Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 2 λογια; Χμμμμ

Developers : εξελικτικές ρομ

Stable: σταθερές ρομ

Ή δεύτερες προκύπτουν από τις πρώτες αφού μετά από εβδομαδιαία update ενσωματωθούν νέα χαρακτηριστικά και εξαλειφθούν τα προβλήματα(bug)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω stable σε redmi 3 pro. (miui 7)

 

Να δοκιμασω καμια μiui 8;

 

Στο ελληνικο φορουμ εχει 2, τις εχετε δοκιμασει;

 

την gtv φορεσα στην γυναικα μου. μια χαρα...και ξες ειναι δυσκολο να ναι μια χαρα για την γυναικα μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oχι lol

την gtv φορεσα στην γυναικα μου. μια χαρα...και ξες ειναι δυσκολο να ναι μια χαρα για την γυναικα μου 09af900313d7b1f0374ccc9dc40a67d9f4a93c10189cc357.jpg

sorry για το προδεκαπενταυγουστο off..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Ηθελα να ρωτησω,αν θελουμε να περασουμε official rom πρεπει πρωτα να δουμε αν ο bootloader ειναι κλειδωμενος ή ξεκλειδωτος ή δε παιζει ρολο αυτο για το περασμα της official rom;
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει ρολο. Αλλιως δε θα ξεκλειδωνε ποτέ..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι ασχετος, αν παρω το redmi 3 απο εδω http://www.honorbuy.com/650-xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-dark-gray.html

τυχον updates θα ερχονται μεσω ΟΤΑ ή πρεπει να περναω ρομ κλπ; Το λεω γιατι το θελω για κοπελα που ξερω οτι δεν προκειται να ασχοληθει με αλλαγες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη ειμαι ασχετος, αν παρω το redmi 3 απο εδω http://www.honorbuy.com/650-xiaomi-redmi-3-2gb-ram-16gb-rom-dark-gray.html

τυχον updates θα ερχονται μεσω ΟΤΑ ή πρεπει να περναω ρομ κλπ; Το λεω γιατι το θελω για κοπελα που ξερω οτι δεν προκειται να ασχοληθει με αλλαγες ρομ.

Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα να αναφέρει με ποιά ρομ θα σου έρθει, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις.

Αν θέλεις ΟΤΑ τότε πρέπει να σου έρθει με official rom (αγγλικά-κινέζικα)

Link to comment
Share on other sites

Με μια γρήγορη ματιά δεν είδα να αναφέρει με ποιά ρομ θα σου έρθει, οπότε δεν μπορείς να ξέρεις.

Αν θέλεις ΟΤΑ τότε πρέπει να σου έρθει με official rom (αγγλικά-κινέζικα)

 

Στις φωτο απο κατω γραφει οτι εχει την MIUI by xiaomi.eu 7.1 stable, ειναι η official αυτη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οταν ανοιγω ενα λινκ με εφαρμογη.. Με βγαζει στο Mi store, πως να το κανω να με βγαζει στο ,google.play?

 

Εχουμε βρει καποια λυση γιαυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Λέω σήμερα ή αύριο να το παραγγείλω από το Vickmall. Επείδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις σχετικά με τις ROM, τι να ζητήσω;

Πρόβλημα με τα αγγλικά δεν υπάρχει. Οπότε δεν με ενοχλεί η απουσία ελληνικών. Από εκει και πέρα οι κινέζικες εφαρμογές στην official ROM δημιουργούν πρόβλημα ή να πάρω την official global;

Τέλος ποια κατά την γνώμη σας είναι πιο όμορφη και λειτουργική θήκή και ποιο tempered glass να πάρω;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Λέω σήμερα ή αύριο να το παραγγείλω από το Vickmall. Επείδή δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις σχετικά με τις ROM, τι να ζητήσω;

Πρόβλημα με τα αγγλικά δεν υπάρχει. Οπότε δεν με ενοχλεί η απουσία ελληνικών. Από εκει και πέρα οι κινέζικες εφαρμογές στην official ROM δημιουργούν πρόβλημα ή να πάρω την official global;

Τέλος ποια κατά την γνώμη σας είναι πιο όμορφη και λειτουργική θήκή και ποιο tempered glass να πάρω;

Official rom , νομίζω δεν υπάρχει official global για το redmi 3. Tempered glass της Nikkin είναι μια χαρά. Και από θήκη δεν ξέρω ποια να πάρεις, ξέρω ποια να μην πάρεις. Την MSVii. Είναι πολύ μεγάλη σε σημείο να μην χωράει η υποδοχή των ακουστικών μετά.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ και λίγες μέρες official global developer rom για redmi3 και redmi3 pro:

http://en.miui.com/a-234.html

 

Την έχω βάλει στο 3pro που έχω.

Με την χρήση που κάνω στο κινητό (λίγο ίντερνετ, facebook και κανένα τηλέφωνο) δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

Βέβαια η ελληνική γλώσσα δεν είναι πλήρης. Στις ρυθμίσεις οι μισές επιλογές είναι στα αγγλικά και οι μισές στα ελληνικά. :p

Υποθέτω ότι ίσως με τα updates να βελτιωθεί και η ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Eχω redmi 3 pro 3/32 και εχω βαλει:

 

Κινεζικη dev

Ελληνικη Stable

Ελληνικη beta (miui8)

Eλληνικη custom (miui-8 thunder)

 

 

Eνα πραγμα που μου τη σπαει πολυ στο κινητο ειναι το laggy animation στο multitasking. Σε ολες το ιδιο, ειδικα αν κανεις pinch in και δεν εχεις thumbs αλλα μονο icons.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος 3S εδώ και λίγες μέρες και έχω πρόβλημα με τη SIM 1. Αναγνωρίζεται κανονικά η SIM που βάζω μέσα, στέλνει και δέχεται μυνήματα και συνδέεται στο ίντερνετ αλλά περιέργως δε στέλνει/δέχεται κλήσεις, Η ίδια κάρτα λειτουργεί κανονικά στη SIM 2, δοκίμασα δύο διαφορετικές για να αποκλείσω το ενδεχόμενο λάθους. Πέρασα 4 διαφορετικές rom με factory reset, και φυσικά έκανα bootloader unlock / root αλλά δεν είδα καμία διαφορά. Στο Settings/about phone/επαναλαμβανόμενα κλικ στο internal memory δοκίμασα όλες τις ρυθμίσεις και πάλι τίποτα

 

Η μοναδική διαφορά που βρήκα στο Settings/about phone/ status/ SIM status είναι ότι η SIM 1 έχει IMEI SV (slot1) unknown ενώ η SIM 2 έχει IMEI SV (slot2) 01. Βρήκα αυτό το tutorial αλλά είναι για IMEI repair και όχι IMEI SV.

 

Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα για το θέμα θα το εκτιμούσα πολύ αν τη μοιραζόταν

Edited by Skylined
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα θα κάνω παραγγελία μέσω vickmall, η πληρωμή γίνεται κανονικά μέσω προπληρωμενης??? η χρειάζεται να γίνει μέσω balance??

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

vickmall κανονικά με PayPal και κάρτα τράπεζας όχι balance.

με το καλό να έρθει

 

Όταν λες κάρτα τράπεζας την Prepaid εννοείς σωστά ??

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες κάρτα τράπεζας την Prepaid εννοείς σωστά ??

 

δεν είναι μόνο η Prepaid κάρτα :)

εγώ είχα κάνει αγορά με την κάρτα (χρεωστική) της εθνικής

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο η Prepaid κάρτα :)

εγώ είχα κάνει αγορά με την κάρτα (χρεωστική) της εθνικής

 

Prepaid η balance για την αγορά είμαι συγκεκριμένος ρε παιδιά.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Prepaid η balance για την αγορά είμαι συγκεκριμένος ρε παιδιά.

 

και εμείς σχεδόν συγκεκριμένοι είμαστε , δοκίμασε με την κάρτα σου , είναι χρεωστική, είναι Prepaid δεν μας απασχολεί

εδώ πέρασε η mastercard της εθνικής (χρεωστική) που εξ αρχής δεν δούλευε πουθενά

 

και το prepaid σαν prepaid δεν έλεγε κάτι , τι prepaid , mastercard ; visa ; παλιά είχε διαφορά

Link to comment
Share on other sites

και εμείς σχεδόν συγκεκριμένοι είμαστε , δοκίμασε με την κάρτα σου , είναι χρεωστική, είναι Prepaid δεν μας απασχολεί

εδώ πέρασε η mastercard της εθνικής (χρεωστική) που εξ αρχής δεν δούλευε πουθενά

 

και το prepaid σαν prepaid δεν έλεγε κάτι , τι prepaid , mastercard ; visa ; παλιά είχε διαφορά

 

Φόρτισα την PrePaid της Τράπεζας Κύπρου μέ web banking και η αγορά έγινε αμέσως από την Vickmall, η αγορά έγινε για φίλο και σύντομα θα τον έχετε στην παρέα σας.

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...