Jump to content

Redmi 3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια , πηρα το κινητο για ενα φιλαρακι απο vickmall ολα καλα εκτος απ το οτι η μπροστα καμερα βγαζει θολες φωτογραφιες διαβασα καποιες σελιδες αλλα δεν ειδα παρομοιο προβλημα , μου λεει οτι δεν φαινεται να τη καλυπτει κατι

http://i.imgur.com/IH9futz.jpg

 

Νομίζω αυτό το ευτράπελο απεικονίζει όλη την νοοτροπία του μέσου Έλληνα απέναντι στις αγορές από Κίνα. Είναι ένα ποίημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , πηρα το κινητο για ενα φιλαρακι απο vickmall ολα καλα εκτος απ το οτι η μπροστα καμερα βγαζει θολες φωτογραφιες διαβασα καποιες σελιδες αλλα δεν ειδα παρομοιο προβλημα , μου λεει οτι δεν φαινεται να τη καλυπτει κατι

http://i.imgur.com/IH9futz.jpg

 

ειναι τοπικες ομιχλες, το ειπε η εμυ :p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό το ευτράπελο απεικονίζει όλη την νοοτροπία του μέσου Έλληνα απέναντι στις αγορές από Κίνα. Είναι ένα ποίημα.

True story..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι που ξαναρώτησα και παραπανω αλλά ξέφυγε.

 

Βλέπω το παίρνεται απο vickmall σχεδόν όλοι.

Ειναι τόσο καλή η εξυπηρετηση και επιλέγετε αυτό το καταστημα? Προσφέρει καλύτερη εξυπηρετηση σε περιπτωση εγγύησης?

Γιατί από τιμές δεν ειναι το ποιο φθηνό. Πχ το gearbest εχει ποιο ανταγωνιστικη τιμή.

 

Να σημειώσω πως και εγώ θέλω να επιλέξω ένα καταστημα που εχει καλύτερη εξυπηρετηση, απλά δεν ξέρω αν αυτό ειναι το vickmall.

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό (για Κινέζικο), για να ναι αληθινό...και όμως είναι!

Νομίζω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον, να ψωνισεις από οποιαδήποτε άλλο μαγαζί και αξίζουν τον κοπο τα παραπάνω, λίγα, ευρουλακια που πληρώνεις, σε σχέση με άλλα κινεζομαγαζα, μιας κ ο χρονος παραλαβής της παραγγελίας απο κει έχει κατέβει σχεδόν στις 10 μερες (εξαιρουμένων των γιορτών).

Όσον αφορά το θέμα της εξυπηρέτησης/υποστήριξης, απλα διαβασε εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645&page=36#

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτό το ευτράπελο απεικονίζει όλη την νοοτροπία του μέσου Έλληνα απέναντι στις αγορές από Κίνα. Είναι ένα ποίημα.

 

Αυτο ακριβως...!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κατεβασω τα επίπεδα της εντασης στην ελληνική rom (και αντίστοιχο με το mtk tools)? Είναι πάρα πολύ δυνατά....
:X
Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το Dolby atmos?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιημένο το Dolby atmos?

 

Ναι. Και τώρα που το ανέφερες το έκλεισα και έγιναν καλύτερα τα πραγματα.

 

Ακόμα μία ερώτηση σχετικά με την ελληνική rom. Πρέπει να κάνω κάτι extra για να έχει root? Γιατί δεν βλέπω να έχει. Ούτε στο app με τα δικαιώματα εμφανίζει τίποτα, ούτε κάποιο app στυλ supersu βλεπω. Ευχαριστώ

:X
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό (για Κινέζικο), για να ναι αληθινό...και όμως είναι!

Νομίζω πως δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον, να ψωνισεις από οποιαδήποτε άλλο μαγαζί και αξίζουν τον κοπο τα παραπάνω, λίγα, ευρουλακια που πληρώνεις, σε σχέση με άλλα κινεζομαγαζα, μιας κ ο χρονος παραλαβής της παραγγελίας απο κει έχει κατέβει σχεδόν στις 10 μερες (εξαιρουμένων των γιορτών).

Όσον αφορά το θέμα της εξυπηρέτησης/υποστήριξης, απλα διαβασε εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645&page=36#

 

Σε ευχαριστώ για την υπόδειξη.

Θα προτιμήσω και εγω αυτό λοιπόν :)

Link to comment
Share on other sites

Από αυτόν τον seller έχει ψωνισει κάνεις; προσφέρει με 15ε μεταφορά με DHL χωρίς τελωνείο. Έχει χιλιάδες πωλήσεις στο αλι με μηδαμηνα αρνητικά σχόλια..

 

 

http://s.aliexpress.com/z6JvaQRv

(from AliExpress Android)

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Από αυτόν τον seller έχει ψωνισει κάνεις; προσφέρει με 15ε μεταφορά με DHL χωρίς τελωνείο. Έχει χιλιάδες πωλήσεις στο αλι με μηδαμηνα αρνητικά σχόλια..

 

 

http://s.aliexpress.com/z6JvaQRv

(from AliExpress Android)

 

Ισως σου κανει refund τους φορους που ισως πληρωσεις. Ρωτα τον

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ισως σου κανει refund τους φορους που ισως πληρωσεις. Ρωτα τον

Όχι είδα ένα βίντεο στο YouTube και ο τύπος έλεγε (Έλληνας κιόλας) οτι του ήρθε με DHL χωρίς τελωνείο γιατί το μαγαζι στέλνει το πακέτο πρώτα Αγγλία και το παραλαμβάνει συνεργάτης μακ από εκεί Ελλάδα.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Από αυτόν τον seller έχει ψωνισει κάνεις; προσφέρει με 15ε μεταφορά με DHL χωρίς τελωνείο. Έχει χιλιάδες πωλήσεις στο αλι με μηδαμηνα αρνητικά σχόλια..

 

 

http://s.aliexpress.com/z6JvaQRv

(from AliExpress Android)

 

ένας στο xiaomi-miui.gr το είχε αναφέρει αυτό ,έχει κάνει πολλές αγορές χωρίς πρόβλημα

(βέβαια εμένα μου τα βγάζει καμιά 23 τα μεταφορικά με dhl :) )

Link to comment
Share on other sites

ένας στο xiaomi-miui.gr το είχε αναφέρει αυτό ,έχει κάνει πολλές αγορές χωρίς πρόβλημα

(βέβαια εμένα μου τα βγάζει καμιά 23 τα μεταφορικά με dhl :) )

 

Ναι χοντρικά είπα την τιμή. Δεν θυμόμουν. Για καποιον που θέλει άμεσα κινητό και όχι να περιμένει μπορεί να το επιλέξει. Επίσης φαίνεται και αξιόπιστος καθώς στέλνει τα κινητά με ζελατίνα στα κουτιά και όχι ανοιγμενα. Γύρευε πόσα refurbished στέλνει το vickmall και το κάθε vickmall.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ναι χοντρικά είπα την τιμή. Δεν θυμόμουν. Για καποιον που θέλει άμεσα κινητό και όχι να περιμένει μπορεί να το επιλέξει. Επίσης φαίνεται και αξιόπιστος καθώς στέλνει τα κινητά με ζελατίνα στα κουτιά και όχι ανοιγμενα. Γύρευε πόσα refurbished στέλνει το vickmall και το κάθε vickmall.

 

καλά ναι δεν ξέρουμε αν είναι ανοιγμένα τι γίνεται αλλά το 90% (και μη σου πω το 95%) το ζητάνε αυτό , αν δεις όλοι κάνουν c/p την κλασική λίστα (που περιλαμβάνει , από τα λίγα σωστά, "ανοιξε και τσέκαρε το")

 

για μένα ο κάθε ένας θα πρέπει να κάνει verify την συσκευή για να δει αν το έχει ξανακάνει κανένας

Link to comment
Share on other sites

έκανα αίτημα για ξεκλείδωμα bootloader μέσω sms πόσο καιρό κάνει για να ξεκλειδωθεί?

 

κανείς που να ξέρει?επίσης σε ρομ όχι official αλλά multi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανείς που να ξέρει?επίσης σε ρομ όχι official αλλά multi.

 

εγώ έκανα πριν πάρω καν συσκευή , δεν θυμάμαι , sms ήρθε νομίζω στις 15 μέρες (τον φεβρουάριο όλα αυτά , τώρα μπορεί να έχουν βελτιωθεί τα πράγματα)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει το τηλέφωνο παιδιά να το χτυπήσω???

 

Άμα το χτυπήσεις μπορεί κ να σπάσει και άμα σπάσει τι να το κάνεις??

 

Μία χαρά είναι το τηλέφωνο, απλά σκεψου το γιατί κυκλοφορεί και το pro και μπορεί να το μετανιώσεις άμα έχεις πάρει το απλό...;)

Link to comment
Share on other sites

Άμα το χτυπήσεις μπορεί κ να σπάσει και άμα σπάσει τι να το κάνεις??

 

Μία χαρά είναι το τηλέφωνο, απλά σκεψου το γιατί κυκλοφορεί και το pro και μπορεί να το μετανιώσεις άμα έχεις πάρει το απλό...;)

 

Το Pro είναι 5,5 ίντσες?? Αν ναι δεν με βολεύει το μέγεθος... Αλλά όπως και να έχει παράγγειλα το απλό... Οπότε είμαι σε αναμονή. .

Link to comment
Share on other sites

Το Pro είναι 5,5 ίντσες?? Αν ναι δεν με βολεύει το μέγεθος... Αλλά όπως και να έχει παράγγειλα το απλό... Οπότε είμαι σε αναμονή. .

Γιαυτό το Redmi 3 pro λεει -http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-5-0-inch-4g-lte-smartphone-snapdragon-616-octa-core-1-5ghz-4100mah-battery-fingerprint-silver.html

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε για theme απο miui το zeny imitasi το κάνει πιο βολικό!!

και έχει και καιρό και διαφορετικά του διακόπτες και στο κλείδωμα έχει και άλλες επιλογές δου δείχνει καιρό και σου εχει και επιλογές!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...