Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ήρθε και σε μένα!

Προσπάθησα πέντε φορές μέχρι τώρα να την εγκαταστήσω, αλλά μου βγάζει fail κοντά στα 10%.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει :( :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρουφάει πολύ περισσότερο από την προηγούμενη Rom... Κρίμα

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Κακό αυτό και μόλις ήμουν έτοιμος να προχωρήσω. Θα περιμένω λίγο ακόμα τελικά γιατί ήδη με τη μπαταρία δεν τα πάει καλά, έχει περάσει και ένας χρόνος.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση στην 581 ή απλά πάνω από την 560;

 

Απ' ότι φαίνεται, είναι απλά για βελτίωση συστήματος και σταθερότητα (και security update 01/04/17).

 

Changelog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Κάνατε καθαρή εγκατάσταση στην 581 ή απλά πάνω από την 560;

 

Απ' ότι φαίνεται, είναι απλά για βελτίωση συστήματος και σταθερότητα (και security update 01/04/17).

 

Changelog

 

πια καθαρή 200 ώρες μετά θέλει να στηθεί πάλι το τηλέφωνο :lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

πια καθαρή 200 ώρες μετά θέλει να στηθεί πάλι το τηλέφωνο :lol:

 

Πες το ψέματα....

 

Αν κάνει κάποιος backup με το HiSuite στον υπολογιστή και μετά το επαναφέρει, δε θα κρατήσει τις ρυθμίσεις που είχε; Και (βασικά) τα παιχνίδια (μην ξαναπαίζει η δεσποινίς τις 65 πίστες του ToyBlast...).

 

Ή μόνο με Titanium (που, πλέον, παίζει και σε non root κινητά, αν δεν κάνω λάθος);

Link to comment
Share on other sites

Πες το ψέματα....

 

Αν κάνει κάποιος backup με το HiSuite στον υπολογιστή και μετά το επαναφέρει, δε θα κρατήσει τις ρυθμίσεις που είχε; Και (βασικά) τα παιχνίδια (μην ξαναπαίζει η δεσποινίς τις 65 πίστες του ToyBlast...).

 

Ή μόνο με Titanium (που, πλέον, παίζει και σε non root κινητά, αν δεν κάνω λάθος);

 

Προσωπικα δεν παιζω παιχνιδια οποτε δεν ξερω τι γινεται με τα saves. Επιδη φτιαχνω app θελω μη αυτοποιημενο τροπο στην εγκατασταση για να εχω πληρη ελεγχο του τι γινεται.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μια χαρά την βρίσκω την κατανάλωση της μπαταρίας.

Μετά από πλήρη φόρτιση έχω 70% σε 12 ώρες χρήσης με 2 ώρες sot!

Δεν νομίζω ότι είναι άσχημα τα νούμερα...

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

κ ια Εγώ νομίζω είναι πολυ καλο....έχω sot 5 ώρες 55 λεπτά και υπόλοιπο μπαταρίας 19%.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σε εμένα πάντως μια χαρά πάει. Και καλύτερη χρήση της ελεύθερης μνήμης βλέπω, (συγκριτικά ειχα 1 - 1,1 ελεύθερο, τώρα έχω μόνιμα πάνω από 1,5 με τις ίδιες εφαρμογές) και με την μπαταρία δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα.

Προς το καλύτερο την βλέπω την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω τότε μπορεί το Skype beta να τραβάει πολύ ρεύμα.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

To mate 8 υποστηρίζει (με την ανάλογη κάρτα sim)4g+
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update , οταν ανοιγω το κινητο παντα ειναι ενεργο το NFC και καθε φορα πρεπει να το απενεργοποιω. Υπαρχει καποιος τροπος να το σταματησω αυτο;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update , οταν ανοιγω το κινητο παντα ειναι ενεργο το NFC και καθε φορα πρεπει να το απενεργοποιω. Υπαρχει καποιος τροπος να το σταματησω αυτο;;;;

 

Τα ιδια και σε μενα στο P9 light..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει ο ηχος κλήσης οταν έχουμε συνδεδεμένα τα hands free?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. είμαι καινούργιος στο forum, και θα ζητούσα μια μεγάλη χάρη από εσάς που είστε αρκετά σχετικοί με την συγκεκριμένη συσκευή. Πρόσφατα μετά από πτώση κατέστρεψα το προηγούμενο κινητό μου και πρεπει να αγορασω κατι αλλο. Μιας και θελω μεγαλη οθονη κατελειξα σε ενα μεταχειρισμενο mate 8, 3,32. δεν ξερω εαν στα 240 που μου το δίνει ειναι καλή τιμή, αλλά το κινητό εκ πρώτης όψεως δεν έχει κανένα θέμα (γρατσουνιές χτυπήματα κτλπ.) Αυτο ομως που με προβληματιζει λιγο γιατι δεν φτανουν μεχρι εκει οι γνωσεις μου, ειναι οτι ειναι η έκδοση NXT DL00 αγορασμένο από Κίνα και έχει ξεκλείδωτο bootloader. απ οτι μου είπε ο πωλητης δεν ειναι κατι που πρεπει να με ανυσηχει , αλλα δεν exei google play store προεγκατηστημενο και κατι αλλα . Βεβαια αυτος εχει βαλει google play store με καποιο τροπο, και η ερωτηση ειναι εαν θα κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ,θε εχω σε αυτη την εκδοση ελληνικη γλωσσα , play store ellhniko menu? Υπαρχει κάτι που θα επρεπε να με κανει να αποφυγω την συγκεκριμενη εκδοση? Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά και λίγο πιο ακριβό υπάρχει Ενα σίγουρο εγγυημένο Ελληνικό mate 8.

Εάν έχεις αμφιβολίες πας σε εκείνο...

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά ...απο που?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά ...απο που?

 

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά ...απο που?

Link to comment
Share on other sites

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά ...απο που?

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λίγες Αγγελίες πιο μπροστά ...απο που?

Το πήρες το μήνυμα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την κινεζικη εκδοση του ματε 8 χωρις gapps...πρεπει να βαλω custom recovery αλλη ρομ με gapps? υπαρχει οδηγος για custom recovery και ποια η καλυτερη ρομ με ελληνικα και play store εγκατεστημενα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ!!

Αυξομειώνετε η φωτεινότητα μόνη της χωρίς να είναι στο αυτόματο η ρύθμιση. Εγώ θέλω συνέχεια την φωτεινότητα στο φουλ!

Τι νομίζετε ότι συμβαίνει;

Δεν έχω κάνει αναβάθμιση στην 7 ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ!!

Αυξομειώνετε η φωτεινότητα μόνη της χωρίς να είναι στο αυτόματο η ρύθμιση. Εγώ θέλω συνέχεια την φωτεινότητα στο φουλ!

Τι νομίζετε ότι συμβαίνει;

Δεν έχω κάνει αναβάθμιση στην 7 ακόμα.

Το σύστημα στην αλλάζει λόγω θερμοκρασίας.

Δε γίνεται να έχεις συνέχεια τη φωτεινότητα στο φουλ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...