Jump to content

[Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχω βάλει το θέμα στην σωστή ενότητα.Αν όχι παρακαλώ την διαχείριση να το μεταφέρει. Στο θέμα μου τώρα, εδώ και λίγο καιρό αντιμετωπίζω θέμα με την εφαρμογή στο κινητό. Όταν κάποιος μου στέλνει μήνυμα, ακόμη κι όταν με καλεί για τηλεφωνική επικοινωνία, εγώ δεν λαμβάνω τίποτα εκείνη την στιγμή παρά μόνο μετά από ώρα. Πρόσφατα διαπίστωσα πως μπορώ να δω το εισερχόμενο μήνυμα ή την κλήση μόνο αν κατά τύχη είμαι εκείνη τη στιγμή μέσα στην εφαρμογή, διαφορετικά τα λαμβάνω όταν την ανοίξω. Αυτόματη ενημέρωση, όπως είχα μέχρι τώρα, δεν λαμβάνω...

Γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να λύσω το πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

το whatsapp μπορω να το εχω μονινα ανοιχτο σαν bubble? οπως ο φβ μεσεντζερ δηλαδη

εκτος απ το παραπανω, μπορουμε να δουμε αν εχει διαβαστει το μνμ? κατι αντιστοιχο με το "seen" του μεσεντζερ

Link to comment
Share on other sites

εκτος απ το παραπανω, μπορουμε να δουμε αν εχει διαβαστει το μνμ? κατι αντιστοιχο με το "seen" του μεσεντζερ

Στο whatsapp? Τα δύο μπλε τικ σημαίνει ότι έχει διαβαστεί αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, τουλάχιστον εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι από τις συνομιλίες μου κατά καιρούς

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S5

Προσπαθω να κανω συνδεση μεσω facebook και μου λεει ''προεκυψε αγνωστο σφαλμα δικτυου'' ξερει κανεις τιποτα και μπορει να βοηθησει?Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια απόψε.

Δεν σου εμφανίζει να γράψεις τα στοιχεία του fb σου σε ξεχωριστό παράθυρο?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο whatsapp? Τα δύο μπλε τικ σημαίνει ότι έχει διαβαστεί αν δεν κάνω σοβαρό λάθος, τουλάχιστον εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι από τις συνομιλίες μου κατά καιρούς

Έτσι είναι. Το ένα τικ σημαινεί ότι το μήνυμα παραδόθηκε και Όταν γίνει το τικ διπλό μπλε σημαίνει ότι διαβάστηκε. Αυτό είναι το "seen" της εφαρμογης!!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι:

 

Ένα τικ: Εστάλη

Διπλό τικ (γκρι): Παραδόθηκε

Διπλό τικ (μπλε): Διαβάστηκε

Edited by katergaris1979
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι είναι:

 

Ένα τικ: Εστάλη

Διπλό τικ (γκρι): Παραδόθηκε

Διπλό τικ (μπλε): Διαβάστηκε

 

Σωστός. Έτσι πάει

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Σας ηρθε κατι σαν αυτο μεσα απο την εφαρμογη??ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ειναι βλακεια αλλα ποιος το στελνει τωρα αυτο περα απο ενα νουμερο κινητου που φαινεται πανω πανω?

Είναι συχνό φαινόμενο και στην εφαρμογή γουατσαππ αλλά και στο viber !!!! Κάθε βδομάδα μου έρχεται κ από ενα. Μπλοκαρω τον αριθμό και μετά έρχεται από αλλον.

Είναι ηλεκτρονικό ψάρεμα.

 

Εχω βαρεθεί να Μπλοκαρω αριθμούς.... Ιδικα στο viber

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Galaxy S5

Προσπαθω να κανω συνδεση μεσω facebook στο instagram και μου λεει ''προεκυψε αγνωστο σφαλμα δικτυου'' ξερει κανεις τιποτα και μπορει να βοηθησει?Ευχαριστω!

 

Κανενας τιποτα παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες,

Αντιμετωπιζω εδω και 2 μερες προβλημα με το viber,

το μηνημα με τον κωδικο που ερχετε για να ενεργοποιηθει δεν ερχετε οσες φορες και αν δοκιμασα...

ετσι επελεξα να με καλεσει για να παρω τον κωδικο,

το προβλημα ομως ειναι οτι ο κωδικος ειναι λαθος.

Εστειλα στο support 4 μηνηματα αλλα αυτο που κανει ειναι να στελνει ενα αυτοποιημενο μηνημα

το οποιο ειναι αχρηστο,δεν σε βοηθα καπου...

Τωρα εχει μπλοκαρει τον λογαριασμο και μπορω μετα απο 24 ωρες να ξαναπροσπαθησω για να παρω αλλον κωδικο (μεσω κλησης γιατι με μηνημα δεν ερχετε)

Το εχει αντιμετωπισει κανενασ αλλος??και αν ναι τι εκανε?:)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

Ψάχνω μια εφαρμογή που να μην δείχνει ότι διαβάζω τα μηνύματα στο Facebook πέστε μου ρε παιδιά σας παρακαλώ γιατί έχω μπλέξει άσχημα όσο μπορείτε πιο γρήγορα σας ευχαριστώ και πάλι συγνώμη που γράφω εδώ Εγώ το s6 enge plus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!υπάρχει κάποια ρύθμιση κάθε λινκ που ανοίγω από την εφαρμογή του φβ να μου το ανοίγει από τον browser που έχω στο κινητό και όχι έτσι μέσα από το φβ; (ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ το είπα νομίζω μπερδεμένα) επίσης πως γίνετε κάθε φωτογραφία που μου στέλνουν στο βιμπερ να μην αποθηκεύεται μόνης της στο κινητό έχω ξετικαρη μια επιλογή που έχει αλλά δεν είδα κάποιο αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!υπάρχει κάποια ρύθμιση κάθε λινκ που ανοίγω από την εφαρμογή του φβ να μου το ανοίγει από τον browser που έχω στο κινητό και όχι έτσι μέσα από το φβ; (ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ το είπα νομίζω μπερδεμένα) επίσης πως γίνετε κάθε φωτογραφία που μου στέλνουν στο βιμπερ να μην αποθηκεύεται μόνης της στο κινητό έχω ξετικαρη μια επιλογή που έχει αλλά δεν είδα κάποιο αποτέλεσμα

 

Για το Viber θα σου πω εγώ.... Έχω επιλέξει κ εγώ να μην αποθηκεύει τις φωτο που μου στέλνουν αλλά παλι μου τις αποθηκευει. Οπότε είναι πρόβλημα από αυτούς.... Για να μην τις βλέπω λοιπόν έχω πάει στο άλμπουμ των φωτογραφιών και έχω κάνει απόκρυψη τον φάκελο που τις αποθηκεύει.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο νομίζω... Έχω προσπαθήσει κ Εγώ αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!υπάρχει κάποια ρύθμιση κάθε λινκ που ανοίγω από την εφαρμογή του φβ να μου το ανοίγει από τον browser που έχω στο κινητό και όχι έτσι μέσα από το φβ; (ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ το είπα νομίζω μπερδεμένα) επίσης πως γίνετε κάθε φωτογραφία που μου στέλνουν στο βιμπερ να μην αποθηκεύεται μόνης της στο κινητό έχω ξετικαρη μια επιλογή που έχει αλλά δεν είδα κάποιο αποτέλεσμα

 

Για το facebook: Θα πας στην πέμπτη καρτέλα πάνω δεξιά που έχει πολλές επιλογές. Θα βρεις και θα επιλέξεις το "App Settings" και θα ενεργοποιήσεις την επιλογή "Links open externally"

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Για το Viber θα σου πω εγώ.... Έχω επιλέξει κ εγώ να μην αποθηκεύει τις φωτο που μου στέλνουν αλλά παλι μου τις αποθηκευει. Οπότε είναι πρόβλημα από αυτούς.... Για να μην τις βλέπω λοιπόν έχω πάει στο άλμπουμ των φωτογραφιών και έχω κάνει απόκρυψη τον φάκελο που τις αποθηκεύει.

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο νομίζω... Έχω προσπαθήσει κ Εγώ αλλα τιποτα.

ναι το θεμα ειναι να μην τις κατεβαζει! το να μην τις βλεπω δεν ειναι λυση μιας και παλι πιανουν χωρο!

 

Για το facebook: Θα πας στην πέμπτη καρτέλα πάνω δεξιά που έχει πολλές επιλογές. Θα βρεις και θα επιλέξεις το "App Settings" και θα ενεργοποιήσεις την επιλογή "Links open externally"

 

να σε πω την αληθεια δεν πολυ καταλαβα τι εννοεις! νομιζω λες αφου ανοιξει το λινκ να πατησεις τις επιλογες να το ανοιξει και στον broswer!επι το πληστον την βρηκα την επιλογη ειναι μεσα στο αππ απο το φβ ανοιγει κατευθειαν το λινκ σε broswe τωρα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το facebook και το messenger σαν προγράμματα σας τρώνε πολύ μνήμη?

γενικά στις πληροφορίες μνήμης, μου είναι πάντα πρώτα! πάνω από 100mb μνήμης το καθένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι;Υπάρχει τρόπος να δουλέψει το Viber σε κινητό dual sim;

Θες σε dual sim να εχεις viber και για τα δυο νουμερα ? δηλαδη δυο viber σε dual sim

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι να δουλεύει και για τα δυο νούμερα σε ένα δίκαρτο κινητό

 

δεν μπορείς να έχεις 2 viber σε μία συσκευή. ας είναι και dualsim συσκευή με διαφορετικά νούμερα/viber

είναι θέμα εφαρμογής και push settings

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα δηλαδή πρέπει να επιλέξω ανάμεσα στα δύο νούμερα ποιον λογαριασμό θέλω.

Υπάρχει η εφαρμογή 2lines for viber αν γουγλαρεις θα τη βρεις αν όχι πες μου να στη στείλω

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα με το Facebook. Έχω το Samsung Galaxy tab S2 και τα κείμενα ειναι πολύ μικρά και γενικά η ανάλυση της οθόνης τα δείχνει όλα πολύ μικρά. Μπορώ από κάπου να κάνω κάποια ρύθμιση; Έκανα απεγκατασταση και ξανά εγκατάσταση άλλο το πρόβλημα παραμένει. Το ίδιο μου κάνει και στον Chrome και όταν αλλάζω σε εμφάνιση για desktop τα εμφανίζει κανονικά. Edited by enterhere
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...