Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να παρω ενα tempered glass αλλα να ειμαι σιγουρος οτι θα πιανει απο ακρη σε ακρη και δεν θα μου αφηνει τιποτα μεγαλα κενα πλευρικα. Εχει να μου προτεινει καποιος κατι;

Μην πάρεις tempred 99% όταν πέφτει σπάει και η οθόνη. Πάρε αυτά τα νέας τεχνολογίας της 3M που είναι το ίδιο ανθεκτικά αλλά είναι ελαστικά και σε χοντρή πτώση αποροφανε το σοκ και δεν θρηματιζουν την οθόνη.

 

Ο παθών μαθών....

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην πάρεις tempred 99% όταν πέφτει σπάει και η οθόνη. Πάρε αυτά τα νέας τεχνολογίας της 3M που είναι το ίδιο ανθεκτικά αλλά είναι ελαστικά και σε χοντρή πτώση αποροφανε το σοκ και δεν θρηματιζουν την οθόνη.

 

Ο παθών μαθών....

 

Και που τα βρίσκουμε αυτά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα ένα από το Uniqueshop στη Νεα Σμύρνη που παίρνει από άκρη σε άκρη και συνεργάζεται άψογα με θήκες και μάλιστα μου το πέρασε το παιδί στο μαγαζί. Δεν θυμάμαι μάρκα αλλά κάπου στα 10-12 ευρώ έκανε.
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρεις tempred 99% όταν πέφτει σπάει και η οθόνη. Πάρε αυτά τα νέας τεχνολογίας της 3M που είναι το ίδιο ανθεκτικά αλλά είναι ελαστικά και σε χοντρή πτώση αποροφανε το σοκ και δεν θρηματιζουν την οθόνη.

 

Ο παθών μαθών....

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο αναφέρεσαι η γενικά για τα tempered γιατί προσωπικά μου έχουν σπάσει σε 4 συσκευές και ποτέ δεν έσπασε η οθόνη ανεξαρτήτως ποιότητας tempered glass...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα, υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιήσω την υπενθύμιση ειδοποιήσεων; Mου έρχονται μηνύματα ή υπάρχουν κλήσεις που δεν απάντησα αλλά το κινητό δεν μου υπενθυμίζει την ειδοποίηση με αποτέλεσμα να τα βλέπω μετά από αρκετή ώρα τυχαία. Η εφαρμογή Missed Call Reminder δεν λειτουργεί παρόλο που την έχω ρυθμίσει (λειτουργεί κανονικά σε άλλα κινητά), καθώς επίσης και η λειτουργεία μέσα από το μενού του τηλεφώνου στο υπομενού "Ρυθμ. εκπ. κινητής τηλεφωνίας" -> "Υπενθύμιση ειδοποίησης" η οποία τελικά είναι μάλλον άσχετη με αυτό που θέλω να κάνω.

Κάποια λύση;;;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο τηλέφωνο αναφέρεσαι η γενικά για τα tempered γιατί προσωπικά μου έχουν σπάσει σε 4 συσκευές και ποτέ δεν έσπασε η οθόνη ανεξαρτήτως ποιότητας tempered glass...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο συγκεκριμένο μου έπεσε και εσπασε μαζί και το tempered και η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο μου έπεσε και εσπασε μαζί και το tempered και η οθόνη.

 

 

 

Τι να πω πρέπει να ήσουν πολύ ατυχος

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα, υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιήσω την υπενθύμιση ειδοποιήσεων; Mου έρχονται μηνύματα ή υπάρχουν κλήσεις που δεν απάντησα αλλά το κινητό δεν μου υπενθυμίζει την ειδοποίηση με αποτέλεσμα να τα βλέπω μετά από αρκετή ώρα τυχαία. Η εφαρμογή Missed Call Reminder δεν λειτουργεί παρόλο που την έχω ρυθμίσει (λειτουργεί κανονικά σε άλλα κινητά), καθώς επίσης και η λειτουργεία μέσα από το μενού του τηλεφώνου στο υπομενού "Ρυθμ. εκπ. κινητής τηλεφωνίας" -> "Υπενθύμιση ειδοποίησης" η οποία τελικά είναι μάλλον άσχετη με αυτό που θέλω να κάνω.

Κάποια λύση;;;

 

Δοκίμασε αυτό, λειτουργεί καλά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό, λειτουργεί καλά...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder

Φαίνεται καλή εφαρμογή αλλά μου βγάζει ότι δεν είναι συμβατή με τη συσκευή μου!

Στο μενού του κινητού δεν υπάρχει κάποια επιλογή που να κάνει αυτή τη δουλειά;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Γράψε στο store "missed call reminder"

Θα βρεις ωραίες εφαρμογές...

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου. Πράγματι υπάρχουν πολλές εφαρμογές αλλά δεν ξέρω αν λειτουργούν όλες. Κατέβασα την "Alert.me" να δούμε τι θα κάνει...

Πάντως είναι κρίμα να μην υπάρχει ενσωματωμένη η δυνατότητα υπενθύμισης στο μενού της συσκευής όπως σε πολλές άλλες συσκευές μικρότερης αξίας!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει από την εμπειρία του με ποια έκδοση Android έχει το κινητό καλύτερη διάρκεια μπαταρίας; Με την Mars mellow ή με τη nougat; Εγώ το αναβάθμισα μετά από μερικές μέρες από όταν το πήρα και δεν μπορώ να έχω πλήρη άποψη. Αλλά έχω την εντύπωση ότι με τη προηγούμενη έκδοση είχε λίγο καλύτερη μπαταρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει από την εμπειρία του με ποια έκδοση Android έχει το κινητό καλύτερη διάρκεια μπαταρίας; Με την Mars mellow ή με τη nougat; Εγώ το αναβάθμισα μετά από μερικές μέρες από όταν το πήρα και δεν μπορώ να έχω πλήρη άποψη. Αλλά έχω την εντύπωση ότι με τη προηγούμενη έκδοση είχε λίγο καλύτερη μπαταρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εγώ το αναβάθμισα με clean install όμως πριν μια εβδομάδα σχεδόν παρόλο που η nougat είχε διαθέτει πριν αρκετούς μήνες. Γενικώς είμαι πολύ επιφυλακτικός με τις αναβαθμίσεις στα Android. Η εμπειρία μου όμως αυτή την φορά είναι θετική και σε γενικές γραμμές αξίζει η αναβάθμιση χωρίς να είναι και τίποτα συγκλονιστικο. Όσον αφορά την μπαταρία νομίζω ότι υπάρχει μια ελάχιστη διαφορά υπέρ της marshmallow αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, ίσως είναι και δική μου εντύπωση. Για μένα τα οποία θετικά υπερκαλύπτουν τα οποία αρνητικά πάντως.

Παρεπιπτώντος το μόνο κουφό αν και μικρής σημασίας bag που εντόπισα είναι ότι όταν κλείνω και ενεργοποιώ την συσκευή ανοίγει από μόνο του το nfc. Συμβαίνει σε όλους;;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια άποψη με εσένα έχω. Όσον αφορά το nfc και σε εμένα το ίδιο γίνεται και μάλλον είναι bug του nougat. Το clean install το κάνεις με κάποιο ιδιαίτερο τρόπο ή απλά μετά την αναβάθμιση κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση! Edited by spiros_kef
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια άποψη με εσένα έχω. Όσον αφορά το nfc και σε εμένα το ίδιο γίνεται και μάλλον είναι bug του nougat. Το clean install το κάνεις με κάποιο ιδιαίτερο τρόπο ή απλά μετά την αναβάθμιση κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

 

Έκανα hard reset το κινητό με marshmallow και στη συνέχεια έκανα την αναβάθμιση OTA.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι δεν διαβαζετε τις αγγελιες , το γραφω κι εδω , πουλαω το Mate 8 . Οποιoς ενδιαφερεται ας στειλει pm.

Ευχαριστω πολυ....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Επειγομαι να αγορασω δικαρτο και κατεληξα στο mate8. Ξερετε που μπορω να βρω μεταχειρισμενο η αν πουλαει καποιος απο εδω? Αυτο που πουλαγε μελος πουληθηκε. Edited by kostas2712
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησημοποιώ αναζήτηση με το ok google ενώ βρίσκομαι σε κάποια εφαρμογή μου βγάζει το πληκτρολόγιο αντί να κάνει απευθέιας φωνητική αναζήτηση. Πρέπει δηλαδή να πω και δέυτερη φορά το Ok google για να κάνει αναζήτηση. Δεν θυμάμαι να υπήρχε αυτό το πρόβλημα με την Marshmallow. Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σε δυο τρεις μέρες παραλαμβάνω και εγώ ένα μεταχειρισμένο που έχει ήδη αγοραστεί, ανυπομονώ!

Αγορασμένο από Ελλάδα και ρώτησα την εταιρεία, η οποία μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό Ιταλίας και έχει εγγύηση κανονικά βάση απόδειξης που έχω, η οποία λήγει το Απρίλιο.

Ε ας κάνω και μια ερώτηση:D

Ποια έκδοση λειτουργικού είναι η τελευταία?

Και άλλη μία ερώτηση είναι πως μπορώ να ξέρω σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα σε δυο τρεις μέρες παραλαμβάνω και εγώ ένα μεταχειρισμένο που έχει ήδη αγοραστεί, ανυπομονώ!

Αγορασμένο από Ελλάδα και ρώτησα την εταιρεία, η οποία μου είπε ότι είναι ευρωπαϊκό Ιταλίας και έχει εγγύηση κανονικά βάση απόδειξης που έχω, η οποία λήγει το Απρίλιο.

Ε ας κάνω και μια ερώτηση:D

Ποια έκδοση λειτουργικού είναι η τελευταία?

Και άλλη μία ερώτηση είναι πως μπορώ να ξέρω σε τι κατάσταση είναι η μπαταρία?

 

Την 7.0 nougat έχει πλέον. Όσο για την μπαταρία είναι πολύ υποκειμενικό. Γενικά πρέπει να έχεις καλή αυτονομία σε σχέση με άλλες συσκευές και με αντίστοιχη χρήση. Διαφορετικά ίσως πρέπει να προβληματίστεις. Αλλά και πάλι η αυτονομία εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μια εβδομάδα έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία του κινητού πέφτει πολύ γρήγορα. Από 70% που ήταν όταν γύριζα από το γραφείο στις 5 περίπου τώρα είναι 45-50. Δεν θυμάμαι να έχω κάνει καμία ρύθμιση, και φυσικά η χρήση παραμένει ίδια. Τι μπορεί να έχει συμβεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εδώ και μια εβδομάδα έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία του κινητού πέφτει πολύ γρήγορα. Από 70% που ήταν όταν γύριζα από το γραφείο στις 5 περίπου τώρα είναι 45-50. Δεν θυμάμαι να έχω κάνει καμία ρύθμιση, και φυσικά η χρήση παραμένει ίδια. Τι μπορεί να έχει συμβεί?

 

Μάλλον πως κάποια εφαρμογή τρέχει από πίσω και σου καταναλώνει τη μπαταρία (πιθανώς google services). Κοίτα μέσα από τις Ρυθμίσεις - Μπαταρία - Επίπεδο Κατανάλωσης τι σου καταναλώνει τη μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Την 7.0 nougat έχει πλέον. Όσο για την μπαταρία είναι πολύ υποκειμενικό. Γενικά πρέπει να έχεις καλή αυτονομία σε σχέση με άλλες συσκευές και με αντίστοιχη χρήση. Διαφορετικά ίσως πρέπει να προβληματίστεις. Αλλά και πάλι η αυτονομία εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Ευχαριστώ! Το έχω στα χέρια μου δύο μέρες και είναι πάρα πολύ καλό.

'Εχει αλλάξει κανείς μπαταρία? Αν ναι με τι κόστος, και επειδή ανοίγεται το τηλέφωνο πρέπει να γίνει σε εξουσιοδοτημένο?

Ρωτάω γιατί δεν την νοιώθω πολύ δυνατή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...