Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα απέκτησα δεύτερο Smartphone.

Έχω δύο κάρτες σιμ cosmote με το ίδιο νούμερο.

Υπάρχει τρόπος να δουλεύει το viber και στις δύο?

Δηλαδή όταν κλείνω την μια συσκευή και ανοίγω την άλλη το viber να μην ζητάει ενεργοποίηση?

Ευχαριστώ

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια.

έχω το Nexus 6P εδώ και λίγο καιρό και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα voice και video call του facebook messenger. Όταν προσπαθήσω να κάνω κλήση φαίνεται να χτυπάει μια φορά και αμέσως η κλήση τερματίζεται. το ίδιο συμβαίνει και όταν θέλουν να με καλέσουν. το πρόβλημα υπάρχει μόνο σε μένα. φίλοι, γνωστοί και συγγενείς όταν καλούν άλλους μιλάνε μια χαρά. Permission έχω δώσει, clear data, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση έχω κάνει, beta έχω βάλει, δεν γίνεται τίποτα. Αυτό συμβαίνει και στην επίσημη και στην developer preview 7.1.1. Σε ένα nexus 4 με περασμένο android 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κάποιος που μπορεί να φανταστεί τι φταίει??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια.

έχω το Nexus 6P εδώ και λίγο καιρό και αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα voice και video call του facebook messenger. Όταν προσπαθήσω να κάνω κλήση φαίνεται να χτυπάει μια φορά και αμέσως η κλήση τερματίζεται. το ίδιο συμβαίνει και όταν θέλουν να με καλέσουν. το πρόβλημα υπάρχει μόνο σε μένα. φίλοι, γνωστοί και συγγενείς όταν καλούν άλλους μιλάνε μια χαρά. Permission έχω δώσει, clear data, απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση έχω κάνει, beta έχω βάλει, δεν γίνεται τίποτα. Αυτό συμβαίνει και στην επίσημη και στην developer preview 7.1.1. Σε ένα nexus 4 με περασμένο android 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Κάποιος που μπορεί να φανταστεί τι φταίει??

 

 

Μπες στο build.prop και αλλαξε το persist.audio.fluence.voicecall=true σε false

 

Βιντεο οδηγος

.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο build.prop και αλλαξε το persist.audio.fluence.voicecall=true σε false

 

Βιντεο οδηγος

.

 

είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο πρόβλημα? δεν είναι ότι δεν ακούω ή δεν ακούγομαι. Στις κανονικές κλήσεις δεν έχω θέμα. εδώ μιλάμε μόνο για το facebook messenger που η κλήση απλά τερματίζεται αυτόματα μετά από το πρώτο χτύπημα. Είτε αν κάνω εγώ κλήση είτε αν δέχομαι κλήση.

Link to comment
Share on other sites

είσαι σίγουρος ότι μιλάμε για το ίδιο πρόβλημα? δεν είναι ότι δεν ακούω ή δεν ακούγομαι. Στις κανονικές κλήσεις δεν έχω θέμα. εδώ μιλάμε μόνο για το facebook messenger που η κλήση απλά τερματίζεται αυτόματα μετά από το πρώτο χτύπημα. Είτε αν κάνω εγώ κλήση είτε αν δέχομαι κλήση.

 

Περιμενε καλυτερα καποιο update της εφαρμογης :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε καλυτερα καποιο update της εφαρμογης :)

 

τι να περιμένω βρε συ, αφού είμαι στη beta:p

δε ρώτησα στο θέμα του κινητού γιατί φαντάζομαι ότι δεν είναι θέμα με τη συσκευή αλλά θα το κάνω.

ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχουμε ενα προβλημα με το messenger app και οταν μας στελνουν μύνημα ακούγετε ήχος και δόνηση αλλα η οθόνη δεν ανάβει ενώ αντίθετα με το viber λειτουργεί σωστα, δηλαδή ανάβει και η οθόνη. Καμία λύση??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ωπα κατσε, γιατι στον μεσεντζερ αναβε ποτε η οθονη οταν στελναν μηνυμα;

 

δεν άναβε ποτέ η οθόνη απο την αρχή, απο την αρχή όμως δούλευε ο ήχος και η δόνηση, το viber όμως απο την αρχή δουλεύει σωστα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω κάποια επαφή αποκλεισμό στο viber τι ακριβώς θα δείχνει στον άλλον αν πάει να μου στείλει μήνυμα;

 

Θα του δείχνει ότι του έκανα αποκλεισμό;

Η θα μπορεί να μου στέλνει μηνύματα αλλά δεν θα μου έρχονται εμένα;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω κάποια επαφή αποκλεισμό στο viber τι ακριβώς θα δείχνει στον άλλον αν πάει να μου στείλει μήνυμα;

 

Θα του δείχνει ότι του έκανα αποκλεισμό;

Η θα μπορεί να μου στέλνει μηνύματα αλλά δεν θα μου έρχονται εμένα;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Το δεύτερο. Θα φαίνεται σαν να μην τα διαβάζεις ποτέ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω κάποια επαφή αποκλεισμό στο viber τι ακριβώς θα δείχνει στον άλλον αν πάει να μου στείλει μήνυμα;

 

Θα του δείχνει ότι του έκανα αποκλεισμό;

Η θα μπορεί να μου στέλνει μηνύματα αλλά δεν θα μου έρχονται εμένα;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Εσύ θα βλέπεις την κατάσταση σύνδεσης του, δηλαδή αν είναι "σε σύνδεση" ή πρίν "πόση ώρα ήταν ενεργός" (εννοείται ότι πρέπει να είναι ενεργή η επιλογή), ενώ αυτός δεν θα βλέπει εσένα. Τα μηνύματα δε σου έρχονται και στον άλλον φαίνεται ότι δεν τα διάβασες ποτέ.

Σε περίπτωση που τον ξεμπλοκαρεις δεν έρχονται μηνύματα που σου έχει στείλει ενώ τον είχες μπλοκάρει.

 

Στάλθηκε από το "κτήνος" V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω πρόβλημα και με το Facebook από το μεσημέρι. Και στην επίσημη εφαρμογή αλλά και όταν μπαίνω από Chrome browser μου δείχνει ανσκατεμενες τις δημοσιεύσεις στην αρχή σελίδα. Ξέρει κανείς τι μπορεί να γίνει;

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Link to comment
Share on other sites

όσο και να θέλω να ξεφύγω από αυτό το viber με της ειδοποιήσεις που με έχουν κουράσει πάντα σε αυτό ξανά γυρνάω

ότι άλλο και να έχω βάλει το χρησιμοποιούν max 2-3 από τις επαφές μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είμαι εντελώς νέος στο forum και για να είμαι ειλικρινής γράφτηκα με αφορμή το πρόβλημα που αντιμετωπίζει η κόρη μου με το messenger στο νέο της κινητό. Το πρόβλημα είναι το εξής: ενώ στο παλιό της κινητό μπορεί να συνδεθεί στο messenger, όταν το επιχειρεί στο καινούριο δεν μπορεί παίρνοντας την απάντηση " it looks like you were misusing this feature by going too fast. you’ve been blocked from using it ". Σημειωτέον ότι δεν έχει λογαριασμό στο facebook, αλλά συνδέεται με αριθμό κινητού τηλεφώνου. Πώς ξεπερνιέται το πρόβλημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας

Υ.Γ: Μιας και είμαι ελαφρώς άσχετος από forum, είναι πολύ πιθανόν να έβαλα το θέμα σε λάθος κατηγορία...

 

Την εχει μπλοκάρει το facebook. Για ποιο λογο δεν γνωρίζω. Μπορει να την ξεμπλοκάρουν , μπορει και όχι. Ισως να έχει να κάνει με τον τρόπο που εισέρχεται στην εφαρμογή. Με το τηλ νούμερο, αν το είχε συνδεδεμένο με κάποιο προφίλ στο facebook που τωρα εχει απενεργοποιήσει ή ίσως δεν αφήνουν σε δυο συσκευες ενεργοποίηση με τον ίδιο αριθμό.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι εσύ για να προσπεραστεί...είναι στο χερι του facebook.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.

 

Πριν ένα μήνα έκανα ένα καινούργιο Skype σε android συσκευή marshmallow 6.1 -Sony Z5 premium. Το έφτιαξα και το άφησα δίχως να προσθέσω καμία επαφή με σκοπό να το " στήσω " όταν θα έχω χρόνο.

Μετά απο δύο εβδομάδες μου έγραψε ότι υπάρχει πρόβλημα και οτι πρέπει να συνδεθώ απο κάποιο browser, πήγα σε browser κάι μου έγραψε το παραπάνω με την αναστολή λόγω οτι κάποιος ίσως έκλεψε το account ή στάλθηκαν απο τον λογαριασμό ανεπιθύμητα μηνύματα. (πιστεύω οτι επειδή έμεινε καιρό δίχως επαφές το πέρασαν για bot)

Και μπορώ να το επαληθευσω ΜΟΝΟ με αριθμό κινητού πράγμα που δεν θέλω.

Υπάρχει λύση;

 

Παιδιά κάποιος; Δεν μπορώ καν να σβήσω τον λογαριασμό αυτόν με την προσωρινή αναστολή λογαριασμού για να φτιάξω άλλον απο την αρχή. Μπορώ να " λύσω " αυτήν την προσωρινή αναστολή κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει κάποιος άλλος αυτό το bug στο fb messenger όπου έρχεται μνμ, ανοίγεις την εφαρμογή και το καινούριο αδιάβαστο μνμ στη λίστα των μνμ δεν είναι με έντονα μαύρα γράμματα έτσι ώστε να καταλαβαίνεις ποιο είναι αδιάβαστο;

 

Live to ride, ride to live

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα! :cool:

Εψαχνα τις προαλλες αν υπαρχει τροπος να μπουν αυτοματα οι φωτογραφιες των προφιλ στις επαφες του viber , στις αντιστοιχες επαφες που εχω καταχωρημενες στην συσκευη μου. Εψαχνα εψανχα, δεν βρηκα καποια επιλογη στις ρυθμισεις του viber. Υπαρχει καποιος τροπος? Μηπως γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Απ οσο γνωριζω η υπηρεσια "VIBER-OUT" είναι δωρεαν μεχρι στιγμης στην Ελλαδα!

Ανοιγω δεδομενα στο κινητο , παταω το κουμπι "viber out" στο ατομο που θελω να καλεσω αλλα κανει κανει κληση "απλη" δηλαδη πρεπει και αυτον που καλω να ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να το σηκωσει.

Για ποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

οχι, ο αλλος δε χρειαζεται να ειναι με datα,

παιρνεις οπου θελεις, οποτε θελεις,

 

ο λογος ειναι διαφημιστικος η υπηρεσια συνεχιζει δωρεαν κανονικα,

 

εμενα απο αρχες οκτωβρη κανει κακη συνομιλια με αλλους σε κινητα,

δε ξερω πως κ γιατι ....παντως αν περασεις απο σερβις κινητων εταιριων κινητης τηλφνιας,

πολυ συχνα κατηγορουν τη χρηση βαημπερ για οτι εχει παθει το κινητο σου,

αφου εχουν χασει πολες κλησεις τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

Πιο αναλυτικά :

 

1)επιλεγω μια επαφη (σταθερο νουμερο) και παταω viber out

 

 

και οντως καλει viber out.

 

 

 

 

 

 

2)επιλεγω μια επαφη (κινητο νουμερο) και παταω viber out

 

 

και καλει απλα στο viber.(δηλαδη ο αλλος πρεπει να ειναι συνδεδεμενος στο ιντερνετ για να μιλησουμε)

 

 

Εχω κινητο με android 5 και viber την τελευταια εκδοση 6.5 και φυσικα δεν εχω αγορασει ποτε μοναδες για viber out μιας και ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...