Jump to content

Lumia 950 vs LG G4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πλεον τα κινητα βγαζουν τοσο καλες φωτο που παλια δε θα μπορουσε κανεις να φανταστει, οπότε χαρείτε τις συσκευες σας και μην μπαινετε σε τετοια "τριπακια".

Οποιος θελει αψογα αποτελεσματα τοτε παιρνει μια ακριβη dslr με τους φακους της και με τις καταλληλες ρυθμισεις θα κανει παπαδες.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το απλό που λέτε έχει γίνει αλλά εδώ και 3 σελίδες το ζητάτε πάλι. Σελ 7 το ξαναλέω. Αλλά θέλετε συγκριτικό με μια εφαρμογή που μόλις είδα ότι είναι και επί πληρωμή. Και αν θελετε και λεπτομέρεια σε πολλές από τις φωτογραφίες το G4 έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Θες λεπτομέρεια ρε Γιώργο? Βρες την σε αυτές που βγαίνουν θεοσκότεινες από το lg. Αλλα εκεί πάλι ενστάσεις, γιατί manual και γιατί έτσι και γιατί αλλιώς. Αυτά είναι αντικειμενικά δηλαδή?

 

Είπαμε οι κάμερες είναι τόσο κοντά που αλλού βγάζει καλά η μια, αλλού η άλλη. Όταν όμως ζητάτε συγκριτικά που έχουν γίνει είναι κουραστικό. Εμείς τα βλέπουμε εσείς μάλλον όχι. Εάν θέλετε να είμαστε αντικειμενικοί αυτή είναι η αλήθεια. Και δεν αναφέρθηκα στο γούστο του παοκ όπως λέει ο te salat. Δεν υποστηρίζω καμμιά από τις δυο συσκευές. Το G4 το έχει ο αδερφός μου και το ξέρω καλά. Δεν γίνεται να βγει καλο μόνο το G4. Μπαίνουμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι κάνει το κάθε κινητό και αντ' αυτου βλέπουμε μια κόντρα με προτάσεις για το τι συγκριτικό να γίνει ωστε να βγει το G4 καλο. Λες και τόσο καιρο δεν ξέρουμε τι κάνει και τι εξαιρετικη καμερα έχει. Άντε να φύγουμε και εμείς οι υπόλοιποι να αφήσουμε άλλους γνωστες να κρίνουν. Έλεος δηλαδή.

 

Καλο είναι να μιλάμε χωρίς να προσβάλουμε ο ενας τον άλλον.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε quote ολόκληρα σεντόνια!!!

 

Περιμένω με ανυπομονησία συγκριτικό από κάποιον που θα αναδείξει τις συσκευές...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το απλό που λέτε έχει γίνει αλλά εδώ και 3 σελίδες το ζητάτε πάλι. Σελ 7 το ξαναλέω. Αλλά θέλετε συγκριτικό με μια εφαρμογή που μόλις είδα ότι είναι και επί πληρωμή. Και αν θελετε και λεπτομέρεια σε πολλές από τις φωτογραφίες το G4 έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Θες λεπτομέρεια ρε Γιώργο? Βρες την σε αυτές που βγαίνουν θεοσκότεινες από το lg. Αλλα εκεί πάλι ενστάσεις, γιατί manual και γιατί έτσι και γιατί αλλιώς. Αυτά είναι αντικειμενικά δηλαδή?

 

Είπαμε οι κάμερες είναι τόσο κοντά που αλλού βγάζει καλά η μια, αλλού η άλλη. Όταν όμως ζητάτε συγκριτικά που έχουν γίνει είναι κουραστικό. Εμείς τα βλέπουμε εσείς μάλλον όχι. Εάν θέλετε να είμαστε αντικειμενικοί αυτή είναι η αλήθεια. Και δεν αναφέρθηκα στο γούστο του παοκ όπως λέει ο te salat. Δεν υποστηρίζω καμμιά από τις δυο συσκευές. Το G4 το έχει ο αδερφός μου και το ξέρω καλά. Δεν γίνεται να βγει καλο μόνο το G4. Μπαίνουμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι κάνει το κάθε κινητό και αντ' αυτου βλέπουμε μια κόντρα με προτάσεις για το τι συγκριτικό να γίνει ωστε να βγει το G4 καλο. Λες και τόσο καιρο δεν ξέρουμε τι κάνει και τι εξαιρετικη καμερα έχει. Άντε να φύγουμε και εμείς οι υπόλοιποι να αφήσουμε άλλους γνωστες να κρίνουν. Έλεος δηλαδή.

 

Καλο είναι να μιλάμε χωρίς να προσβάλουμε ο ενας τον άλλον.

Αγγελε προφανως δεν εχεις καταλαβει τι με εχει ενοχλησει. Οσο για τα υπολοιπα διαβασε τις απαντησεις μου στα συγκριτικα του Παοκ με το 950 και το G4 και θα καταλαβεις αν ειμαι αντικειμενικος η οχι.

Δεν θα μπω στην διαδικασια να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου ουτε με κανενα αλλο μελος εδω.

"Εμεις" και "εσεις". Αυτο μας εχει φαει εδω μεσα Αγγελε.

Δεν θα δωσω αλλη συνεχεια απο μερους μου. Αυτα που ηθελα να πω τα ειπα.

Link to comment
Share on other sites

Τα "σεντόνια" για λόγους σκοπιμότητας γίνονται quote γιατί έχουν κάτι να πουν, που καλύτερα όσοι διαβάζουν εδώ και δεν έχουν γνώση του νήματος παλαιότερων ετών να δίνουν λίγη προσοχή για να μην παρασύρονται.

Όσο για συγκριτικό, νομίζω οτι ο paok έχει ασχοληθεί πολύ και μπράβο του, αλλά αν αυτό έγινε με τον σωστό τρόπο ή οχι ή αν υπάρχουν απορίες, στο χέρι του είναι να διευκρινίσει, τα πράγματα είναι απλά όπως αναφέρει σωστά ο Te_salat και ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

"Εμεις" και "εσεις". Αυτο μας εχει φαει εδω μεσα Αγγελε.

 

+100 to that...

 

Εγώ θα συνεχίσω πάντως να ανεβάζω φωτό από το 930 για να σας αποδείξω ότι τα πατάει όλα... :lol:

 

@keras: όποιος δεν διαβάζει τα αρχικά δεν διαβάζει και τα quotes. Όποτε απλά εκνευρίζουν όσους τα διαβάζουν...

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

1. Ήμουνα ο πρώτος που είπα μπράβο στον paok για τον κόπο του και που μας κάνει μάγκες εμάς εδώ (με το να ξέρουμε χωρίς να έχουμε).

2. Δεν αντιλέγω ότι το 950 εν τέλη μπορεί να είναι καλύτερο από το G4. Πόσο μάλλον όταν βγει από το beta το software του.

3. Έχουμε δει καλύτερες φωτογραφίες από το G4 από τον ίδιο τον paok, ξαφνικά χάλασε?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ κάτοχος πριον του πολύ καλού ΜΧ4, το οποίο το αγόρασα βλέποντας τι μπορεί να κάνει από τις φωτογραφίες που έβγαζε ο Saleakos (κυρίως), μεταπήδησα στο G4 από τις φωτογραφίες πιο πολλών συμπεριλαμβανομένου και του Κώστα φυσικά. Δεν είμαι τόσο εξειδικευμένος σαφώς, αλλά αυτό που ήθελα να μάθω πριν την αγορά του, εδώ το είδα και με το παραπάνω. Πέρα από την πολύ εις βάθος ανάλυση που γίνεται μερικές φορές από γνώστες προκειμένου και αυτοί να μάθουν κάτι που δεν ήξεραν, ο σκοπός επίσης του τόπικ αυτού και του κεντρικού είναι να δώσει σε κάποιον που ταλαντεύεται στο θέμα αγοράς το γραμμάριο που θα γύρει τη ζυγαριά....

Τα συγκριτικά του Πάοκ έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο φαντάζομαι. Σίγουρα σε λίγο καιρό θα βρεθεί κάποιο που είναι καλύτερο, και επιεδή έχει το μικρόβιο που δεν παίρνει αντιβίωση από όσο έχουμε καταλάβει όλοι, θα το πάρει και εκείνο. Το καλύτερο και φυσικά θα βγάλει τα κουσούρια του 950 και ούτω καθεξής. Από τη στιγμή που δεν είναι "πειραγμένα" (και δεν είναι) τα συγκριτικά, μόνο καλό μας κάνουν.

Αποφύγετε ρε παιδιά τις έντονες αντιπαραθέσεις, περίεργα σχόλια και υπονοούμενα. Είμαστε μια καλή παρέα και χαίρομαι που είμαι ταπεινό της μέλος. Δεν θα μπούμε σε 2 στρατόπεδα.

Keras βάλε μπροστά τη συνάντηση να πλακωθούμε live....:p

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

3. Έχουμε δει καλύτερες φωτογραφίες από το G4 από τον ίδιο τον paok, ξαφνικά χάλασε?

Οι καλυτερες φωτο ισως ηταν μετα απο 10 προσπαθειες με τριποδο κλπ.

Εδω τραβαει μια και εξω λογικα(στο g4) και αντε κανα 2-3-4-5 προσπαθειες με το 950 :p (χιουμορ)

Link to comment
Share on other sites

Τι τριποδα ρε παιδια; :wacko:

Τραβαει κανεις φωτο με κινητο στημενο σε τριποδο; Και δεν παιρνει μια σοβαρη φωτογραφικη μηχανη να τη στησει πανω στο τριποδο αφου ουτως ή αλλως η φορητοτητα του κινητου παει χαμενη οταν κουβαλας και τριποδο! :lol:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τι τριποδα ρε παιδια; :wacko:

Τραβαει κανεις φωτο με κινητο στημενο σε τριποδο; Και δεν παιρνει μια σοβαρη φωτογραφικη μηχανη να τη στησει πανω στο τριποδο αφου ουτως ή αλλως η φορητοτητα του κινητου παει χαμενη οταν κουβαλας και τριποδο! :lol:

 

Από τη στιγμή που σου δίνουν τη δυνατότητα να τραβήξεις με διάφραγμα >1 sec, πόσο μα΄λλον έως και 30sec, μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τρίποδα σε ιδιαίτερες περιπτώσεις βέβαια....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Κάθεται ο άλλος και σπαταλά ώρες για να κάνει το συγκριτικό και στο τέλος τα ακούει κιόλας ότι δεν κάνει σωστά το συγκριτικό. Αθάνατη Ελλάδα... ΄

Όποιος νομίζει ότι μπορεί να κάνει καλύτερο συγκριτικό ας κάτσει να το κάνει!

Το θέμα είναι ότι δεν τα στέλνει σε εσένα τα συγκριτικά, τα ανεβάζει εδω και ειναι λογικό να ποικίλουν τα σχόλια.

«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το απλό που λέτε έχει γίνει αλλά εδώ και 3 σελίδες το ζητάτε πάλι. Σελ 7 το ξαναλέω. Αλλά θέλετε συγκριτικό με μια εφαρμογή που μόλις είδα ότι είναι και επί πληρωμή. Και αν θελετε και λεπτομέρεια σε πολλές από τις φωτογραφίες το G4 έχει χάσει τα αυγά και τα πασχάλια. Θες λεπτομέρεια ρε Γιώργο? Βρες την σε αυτές που βγαίνουν θεοσκότεινες από το lg. Αλλα εκεί πάλι ενστάσεις, γιατί manual και γιατί έτσι και γιατί αλλιώς. Αυτά είναι αντικειμενικά δηλαδή?

 

Είπαμε οι κάμερες είναι τόσο κοντά που αλλού βγάζει καλά η μια, αλλού η άλλη. Όταν όμως ζητάτε συγκριτικά που έχουν γίνει είναι κουραστικό. Εμείς τα βλέπουμε εσείς μάλλον όχι. Εάν θέλετε να είμαστε αντικειμενικοί αυτή είναι η αλήθεια. Και δεν αναφέρθηκα στο γούστο του παοκ όπως λέει ο te salat. Δεν υποστηρίζω καμμιά από τις δυο συσκευές. Το G4 το έχει ο αδερφός μου και το ξέρω καλά. Δεν γίνεται να βγει καλο μόνο το G4. Μπαίνουμε να πάρουμε μια ιδέα για το τι κάνει το κάθε κινητό και αντ' αυτου βλέπουμε μια κόντρα με προτάσεις για το τι συγκριτικό να γίνει ωστε να βγει το G4 καλο. Λες και τόσο καιρο δεν ξέρουμε τι κάνει και τι εξαιρετικη καμερα έχει. Άντε να φύγουμε και εμείς οι υπόλοιποι να αφήσουμε άλλους γνωστες να κρίνουν. Έλεος δηλαδή.

 

Καλο είναι να μιλάμε χωρίς να προσβάλουμε ο ενας τον άλλον.

 

Δεν είχε πει ο ίδιος άκυρο το συγκεκριμένο λογο rich capture, η κάνω λάθος?

Όπως και να χει, Υπάεχουν και θετικά υπέρ του G4 που δεν αναφέρθηκαν όσο θα έπρεπε, όπως το θέμα θορύβου που στό auto είναι πολύ λιγότερος απ ότι στο 950.

23766737465_237478b658_c.jpgtest1 by Photos presentation, on Flickr

Αν δεν έγινε αντιληπτό, η διαφωνία δεν είναι για το πιο είναι καλύτερο, αλλά για όσα ακολουθούν μετά από κάθε αλλαγή συσκευής του παοκ. Τέλος πάντων.

Προσωπικά δεν είμαι κάτοχος κανενός απο τα δύο αλλά υποψήφιος αγοραστής που θέλω ενα κινητό με καλή κάμερα σαν δευτερο.

Το συγκριτικό δεν με κάλυψε ώστε να αποφασίσω για τους γνωστούς λόγους.

Κάποιος άλλος πρωην κάτοχος G4 και νυν 950 ανέφερε στο συγκριτικό του πολλά συν και πλήν, εξ ισου σημαντικά, που εδώ απουσιάζουν.

 

Τέλος, τουλάχιστον εγώ δεν προσβάλω κανένα, τουλάχιστον αν δεν με προσβάλει εκείνος πρώτος. Μίλησα με επιχειρήματα και γεγονότα που έχον συμβεί πάμπολες φορές και τα γνωρίζουμε όλοι. Εξ ου και τα σεντονια μιας και ο γραπτός λόγος αν δεν αποσαφινιστεί μπορεί να προσβάλει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει, Υπάεχουν και θετικά υπέρ του G4 που δεν αναφέρθηκαν όσο θα έπρεπε, όπως το θέμα θορύβου που στό auto είναι πολύ λιγότερος απ ότι στο 950.23766737465_237478b658_b.jpgtest1 by Photos presentation, on Flickr

 

Ναι αλλά θυσιάζεις sharpness γιατί το noise reduction του G4 τα κάνει πιο smudgy...

 

ΥΓ: Όπου τρίποδο = κάποια σταθερή επιφάνεια όπου η συσκευή δεν κουνιέται με κλανιά...

Αμέσως να πει "τοτε παρτε dslr γιατί πάει περίπατο η φορητότητα".

Και δεν ασχολούμαστε με dlsr γιατί η καλύτερη κάμερα είναι αυτή που έχεις μαζί σου, aka smartphone.

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν τα στέλνει σε εσένα τα συγκριτικά, τα ανεβάζει εδω και ειναι λογικό να ποικίλουν τα σχόλια.

 

Τα σχόλια να ποικίλουν, κανείς δεν είπε όχι. Αλλά σχόλια του τύπου "είναι στημένο το συγκριτικό για να βγάλει το 950 καλύτερο" νομίζω ξεπερνούν κατά πολύ τους στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά θυσιάζεις sharpness γιατί το noise reduction του G4 τα κάνει πιο smudgy...

 

Στην συγκεκριμένη αλλά και σε άλλες που έκανα το ίδιο, δεν χάνεται τίποτα από το sharpness γιατί απλά δεν υπάρχει, είναι τετοιος ο θόρυβος που δεν διακρίνεται λεπτομέρεια.

 

Δεν είναι καθοριστικό πάντως, όπως δεν είναι καθοριστικά κάποια άλλα σημεία που υπερτερεί το 950 και μπορούν να διορθωθούν με ελάχιστο edit σε εφαρμογή κινητού.

Πολυ κοντά λοιπόν και τα δύο. Συνεπως μετράνε και αλλα θέματα όπως: η τιμή, το λειτουργικό, η ταχύτητα της κάμερας και του auto focus στα δύσκολα, η δυνατότητα των 30' και φυσικά τα RAW με τα οποία κάνεις ότι θέλεις.

 

Στην παρούσα φάση με το ένα να πωλείται 200+ ευρώ λιγότερα, θα προτιμούσα το G4. Aν μέχρι το επόμενο ταξίδι μου στην ελλάδα πέσει η τιμή του 950 θα το σκεφτώ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια να ποικίλουν, κανείς δεν είπε όχι. Αλλά σχόλια του τύπου "είναι στημένο το συγκριτικό για να βγάλει το 950 καλύτερο" νομίζω ξεπερνούν κατά πολύ τους στοιχειώδεις κανόνες ευγένειας...

 

Παράγκα και στη φωτογραφία κινητών! Ο paok τα παίρνει χοντρά!

Link to comment
Share on other sites

Στην συγκεκριμένη αλλά και σε άλλες που έκανα το ίδιο, δεν χάνεται τίποτα από το sharpness γιατί απλά δεν υπάρχει, είναι τετοιος ο θόρυβος που δεν διακρίνεται λεπτομέρεια.

 

Χάνει αισθητά σε λεπτομέρεια και sharpness...

Γαζώνουν οι κάμερες των συσκευών πάντως.

 

Παράγκα και στη φωτογραφία κινητών! Ο paok τα παίρνει χοντρά!

 

:lol: :lol: :lol:

Να μαθαίνουν οι πρόεδροι!!!

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε πει ο ίδιος άκυρο το συγκεκριμένο λογο rich capture, η κάνω λάθος?

Όπως και να χει, Υπάεχουν και θετικά υπέρ του G4 που δεν αναφέρθηκαν όσο θα έπρεπε, όπως το θέμα θορύβου που στό auto είναι πολύ λιγότερος απ ότι στο 950.

23766737465_237478b658_c.jpgtest1 by Photos presentation, on Flickr

Αν δεν έγινε αντιληπτό, η διαφωνία δεν είναι για το πιο είναι καλύτερο, αλλά για όσα ακολουθούν μετά από κάθε αλλαγή συσκευής του παοκ. Τέλος πάντων.

Προσωπικά δεν είμαι κάτοχος κανενός απο τα δύο αλλά υποψήφιος αγοραστής που θέλω ενα κινητό με καλή κάμερα σαν δευτερο.

Το συγκριτικό δεν με κάλυψε ώστε να αποφασίσω για τους γνωστούς λόγους.

Κάποιος άλλος πρωην κάτοχος G4 και νυν 950 ανέφερε στο συγκριτικό του πολλά συν και πλήν, εξ ισου σημαντικά, που εδώ απουσιάζουν.

 

Τέλος, τουλάχιστον εγώ δεν προσβάλω κανένα, τουλάχιστον αν δεν με προσβάλει εκείνος πρώτος. Μίλησα με επιχειρήματα και γεγονότα που έχον συμβεί πάμπολες φορές και τα γνωρίζουμε όλοι. Εξ ου και τα σεντονια μιας και ο γραπτός λόγος αν δεν αποσαφινιστεί μπορεί να προσβάλει.

 

Te_salat αυτες οι φωτογραφίες δεν συγκρίνονται . Εαν πρόσεξες του LG ειναι στα 16Mpixels ενω του 950 στα 8Mpixels .

Δεν είναι σωστό να συγκρινεις pixel προς pixel μια φωτο των 16 Mpixels με μια 8Mpixels upscaled στα 16Mpixels.

Αδικείς το 950.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω εχουν δημιουργηθει 2 στρατοπεδα....το ενα Lumia το αλλο Lg...ηρεμα ηρεμια.

Θα απαντησω στον καθενα ξεχωριστα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει, Υπάεχουν και θετικά υπέρ του G4 που δεν αναφέρθηκαν όσο θα έπρεπε, όπως το θέμα θορύβου που στό auto είναι πολύ λιγότερος απ ότι στο 950.

 

Τι εννοείς δεν αναφέρθηκε όσο θα έπρεπε και κυρίως απο ποιον?

Ο παοκ ανέβασε τις φωτογραφίες χωρίς σχόλια. Οποιος ήθελε σχολιαζε οτι ήθελε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω εχουν δημιουργηθει 2 στρατοπεδα....το ενα Lumia το αλλο Lg...ηρεμα ηρεμια.

Θα απαντησω στον καθενα ξεχωριστα.

 

εγω ειμαι της σονυ :lol::lol::p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καποιος που λεει τα πραγματα με το ονομα τους εδω μεσα.

 

Γιώργο, για εμας που παρακολουθούμε καιρο το νήμα, είναι γνωστο πως ο παοκ παθιαζεται με καθε νεα συσκευή του. Ομως για να ριξω λιγο λάδι στη φωτιά (εχει και κρύο αυτες τς μερες....) δεν διαβασα πουθενά παρόμοιες αντιδράσεις οταν εκθείασε την προηγούμενη συσκευή του, το g4 (θα μπορούσε να είναι οποιαδήποτε, μη σταθούμε στο ποια ηταν). Οπότε διαπιστώνω δυο μετρα και σταθμά στους πυροβολισμούς εναντίον του....... Τα λεω σε εσενα που σε εχω θάρρος και καταλαβαίνεις πως δεν τα λέω κακοπροαίρετα.....;)

Κλείνοντας, ο παοκ απέδειξε πως δεν έχει κολληματα με συσκευές, λειτουργικά, κατασκευαστές. Τα αλλάζει όλα σαν τα πουκάμισα.......:D:p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το 950 διαχειρίζεται καλύτερα το φωτισμό είναι αδιαμφισβήτητο.

Και δεύτερον συνεχίζει την παράδοση των Nokia όσον αφορά τα οπτικά κλπ.

Επίσης αδιαμφισβήτητο είναι ότι ο ΠΑΟΚ έχει βρει μια κάμερα που του ταιριάζει περισσότερο.

 

Επειδή όμως μ αρέσει να λέω τα πράγματα με το όνομα τους και όχι απο πίσω, ξέρουμε τον Κώστα απο εποχής Galaxy S4.

Αλίμονο σ αυτούς που άκουσαν τις προτροπές του και αγόρασαν το κινητό που μολις αυτός εγκατέλειψε :)

Απο κορυφαίο θα γίνει ταπεινό, με προβλήματα που τοσο καιρό δεν έγραφε τίποτα γι αυτά.

 

Το έχουμε δει με πολλές συσκευες αυτό. Θυμάστε τι έγινε με το 1020 όταν το έδωσε και τι του γράφατε όλοι όσοι θεωρείτε τώρα ότι άδικα διαμαρτύρονται οι υπόλοιποι.

Απλά τώρα ειναι υπέρ ενός WP. Αν κατα τύχη κάνει το θαύμα της η Samsung και πετύχει αυτό που θέλει με το S7 στις βραδινές θα δείτε τα ελαττώματα του 950.

Αυτά προξενούν την οποία δυσπιστία.

 

Τέλος πάντων για μένα όλοι μας μπορούμε αν θελουμε να αναδείξουμε μια κάμερα καλύτερη απο άλλη ισοδύναμη, σ ένα συγκριτικό.

 

Αυτό που βλέπω εγώ, ειναι ότι στα συγκεκριμένα σετ, έχουν αναδειχθεί τα προτερήματα του 950, ενώ στο G4 δεν έγινε η ίδια προσπάθεια.

 

Το πως έπρεπε να γίνουν τα συγκριτικά το έγραψαν κάποιοι άλλοι Δεν θα επιμείνω σ αυτό.

 

Σε αλλα συγκριτικά που έχω δει, ναι μεν η ανωτερότητα του 950 σε συγκεκριμένες περιπτώσεις δεν αμφισβητείται, αλλα στις 100 φωτο επι διαφορετικών συνθηκών, δεν ειναι πάντα καλύτερο.

Επίσης υπάρχουν κάποιοι σοβαροί παράμετροι που σε αλλα τεστ αναφέρονται, εδώ όχι.

 

Τι ποιο απλό απο ένα συγκριτικό σε auto με official και εφαρμογές τρίτων;

 

Τα σχολια σου ειναι εκτος πραγματικοτητας εως και προσβλητικα θα ελεγα.

1.Αυτό που βλέπω εγώ, ειναι ότι στα συγκεκριμένα σετ, έχουν αναδειχθεί τα προτερήματα του 950, ενώ στο G4 δεν έγινε η ίδια προσπάθεια..

23028301103_18de04816d_c.jpgd2 by foxy4270, on Flickr

23629240456_d7b610d057_c.jpge3 by foxy4270, on Flickr

Σε αυτη τη φωτο εβαλα στο G4 κλειστρο 8 δευτερολεπτα για να μπορεσει να πιασει φως...ενω το 950 ειναι με 4 δευτερολεπτα.

Εαν αυτο δεν ειναι πλεονεκτημα υπερ του G4...τοτε δεν ξερω ποιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι της σονυ :lol::lol::p

 

Ελπιζω να έχεις καταλάβει πως απο τοτε που άφησες το Symbian και την nokia (n8 νομιζω το τελευταιο σου) κάνεις κακές παρέες......:lol::p:D:X

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...