Jump to content

Lumia 950 vs LG G4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη καμερα δεν ειναι μονο η φωτογραφια αλλα και το βιντεο, θα ηθελα -αν γινοταν- ενα review αναφορικα με τη ληψη βιντεο γιατι στο youtube ειναι καποια θεματακια με το focus και το stabilisation του 950....

 

Σαν φωτο προτιμω του 950 για να ειμαι ειλικρινης.

 

Πράγματι, το βίντεο δεν συζητιέται ιδιαίτερα εδώ αν και για πολλούς (όπως για εμένα με τα παιδιά) έχει μεγάλη σημασία. Ανέβασε κάποια ο paok στο γνωστό νήμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πράγματι, το βίντεο δεν συζητιέται ιδιαίτερα εδώ αν και για πολλούς (όπως για εμένα με τα παιδιά) έχει μεγάλη σημασία. Ανέβασε κάποια ο paok στο γνωστό νήμα.

Εδω λεει οτι φτιάξανε το autofocus .

http://www.onetechstop.net/2015/12/windows-camera-app-updated-to-v2015-1201-41-0-improvesfixes-autofocus-on-the-lumia-950xl/

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα χρώματα το g4. Ιδιαίτερα στην τριτη φωτογραφία στο 950 το χρωμα στο βουνό είναι τελείως χάλια.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα χρώματα το g4. Ιδιαίτερα στην τριτη φωτογραφία στο 950 το χρωμα στο βουνό είναι τελείως χάλια.

 

αυτο ειδα και εγω και απεριψα τελειως το 950. Νομιζω οτι ειναι αστειο το πως εχει κανει τον ουρανο. Απο εκει και περα χωρις HDR ειναι το πιο σωστο. Για μενα το HDR ειναι απαραιτητο μονο οταν δε μπορεις να βγαλεις αλλιως ενα θεμα.Σε αυτες εκει δε νομιζω οτι ηταν τοσο απαραιτητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε τρολαρω καθόλου... Μαλλον κατι βλέπετε που δε βλέπω εγω...

 

Φιλε James αλλο το να λες οτι σου αρεσουν περισσοτερο οι φωτο του 950 και οτι τις προτιμας, και αλλο το "Δεν ξερω τι λετε μερικοι - Και πιστέυω οτι το 90% των χρηστών αυτές θα προτιμούσε χωρίς να ξέρει ποια είναι η συσκευή."

Γιατι μπορω και εγω να ισχυριστω το αντιθετο. Αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει ομως, μιας και οι καμερες ειναι κοντα και οι διαφορες κρινονται στα γουστα του καθενος. Δεν ειναι η μια κακη καμερα και η αλλη καλη. Εχουν διαφορετικη φιλοσοφια στους αλγοριθμους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη καμερα δεν ειναι μονο η φωτογραφια αλλα και το βιντεο, θα ηθελα -αν γινοταν- ενα review αναφορικα με τη ληψη βιντεο γιατι στο youtube ειναι καποια θεματακια με το focus και το stabilisation του 950....

 

Σαν φωτο προτιμω του 950 για να ειμαι ειλικρινης.

Ειχε ανεβασει ο paok ενα συγκριτικo απο εξωτερικο, το ξαναβαζω αν δεν το εχεις δει.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Θα κανω συγκριτικο και σε βιντεο...τη νυχτα το φως που πιανει το 950 ειναι εξωπραγματικο.
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, το βίντεο δεν συζητιέται ιδιαίτερα εδώ αν και για πολλούς (όπως για εμένα με τα παιδιά) έχει μεγάλη σημασία. Ανέβασε κάποια ο paok στο γνωστό νήμα.

 

Θα κανω συγκριτικο και σε βιντεο...τη νυχτα το φως που πιανει το 950 ειναι εξωπραγματικο.

 

Review: Microsoft Lumia 950 and 950 XL (part 2 - Imaging, video)

 

http://allaboutwindowsphone.com/reviews/item/21112_Microsoft_Lumia_950_XL_part_2-.php

Link to comment
Share on other sites

Φιλε James αλλο το να λες οτι σου αρεσουν περισσοτερο οι φωτο του 950 και οτι τις προτιμας, και αλλο το "Δεν ξερω τι λετε μερικοι - Και πιστέυω οτι το 90% των χρηστών αυτές θα προτιμούσε χωρίς να ξέρει ποια είναι η συσκευή."

Γιατι μπορω και εγω να ισχυριστω το αντιθετο. Αυτο δεν σημαινει οτι ισχυει ομως, μιας και οι καμερες ειναι κοντα και οι διαφορες κρινονται στα γουστα του καθενος. Δεν ειναι η μια κακη καμερα και η αλλη καλη. Εχουν διαφορετικη φιλοσοφια στους αλγοριθμους.

 

 

Δεν έχω κάποιο κάλλημα άλλωστε είναι και οι δύο κάμερες αντικειμενικά πολύ καλές. Ας διευκρινήσει ο Παοκ με τι ρυθμίσεις έχει τραβήξει, rich capture, HDR κλπ για να έχουμε μια πιο καλή εικόνα. Πάντως αυτό που βλέπω είναι υπέρ του 950. Καλό είναι πάντως να γίνει χωρίς HDR ένα συγκριτικό...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάποιο κάλλημα άλλωστε είναι και οι δύο κάμερες αντικειμενικά πολύ καλές. Ας διευκρινήσει ο Παοκ με τι ρυθμίσεις έχει τραβήξει, rich capture, HDR κλπ για να έχουμε μια πιο καλή εικόνα. Πάντως αυτό που βλέπω είναι υπέρ του 950. Καλό είναι πάντως να γίνει χωρίς HDR ένα συγκριτικό...

 

Θα κανω σε διαφορα σεναρια....το επομενο ειναι προσωπα με flash, low light

 

Σχετικα με το συγκριτικο

1.Σχεδον ιδιες.ενα ελαφρυ προβαδισμα στο G4 λογω καλυτερης εκθεσης,

2. 950 με κατεβασμενα τα χερια.Και δεν εκαψε τον ουρανο και φωτισε τα μπροστινα σημεια σε μια πολυ δυσκολη φωτογραφια οσον αφορα τον φωτισμο.Το G4 εδω επιεικως απαραδεκτο.

3.Παρομοιο σκηνικο με την 2...με το G4 εδω να τα πηγαινει λιγο καλυτερα απο την προηγουμενη.

4.Εδω θα προτιμησω το G4...γιατι το 950 το εχει κανει πολυ artistic HDR και μοιαζει καπως ψευτικο.

 

lumia 950 vs LG G4 - Part 2

Scene = Very low light

Settings iso=200, shutter= 1/4, stock camera

23268501959_8bf55196f6_c.jpga1 by foxy4270, on Flickr

23610513816_7374ed0595_c.jpgb1 by foxy4270, on Flickr

23008262804_a7cf40c66e_c.jpga2 by foxy4270, on Flickr

23554184941_8dbb600ac2_c.jpgb2 by foxy4270, on Flickr

23268527559_81c1bfd04c_c.jpga3 by foxy4270, on Flickr

23008404394_8082b571a3_c.jpgb3 by foxy4270, on Flickr

23636493425_7b4b75a37c_c.jpga4 by foxy4270, on Flickr

23554167651_079a317407_c.jpgb4 by foxy4270, on Flickr

23610396226_37939aafbc_c.jpga5 by foxy4270, on Flickr

23636594055_272274ffb9_c.jpgb5 by foxy4270, on Flickr

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω οτι υπάρχει κάτι να πεις στο συγκεκριμένο συγκριτικό. Ίσως αν ανέβαζες το ISO στο G4 ή άφηνες το αυτόματο και στα δύο να δούμε πως το διαχειρίζονται. Πάντως το επίπεδο θορύβου στο lumia είναι εντυπωσιακά μικρό και το φως που απορροφά εντυπωσιακά μεγάλο! Έχουμε νέο βασιλιά??
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Irely ειναι το pellet????:lol:

Περίεργα αποτελέσματα.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για μενα που τα ξερω και τα δυο...ειναι φυσιολογικα.

 

Μεγάλη η διαφορά ρε paok...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορα ειναι παραπανω απο αισθητη, βασικα οι φωτογραφιες δεν μπορουν να συγκριθουν. Στο g4 ειναι πολυ πιο σκοτεινες οποτε δεν μπορεις να δεις σε μερικες σχεδον τιποτα για να συγκρινεις.

Αξιοσημειωτο ειναι το ποσο περισσοτερο φως παιρνει το 950 απο το g4 με τις ιδιες ρυθμισεις.

Επισης πιστευω πως η καθε καμερα συμπεριφερεται διαφορετικα και "ζηταει" αλλες ρυθμισεις απο τον χρηστη.

Αν π.χ. ειχαμε μια ληψη σε ενα πολυ σκοτεινο σημειο-τοπιο με 50αρι iso το g4 εχει μεχρι 30" κλειστρο για να την βγαλει. Εκει το 950 δεν ξερω τι θα κανει με τα 4"...

Καλο το συγκριτικο, εμφανης η υπεροχη του 950 (σε αυτες τις ρυθμισεις παντα το τονιζω), πιστευω ομως οτι θα ηταν καλυτερα να τις εβγαζες τις ιδιες full auto stock camera. Και ο λογος ειναι απλος, περα απο εμας που ψαχνομαστε περισσοτερο με ρυθμισεις, θα ηταν καλο να δουμε τι κανει το κινητο "απο μονο του".

Στο προηγουμενο νικητης ηταν για μενα προσωπικα το g4. Σε αυτο σαφως το 950.

Θα μου επιτρεψετε ομως να πω οτι ακομα δεν εχουμε ολοκληρωμενη εικονα για το ποια ειναι καλυτερη καμερα η οχι. Μεχρι στιγμης αλλου τα παει καλυτερα το g4 και αλλου το 950.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

paok δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κάνεις συγκριτικό σε auto.. σε αυτό τι να σχολιάσουμε.. .οι 4 στις 5 φωτό του g4 είναι σκοτάδι..για κάποιον λόγο το 950 τις βγάζει φωτεινές..υποθέτω από την επεξεργασία που τους κανει γιατί αν εξαιρέσεις την φωτό στην πλατεία που υπάρχει φυσικό φως στις άλλες ναι μεν τις έχει φωτίσει αλλά δεν έχουν καλή λεπτομέρεια και ευκρίνεια για 200 iso
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις βαθιά νυχτερινές, είναι ξεκάθαρος ο νικητής και πιθανότατα δείχνει τις ικανότητες του σένσορα του 950. Βέβαια φωτογραφία σε τέτοιες συνθήκες που να αξιοποιηθούν για κάποιο λόγο, λίγες φορές θα τύχει.

Κάποιος που είναι φαν των windows phones βρήκε σαφώς το επόμενο τηλέφωνό του, για τους android fans σε συνδυασμό με τη μέχρι τώρα υποστήριξη των WP, δεν νομίζω να είναι λόγος συγκίνησης....

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι εμφανες πως το 1/2,6 του G4 δεν μπορει να εχει τα ιδια αποτελεσματα με το 950...To μεγεθος αισθητηρα στις βραδινες ειναι βασικος παραγοντας.

Απο εκει και περα αφου το g4 δεν μπορει να βγαλει φωτεινες φωτο εγω θα τα αφηνα ειτε τελειως αυτοματο (εκτος αν το G4 παιρνει στο αυτοματο αυτες τις αποφασεις) ή θα πηγαινα χειροκινητα πιο ψηλα το Iso με ιδιο χρονο κλειστρου να δω τη διαφορα στην ποιοτητα σε ιδια φωτεινοτητα...γιατι τωρα δεν εχει νοημα η συγκριση..περαν του οτι το 950 δεν δυσκολευεται τοσο το βραδυ οσο το G4..αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το G4 δεν μπορει να βγαλει καλη φωτο στις ιδιες συνθηκες ή και καλυτερη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

paok δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κάνεις συγκριτικό σε auto.. σε αυτό τι να σχολιάσουμε.. .οι 4 στις 5 φωτό του g4 είναι σκοτάδι..για κάποιον λόγο το 950 τις βγάζει φωτεινές..υποθέτω από την επεξεργασία που τους κανει γιατί αν εξαιρέσεις την φωτό στην πλατεία που υπάρχει φυσικό φως στις άλλες ναι μεν τις έχει φωτίσει αλλά δεν έχουν καλή λεπτομέρεια και ευκρίνεια για 200 iso

 

ακριβως αυτο, το να βαζεις τις ιδιες ρυθμισεις και στα 2 με διαφορετικο h.w δεν εχει νοημα αφου τα αποτελεσματα διαφερουν..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, θα ήθελα να δω συγκριτικό σε auto και των δύο, μιας και έχουν μεγάλη διαφορά με ρυθμίσεις συγκεκριμένες. Παίζει ρόλο να δούμε τι διαχείριση κάνει η κάθε συσκευή σε δύσκολες συνθήκες.
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

επειδη θεωρω οτι το συγκεκριμενο τεστ αδικει το G4....θα κανω ακομα ενα νυχτερινο τεστ με ρυθμισεις προσαρμοσμενες διαφορετικα σε καθε συσκευη.Ετσι ωστε να φανει το maximum της καθε καμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομιζω οτι ειναι εμφανες πως το 1/2,6 του G4 δεν μπορει να εχει τα ιδια αποτελεσματα με το 950...To μεγεθος αισθητηρα στις βραδινες ειναι βασικος παραγοντας.

Απο εκει και περα αφου το g4 δεν μπορει να βγαλει φωτεινες φωτο εγω θα τα αφηνα ειτε τελειως αυτοματο (εκτος αν το G4 παιρνει στο αυτοματο αυτες τις αποφασεις) ή θα πηγαινα χειροκινητα πιο ψηλα το Iso με ιδιο χρονο κλειστρου να δω τη διαφορα στην ποιοτητα σε ιδια φωτεινοτητα...γιατι τωρα δεν εχει νοημα η συγκριση..περαν του οτι το 950 δεν δυσκολευεται τοσο το βραδυ οσο το G4..αλλα αυτο δεν σημαινει οτι το G4 δεν μπορει να βγαλει καλη φωτο στις ιδιες συνθηκες ή και καλυτερη..

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ακριβως αυτο, το να βαζεις τις ιδιες ρυθμισεις και στα 2 με διαφορετικο h.w δεν εχει νοημα αφου τα αποτελεσματα διαφερουν..

 

επισης ενας βασικος λογος για τις σκοτεινες φωτο του G4 ειναι ο IMX234.Πολυ καλος στη δαιχειριση θορυβου αλλα δεν ειναι ευαισθητος στο σκοταδι.Τον ιδιο αισθητηρα φοραει και το Nubia Z9 που το ειχα και ειχε ακριβως την ιδια συμπεριφορα σε low light.Δεν μπορουσε να πιασει πολυ φως.

Link to comment
Share on other sites

επειδη θεωρω οτι το συγκεκριμενο τεστ αδικει το G4....θα κανω ακομα ενα νυχτερινο τεστ με ρυθμισεις προσαρμοσμενες διαφορετικα σε καθε συσκευη.Ετσι ωστε να φανει το maximum της καθε καμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

επισης ενας βασικος λογος για τις σκοτεινες φωτο του G4 ειναι ο IMX234.Πολυ καλος στη δαιχειριση θορυβου αλλα δεν ειναι ευαισθητος στο σκοταδι.Τον ιδιο αισθητηρα φοραει και το Nubia Z9 που το ειχα και ειχε ακριβως την ιδια συμπεριφορα σε low light.Δεν μπορουσε να πιασει πολυ φως.

 

το ιδιο πραγμα λεμε, ο αισθητηρας ειναι πολυ πιο μικρος απο του 950. εχει μεγεθος 1/2,6 ενω ο αλλος 1/2,4. Θα μου πεις για 0,2? ναι για τοσο φτανει να δεις αυτες τις διαφορες στο συγκεκριμενο ειδος φωτογραφιας.. Απλα αν με παραπανω iso βγαζει καλης ποιοτητας το G4, τοτε μπορει να καταληξουμε οτι ειναι και καλυτερο.

Σιγουρα ομως στα χαρτια αλλα και στη θεωρια το 950 ειναι καλυτερο αφου δεν χρειαζεται να ανεβασεις Iso.

Προσωπικα γιαυτο απορω με πολλους που λενε οτι το note 5 εχει την καλυτερη καμερα ολων με ιδιο αισθητηρα 1/2,6 που θα πρεπει να δουλευεις πολυ Iso στα βραδινα, σιγουρα μπορει να μην εχει πολυ θορυβο αλλα εγω προτιμω μεγαλους αισθητηρες (πχ 1/2,3)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη θεωρω οτι το συγκεκριμενο τεστ αδικει το G4....θα κανω ακομα ενα νυχτερινο τεστ με ρυθμισεις προσαρμοσμενες διαφορετικα σε καθε συσκευη.Ετσι ωστε να φανει το maximum της καθε καμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ειναι θεμα αν αδικει η οχι το g4, σε αυτες τις ρυθμισεις αυτο πηρε.

Το συγκεκριμενο συγκριτικο που εφτιαξες, θεωρω οτι δειχνει ξεκαθαρα το ποσο περισσοτερο φως μπορει να παρει το 950 απο το g4, παρα το ποιο εχει καλυτερη καμερα η οχι.

Οποτε θεωρω οτι εχει την χρησιμοτητα του σαν συγκριτικο ασχετως αν αδικει κατι η οχι. Δειχνει το ποσο περισσοτερο φως μπορει να παρει σε σχεση με τον ανταγωνισμο. :)

 

Αντι να μπαινεις σε διαδικασιες ρυθμισεων (γιατι μετα μπορει να ειπωθουν διαφορα π.χ. θα μπορουσες εδω να βαλεις 1/2 και 400 iso η εκει iso 200 και 0.3) για να εισαι οκ, βγαλε τις ιδιες η παρομοιες νυχτερινες στο AUTO.

Μονο ετσι θα φανει η διαχειριση του λογισμικου-καμερας που εχει το καθε κινητο.

Και στην τελικη, οι αυτοματες ειναι ενα συγκριτικο απο μονες τους. Αποψη μου φυσικα.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

paok δεν χρειάζεται καμία ρύθμιση, βαρας auto και εκεί θα δούμε αυτο που είναι να δούμε, όσα συγκριτικά έχω κάνει δεν είναι ποτέ με ρυθμίσεις γιατί δεν έχει νόημα, ο καθένας μας μετά στην συσκευή του ας κάνει ότι ρύθμιση θέλει για το κάτι παραπανω...πάντως για το θέμα του φωτός εγώ νομίζω ότι είναι θέμα software και όχι αισθητήρα, δεν είναι φυσιολογικό τέτοιο φως με 1/4 και 200 iso..μπορεί να κάνω και λάθος αλλά έτσι μου φαινεται
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα αν αδικει η οχι το g4, σε αυτες τις ρυθμισεις αυτο πηρε.

Το συγκεκριμενο συγκριτικο που εφτιαξες, θεωρω οτι δειχνει ξεκαθαρα το ποσο περισσοτερο φως μπορει να παρει το 950 απο το g4, παρα το ποιο εχει καλυτερη καμερα η οχι.

Οποτε θεωρω οτι εχει την χρησιμοτητα του σαν συγκριτικο ασχετως αν αδικει κατι η οχι. Δειχνει το ποσο περισσοτερο φως μπορει να παρει σε σχεση με τον ανταγωνισμο. :)

 

Αντι να μπαινεις σε διαδικασιες ρυθμισεων (γιατι μετα μπορει να ειπωθουν διαφορα π.χ. θα μπορουσες εδω να βαλεις 1/2 και 400 iso η εκει iso 200 και 0.3) για να εισαι οκ, βγαλε τις ιδιες η παρομοιες νυχτερινες στο AUTO.

Μονο ετσι θα φανει η διαχειριση του λογισμικου-καμερας που εχει το καθε κινητο.

Και στην τελικη, οι αυτοματες ειναι ενα συγκριτικο απο μονες τους. Αποψη μου φυσικα.

 

Γιώργο, προφανώς όπως έχει ειπωθεί, στην παρούσα φάση τα 10ρια ειναι beta οπότε το auto πιθανότατα δεν θα δείξει τις ικανότητές του. Τα 10ρια ψάχνονται ακόμη οπότε το 950 χρειάζεται ανθρώπινη παρέμβαση.....

Το πιο σωστό συγκριτικό για μένα είναι συτο που είπε ο paok. Να βάλει τις καλύτερες δυνατές ρυθμίσεις στην κάθε συσκευή για να δούμε το καλύτερο που μπορεί να κάνει η συσκευή στην παρούσα τουλάχιστον φάση. Αλλιώς θα ανακαινίσουμε ξανά το θέμα "φωτογραφίες στο αυτόματο" το οποίο έχει ήδη απορριφθεί απο την συντριπτική πλειοψηφία εδώ μέσα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε κακώς ασχολούμαστε με το 950 αν είναι το λειτουργικό του beta. Άλλο beta και άλλο βελτιώσεις με αναβαθμίσεις, θα βγάζουμε ελλειπή συμπεράσματα και θα κάνουμε εικασίες. Έβγαλε δηλαδή η Microsoft μία flagship συσκευή με beta λειτουργικό;;

 

Εγώ συνεχίζω να υποστηρίζω τις συγκρίσεις "σε αυτόματο" διότι αν μια συσκευή δεν τα πηγαίνει καλά εκεί, τότε τι να την κάνεις.

Edited by keras
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...