Jump to content

Cubot S600


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συνεχίζω τις δοκιμές και εως τώρα μόνο θετικά σχόλια εχω να κάνω.η μπαταρία με εντατική χρήση με βγάζει άνετα την ημέρα.με λιγότερα σκάλισμα άνετα 2 ημέρες.η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτο και γενικά το τηλέφωνο δεν κολάει πουθενά. έχει άφθονο αποθηκευτικό χώρα ( 10.5 gb μετά την πρώτη ενεργοποίηση) η οθόνη πάρα πολύ καλή και δεν είναι φορτωμένο με bloatware.έχει πάρει 2 firmware update εως τώρα και το μόνο που θα ήθελα είναι η cubot να δώσει το marshmallow κάποια στιγμή.σαν τηλέφωνο αφήνει μια premium αίσθηση και σε τιμή που εδω θα αγόραζες κάτι πιο μέτριο.Θα το πρότεινα ανεπιφύλακτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το wifi ? κάνει πολλές αποσυνδέσεις , και δεν είναι το router (tp-link td w8980) σίγουρα. και έχει θεματάκια με το viber

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.δεν έχω κανένα πρόβλημα με το wifi.δεν κάνει καμία αποσύνδεση.χτες το είχα συνδεδεμένο σχεδόν 3 ώρες και ουδέν πρόβλημα.όσο για το viber δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.πάντως το τηλέφωνο είναι πολύ καλό και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου.
Link to comment
Share on other sites

αν μπορείς άστο συνδεδεμένο συνέχεια να δούμε ... το τηλ το πήρα για την γυναίκα και της άρεσε πάρα πολύ (χρυσό) αλλά το έχει συνέχεια ανοιχτό το wifi και πολλές φορές όταν πάει να το πάρει για να μπει στο νετ θέλει να ανοίξει και να κλείσει το wifi αλλιώς δεν μπαίνει

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

OK φίλε μου.θα το αφήσω αύριο πολλές ώρες συνδεόμενο και θα σου πω.το δικό σου τι ακριβώς κανει;όταν είναι συνδεμένο κολαει;η σβηνει;πάντως και εγώ χρυσό το έχω και μέχρι στιγμής δουλεύει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

με το που ξεκλειδώνει την οθόνη δεν μπαίνει νετ ενώ φαίνεται να είναι συνδεδεμένο στο internet , έχει κάνει όλα τα update που βγάζει το κινητό . κατά τα άλλα η γυναίκα είναι υπερ ευχαριστημένη με το κινητό και καλή διάρκεια μπαταρίας

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

χτές το είχα 5 ώρες σε σύνδεση και δεν έκανε κάτι τέτοιο.έμπενε κανονικά στο internet μόλις άνοιγε η οθόνη.Πάντως το κινητό είναι πάρα πολύ καλό.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από σχεδόν μήνα χρήσης μπορώ να πω πως το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό και δουλεύει απροβλημάτιστα όπως και τα άλλα δύο cubot που έχω.και έχει και καλύτερη κάμερα ( αισθητήρας samsung ) από τα δύο που έχω ( χ6 χ9 ).
Link to comment
Share on other sites

Όταν με καλεί κάποιος η εικόνα κλήσης εμφανίζετε μικρή στην κορυφή της οθόνης.πως μπορώ να την κάνω να φαίνεται μεγαλυτερη;μήπως φταίει το lolipop; στο παλιό μου χ9 που είχε kit kat φαίνεται μεγάλη η εικόνα όταν με καλούν.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.μετά από σχεδόν 1 μήνα χρήσης το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά.αξιόπιστο και όλα τρέχουν νερό.ή κάμερα πολύ καλή,το 3g 4g πάει σφαίρα και το μόνο που με προβλημάτισε είναι το μέγεθος της εικόνας επαφής η οποία εμφανίζετε σε μικρογραφία αλλά είναι θέμα φωτογραφίας που έχεις επιλέξει,αν είναι μεγαλύτερη ανάλυση την δίνει μεγάλη.και για το τέλος άφησα την μπαταρία.σε χρήση τηλεφώνου μόνο έβγαλε 3 ημέρες μέρα νύχτα ανοιχτό.με σκάλισμα,φωτογραφίες,Internet 3g wifi και αρκετό ραδιόφωνο έβγαλε 1,5 ημέρα και το φόρτιση στο 20%.Ελπίζω να βοήθησα μελλοντικούς αγοραστές.
Link to comment
Share on other sites

Χτες έκανα και την τελευταία δοκιμή.το gps.το δούλεψα 2 ώρες στο κέντρο της Αθήνας και το περιστέρι και ήταν άψογο.δεν έχασε πότε το στίγμα του και έβγαζε γρήγορα εναλλακτικές πορείες.για πρόγραμμα πλοήγησης έχω το sygic.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στην παρέα.μετά από σχεδόν 3 μήνες χρήση ανακάλυψα @bug.αφορά το ραδιόφωνο και τα hands free.στο ραδιόφωνο όταν κάνεις επιλογή να ακούς από το εξωτερικό ηχείο ακούγετε ο ήχος και από τα ακουστικά και όταν έχεις συνδέσει τα hands free και έχεις μια εισερχόμενη ο ήχος κλήσης ακούγετε πολύ πιο χαμηλά από ότι αν δεν έχεις συνδέσει τα hands free.κατά τα άλλα όλα δουλεύουν ιδανικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
μακάρι να πάρει αλλά δεν το βλέπω.και το χ9 που εχω έχει πάρει συνολικά 6 update αλλά αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση android δεν εχει πάρει.Πάντως το δικό μου δουλεύει άψογα απο την ημέρα που το πήρα.Και δεν έχω μετανοιώσει καθόλου.Το μόνο που του εχω αλλάξει είναι ο launcher.εχω βάλει τον nova γιατί μπορώ να αλλάζω κάποια πράγματα.Κατά τα άλλα ολα μια χαρά.κρίμα που δεν το εχουν περισότεροι αυτό το μοντέλο γιατί είναι οικονομικό και πραγματικά αξιόλογο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μακάρι να πάρει αλλά δεν το βλέπω.και το χ9 που εχω έχει πάρει συνολικά 6 update αλλά αναβάθμιση σε νεότερη έκδοση android δεν εχει πάρει.Πάντως το δικό μου δουλεύει άψογα απο την ημέρα που το πήρα.Και δεν έχω μετανοιώσει καθόλου.Το μόνο που του εχω αλλάξει είναι ο launcher.εχω βάλει τον nova γιατί μπορώ να αλλάζω κάποια πράγματα.Κατά τα άλλα ολα μια χαρά.κρίμα που δεν το εχουν περισότεροι αυτό το μοντέλο γιατί είναι οικονομικό και πραγματικά αξιόλογο.

 

καλησπέρα φίλε μου. Επειδή βλέπω ότι το έχεις αναλύσει το θέμα :) , και επειδή είμαι μεταξύ του S600 και του S550 εσύ ποιο θα προτεινες? Πέραν του μεγέθους, το S550 φαίνεται ότι μάλλον είναι ομορφότερο κ έχει καλύτερη μπαταρία αλλά χειρότερη κάμερα κ δεν έχει κ led ειδοποιησεις....

Επίσης απο πού το πηρες κ έχεις 2 χρόνια εγγυηση? Διότι εμένα μου βγάζουν τα σκρουτζομάγαζα ένα έτος

Edited by bravehard
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω την συγκεκριμεν συσκευη αλλα απο οτι καταλαβαινω δεν την εχει και πολυς κοσμος.θα ηθελα να ρωτησω σε οσους την εχουν αν μετα απο καιρο χρησης και της συσκευης εχουν αντιμετωπίσει καποια προβληματα.επισης αντιπρόσωπος στην ελλαδα και service υπαρχουν και που ειναι αυτα?ειμαι ετοιμος να την αγορασω αλλα με προβληματιζει το γεγονος οτι δεν την εχουν πολοι στην ελλαδα και μιλαω γενικα για τη συκεκριμενη εταιρια οχι μονο για το s600
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε bravehard και ZoReN.Το τηλέφωνο το εχω απο τον μαίο και δεν μου εχει παρουσιάσει το παραμικρό.Το s500 είναι όντος πιο όμορφο αλλά και αυτό σχετικό είναι.Τώρα στα του τηλεφώνου.Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή.στιβαρό και μεταλικό.το νοιώθεις στο χέρι.Η οθόνη του πάρα πολύ καλή ακόμα και εξω με πολύ ήλιο.Το ηχείο είναι δυνατό αλλά εγω ανέβασα λίγο την ένταση με το mtk engineering και αυτο γιατί εχω ενα θέμα με την ακοή μου.Από κάμερα είναι μια κλάση πάνω απο οποιοδηποτε κινέζικο εχει πέσει στα χέρια μου μέχρι σήμερα.Και είναι πολά πιστέψτε με.Φίλε ZoReN την μάρκα μην τη φοβάσαι γιατί είναι πολύ αξιόπιστη.Εγω εχω 3 τηλέφωνα ( χ6,χ9,s600 ) και τα 3 δουλεύουν άψογα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.μετά απο 5 μήνες χρήσης το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά με μηδέν προβλήμματα.Το μόνο που εχω αλλάξει είναι ο launcher και εχω τον nova premium γιατί μου αρέσει περισότερο και μπορώ να τον παραμετροποιήσω.Το τηλέφωνο αγοράστηκε απο ελλάδα απο το afasia στην πάτρα και εχει 24 μήνες εγγύηση και δώρο μια σύνδεση καρτοκινητού wind με 120 λεπτά ομηλία για 12 μήνες.Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.Και σαν συσκευή αλλά και σαν φίρμα γιατί είναι αξιόπιστη.εχω 3 τηλέφωνα και δουλεύουν όπως την ημέρα που τα πήρα.Για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει κάτι ποιό συγκεκρημένο ας γράψει και θα του απαντήσω.:cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι service υπάρχει επίσημο και είναι στήν πάτρα.Αν γράψεις cubot.gr θά δείς διεύθυνση και τηλέφωνα.και κάτι για την μπαταρία του.βγάζει μέρα άνετα με πολύ χρήση.αν δεν το πολυσκαλίσεις αντέχει 2,5 ημέρες.Πολύ ικανοποιητικό για εμενα.Αυτά παιδιά και ελπίζω να μην σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα φίλε bravehard και ZoReN.Το τηλέφωνο το εχω απο τον μαίο και δεν μου εχει παρουσιάσει το παραμικρό.Το s500 είναι όντος πιο όμορφο αλλά και αυτό σχετικό είναι.Τώρα στα του τηλεφώνου.Η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή.στιβαρό και μεταλικό.το νοιώθεις στο χέρι.Η οθόνη του πάρα πολύ καλή ακόμα και εξω με πολύ ήλιο.Το ηχείο είναι δυνατό αλλά εγω ανέβασα λίγο την ένταση με το mtk engineering και αυτο γιατί εχω ενα θέμα με την ακοή μου.Από κάμερα είναι μια κλάση πάνω απο οποιοδηποτε κινέζικο εχει πέσει στα χέρια μου μέχρι σήμερα.Και είναι πολά πιστέψτε με.Φίλε ZoReN την μάρκα μην τη φοβάσαι γιατί είναι πολύ αξιόπιστη.Εγω εχω 3 τηλέφωνα ( χ6,χ9,s600 ) και τα 3 δουλεύουν άψογα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.μετά απο 5 μήνες χρήσης το τηλέφωνο δουλεύει μια χαρά με μηδέν προβλήμματα.Το μόνο που εχω αλλάξει είναι ο launcher και εχω τον nova premium γιατί μου αρέσει περισότερο και μπορώ να τον παραμετροποιήσω.Το τηλέφωνο αγοράστηκε απο ελλάδα απο το afasia στην πάτρα και εχει 24 μήνες εγγύηση και δώρο μια σύνδεση καρτοκινητού wind με 120 λεπτά ομηλία για 12 μήνες.Πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το τηλέφωνο και το συνηστώ ανεπιφύλακτα.Και σαν συσκευή αλλά και σαν φίρμα γιατί είναι αξιόπιστη.εχω 3 τηλέφωνα και δουλεύουν όπως την ημέρα που τα πήρα.Για όποιον ενδιαφέρεται να μάθει κάτι ποιό συγκεκρημένο ας γράψει και θα του απαντήσω.:cry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να αναφέρω οτι service υπάρχει επίσημο και είναι στήν πάτρα.Αν γράψεις cubot.gr θά δείς διεύθυνση και τηλέφωνα.και κάτι για την μπαταρία του.βγάζει μέρα άνετα με πολύ χρήση.αν δεν το πολυσκαλίσεις αντέχει 2,5 ημέρες.Πολύ ικανοποιητικό για εμενα.Αυτά παιδιά και ελπίζω να μην σας κούρασα.

φιλε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ήσουν αρκετα κατατοπιστικός.Το κινητο θα το αγορασω μεα στις επομενς 1-2 βδομαδες.Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Και κατι ακομα.Ξερετε τι παιζει με την πρωτη φορτιση?Νομιζω οτι στα σημερινα κινητα δεν ισχυει η πρωτη μεγαλη φορτιση

Edited by ZoReN
Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά.καλορίζικο όταν το πάρεις.πιστεύω οτι θα το ευχαριστηθείς.οσο για την φόρτιση εγω δεν έκανα κάτι το ιδιαίτερο.το άνοιξα και το έστησα και μόλις τελείωσα το στήσημο το φόρτισα και απο τότε το χρησιμοποιώ κανονικά.Δεν το ξεφόρτισα πρώτα όπως γράφουν κάποια site.Μπορεί να μην έκανα καλά αλλά αν η μπαταρία πέσει θα το στήλω στην πάτρα να μου βάλουν μια καινούρια.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα το κινητό τελικα και σαν πρωτες εντυπωσεις φαινεται αρκετα καλο.Εντοπισα δυο θεματα ομως.το ενα ειναι οτι πηγα να κατεβασω μια εφορμογη gps και ενω εχω 10 GB ελευθερα περιπου δε μπορουσα να το κατεβασω λεγοντας μου οτι δεν εχω αρκετη μνημη και οτι πρεπει να σβησω μερικες εφαρμογες.Το κατεβασα τελικα μετα απο καθαρισμο clean master.Το αλλο θεμα ειναι η καμερα του.Βγαζει πολυ κακες φωτογραφιες.Αν τις κοιτας στο κινητο ειναι οκ αλλα οταν τις εφανισεις σε υπολογιστη τηλεοραση ειναι πολυ κακες.Φταιει η καμερα του η θελει καμια ρύθμιση?Επισης το hdr ξερει καποιος να μου πει τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου αποθηκεύει κανονικά τις εφαρμογές που κατεβάζω.έχει πολύ αποθηκευτικό εσωτερικό χώρο.16 gb έχει.όσο για τις φωτό μια χαρά είναι οι δικές μου.με τη ν μαμά εφαρμογή.αλλά και με το camera zoom fx το ίδιο καλές είναι.κάνοντας σύγκριση με άλλα κινέζικα που είχα η εχω πι'ασει στα χέρια μου.Τα firmware update τα έκανες; και αν τα έκανες πρέπει μετά το update να κάνεις factory reset και μετά να στήσεις το τηλέφωνο με τις εφαρμογές που θέλεις.εγω έτσι έκανα και δουλεύει τέλεια.ελπίζω να λύσεις τα προβλήμματα σου και να το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

το δικό μου αποθηκεύει κανονικά τις εφαρμογές που κατεβάζω.έχει πολύ αποθηκευτικό εσωτερικό χώρο.16 gb έχει.όσο για τις φωτό μια χαρά είναι οι δικές μου.με τη ν μαμά εφαρμογή.αλλά και με το camera zoom fx το ίδιο καλές είναι.κάνοντας σύγκριση με άλλα κινέζικα που είχα η εχω πι'ασει στα χέρια μου.Τα firmware update τα έκανες; και αν τα έκανες πρέπει μετά το update να κάνεις factory reset και μετά να στήσεις το τηλέφωνο με τις εφαρμογές που θέλεις.εγω έτσι έκανα και δουλεύει τέλεια.ελπίζω να λύσεις τα προβλήμματα σου και να το ευχαριστηθείς το τηλέφωνο.

οχι δεν τα εχω κανει τα update.προερχομαι απο android 2.1 και δεν ειμαι και πολυ σχετικος σε αυτα.Πως τα κανω update?Μετα το factory reset δε θα χαθει οτι εχω μεσα?Και κατι ακομα δε μπορω να το συνδεσω με το καλωδιο στον υπολογιστη (w 10) δε μου το αναγνωριζει.

Edited by ZoReN
Link to comment
Share on other sites

Πήγανε ρυθμίσεις κάτω κάτω σχετικά με το τηλέφωνο και πάτα εκεί που λέει ενημερώσεις συστήματος.αν σου βγάλει ότι υπάρχει ενημέρωση καν τη και μετά κάνε επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.θα χαθούν τα πάντα από μέσα και θα πρέπει να στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή αλλά έτσι θα δουλεύει το τηλέφωνο και κάθε τηλέφωνο τέλεια μετά από firmware update.όσο για την αδυναμία σύνδεσης σε win 10 είναι πονεμένη ιστορία.λοιπόν κάνε τα εξείς.συνδέσεις το τηλέφωνο στον υπολογιστή και μετά πήγαινε C:/windows/inf και κάνε αναζήτηση το woman.inf.θα σου βγάλει 3 η 4 inf.κάνε δεξί κλικ και κάνε εγκατάσταση τα inf.όταν γίνει εγκατάσταση το σωστό θα δει κανονικά το τηλέφωνο σαν mtk συσκευή.ελπίζω να σε βοήθησα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όπα γράψε λάθος.όχι woman. Το σωστό είναι wpdmtp.inf.το έκανε λάθος η αυτόματη διόρθωση και έγραψε woman.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γειά σας. Μπορείτε να μου πείτε πόσο γρήγορο είναι το gps και αν είναι καλή η κεραία του wifi δηλαδή αν πιάνει σήμα σε δύσκολες συνθήκες?

Ευχαριστώ. Σκέφτομαι να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε.το δικό μου το χρησιμοποιώ αρκετά συχνά σαν gps και κλειδώνει σε 10 δευτερόλεπτα χωρίς data και σε 4 με 5 με χρήση data.όσο για την πλοήγηση δεν έχει κανένα πρόβλημα.και εντός πόλης και εκτός.όσο για την κεραία του wifi κανένα πρόγραμμα.το κινητό είναι πολύ καλό και τίμιο για τα λεφτά που κάνει.και από ποιότητα κατασκευής μια χαρά.μεταλλικό και στιβαρό.και δουλεύει απροβλημάτιστα.μόνο όταν το πάρεις μετά από κάθε update που θα του κάνεις κάνε επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και μετά στη στο και θα δουλέψει άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...