Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως τα περισσότερα εχουν ανακυκλωθει πλεον. Το δικο μου παντως συνεχιζει να δουλευει εντως σπιτιου για browsing λογο μεγαλης οθονης αλλα με power button χαλασμενο και με το τραγικο touch. Κατα τα αλλα δε το εχω για κυριο τηλ γιατι μαλλον θα το ειχα σπάσει.

 

το power button φτιαχνει με ενα κομματακι χαρτοπετσετα... το εκανε το μικρου μου το ανοιξα ειδα τι φταιει και ολα οκ....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρακαλώ την βοήθειά σας/πρώτη φορά κάνω root with flashtool !!!! :!::O

Επειδή κάτι δεν πάει καλά με τη χρήση του flashtool (μου βγάζει μια κοκκινη μπάρα με 100% αλλά μετά από λίγοα πετά ένα : BROM_ERROR : S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

Τι σημαίνει στις οδηγίες (#281) : στα 8 & 10 θέλει τη διαδικασία για unsigned drivers ? Πού μέσα στον φάκελο με τους drivers βρίσκονται αυτοί ?

Έχω Win10X64 , αλλά δοκίμασα την διαδικασία και σε win7 μηχάνημα και κάνει τα ίδια (χρησιμοποιώ το δικό του usb cable)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ την βοήθειά σας/πρώτη φορά κάνω root with flashtool !!!! :!::O

Επειδή κάτι δεν πάει καλά με τη χρήση του flashtool (μου βγάζει μια κοκκινη μπάρα με 100% αλλά μετά από λίγοα πετά ένα : BROM_ERROR : S_DL_GET_DRAM_SETTING_FAIL (5054)

Τι σημαίνει στις οδηγίες (#281) : στα 8 & 10 θέλει τη διαδικασία για unsigned drivers ? Πού μέσα στον φάκελο με τους drivers βρίσκονται αυτοί ?

Έχω Win10X64 , αλλά δοκίμασα την διαδικασία και σε win7 μηχάνημα και κάνει τα ίδια (χρησιμοποιώ το δικό του usb cable)

 

Σχεδον ολα τα Ηομτομ εχουν κλειδωμενο bootloader. Μια φορα το εκανα δεν θυμαμαι πως. Ενας ιταλος με ψευδωνυμο κλεοπατρα ξερει. Κοιτα στους xda μπορει να το βρεις,

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αλλη εκδοση flash tools,αλλο usb καλωδιο ή αλλη usb θυρα και τελος αλλο pc..εχω κατα καιρους τετοια θεματα στα mtk μου κινητα και συνηθως φταιει κατι απο αυτα που ανεφερα

*ειναι η κλεοπατρα και οντως γνωριζει αρκετα πραγματα αλλα ειναι και πολυ εριστικη..

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αλλη εκδοση flash tools,αλλο usb καλωδιο ή αλλη usb θυρα και τελος αλλο pc..εχω κατα καιρους τετοια θεματα στα mtk μου κινητα και συνηθως φταιει κατι απο αυτα που ανεφερα

*ειναι η κλεοπατρα και οντως γνωριζει αρκετα πραγματα αλλα ειναι και πολυ εριστικη..

 

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρήκα λύση..ήθελε και την μπαταρία πάνω στο τηλεφ. όταν πάταγα download sto flashtool...

 

Δηλαδή: πατάμε download στο flashtool...(το usb καλωδιο είναι συνδεδεμένο) και τότε συνδέω την μπαταρία και μετά πατάω volume-

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η Rom είναι η τελυταία (2016/9) ?

http://www.needrom.com/download/homtom-ht7/

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε ,

 

μιας και προσφατα αγορασα το εν λογω κινητο ηθελα να ρωτησω για να μεταφερω τις Εφαρμογες στην sd μεσω της εφαρμογης " AppMgr III (App 2 SD) " δεν δεχεται να κανω μεταφορα , υπαρχει αλλο προγραμμα που να μας επιτρεπει την διαδικασια αυτη ?

 

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε ,

 

μιας και προσφατα αγορασα το εν λογω κινητο ηθελα να ρωτησω για να μεταφερω τις Εφαρμογες στην sd μεσω της εφαρμογης " AppMgr III (App 2 SD) " δεν δεχεται να κανω μεταφορα , υπαρχει αλλο προγραμμα που να μας επιτρεπει την διαδικασια αυτη ?

 

Ευχαριστω .

Δεν είναι είναι Θέμα κάποιας εφαρμογής που ψάχνεις αλλά θέμα της έκδοσης Android που έχει η συσκευή... Μην παιδεύεσαι τσάμπα, δεν μεταφέρονται.... ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι είναι Θέμα κάποιας εφαρμογής που ψάχνεις αλλά θέμα της έκδοσης Android που έχει η συσκευή... Μην παιδεύεσαι τσάμπα, δεν μεταφέρονται.... ;)

 

 

Οποτε οπως καταλαβα οτιδηποτε κατεβει απο εφαρμογη θα καθεται στο κινητο δεν εχουμε καμια λυση για μεταφορα ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετε,

Ερωτηση το συγκεκριμενο κινητο το χρησιμοποιω μονο για νετ καθαρα 2ο κινητο ενω καταναλωνει πολύ αμεσα την μπαταρια σε ένα διαστημα 4-6 ωρες εχει πολύ αργή φορτιση, γενικα με το θέμα της μπαταριας του έχετε βρει καποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,

Ερωτηση το συγκεκριμενο κινητο το χρησιμοποιω μονο για νετ καθαρα 2ο κινητο ενω καταναλωνει πολύ αμεσα την μπαταρια σε ένα διαστημα 4-6 ωρες εχει πολύ αργή φορτιση, γενικα με το θέμα της μπαταριας του έχετε βρει καποια λύση?

 

Αν και το δικο μου ειναι 16+ μηνων η μπαταρια μου ειναι σκυλι. Αν το χρησιμοποιω για σερφαρισμα με 50% φωτεινοτητα και με wifi η 3g μπορει να μου βγαλει σερι 7+ ωρες. Γενικα εχει αργη φορτιση αλλα εγω το βαζω αργα το βραδυ για φορτιση και το βγαζω νωρις το πρωι. Με εχει βγαλη ασπροπροσωπο απο θεμα μπαταρια με καθημερινη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο εχει το μεγαλυτερο Μειον το θεμα μπαταρια και φορτιση , επισης μου χαλασε μεσα σε 1 μηνα το πλαινο κουμπι power button , απο το μαγαζι που το αγορασα μου ειπαν να απευθυνθω στην αντιπροσωπεια απευθειας τον εισαγωγεα στην Θεσ/νικη εστειλα εμαιλ κ εδω και σχεδον 25 ημερες καμια απαντηση ... το σερβις τους ειναι καλο η μαπα ?? Το θεμα καταναλωση μπαταριας ειναι πολυ σημαντικο φορτιζει αργα και ξε - φορτιζει αμεσα ... απο ebay εχει παρει κανεις αλλη μπαταρια πχ?
Link to comment
Share on other sites

Γενικα το κινητο εχει το μεγαλυτερο Μειον το θεμα μπαταρια και φορτιση Το θεμα καταναλωση μπαταριας ειναι πολυ σημαντικο φορτιζει αργα και ξε - φορτιζει αμεσα ...

 

Πρέπει να μας δώσεις πληροφορίες σχετικά με τις εφορμογές που έχεις, αν είσαι ρουτ, ποιον browser χρησημοποιείς, αν είδες ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και σου τρώνε μπαταρία και κάποιες επιλογές στις ρυθμίσεις (πχ με διπλό ταπ να ανοίγει) κλπ κλπ

 

ακόμη παίζει ρόλο αν είσαι σε wifi και αν έχεις μειωμένη τη φωτεινότητα

 

Κοίταξε αυτά και ξαναμιλάμε

 

Με χαλαρή χρήση πάντως κρατάει μέρες

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μας δώσεις πληροφορίες σχετικά με τις εφορμογές που έχεις, αν είσαι ρουτ, ποιον browser χρησημοποιείς, αν είδες ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο και σου τρώνε μπαταρία και κάποιες επιλογές στις ρυθμίσεις (πχ με διπλό ταπ να ανοίγει) κλπ κλπ

 

ακόμη παίζει ρόλο αν είσαι σε wifi και αν έχεις μειωμένη τη φωτεινότητα

 

Κοίταξε αυτά και ξαναμιλάμε

 

Με χαλαρή χρήση πάντως κρατάει μέρες

 

https://postimg.org/image/cdsx1ph43/

https://postimg.org/image/ni8a5q2of/

https://postimg.org/image/hxgzzhqxj/

 

Νομιζω θα βοηθησουν τα πιο πανω ss .

Root οχι Δεν ειμαι στο ερωτημα σου .

Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/cdsx1ph43/

https://postimg.org/image/ni8a5q2of/

https://postimg.org/image/hxgzzhqxj/

 

Νομιζω θα βοηθησουν τα πιο πανω ss .

Root οχι Δεν ειμαι στο ερωτημα σου .

 

Δυστυχως απο οτι καταλαβα κατι πρεπει να σου ρουφαη την μπαταρια. Πρεπει να δεις τι ειναι αυτο. Ποση ωρα ενεργης οθονης σου βγαζη και ποση ωρα γενικη αναμονη;

Link to comment
Share on other sites

Με 100% μπαταρια αναφερει γυρω στο 7ωρο αντεχει και οταν ξεκιναει η χρηση 3G τοτε αρχιζει κ πεφτει συνεχως ανα 2% η μπαταρια ..
Link to comment
Share on other sites

Με 100% μπαταρια αναφερει γυρω στο 7ωρο αντεχει και οταν ξεκιναει η χρηση 3G τοτε αρχιζει κ πεφτει συνεχως ανα 2% η μπαταρια ..

 

Μην φοβασαι και εμενα αυτο μου κανει. Απο 100% σε 10-15' μπορει να φυγη το 10% για πλακα. Αλλα μετα κραταη παρα πολυ. Ενδεικτικα αναφερω. Με 15-16 ωρες συνολικη αναμονη, με 5+ ωρες ενεργης οθονης, και 30' τηλεφωνα στο 50% φωτησμος με μονιμα data η wifi. Εσυ τι στατιστικα σου βγαζη;

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα κανα δυο εφαρμογες αλλα και παλι δεν νομιζω οτι θα κρατησει και περισσοτερο απο 7 ωρο , ας μας πει και καποιος αλλος φιλος την δικη του εμπειρια..
Link to comment
Share on other sites

εβγαλα κανα δυο εφαρμογες αλλα και παλι δεν νομιζω οτι θα κρατησει και περισσοτερο απο 7 ωρο , ας μας πει και καποιος αλλος φιλος την δικη του εμπειρια..

 

Βάλε ένα άλλο πληκτρολόγιο πχ anysoftkeyboard και απενεργοπoιησε το bagan

Σβηνεις τα: baterry repair, cache defrag,cool battery saver,droid info, documents to go, facebook & messenger

Το doubletap το έχεις απενεργοποιημένο;

To chrome άλλαξέ το με το fastest mini browser και τον via browser που είναι γρήγοροι

και firefox για τις σελίδες που μπορεί να έχεις πρόβλημα στο άνοιγμα

 

Και ρυθμίζεις το τηλέφωνο στο 2G

 

για περισσότερα πρέπει να το κάνεις ρουτ, ώστε να κόψεις τις διαφημίσεις που τρώνε μπαταρία και κάποιες εφαρμογές που μπορεί να τρέχουν στο παρασκήνιο και τώρα δεν μπορείς να τις ελέγξεις.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα μια χαρά η μπαταρίες τους (έχω 2 εγώ και η σύζυγος) 1 έως 3 μέρες ανάλογα με τη χρήση.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το πλαινο κουμπι power button πρεπει να σταλει Θεσσαλονικη και μετα απο 4-5 εργασιμες στο επιστρεφουν μου ειπαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βάλε ένα άλλο πληκτρολόγιο πχ anysoftkeyboard και απενεργοπoιησε το bagan

Σβηνεις τα: baterry repair, cache defrag,cool battery saver,droid info, documents to go, facebook & messenger

Το doubletap το έχεις απενεργοποιημένο;

To chrome άλλαξέ το με το fastest mini browser και τον via browser που είναι γρήγοροι

και firefox για τις σελίδες που μπορεί να έχεις πρόβλημα στο άνοιγμα

 

Και ρυθμίζεις το τηλέφωνο στο 2G

 

για περισσότερα πρέπει να το κάνεις ρουτ, ώστε να κόψεις τις διαφημίσεις που τρώνε μπαταρία και κάποιες εφαρμογές που μπορεί να τρέχουν στο παρασκήνιο και τώρα δεν μπορείς να τις ελέγξεις.

 

Δυστηχως κανενα απο αυτα δεν γινεται η μαλλον εγω περασα τις εφαρμογες αυτες επισης και σε αλλο κινητο που ειχα δεν αντιμετωπιζα το θεμα αυτο τοσο αμεσα να τρωει την μπαταρια ... αν τις βγαλω ολες αυτες οκ συμφωνω το κινητο θα κραταει αλλα θα μου ειναι και αχρηστο δεν θα κανω λειτουργιες που θα θελω..

Link to comment
Share on other sites

Οσο για το πλαινο κουμπι power button πρεπει να σταλει Θεσσαλονικη και μετα απο 4-5 εργασιμες στο επιστρεφουν μου ειπαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστηχως κανενα απο αυτα δεν γινεται η μαλλον εγω περασα τις εφαρμογες αυτες επισης και σε αλλο κινητο που ειχα δεν αντιμετωπιζα το θεμα αυτο τοσο αμεσα να τρωει την μπαταρια ... αν τις βγαλω ολες αυτες οκ συμφωνω το κινητο θα κραταει αλλα θα μου ειναι και αχρηστο δεν θα κανω λειτουργιες που θα θελω..

 

Ποιες λειτουργίες από αυτά που σου είπα είναι αυτές που θέλεις υποχρεωτικά? (ανέφερες ότι το έχεις μόνο για browsing)

 

Τα παρακάτω μη νομίζεις ότι κάνουν κάτι

baterry repair, cache defrag,cool battery saver,droid info

 

τώρα για το facebook μπορείς να βάλεις το lite ή να το δουλευεις μέσω του browser

και για το documents to go υπάρχουν και άλλα καλύτερα και τζάμπα

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα εβγαλα μερικες θα βγαλω και οτι αλλο ειναι κ πιστευω θα μεγαλωσει ο χρονος αναμονης της μπαταριας , αναγκαστικα θα πρεπει να παρω κ 2η για back up διοτι δεν μπορω να βγαινω και να ψαχνω λυση για φορτισμα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρηκα κατι ακουστικα στο aliexpress που λενε για το pro μοντελο. Να τα παρω θα κανουνε η χρειαζεται συγκεκριμενα ακουστικα για το homtom ht7 που εχω. Η το συγκεκριμενο ανταπτορα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρηκα κατι ακουστικα στο aliexpress που λενε για το pro μοντελο. Να τα παρω θα κανουνε η χρειαζεται συγκεκριμενα ακουστικα για το homtom ht7 που εχω. Η το συγκεκριμενο ανταπτορα

 

Παντως τοσο καιρο που το εχω παρατηρηση οτι το bluetooth του δεν ειναι πολυ δυνατο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παντως τοσο καιρο που το εχω παρατηρηση οτι το bluetooth του δεν ειναι πολυ δυνατο.

 

 

γενικά έχει ένα θέμα με το bluetooth

δηλ στην διάρκειά μια κλήσεις μπορεί να μου μεταφέρει στο τηλ και πρέπει να ξανά επιλέξω ηχείο -> bluetooth για να ξαναμιλήσω από εκεί!!!!

και όταν ακούω μουσική μέσο bluetooth κάνει κάποια παράσιτα. το ίδιο αν μιλάω οπότε πρέπει να το έχω σχεδόν με οπτική επαφή για να δούλεψη σωστά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...