Jump to content

Doogee Homtom HT7


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου δεν νομιζω να ημουν καπου εριστικος,και φυσικα δεν προκαλω καποιον,αλλα δεν μπορουμε να γραφουμε για σκαρτες εταιριες και σαβουρα προιοντα και να προσβαλουμε τον αλλο ετσι απλα.Νομιζω οτι ο τονος της γραφεις μου ειναι απολυτα φιλικος προς ολους.

Να παρεξηγηθω με καποιον που γραφει εντελως ανωνυμα πισω απο ενα πληκτρολογιο δεν εχει νοημα.

Εγω λοιπον που δεν εχω το παραμικρι θεμα,και μαλιστα σε 6 συσκευες τι να γραψω οτι η ετιαρια ειναι σκαρτη και με κοροιδεψαν???

Σε αλλες συσκευες της εταιριας που οντως ειχα θεμα το εγραψα αμεσα.

 

 

φιλε μου τι δεν καταλαβαίνεις ? και προσπαθεις να μας πεισεις για το σαβουρο τηλεφωνο για την γκαφα με τα ακουστηκα ?

 

για την αρχιλαμογια απο την homtom ?

οτι το εχουν κανει τα καταστηματα ?

 

για οτι εσυ εχεις καλο πραμα και εμεις σαβουρα ? ( ξερεις και εμενα για 20 μερες καλο πραμα ηταν και ξαφνικα δαιμονίστηκε )

οκ μας επεισες !!

 

εγω παντως την πατησα και κοιταω να γλιτώσω κανα χριστιανό οπως με εχουν γλυτώσει και εμενα πολλες φορες συμφορουμιτες γιαυτο μπαινουμε στο φορουμ και οχι για τσακωμούς ξερεις :thanks::thanks::thanks::thanks:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου τι δεν καταλαβαίνεις ? και προσπαθεις να μας πεισεις για το σαβουρο τηλεφωνο για την γκαφα με τα ακουστηκα ?

 

για την αρχιλαμογια απο την homtom ?

οτι το εχουν κανει τα καταστηματα ?

 

για οτι εσυ εχεις καλο πραμα και εμεις σαβουρα ? ( ξερεις και εμενα για 20 μερες καλο πραμα ηταν και ξαφνικα δαιμονίστηκε )

οκ μας επεισες !!

 

εγω παντως την πατησα και κοιταω να γλιτώσω κανα χριστιανό οπως με εχουν γλυτώσει και εμενα πολλες φορες συμφορουμιτες γιαυτο μπαινουμε στο φορουμ και οχι για τσακωμούς ξερεις :thanks::thanks::thanks::thanks:

 

Ε τωρα δεν νομιζω οτι αξιζει να απαντησω σε αυτο...ολοι καταλαβαμε....ευχαριστουμε λοιπον για την βοηθεια σου λοιπον.:)

Ελπιζω να μην πατησει αλλος φιλος οπως εσυ.

Ευχομαι να βρεις λυση στο δαιμονισμενο κντ σου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δίνουν Παμφθηνά κινητά οι κινέζοι για να κατασκοπεύουν όλον τον κόσμο μέσω αυτών.......

 

 

Eιναι υποπτως Παμφθηνα τα κινητά τους.....

Πέραν της οποίας πλάκας ξαναπεραστε ΕΠΙΣΗΜΗ ΡΟΜ ΑΠΟ ΤΟ needrom να δείτε τι παίζει....

Αν επιμένει και με την επίσημη ρομ είναι σαφως φουστια της Ηotmom.....

Για παγκόσμια παρακολούθηση.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Eιναι καθαρα θεμα ρομ.

Δεν τιθεται θεμα παρακολουθησεις. Το κοστος ειναι υπερμεγεθη μικρο οσο αφορα την κατασκευη του, δεν υπαρχουν ονοματα, ουτε μεσαζοντες, οποτε η τιμη του ειναι λογικη με αυτο που πηρατε.

Οσο τσακαλια ειναι οι κινεζοι σε αυτον τον τομεα, αλλο τοσοι ειναι καποιοι αλλοι που εντοπιζουν το προβλημα και το λυνουν.

Για 3η φορα θα το πω. Δοκιμαστε αλλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Eιναι καθαρα θεμα ρομ.

Δεν τιθεται θεμα παρακολουθησεις. Το κοστος ειναι υπερμεγεθη μικρο οσο αφορα την κατασκευη του, δεν υπαρχουν ονοματα, ουτε μεσαζοντες, οποτε η τιμη του ειναι λογικη με αυτο που πηρατε.

Οσο τσακαλια ειναι οι κινεζοι σε αυτον τον τομεα, αλλο τοσοι ειναι καποιοι αλλοι που εντοπιζουν το προβλημα και το λυνουν.

Για 3η φορα θα το πω. Δοκιμαστε αλλη ρομ

Ε ναι ρε φιλε δεν γινεται αλλιως,διαφορετικα ολα θα εκαναν τι ιδια κουλα.

Μπλε που μενεις ρε φιλε να βρεθουμε να το δω.Να δεις και εσυ το δικο μου μπας και δουμε διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι καθαρα θεμα ρομ.

Δεν τιθεται θεμα παρακολουθησεις. Το κοστος ειναι υπερμεγεθη μικρο οσο αφορα την κατασκευη του, δεν υπαρχουν ονοματα, ουτε μεσαζοντες, οποτε η τιμη του ειναι λογικη με αυτο που πηρατε.

Οσο τσακαλια ειναι οι κινεζοι σε αυτον τον τομεα, αλλο τοσοι ειναι καποιοι αλλοι που εντοπιζουν το προβλημα και το λυνουν.

Για 3η φορα θα το πω. Δοκιμαστε αλλη ρομ

φιλε οπως ειπε ενα παλικαρι απο πανω να βρουμε μια απο το needrom εκει πρεπει να κανεις login για να κατεβασεις.πες πως την κατεβαζω μετα πως την περνω;μονο απο galaxy ξερω με το odin που σου δινει μασημενη τροφη.κατα τα αλλα απο drivers της συσκευης κ αλλα πολλα ειμαι βαθια νυχτωμενος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε οπως ειπε ενα παλικαρι απο πανω να βρουμε μια απο το needrom εκει πρεπει να κανεις login για να κατεβασεις.πες πως την κατεβαζω μετα πως την περνω;μονο απο galaxy ξερω με το odin που σου δινει μασημενη τροφη.κατα τα αλλα απο drivers της συσκευης κ αλλα πολλα ειμαι βαθια νυχτωμενος.

 

εδω ειναι ενα βιντεο που τα λεει ολα, Kαι τα εχει ολα

 

Οσο για την ΡΟμ κανετε λογαριασμο και την κατεβαζετε.

http://www.needrom.com/category/doogee/x5-doogee/

Link to comment
Share on other sites

μολις βρω την ησυχια μου θα το προσπαθησω.ευχαριστω παντος που ασχοληθηκες.

Δεν εγγυουμε τιποτα, απλα θεωρω οτι πολυ πιθανο να ειναι συμβατο.

Ετσι και πετυχει του Χ5 τοτε συστηνω την τελευταια που ειναι και ρουταρισμενη. Οποτε τελος τα βασανα για αρκετους.

Link to comment
Share on other sites

(Φιλε μου το ιδιο προβλημα ακριβως εχω και εγω με ενα M-HORSE 9000W,το εκανα και root,βρηκα και την γνησια rom την περασα απο την αρχη ξανα,αλλα τιποτα παλι κατεβαζει συνεχεια τις συγκεκριμενες εφαρμογες που ανεφερες.Απελπιστικα δεν γινεται τιποτα,οποτε μην κουραζεσαι.)

τι σοι πατατα ειναι το παραπανω δε ξερω.

μηνυμα απο μια συνομιλια που ειχα σε αλλο site.βεβαια επαναλαμβανω πως το δικο μου μετα το format 2 μερες πριν δεν εχει ξανακανει τιποτα.απλα ασχολουμε γιατι σκεφτομαι πως δε θα αργησει να το ξανακανει.

αρα δεν ειμαστε το μονο κινεζικο κ επισης να ευχαριστησουμε τον κολοσσο DENQIN που κατασκευασε αυτο το διαμαντι κ να συχτηρησουμε ολοι παρεα τους samsung lg sony κ.α που πινουν το αιμα των καταναλωτων με το καλαμακι.

παντως το gs3 μου θα μεινει για καιρο ακομα το τηλ μου παρολου που εχει τραβηξει τα πανδηνα (προχθες εφαγε παλι κατι μπουκετα πανω σε κατι νευρα αλλα δε περνει χαμπαρι ο παππους).ειπαμε ψωμι-ελια κ samsungια.καλο βραδυ.

Edited by georgerapp
συμπληρωση σχολιου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη εβδομαδα.Για αρχη μην πνιγεστε σε μια κουταλια νερο,το κινητο σκιζει.Και μενα εκανε ακριβως τα ιδια,περνουσε εφαρμογες και παιχνιδια οποτε ηθελε και μολις τα εσβηνα ξαναεμπαιναν μονα τους.Επισης η μπαταρια εκανε τα δικα της κολπα.Μολις περασα το custom recovery περασα και αλλη rom που ηταν prerooted.Μετα εσβησα με root unistaller οτι σαβουρα δεν χρειαζομουν και μετα με το malware bytes antimalware εκανα σκαναρισμα και εσβησα το malware που κανει ολη τη ζημια.Οσο για την μπαταρια εκανα battery calibration και ολα κομπλε.
Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Φοβερο αμαξι αμα αλλαξεις λαστιχα τα καθισματα και τα ηλεκτρικα παραθυρα!

α και να μην ξεχασω δεν εχω και εγγυηση μετα τις αλλαγες

Link to comment
Share on other sites

@vaggos_vangel ποια rom έβαλες;

 

Εβαλα την εκδοση 1.1.14 με ενσωματωμενο τον nova launcher.Ειναι το πρωτο λινκ που φαινεται στο σχολιο 281.Για να περασεις πρωτα το custom recovery με τον τροπο που διχνει στο ισπανικο σαιτ πρεπει να ενεργοποιησεις το ξεκλειδωμα ΟΕΜ στις ρυθμισεις για προγραματιστες.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτες οι εφαρμογες τρεχουν μολης το ανοιγουν

 

Εβαλα την εκδοση 1.1.14 με ενσωματωμενο τον nova launcher.Ειναι το πρωτο λινκ που φαινεται στο σχολιο 281.Για να περασεις πρωτα το custom recovery με τον τροπο που διχνει στο ισπανικο σαιτ πρεπει να ενεργοποιησεις το ξεκλειδωμα ΟΕΜ στις ρυθμισεις για προγραματιστες.

 

Η 1.1.4 ειναι ρουτ η πριρουτ.Ρωταω γιατι θελω να την περασω και δεν θελω να χασω νοβα και οτε.

Link to comment
Share on other sites

Η 1.1.4 ειναι ρουτ η πριρουτ.Ρωταω γιατι θελω να την περασω και δεν θελω να χασω νοβα και οτε.

 

Με το που περασεις την συγκεκριμενη εκδοση εχεις ρουτ και το supersu προεγκατεστημενα.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Με το που περασεις την συγκεκριμενη εκδοση εχεις ρουτ και το supersu προεγκατεστημενα.

Αναγκαστικα θα χασω οτε και νοβα.Τι διαφορες βλεπεις απο την 1.0.8

Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικα θα χασω οτε και νοβα.Τι διαφορες βλεπεις απο την 1.0.8

 

Καμια διαφορα.Απλα εχει τον nova launcher αντι για τον uni launcher και ειναι ρουταρισμενη εκδοση.Χωρις root δεν μπορεις να γλιτωσεις απο την αυτοματη εγκατασταση εφαρμογων.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Καμια διαφορα.Απλα εχει τον nova launcher αντι για τον uni launcher και ειναι ρουταρισμενη εκδοση.Χωρις root δεν μπορεις να γλιτωσεις απο την αυτοματη εγκατασταση εφαρμογων.

 

Ευτυχως εγω την εχω γλυτωση απο της τρελες εφαρμογες. Θα με ενδιεφερε μονο για της διαφημησεις μιας και το adaway κανει τρομερη δουλεια αντε και xposed.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως εγω την εχω γλυτωση απο της τρελες εφαρμογες. Θα με ενδιεφερε μονο για της διαφημησεις μιας και το adaway κανει τρομερη δουλεια αντε και xposed.

 

αν το ρουτάρεις και περάσεις το adaway, θα σου αλλάξει το αρχείο hosts που εκει μέσα βάζεις τις διευθύνσεις που κόβονται (διαφημίσεις κλπ). Μετά το ξερουτάρεις και σου μένει το αρχείο στο σύστημα, και πάλι δεν θα βλέπεις διαφημίσεις. Δεν θα μπορεί όμως να ενημερώνεται το αρχείο με νέες διευθύνσεις, από την εφαρμογή γιατί θα βγάλεις το ρουτ, αλλά οι περισσότερες αν όχι όλες θα είναι κομμένες.

Link to comment
Share on other sites

αν το ρουτάρεις και περάσεις το adaway, θα σου αλλάξει το αρχείο hosts που εκει μέσα βάζεις τις διευθύνσεις που κόβονται (διαφημίσεις κλπ). Μετά το ξερουτάρεις και σου μένει το αρχείο στο σύστημα, και πάλι δεν θα βλέπεις διαφημίσεις. Δεν θα μπορεί όμως να ενημερώνεται το αρχείο με νέες διευθύνσεις, από την εφαρμογή γιατί θα βγάλεις το ρουτ, αλλά οι περισσότερες αν όχι όλες θα είναι κομμένες.

 

Ναι αν ομως το ρουταρο και μετα το ξερουταρο δεν κραταη καποιο αρχειο γιατι οτε και νοβα δεν δουλευουν καθολου μετα το ξερουταρισμα. το λεω σιγουρα γιατι ετσι εγινε στο tv box που εχω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν ομως το ρουταρο και μετα το ξερουταρο δεν κραταη καποιο αρχειο γιατι οτε και νοβα δεν δουλευουν καθολου μετα το ξερουταρισμα. το λεω σιγουρα γιατι ετσι εγινε στο tv box που εχω.

 

Η γνώμη μου είναι ότι αφού το ξερουτάρεις, μετά να περάσεις για 1η φορά τις εφαρμογές οτε και νοβα και εννοείται σε φρέσκια ρομ.

 

Στο tvbox αν τις είχες από πριν κατι θα έχουν κρατήσει, πρέπει από recovery να κάνεις wipe cache & dalvik ή να έιχες περάσει φρέσκια ρομ για να σιγουρευτείς.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν νομιζω να ημουν καπου εριστικος,και φυσικα δεν προκαλω καποιον,αλλα δεν μπορουμε να γραφουμε για σκαρτες εταιριες και σαβουρα προιοντα και να προσβαλουμε τον αλλο ετσι απλα.Νομιζω οτι ο τονος της γραφεις μου ειναι απολυτα φιλικος προς ολους.

Να παρεξηγηθω με καποιον που γραφει εντελως ανωνυμα πισω απο ενα πληκτρολογιο δεν εχει νοημα.

Εγω λοιπον που δεν εχω το παραμικρι θεμα,και μαλιστα σε 6 συσκευες τι να γραψω οτι η ετιαρια ειναι σκαρτη και με κοροιδεψαν???

Σε αλλες συσκευες της εταιριας που οντως ειχα θεμα το εγραψα αμεσα.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Παρακολουθώ το νήμα καιρό ,έχω πάρει μια συσκευή από Vick μου ήρθε Παρασκευή όλα καλά μέχρι στιγμής. Στο μέλλον δεν ξέρω... είσαι ευγενής και δε μπορώ να καταλάβω γιατί όταν λες την άποψη σου θίγονται κάποιοι. Λες ότι γιατί κάποιοι να έχουν θέμα και εσύ όχι και προσπαθείς να δώσεις μία εξήγηση..

Edited by parisp82
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...