναμία σύνδεσης σε win 10 είναι πονεμένη ιστορία.λοιπόν κάνε τα εξείς.συνδέσεις το τηλέφωνο στον υπολογιστή και μετά πήγαινε C:/windows/inf και κάνε αναζήτηση το woman.inf.θα σου βγάλει 3 η 4 inf.κάνε δεξί κλικ και κάνε εγκατάσταση τα inf.όταν γίνει εγκατάσταση το σωστό θα δει κανονικά το τηλέφωνο σαν mtk συσκευή.ελπίζω να σε βοήθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπα γράψε λάθος.όχι woman. Το σωστό είναι wpdmtp.inf.το έκανε λάθος η αυτόματη διόρθωση και έγραψε woman.

Μήπως θα μπορούσες να μου εξηγήσεις που θα εγκαταστήσω τα wpdmtp.inf για να to συνδέσω με το pc? Τα αρχεία τα βρήκα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...