Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό πυροβολάει... Αν βρεις αντίστοιχο στην Ελλάδα θες διακοσαρικακι.... Αλλά τα γούστα γούστα όπως και τα βίτσια ... Για μένα ένα από τα υπέρ είναι η μπαταρία.... 3 μέρες με νορμάλ χρήση και δύο με λιώσιμο....
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τους διαφορετικους κωδικους,η δικη μου εμπειρα απο Minideal ηταν αλλο imei στο κουτι αλλο imei στη συσκευη αλλα ηταν οντως αλλο τηλεφωνο (αντι 16gb ηταν 32gb )μεσα απο λαθος τους....

Δλδ ανοιξαν δυο (τουλαχιστον) κουτια στον παγκο περασαν τις ρομ κτλ και μετα εκαναν λαθος τα κουτια....

Link to comment
Share on other sites

η εντυπωση μου ειναι οτι μαλλον ακριβες ειναι οι τιμες συνυπολογιμενων ολων των παραγοντων και οχι φτηνες. Δεν το λεω αποτρεπτικα απλα μια εκτιμηση. Anyway - off topic.

 

Δεν ειπα οτι βρισκεις παρομοιο κινητο στα ιδια λεφτα ουτε οτι εχει κατι αρνητικο το προιον- προφανως ελπιζω να το χαρω. Γενικα οι τιμες (οχι μονο για αυτο το μοντελο) συνυπολογιμενων ολων των παραγοντων (πχ κοστος υποστηριξης) τις βρισκω πιο ακριβες απο οτι θα επρεπε. 'Η, να το θεσω διαφορετικα, αν αυτες ειναι οι τιμες στην κινα τοτε οι κατασκευαστες με επισιμη ευρωπαικη παρουσια εκτιμω οτι εχουν καλες τιμες αναλογιζομενος τα παραπανω εξοδα που εχουν. Αλλα ειμαι εκτος θεματος.

 

Εγω την αρχικη rom ηθελα ουτε να κανουν κατι στο κινητο τους ζητησα, τους ειπα θα περασω μονος μου οτι χρειαζεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι βρισκεις παρομοιο κινητο στα ιδια λεφτα ουτε οτι εχει κατι αρνητικο το προιον- προφανως ελπιζω να το χαρω. Γενικα οι τιμες (οχι μονο για αυτο το μοντελο) συνυπολογιμενων ολων των παραγοντων (πχ κοστος υποστηριξης) τις βρισκω πιο ακριβες απο οτι θα επρεπε. 'Η, να το θεσω διαφορετικα, αν αυτες ειναι οι τιμες στην κινα τοτε οι κατασκευαστες με επισιμη ευρωπαικη παρουσια εκτιμω οτι εχουν καλες τιμες αναλογιζομενος τα παραπανω εξοδα που εχουν. Αλλα ειμαι εκτος θεματος.

 

Εγω την αρχικη rom ηθελα ουτε να κανουν κατι στο κινητο τους ζητησα, τους ειπα θα περασω μονος μου οτι χρειαζεται.

 

σε τέτοια προιόντα (σειρά redmi) ε είναι δύσκολο να δεις διαφορά (σε τιμή) αν συγκρίνεις με συσκευή που έχει κανά χρόνο στην αγορά

αν σαν άνθρωπος θες την "ασφάλεια" των 2 ετών και της αγοράς από ΕΛλάδα , ε τότε έκανες μέγα λάθος , ας έπαιρνες ένα p8 lite με μικρή διαφορά στην τιμή

 

προσωπικά επειδή είναι η 3η αγορά από ανατολή μεριά που κάνω , μέχρι στιγμής , δεν έχω ,ακόμα ,λόγο να αγοράσω από εδώ , στα ίδια λεφτά μόνο με wp άξιζε (με εξαίρεση ίσως το p8lite)

Link to comment
Share on other sites

Ουδεποτε ειπα οτι το μετανιωσα, χαρουμενος με το καινουργιο μου παιχνιδι ειμαι. Τα αλλα ειναι γενικες παρατηρησεις.

 

Το Mi cloud (ή πως λεγεται) κτλ τα χρησιμοπoιει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Βαλτη στο φάκελο downloaded rom.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει τέτοιο φάκελο.

φοράει αυτη την πατέντα multilanguage rom και παιδεύομαι, δε θελω να κανω μακακία γιατι είναι της γυναίκας, το δικό μου ηταν με dev..

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

Για φτιαξε ένα φάκελο downloaded rom μες στην εσωτερική μνήμη να δούμε τι θα γίνει.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν εγινε, βγάζει μήνυμα "αδυναμία επαλήθευσης πακέτου ενημέρωσης" αν ξέρεις κανενα ασφαλή τρόπο να περάσω την china dev, πες τον.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε άλλη έκδοσή της

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τίποτα δεν εγινε, βγάζει μήνυμα "αδυναμία επαλήθευσης πακέτου ενημέρωσης" αν ξέρεις κανενα ασφαλή τρόπο να περάσω την china dev, πες τον.

 

Θέλοντας να κάνω το ίδιο με σένα στην συσκευή μια φίλης,έχοντας πανω την ίδια ROM η ενημέρωση που είχα μέσα απο την Ελληνική κοινότητα ηταν με miflash καί την αντιστοιχη για αυτό ROM,μετα αφού συνδέσεις το λογαριασμό περπατας για ξεκλειδωμα.

Αφού τελειώσει βάζεις το custom recovery,εύκολα με flasify καί μετα την Ελληνική dev.

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει τέτοιο φάκελο.

φοράει αυτη την πατέντα multilanguage rom και παιδεύομαι, δε θελω να κανω μακακία γιατι είναι της γυναίκας, το δικό μου ηταν με dev..

Από multilaguage δεν μπορείς να πας σε official, stable ή dev μέσω updater.

 

Κοίτα εδώ.

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος που δινεις ειναι για fastboot rom και λεει να το κανουμε με 64bit windows, εγω εχω 32. Θα ψαξω να δω αν εχει κανενας φιλος 64άρια
Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος που δινεις ειναι για fastboot rom και λεει να το κανουμε με 64bit windows, εγω εχω 32. Θα ψαξω να δω αν εχει κανενας φιλος 64άρια

 

Ναι, θέλει 64άρια. Ωστόσο είναι ασφαλής τρόπος. Αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω δεν ξέρω αν είναι το ίδιο, ρώτα και στην ελληνική κοινότητα για διευκρινίσεις.

 

Κάποιες λεπτομέρειες για τη μέθοδο που σου προτείνω, εδώ.

Edited by Bernie
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 συσκευές από vickmall με την multi οι φίλοι μου έχουνε θέμα με την δεύτερη sim την nano.σε τυχαίες στιγμές κόβει το σήμα σαν να μην υπάρχει sim.οι sim είναι καινούργιες.εχει τύχει σε κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 συσκευές από vickmall με την multi οι φίλοι μου έχουνε θέμα με την δεύτερη sim την nano.σε τυχαίες στιγμές κόβει το σήμα σαν να μην υπάρχει sim.οι sim είναι καινούργιες.εχει τύχει σε κάποιον?

Ποιος τους είπε να τα πάρουν με την μουλτι; :)) ας βάλουν καμία σοβαρή ρομ πρώτα κι μετά να δουν αν έχουν θέμα

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 συσκευές από vickmall με την multi οι φίλοι μου έχουνε θέμα με την δεύτερη sim την nano.σε τυχαίες στιγμές κόβει το σήμα σαν να μην υπάρχει sim.οι sim είναι καινούργιες.εχει τύχει σε κάποιον?

 

Είναι ένα από τα πρόβληματα που έχουν οι multiroms.

Link to comment
Share on other sites

Να πω μια απορία που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας το forum, υποθέτω ότι το τηλέφωνο όταν βγει από το εργοστάσιο την επίσημη αγγλοκινέζικη, πως λοιπόν οι διάφοροι μεταπωλητές πέρασαν την multilanguage χωρίς να το ξεκλειδώσουν>
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ειναι ενα ερώτημα... Παρακαμπτουν προσωρινα το κλείδωμα, χωρίς να το ξεκλειδώνουν πραγματικά. Γι'αυτο παρατηρήθηκε πρόσφατα άσχημο μπρικαρισμα με φλασαρισμα ελληνικής ρομ σε κινητό που ΦΑΙΝΟΤΑΝ ξεκλείδωτο. Γι'αυτο πάντα ελέγχουμε αν είναι όντως κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο. Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα ο οδηγός στην πρώτη σελίδα βάζει μια Multilanguage ROM χωρίς να το ξεκλειδώσεις πρώτα

[Xiaomi] Οδηγός Flash Redmi 3 (Δεν χρειάζεται Ξεκλείδωμα & Root)

 

Μήπως κάνουν κάτι ανάλογο? ή το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, ίσως. Εγώ θα το ξεκλειδωνα με το tool που δίνει η ίδια η xiaomi, ποιος ο λόγος να κάνεις κάτι άλλο;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα ο οδηγός στην πρώτη σελίδα βάζει μια Multilanguage ROM χωρίς να το ξεκλειδώσεις πρώτα

[Xiaomi] Οδηγός Flash Redmi 3 (Δεν χρειάζεται Ξεκλείδωμα & Root)

 

Μήπως κάνουν κάτι ανάλογο? ή το ίδιο?

 

Το ίδιο κάνουν. Η ίδια ρομ είναι με τα ίδια bugs.

 

Εγώ την πάτησα με άλλο κόλπο. Είχα την βεβαιότητα οτι δίνει αυτή τη ρομ η ίδια η Xiaomi (πιθανώς μετά από παραγγελία του καταστήματος), αφού το πρώτο τηλέφωνο που μου ήρθε ήταν σφραγισμένο σε σελοφαν αλλά είχε την multi. Απ'ότι φαίνεται όμως από τα δύο επόμενα τηλέφωνα που παράλαβα, μάλλον το μαγαζί είχε επανασυσκευάσει σε σελοφάν το τηλέφωνο αντί να βάλει απλώς τις αυτοκόλλητες ταινίες. Ωραίο; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή έχω βρει αυτόν τον οδηγό για ξεκλείδωμα του bootloader και πέρασμα της ρομ.

Ποια ρομ από τις δυο να προτιμήσω; gtv stable (ή κάποια άλλη που προτείνετε)

Θα δώσω το κινητό σε άλλο άτομο οπότε με ενδιαφέρει να είναι πλήρως εξελληνισμένη και με τα λιγότερα bugs γιατί κατά 99% δεν θα το ξαναπιάσω στα χέρια μου για να το αναβαθμίσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...