Jump to content

Cubot S600


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Cubot S600

presale $170

 

οθονη 5" (720x1280)

android 5.1

δικαρτο (2 micro)

2G/3G/4G (B1/3/7/20)

2gb ram, 16gb rom, card slot (κοινη θεση με sim2)

4πυρηνος επεξεργαστης 1.3ghz mt6735a 64bit

καμερα εμπρος 5mp interpolated 8mp / πισω samsung 13mp interpolated 16mp (dual flash)

ραδιοφωνο / fingerprint / πυξιδα / otg / bluetooth 4 / gps, agps

μπαταρια 2700mah (μη αφαιρουμενη)

3 χρωματισμοι: λευκο μπρος πισω, μαυρο μπρος πισω, χρυσο μπρος πισω

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ??

- ενοποιημενη ρομ ??

- update to android 6 ??

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 99
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

The rear camera is 16MP with Samsung PDAF chip ,the focusing time is 0.3S .

The front facing camera is 8MP with 4P element lens ,real time beauty mode.

Super quick finger print reacting speed ,bigger finger print touch area .it’s so safe that could protect your full data .

Dual 2.5D curved glass panel, notification led with custom colors .

2GB LPDDR3 800MHz RAM

16GB ROM with the speed of 200MB/S

 

Αυτά από την επίσημη σελίδα της μαμάς Cubot

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όμορφο και είναι στη σωστή, για πολλούς, διάσταση οθόνης (5").

http://en1.data.coolicool.com/images/HKMHACBS600/HKMHACBS600_36ef1df3c1a35fb4c7f6c5a9451ddefa.images.400x400.jpghttp://en1.data.coolicool.com/images/HKMHACBS600/HKMHACBS600_491814e513ad48467e5623ffecb28fe5.images.400x400.jpg

http://en1.data.coolicool.com/images/HKMHACBS600/HKMHACBS600_69d9c6a00d236d3d8668ecf9b5069c1a.images.400x400.jpghttp://en1.data.coolicool.com/images/HKMHACBS600/HKMHACBS600_1f38dbbd3f4dcf9441d088db83137e67.images.400x400.jpg

Στα 120€ περίπου, είναι στο μέσο όρο των midrange συσκευών.

Η Cubot ως εταιρία τί λέει;

Link to comment
Share on other sites

Απο την Cubot γενικα ειμαι ευχαριστημενος. Και εχω παρει αρκετα :)

Το συγκεκριμενο και ομορφο ειναι και καλα χαρακτηριστικα εχει.

Θα το παρακολουθησω αλλα οχι και σε αυτη τη τιμη! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ναι στα 120!

Επειδη εχω ψηθει αρκετα, υπαρχει καποιος φιλος που ακολουθει?:rolleyes:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο igogo.es στα 120 μαζί με τα μεταφορικά απο 28/12 αλλά δεν το έστειλαν ακόμη!!? Τι παίζει μ αυτούς πρώτη φορά παραγγέλνω και τελευταία μαλλον αύριο θα βαλω το paypal να καθαρίσει
Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγγείλει απο igogo.es στα 120 μαζί με τα μεταφορικά απο 28/12 αλλά δεν το έστειλαν ακόμη!!? Τι παίζει μ αυτούς πρώτη φορά παραγγέλνω και τελευταία μαλλον αύριο θα βαλω το paypal να καθαρίσει

 

Επιτελους!:)

Αποψη μου επικοινωνησε πρωτα μαζι τους. Σου εχουν στειλει ΤΝ ?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!! Ελεγα να πάρω το Cubot X17...αλλά τώρα που βλέπω αυτό....το σκέφτομαι..!

 

Οποιο και ναπαρεις απο τα δυο.... ευχαριστημενος θα μεινεις!:)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους!:)

Αποψη μου επικοινωνησε πρωτα μαζι τους. Σου εχουν στειλει ΤΝ ?

Επικοινώνησα μου είπαν ότι είναι έτοιμοι να το στείλουν τους έδωσα 2 μερες για να μου δώσουν ΤΝ, για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μου είπαν ότι είναι έτοιμοι να το στείλουν τους έδωσα 2 μερες για να μου δώσουν ΤΝ, για να δούμε..

 

Of topic, το ξερω, αλλα πρεπει να γνωριζεις οτι και ΤΝ να σου δωσουν, δεν λεει τιποτα! Αν δεν δεις οτι παραδοθηκε στο ταχυδρομειο τους, τοτε μην ησυχάζεις! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και καιρό εψαχνα συσκευή με τα εξης:

 

- Οθόνη 5" τουλάχιστον ΗD (min 5 σημείων).

- Μεταλλική κατασκευή (έστω το περίβλημα)

- Πολύχρωμο Led ειδοποιησεων.

- Φωτιζομενα πλήκτρα.

- Μπαταρία >2500 mah

- FM ράδιο

- Τουλάχιστον 2 RAM κ 16 ROM

- Dual sim + micro SD

- Dual led flash

- Bonus το Otg

- Bonus το Fingerprint sensor

- Τιμή <200€

 

Ή συγκεκριμένη τα έχει ολα οπότε μπορώ να πω πως είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό εψαχνα συσκευή με τα εξης:

 

- Οθόνη 5" τουλάχιστον ΗD (min 5 σημείων).

- Μεταλλική κατασκευή (έστω το περίβλημα)

- Πολύχρωμο Led ειδοποιησεων.

- Φωτιζομενα πλήκτρα.

- Μπαταρία >2500 mah

- FM ράδιο

- Τουλάχιστον 2 RAM κ 16 ROM

- Dual sim + micro SD

- Dual led flash

- Bonus το Otg

- Bonus το Fingerprint sensor

- Τιμή <200€

 

Ή συγκεκριμένη τα έχει ολα οπότε μπορώ να πω πως είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες προτάσεις.

 

H καλυτερη τιμη νομιζω τωρα παιζει στο Γκιικ! :)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να γράψω πως θα ήθελα να υποστηρίζει και την 800αρα μπάντα στο 4G, κάτι το οποίο το κάνει (και αυτό). Τι άλλο θα μπορούσε να ζητήσει ένας μέσος χρήστης?

 

Το μόνο που απομένει είναι να δούμε την αξιοπιστία της και γενικότερα αν βγάζει προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημερα στην παρεα...!!

Απο καιρο τωρα ψαχνω να βρω ενα αξιοπιστο κινητο με τις εξης προδιαγραφες:

1) Να είναι Dual sim

2) Nα εχει ξεχωριστή θέση για καρτα sd (οχι υβριδική)

3) Nα είναι μεχρι 5'' οθονη (δεν θελω να ειναι παντοφλα γιατι το βαzω στην τσεπη)

4) Να εχει τουλαχιστων 2giga RAM γιατι οι αναγκες σε background εφαρμογες αυξανονται...

5) Να έχει τουλαχιστο 16 giga εσωτερικο χωρο γιατι εκει συνηθως εγκαθιστανται οι εφαρμογες και το λογισμικο....

6) Να είναι αξιοπιστο σε εφαρμογες οπως το gps και να βγαζει ικανοποιητικες φωτογραφιες.

7) Μπαταρια τουλαχιστον 2300mA (να κραταει τουλαχιστον μια μερα....)

8) και βέβαιa οτι προσθετο έχει ευπροσδεκτο είνaι οπως το ραδιο, το 4G, το OTG ή και ένας γρηγορος επεξεργαστης.

9)Θα ήθελά επίσης να υπαρχει στην ελλαδα , να το εχει παρει κοσμος , ωστε να μπορω να βρω λυσεις σε τεχνικα θεματα.

 

Πιστεψτε με έχω πολυ δυσκολευτει να βρω ένα τετοιο κινητο ακόμα και σε πανακριβα κινητα (οι ναυαρχιδες οπως λέμε) απο τις οποιες ολο και κατι θα λειπει και δεν μπορω να καταλαβω γιατι....!!!!

 

Το Lenovo P1m αρχικα καλύπτει σε γενικες γραμμες τις απαιτήσεις μου, αλλα ξενερωσα με τις κριτικες που γραφουν για αυτο ,στο gsm arena. Ειναι αξιοπιστο? αξιζει να το παρω;Εχει και χαμηλη τιμή... αλλα δεν με νοιαζει τοσο, οσο να είναι αξιοπιστο...!

 

Το αλλο της Lenovo το P70, ξενερωσα ,απο οτι λενε τα παιδια, με την αναβαθμιση που εγινε στην Lolipop... οποτε το απεκλεισα...!

 

Το Ηuawei to P8 lite, εχει και αυτο πολλα απο αυτα που θέλω , αλλα δεν εχει ξεχωριστη θεση sdcard...! απο αξιοπιστία τι λεει;

Αυτο που me καλυπτει είναι το Crypto Creev, αλλα είναι σχετικα φρεσκο στην αγορα, δεν εχω δει κριτκες για τις επιδόσεις του σε βαθος χρονου... οποτε κολυμπαω στο αγνωστο...!!

 

Ενα αλλο είναι το Lenovo Vibe s1 που με καλυπτει , αν και είναι λιγο ακριβό, αλλα και αυτο δεν εχει ξεχωριστη sdcard.

 

Τα υπολοιπα είναι κινέζικα, που έχουν μεν καλές προδιαγραφες αλλα τους λειπει η αξιοπιστία της samsung ή της Lg... οι οποιες δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν καλυπτουν τετοιες αναγκες, και ολο κατι τους λειπει( βλεπε radio, sdcard, μικρη μπαταρια, μεγαλο μεγεθος...κλπ κλπ). H samsung βγαζει κατι duos στο Α5,s5,s6 αλλα δεν κυκλοφορουν στη ελλαδα...!

 

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα έχω φαει πολλες ωρες να βρω ένα τετοιο κινητο... και δεν μπορω να καταληξω! και θα ηθελα να πω το παραπονο μου...!!

Οποιος φιλος έχει την καλη διαθεση να με βοηθησει... ευπροσδεκτος και ευχαριστω εκ των προτερων...!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Καλημέρα παιδιά.από εσάς που το έχετε μπορεί κάποιος να μου πει η κάμερα τι λεει;βγάζει Καλές φώτο;γιατί στα specs βλέπω ότι έχει samsung camera.και κάτι ακόμα.το βίντεο σε τι format το τραβάει γιατί τα δύο μου cubot ( x6 x9 ) τραβάνε σε 3gp και είναι ψιλοχάλια.και θα ήθελα να μάθω αν το gps δουλεύει καλά.ελπίζω να μην σας κούρασα με τις ερωτήσεις μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το βρήκα σε ελληνικό μαγαζί 167 ευρώ και το σκέφτομαι να το πάρω γιατί δεν έχω χρεωστική.ελπίζω να αξίζει τα λεφτά του.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ηχείο για τους είχους κλήσεις είναι δυνατό;γιατί σε κάποιο review στο internet λέει οτι είναικάπως αδύναμο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.σήμερα παρέλαβα το κινητό.αγορασμένο απο ελληνικό κατάστημα για να εχω και 24 μήνες εγγύηση.Πρώτες εντυπώσεις άκρως θετικές.ποιότητα κατασκευής πο΄λυ καλή.αφήνει μια premium αίσθηση στό χέρι.λίγο πιο βαρύ απο το χ9 που είχα.οθόνη πολύ καλή αν και έχει ενα πρ'ογραμμα για ρυθμήσεις φωτινότητας αντίθεσης θερμοκρασίας χρώ ματος και άλλα τα οποία θα ψάξω αργότερα.Πολύ γρήγορο σε απόκριση.το touch πολύ καλό ακόμα και με το screen protector..Έκανα κάποιες δοκιμές στην κάμερα με την stock εφαρμογή και έβγαλε πολύ καλές φωτογραφίες( samsung αισθητήρας).καλύτερες απο τα άλλα δυο μου cubot ( X6 X9 ).θα κάνω και άλλες δοκιμές και με την stock εφαρμογή αλλα και με το camera zoom fx και θα δούμε.Θα κάνω και κάποιους κύκλους φόρτιση εκφόρτιση την μπαταρία και θα γράψω και για αυτήν.Περισότερες πληροφορίες σε λίγο καιρό.Πάντως γενικά είναι α\μια καλή πρόταση για όποιον ενδιαφέτετε για την συσκευή αυτή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.η cubot συνεχίζει να με εκπλήσσει ευχάριστα.έχω το τηλέφωνο 2 ημέρες και έχει κατεβάσει 2 firmware update.αυτό σημαίνει ότι υποστηρίζει τα τηλέφωνα της.όσον αφορά το τηλέφωνο συνεχίζω τις δοκιμές.το gps κλειδώνει σε 15 δευτερόλεπτα χωρίς data και η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες(λόγο αισθητήρα samsung νομιζω).το μόνο αρνητικό είναι ότι το βίντεο το τραβάει σε 3gp και όχι σε mp4.αλλά είναι αρκετά καλής ποιότητας.το μόνο που μένει είναι να δω την μπαταρία αλλά αυτό θα το δω μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης εκφόρτισης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...