Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα θέμα του αππ είναι , σε όλες είναι έτσι , αλλά τι πρόβλημα έχεις που οι επαφές είναι στην γουγλε;

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν θέλω να συγχρονιστουν όλες οι επαφές με +30 μπροστά

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν θέλω να συγχρονιστουν όλες οι επαφές με +30 μπροστά

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τότε να βάλεις άλλο πρόγραμμα για τα sms

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι έτοιμος να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό μετά από διάβασμα αποφάσισα να κάνω το βήμα προς Κίνα. Έχω μια απορία όμως με εγγυήση τι γίνετε;

Πάω να το παραγγείλω από Vickmall και βλέπω κάτω από τη περιγραφή του κινητού κάποια σχόλια που ζητάνε κάποια πραγματα όπως Ελληνική ROM κλπ υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

Εξτρα χρεώσεις από τελωνεία υπάρχουν;

Link to comment
Share on other sites

τότε να βάλεις άλλο πρόγραμμα για τα sms

Μόνο με τα sms υπάρχει θέμα; Όχι με την αναγνώριση κλήσεων;

Αν είναι μόνο για τα sms έτσι κι αλλιώς θα έβαζα άλλο πρόγραμμα!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι έτοιμος να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό μετά από διάβασμα αποφάσισα να κάνω το βήμα προς Κίνα. Έχω μια απορία όμως με εγγυήση τι γίνετε;

Πάω να το παραγγείλω από Vickmall και βλέπω κάτω από τη περιγραφή του κινητού κάποια σχόλια που ζητάνε κάποια πραγματα όπως Ελληνική ROM κλπ υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

Εξτρα χρεώσεις από τελωνεία υπάρχουν;

 

Ελληνική ρομ δεν σου βάζουν! Σου βαζουν multilanguage με ελληνικά!! Εγγύηση δεν ξέρω τι παίζει πάντως οτι και γίνει πρέπει να σταλεί Κίνα φαντάζομαι! Για τα τελωνεία ξέρουν στο vickmall και το τιμολογουν σαν δωρο μικρης αξίας 20€ πχ! Μπορείς να τους το υπενθυμισεις κ εσυ αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με τα sms υπάρχει θέμα; Όχι με την αναγνώριση κλήσεων;

Αν είναι μόνο για τα sms έτσι κι αλλιώς θα έβαζα άλλο πρόγραμμα!!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από όσο θυμάμαι ναι , όνομα δε σου έβγαζε στα μηνύματα

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 7.3.1 που ανέφερε κάποιος έχει έρθει και σε άλλους?

Εχει καμία τρομερή διαφορα σε σχέση με την παλιότερη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα με wifi στη συσκευή ενός φίλου (έχω ξαναγράψει). Αρχικά έφτιαξε με factory reset αλλά αυτή τη φορά όχι. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια bug-free rom με link (κατά προτίμηση multi, όπως αυτή που φοράει) και έναν οδηγό να την περάσω; Ευχαριστώ

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό τηλ. Φορτισμένο στο 100% πήγα 2ημερο διακοπές τράβηξα περίπου 180 φωτογραφίες και 4-5 βίντεο , internet κάθε μέρα (όχι όλη την ώρα) και μετά από4 μέρες είμαι στο 50%
-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Φιλε akisz είσαι με την rom από vickmall ή την rom από το post που έχεις κάνει στην αρχική σελίδα?

 

Από multi lang από vickmall

-------> http://howtechbyakis.blogspot.gr/ <------ Τα πάντα για την τεχνολογία
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είμαι έτοιμος να παραγγείλω το συγκεκριμένο κινητό μετά από διάβασμα αποφάσισα να κάνω το βήμα προς Κίνα. Έχω μια απορία όμως με εγγυήση τι γίνετε;

Πάω να το παραγγείλω από Vickmall και βλέπω κάτω από τη περιγραφή του κινητού κάποια σχόλια που ζητάνε κάποια πραγματα όπως Ελληνική ROM κλπ υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

Εξτρα χρεώσεις από τελωνεία υπάρχουν;

 

Εγγύηση υπάρχει. Εγώ μόλις έστειλα κίνα (vickmall) το Jiayu S3 adv που τίναξε τα πέταλα εντός 3μήνου από την αγορά. Αναμένω αποτελέσματα εντός 3μήνου... Αυτά έχει το πάρε-δώσε με τη Κίνα, δυστυχώς..

Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ξεκλείδωσα το κινητό, τώρα πως περνάμε την ελληνική ρομ? δε γράφει κάπου στο xiaomi hellas και προσπαθώντας να περάσω το αρχείο από τον updater μου λέει "couldn't verify package"
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το ξεκλείδωσα το κινητό, τώρα πως περνάμε την ελληνική ρομ? δε γράφει κάπου στο xiaomi hellas και προσπαθώντας να περάσω το αρχείο από τον updater μου λέει "couldn't verify package"

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12491-Flash-την-Ελληνική-ROM-στο-RedMi-3-Για-πρώτη-φορά/

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο οδηγός λέει ότι πρέπει να "φοραει" το κινητό την developer rom για να ακολουθήσουμε την διαδικασία.

Εννοει την original ROM με Κινεζικα και Αγγλικά μόνο ή κάποια άλλη ROM και που την βρίσκουμε αυτή;;;;

Ποια προτείνετε να βαλουμε Ελληνική Stable ή Developer GTV Rom ;;;

Link to comment
Share on other sites

Ποία είναι η διαφορά σε GTV και stable??? Ποία προτείνετε να βάλω??

 

Και εγώ έχω την ίδια απορία......

 

κολλάτε σε κάτι πράγματα :)

 

STABLE -> ας πούμε έκδοση "σταθερή" χωρίς bugs (ή σχετικά λίγα) που βγαίνει όποτε βγεί

Developer -> έκδοση που βγαίνει κάθε εβδομάδα με αλλαγές , διορθώσεις bugs, δημιουργία νέων bug κλπ

 

σκεφτείτε τις developer σαν beta εκδόσεις προγραμμάτων , και stable είναι οι κανονικές

 

στις κανονικές , κινέζικες εκδόσεις νομίζω η μεγάλη διαφορά ήταν ότι στην stable δεν υπήρχε root

στις ελληνικές έχουν και οι 2

 

δεν ξες τι να βάλεις , ε θα βάλεις την Stable , το λέει και το όνομα της :)

Link to comment
Share on other sites

κολλάτε σε κάτι πράγματα :)

 

STABLE -> ας πούμε έκδοση "σταθερή" χωρίς bugs (ή σχετικά λίγα) που βγαίνει όποτε βγεί

Developer -> έκδοση που βγαίνει κάθε εβδομάδα με αλλαγές , διορθώσεις bugs, δημιουργία νέων bug κλπ

 

σκεφτείτε τις developer σαν beta εκδόσεις προγραμμάτων , και stable είναι οι κανονικές

 

στις κανονικές , κινέζικες εκδόσεις νομίζω η μεγάλη διαφορά ήταν ότι στην stable δεν υπήρχε root

στις ελληνικές έχουν και οι 2

 

δεν ξες τι να βάλεις , ε θα βάλεις την Stable , το λέει και το όνομα της :)

 

Είσαι άπαιχτος....

 

1. Το dolby atmos, για την βελτίωση του ήχου αν δεν κάνω λάθος, υπάρχει και στην ελληνική stable και στην ελληνική developer GTV ;;;

 

2. Από την στιγμή που θα βάλουμε την stable ή developer θα κανουμε ευκολα τα updates μέσω ΟΤΑ χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να ακολουθήσουμε την διαδικασία μέσω recovery ;

 

3. Και οι δυο πιστεύω να είναι ΧΩΡΙΣ κινεζικές εφαρμογές και root ;

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Είσαι άπαιχτος....

 

Το dolby atmos, για την βελτίωση του ήχου αν δεν κάνω λάθος, υπάρχει και στην ελληνική stable και στην ελληνική developer GTV ;;;

 

Από την στιγμή που θα βάλουμε την stable ή developer θα κανουμε ευκολα τα updates μέσω ΟΤΑ χωρίς να χρειάζεται κάθε φορά να ακολουθήσουμε την διαδικασία μέσω recovery ;

 

ναι λένε ότι το έχει το atmos

δεν υπάρχει ota , update χειροκίνητα , αναγκαστικά

Link to comment
Share on other sites

ναι λένε ότι το έχει το atmos

δεν υπάρχει ota , update χειροκίνητα , αναγκαστικά

 

Εννοείς ότι κατεβάζουμε από το ελληνικό xiaomi φόρουμ το νέο update και μετα το περναμε στην εσωτερική μνήμη αποθήκευσης του κινητού και μέσω recovery ξαναφλασαρουμε χωρίς wipe data πιστεύω;

 

Για το τρίο ερώτημα τι λες;

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός λέει ότι πρέπει να "φοραει" το κινητό την developer rom για να ακολουθήσουμε την διαδικασία.

Εννοει την original ROM με Κινεζικα και Αγγλικά μόνο ή κάποια άλλη ROM και που την βρίσκουμε αυτή;;;;

Ποια προτείνετε να βαλουμε Ελληνική Stable ή Developer GTV Rom ;;;

 

Εννοεί την china dev, γιατί μ' αυτήν ξεκλειδωνει το τηλέφωνο.

http://en.miui.com/download-298.html. εδώ θα τη βρεις, κατέβασε την developer rom (6.4.21) στο κάτω πλαίσιο

Edited by johnnyar
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί την china dev, γιατί μ' αυτήν ξεκλειδωνει το τηλέφωνο.

http://en.miui.com/download-298.html. εδώ θα τη βρεις, κατέβασε την developer rom (6.4.21) στο κάτω πλαίσιο

 

Και πως εγκαθιστουμε την China dev ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια,εκανα λογαριασμο στο miui για να κανω αιτηση για ξεκλειδωμα και μπαινω http://www.miui.com/ και δεν βρησκω πουθενα αγγλικα για να τα βαλω να βρω το unlock. καποιος να με βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...