Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η cpu mtk6735 ναι αλλά το λειτουργικό είναι γραμμένο σε 32bit.

..Ναι ρε γμτ, αν ήταν και η ρομ 64bit θα πέταγε άλλο τόσο η συσκευή..τι μλκια κι αυτή..να σου δίνει 32bit Rom σε 64bit cpu !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια......το δικο μου και του φιλου μου μετα απο 1 μηνα χρησης το power button......καπουτ

 

τοσα κινητα εχουν περασει απο τα χερια μου....πρωτη φορα εχω τετοιο προβλημα.....τελικα πρεπει να ειναι χαλια ποιοτητα ο διακοπτης

 

κριμα γιατι η συνολικη ποιοτητα του κινητου ειναι καλη

 

αντε ψαχνω για ανταλλακτικο......βλεπω ολοι να πατε για αλλαγη διακοπτη συντομα

Link to comment
Share on other sites

παιδια......το δικο μου και του φιλου μου μετα απο 1 μηνα χρησης το power button......καπουτ

 

τοσα κινητα εχουν περασει απο τα χερια μου....πρωτη φορα εχω τετοιο προβλημα.....τελικα πρεπει να ειναι χαλια ποιοτητα ο διακοπτης

 

κριμα γιατι η συνολικη ποιοτητα του κινητου ειναι καλη

 

αντε ψαχνω για ανταλλακτικο......βλεπω ολοι να πατε για αλλαγη διακοπτη συντομα

 

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ!! Τo power button χαλασμένο εξ αρχής!!! Ως εκ τούτου το πατούσα το Power Button για unlock και το κινητό έκανε reboot μόνο του. Άντε να βγάλεις άκρη τώρα...

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε buttonremapper από xda,να κάνετε αλλαγή του power με το vol- , ίσως δουλέψει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε buttonremapper από xda,να κάνετε αλλαγή του power με το vol- , ίσως δουλέψει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=850464

 

To να κάνουμε τέτοιες πατέντες ακόμα και σε κινητά της τιμής αυτής με ξεπερνάει... Είπαμε φθηνό αλλά όχι να μη δουλεύει και το power button!!

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως! Το κινητό δεν είναι δικό μου απλά ήθελα να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο μοντέλο!

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ με το gps άλλα έχω άλλο πρόβλημα τώρα.

Μετά την αναβάθμιση 2.1 μου ζητήθηκε και έκανα αναβάθμιση το google play.

Μετά από αυτό το τηλ τρελάθηκε. Μου έγραφε ότι το google play σταμάτησε να λειτουργεί,

το SyGic δεν άνοιγε,γιατί είχαν διαγράφει τα αρχεία του από το τηλ.

Αναγκάστηκα και έκανα επαναφορά και τώρα λειτουργεί.

Ρωτώντας έναν φίλο μου είπε ότι και σε αυτόν έκανε τα ίδια και ότι μετά την επαναφορά του ζητήθηκε και ξανάκανε αναβάθμιση το google play.

5 μέρες όμως μετά ξανά τα ίδια. Έχει συμβεί σε άλλον,υπάρχει λύση ή μήπως πρέπει να βάλω την 2.07?

 

Τι έγινε ρε παιδιά μόνο τα δικά μου τηλ έχουν πρόβλημα??

Έχει βάλει κανένας άλλη rom που να τρέχει χωρίς προβλήματα??

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί αισθάνομαι ότι τους πήρα στον λαιμό μου τους ανθρώπους.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά μόνο τα δικά μου τηλ έχουν πρόβλημα??

Έχει βάλει κανένας άλλη rom που να τρέχει χωρίς προβλήματα??

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί αισθάνομαι ότι τους πήρα στον λαιμό μου τους ανθρώπους.

 

Με την 2.1 σε πολλες συσκευες δεν εχω καποιο παρομοιο θεμα.

Κατι δεν παει καλα,και φοβαμαι οτι εχει σβηστει κατι-καπου.

Αλλη rom περασες-δοκιμασες??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκίμασα άλλα μου κάνει εντύπωση γιατί και στα 3 τηλέφωνα κάνει το ίδιο πράγμα οπότε λίγο δύσκολο να έχει σβηστεί κάτι και στα 3.

Μόλις είδα και έκανα αναβάθμιση 2.1.1 44mb.

Μετά την αναβάθμιση αν έχει σβηστεί κάτι επανέρχετε?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν δοκίμασα άλλα μου κάνει εντύπωση γιατί και στα 3 τηλέφωνα κάνει το ίδιο πράγμα οπότε λίγο δύσκολο να έχει σβηστεί κάτι και στα 3.

Μόλις είδα και έκανα αναβάθμιση 2.1.1 44mb.

Μετά την αναβάθμιση αν έχει σβηστεί κάτι επανέρχετε?

Nαι,τι να σου πω τωρα,δεν μου εχουν κανει παραπονα σχετικα με το google play.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ακριβώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα και εγώ!! Τo power button χαλασμένο εξ αρχής!!! Ως εκ τούτου το πατούσα το Power Button για unlock και το κινητό έκανε reboot μόνο του. Άντε να βγάλεις άκρη τώρα...

εμένα δουλεύει, αλλά για πόσο, θα δείξει, το κακό είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το double tap to wake από τα smart wake

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν δοκίμασα άλλα μου κάνει εντύπωση γιατί και στα 3 τηλέφωνα κάνει το ίδιο πράγμα οπότε λίγο δύσκολο να έχει σβηστεί κάτι και στα 3.

Μόλις είδα και έκανα αναβάθμιση 2.1.1 44mb.

Μετά την αναβάθμιση αν έχει σβηστεί κάτι επανέρχετε?

στην2.1.1 ειδες κάποια σημαντική διαφορά; Ρωτάω επειδή το έχω root το κινητό αν αξίζει τον κόπο να φλασαρω την τελευταία έκδοση

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

εμένα δουλεύει, αλλά για πόσο, θα δείξει, το κακό είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το double tap to wake από τα smart wake

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην2.1.1 ειδες κάποια σημαντική διαφορά; Ρωτάω επειδή το έχω root το κινητό αν αξίζει τον κόπο να φλασαρω την τελευταία έκδοση

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

Καντο φιλε και ρουταρισε το

Εφυγε ο uni

Οπως 2.0.3

Τρεχει καλυτερα

Edited by petros1969
Link to comment
Share on other sites

εμένα δουλεύει, αλλά για πόσο, θα δείξει, το κακό είναι ότι με την τελευταία αναβάθμιση χάθηκε το double tap to wake από τα smart wake

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην2.1.1 ειδες κάποια σημαντική διαφορά; Ρωτάω επειδή το έχω root το κινητό αν αξίζει τον κόπο να φλασαρω την τελευταία έκδοση

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

 

Για μένα ήταν μονόδρομος η αναβάθμιση λόγω των προβλημάτων που έχω αναφέρει.

Ελπίζω να λυθούν.

Γρήγορο μου φαίνεται αρκεί να μην ξαναρχίσει τα τρελά του.

Εσύ με την 2.1 δεν είχες κάποιο θέμα?

Edited by danorfias
Link to comment
Share on other sites

όχι, μέχρι την 2.1.0 δεν είχα κάποιο θέμα, στις παλιότερες είχα πάλι root το κινητό κ είχα πετάξει έξω τα σκουπίδια

 

Sent from my HT7 using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

To να κάνουμε τέτοιες πατέντες ακόμα και σε κινητά της τιμής αυτής με ξεπερνάει... Είπαμε φθηνό αλλά όχι να μη δουλεύει και το power button!!

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια πάντως! Το κινητό δεν είναι δικό μου απλά ήθελα να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο μοντέλο!

 

Η παραπάνω πατέντα όπως λες έχει χρησιμοποιηθεί με επιτυχία, και σε ακριβά και σε φτηνά κινητά, που έχουν πρόβλημα με το κουμπί Power.

Τι σχέση έχει η τιμή με το συγκεκριμένο πρόβλημα? Πιστευεις ότι στα ακριβά δεν έχει συμβεί?

Και στην τελική, στα φτηνά τηλέφωνα πρέπει να βαριόμαστε να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή που μπορεί να μας λύσει το πρόβλημα; ενώ στα ακριβά το αντίθετο;

Link to comment
Share on other sites

Η παραπάνω πατέντα όπως λες έχει χρησιμοποιηθεί με επιτυχία, και σε ακριβά και σε φτηνά κινητά, που έχουν πρόβλημα με το κουμπί Power.

Τι σχέση έχει η τιμή με το συγκεκριμένο πρόβλημα? Πιστευεις ότι στα ακριβά δεν έχει συμβεί?

Και στην τελική, στα φτηνά τηλέφωνα πρέπει να βαριόμαστε να κάνουμε εγκατάσταση μια εφαρμογή που μπορεί να μας λύσει το πρόβλημα; ενώ στα ακριβά το αντίθετο;

Έχω ένα ZTE tablet, που υποτίθεται ότι η ZTE έχει μία καλή φήμη, το power button χάλασε πριν καν το εξάμηνο

 

Στάλθηκε από το E9Q+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και μετά την τελευταία αναβάθμιση ξανάρχισε πάλι τα ίδια (το google play σταμάτησε να λειτουργεί κτλ).

Έχει κάποιος καμιά rom να μου προτείνει να βάλω μπας και σταματήσει να τρελαίνετε?

 

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι θέμα rom αλλά ελαττωματικού τηλ.?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και μετά την τελευταία αναβάθμιση ξανάρχισε πάλι τα ίδια (το google play σταμάτησε να λειτουργεί κτλ).

Έχει κάποιος καμιά rom να μου προτείνει να βάλω μπας και σταματήσει να τρελαίνετε?

 

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι θέμα rom αλλά ελαττωματικού τηλ.?

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις την πιο πρόσφατη έκδοση

Google Play services από εδώ

Διάβασε προσεχτικά στην αρχή της σελίδας για να κατεβάσεις τη σωστή έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2.1.1 και άλλαξε ο launcher. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τον παλαιό που δεν είχε μενού εφαρμογών αλλά είχε όλες τις εφαρμογές στην οθόνη? Δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον παλαιο launcher ( malware κλπ ) χώρις να το έχω.κάνει root .

Αν δεν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω μονο τον launcher μήπως με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επαναφέρει την αρχική εκδοση που είχε όταν το αγόρασα και έτσι γίνει αυτό που θέλω?

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2.1.1 και άλλαξε ο launcher. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τον παλαιό που δεν είχε μενού εφαρμογών αλλά είχε όλες τις εφαρμογές στην οθόνη? Δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον παλαιο launcher ( malware κλπ ) χώρις να το έχω.κάνει root .

Αν δεν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω μονο τον launcher μήπως με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επαναφέρει την αρχική εκδοση που είχε όταν το αγόρασα και έτσι γίνει αυτό που θέλω?

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι. στην 211 θα μεινει αφου ειναι η μαμα αναβαθμιση.

Θεωρεις καλυτερη την 210;

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2.1.1 και άλλαξε ο launcher. Υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τον παλαιό που δεν είχε μενού εφαρμογών αλλά είχε όλες τις εφαρμογές στην οθόνη? Δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα με τον παλαιο launcher ( malware κλπ ) χώρις να το έχω.κάνει root .

Αν δεν υπάρχει τρόπος να επαναφέρω μονο τον launcher μήπως με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων επαναφέρει την αρχική εκδοση που είχε όταν το αγόρασα και έτσι γίνει αυτό που θέλω?

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε εναν αλλο launcher της αρεσκιας σου φιλε μου.απο malware εχει τελειωσει το θεμα οποτε κατσε οπως εισαι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και μετά την τελευταία αναβάθμιση ξανάρχισε πάλι τα ίδια (το google play σταμάτησε να λειτουργεί κτλ).

Έχει κάποιος καμιά rom να μου προτείνει να βάλω μπας και σταματήσει να τρελαίνετε?

 

Υπάρχει περίπτωση να μην είναι θέμα rom αλλά ελαττωματικού τηλ.?

 

Αυτο που αναφερεις ειναι θεμα software και οχι hardware φιλε μου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά....οπότε να βάλω αυτή http://www.needrom.com/download/homtom-t7/

με SP Flash Tool να γίνει και καθαρή εγκατάσταση ή έχεις να μου προτείνεις καμιά άλλη?

Αναβάθμιση αυτή του needrom θα κάνει γιατί όσο κράτησα την 2.1.1 μου φάνηκε αρκετά γρήγορη.

Η 2.1.1 υπάρχει κάπου για να την κατεβάσω?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. στην 211 θα μεινει αφου ειναι η μαμα αναβαθμιση.

Θεωρεις καλυτερη την 210;

Το κινητό το χρησιμοποιεί ο γιος μου και θέλει τον αρχικο launcher. Αν δεν καταφέρω να τον βάλω θα βρω εναν αντίστοιχο. Από την αρχή που το πήρε δεν είχε πρόβλημα απλως έβαζε τις αναβαθμίσεις οποτε αυτές ήταν διαθεσιμες. Νομιζω δεν είχε την 210 αλλά την προηγούμενη.

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...