Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι ακόμα, τουλάχιστον επίσημα έτσι; Πρέπει να το ξεκλειδώσεις να του περάσεις TWRP να το ρουταρεις και να του δώσεις την απαραίτητη εντολή μέσω τις εφαρμογής Root browser.

 

ok το αφηνω τοτε ως εχει.Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις ηδη εγκατεστημενες ομως εφαρμογες , πως θα τις μεταφερουμε ;

Καποιος φιλος για βοηθεια σε αυτο;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι στο θέμα των themes επειδή το κινητό έχει ξεκλείδωτο bootloader δεν μπορεί να εφαρμόσει τα Theme. Είναι σωστό αυτό? Και αν ναι αν κλειδώσω τον bootloader θα εφαρμόζονται κανονικά τα themes?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις ηδη εγκατεστημενες ομως εφαρμογες , πως θα τις μεταφερουμε ;

Επειδή με είχε απασχολήσει και μένα αυτό το θέμα, πήρα κάποιες απαντήσεις σε γειτονικό forum.

Σου δίνω το link

Αν αυτό δεν επιτρέπεται, παρακαλώ τους mod να το σβήσουν:)

 

Γνωρίζεται πότε και με ποιο τρόπο θα πάρουμε την official Nougat;;

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι στο θέμα των themes επειδή το κινητό έχει ξεκλείδωτο bootloader δεν μπορεί να εφαρμόσει τα Theme. Είναι σωστό αυτό? Και αν ναι αν κλειδώσω τον bootloader θα εφαρμόζονται κανονικά τα themes?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι είναι σωστό.

Ναι θα επανέλθουν. Αν όχι θα πρέπει να ξαναπεράσεις την οφισιαλ ρομ που είναι για την συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά,

Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι στο θέμα των themes επειδή το κινητό έχει ξεκλείδωτο bootloader δεν μπορεί να εφαρμόσει τα Theme. Είναι σωστό αυτό? Και αν ναι αν κλειδώσω τον bootloader θα εφαρμόζονται κανονικά τα themes?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν ειναι σωστο αυτο που γραφεις. Εγω ειμαι ξεκλειδωτος και εφαρμοζονται κανονικοτατα τα themes...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με είχε απασχολήσει και μένα αυτό το θέμα, πήρα κάποιες απαντήσεις σε γειτονικό forum.

Σου δίνω το link

Αν αυτό δεν επιτρέπεται, παρακαλώ τους mod να το σβήσουν:)

 

Γνωρίζεται πότε και με ποιο τρόπο θα πάρουμε την official Nougat;;

Thanks φιλε μου , μαλλον εχουμε καποιο θεματακι εδω.....

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι σωστο αυτο που γραφεις. Εγω ειμαι ξεκλειδωτος και εφαρμοζονται κανονικοτατα τα themes...

Οκ. Θα κάπου τότε κάνω λάθος. Το Mate που έχω είναι ένα κινεζικό 4/64 στο οποίο άλλαξα region και τώρα είμαι με την c432b320. Τα Themes τα βλέπω κανονικά, τα κατεβάζω αλλά όταν πάω και κάνω apply δεν αλλάζει τίποτα. Root δεν είμαι, μόνο τον bootloader έχω ξεκλείδωτο.

Έχουμε καμία ιδέα ή να το αφήσω για όταν έρθει η nougat?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Εχω την ευρωπαικη εκδοση με την εκδοση Β192 αξιζει να βαλω την 321 ή την 7.0 ή να περιμενω να ερθει με οτα η 7.0? Πρεπει να ξεκλειδωσω bootloader?
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Θα κάπου τότε κάνω λάθος. Το Mate που έχω είναι ένα κινεζικό 4/64 στο οποίο άλλαξα region και τώρα είμαι με την c432b320. Τα Themes τα βλέπω κανονικά, τα κατεβάζω αλλά όταν πάω και κάνω apply δεν αλλάζει τίποτα. Root δεν είμαι, μόνο τον bootloader έχω ξεκλείδωτο.

Έχουμε καμία ιδέα ή να το αφήσω για όταν έρθει η nougat?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξαναπέρασε TWRP, ρουταρε το και με το Multitool επιλέγεις 7. utility και μετα πας 12. instal /data/hw_init περνας τα θεματα

επαννεκινηση και εισαι ετοιμος.

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια. Εχω την ευρωπαικη εκδοση με την εκδοση Β192 αξιζει να βαλω την 321 ή την 7.0 ή να περιμενω να ερθει με οτα η 7.0? Πρεπει να ξεκλειδωσω bootloader?

 

Και εγώ αυτήν έχω και είμαι ευχαριστημένος. Δεν θέλω να μπω σε διαδικασίες κλειδώματος-ξεκλειδώματος... Κάνω λίγο υπομονή και κάποια μέρα θα έρθει κανονικά η αναβάθμιση.

 

Τώρα αν έχεις θέμα ή βαριέσαι να περιμένεις και θέλεις να δοκιμάσεις, προχώρα και καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι σε σκέψη να δώσω το g5 μου και να πάρω ένα mate 8. Γενικότερα αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι σε σκέψη να δώσω το g5 μου και να πάρω ένα mate 8. Γενικότερα αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Καλησπέρα, το lg g5 δεν το έχω "ζήσει" αλλά έχω ζήσει το g4 dual. Αυτό ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο τηλέφωνο την μισή μέρα. Την άλλη μισή είχε κλείσει λόγω μπαταρίας. Φυσικά έπαθε και ένα bootloop. Με το Mate η μπαταρία κρατάει 2 μέρες το λιγοτερο μιας και εγώ τα έχω όλα ανοιχτά και smartwatch. Η κάμερα δεν είναι η ίδια είναι σε υλοποίηση κατώτερη από το lg. Στα υπόλοιπα όμως δεν υπάρχει σύγκριση. Πρέπει να πάρεις μια απόφαση.... :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι σε σκέψη να δώσω το g5 μου και να πάρω ένα mate 8. Γενικότερα αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου

 

Εγω το ειχα το LG G5 και ετσι μπορω να σου πω την γνωμη μου για τα δυο τηλεφωνα.

Το g5 εχει πολυ καλυτερη φωτογραφικη καλη ειναι και του mate αλλα δεν μπορει να φτασει σε ποιοτητα το g5 με τιποτα

Το mate εχει μεγαλυτερη οθονη και μπαταρια σου βγαζει ανετα 2 μερες εγω βγαζω 2 μερες με 5 ωρες οθονης.

Το mate εχει πολυ καλυτερο σημα .Δεν κολαει πουθενα το mate οτι και να το κανεις οσο και να το φορτωσεις παει σφαιρα σε ολα. Για εμενα αν δεν εχεις θεμα με τις φωτο προχωρα πιστευω οτι το mate ειναι ποιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο σε ολα εκτος απο την φωτο που για εμενα ειναι αρκετα καλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το lg g5 δεν το έχω "ζήσει" αλλά έχω ζήσει το g4 dual. Αυτό ήταν ένα πάρα πολύ ωραίο τηλέφωνο την μισή μέρα. Την άλλη μισή είχε κλείσει λόγω μπαταρίας. Φυσικά έπαθε και ένα bootloop. Με το Mate η μπαταρία κρατάει 2 μέρες το λιγοτερο μιας και εγώ τα έχω όλα ανοιχτά και smartwatch. Η κάμερα δεν είναι η ίδια είναι σε υλοποίηση κατώτερη από το lg. Στα υπόλοιπα όμως δεν υπάρχει σύγκριση. Πρέπει να πάρεις μια απόφαση.... :p

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά. Είμαι σε σκέψη να δώσω το g5 μου και να πάρω ένα mate 8. Γενικότερα αξίζει η μετάβαση?

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου

 

Εγω το ειχα το LG G5 και ετσι μπορω να σου πω την γνωμη μου για τα δυο τηλεφωνα.

Το g5 εχει πολυ καλυτερη φωτογραφικη καλη ειναι και του mate αλλα δεν μπορει να φτασει σε ποιοτητα το g5 με τιποτα

Το mate εχει μεγαλυτερη οθονη και μπαταρια σου βγαζει ανετα 2 μερες εγω βγαζω 2 μερες με 5 ωρες οθονης.

Το mate εχει πολυ καλυτερο σημα .Δεν κολαει πουθενα το mate οτι και να το κανεις οσο και να το φορτωσεις παει σφαιρα σε ολα. Για εμενα αν δεν εχεις θεμα με τις φωτο προχωρα πιστευω οτι το mate ειναι ποιο ολοκληρωμενο τηλεφωνο σε ολα εκτος απο την φωτο που για εμενα ειναι αρκετα καλη.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Παίζει ρόλο η κάμερα για εμένα αλλά όχι πρωταρχικό. Θα το ψάξω λιγάκι ακόμα για να αποφασίσω. Ευχαριστώ πολύ και πάλι

 

Στάλθηκε από το LG G5 μου...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Θα κάπου τότε κάνω λάθος. Το Mate που έχω είναι ένα κινεζικό 4/64 στο οποίο άλλαξα region και τώρα είμαι με την c432b320. Τα Themes τα βλέπω κανονικά, τα κατεβάζω αλλά όταν πάω και κάνω apply δεν αλλάζει τίποτα. Root δεν είμαι, μόνο τον bootloader έχω ξεκλείδωτο.

Έχουμε καμία ιδέα ή να το αφήσω για όταν έρθει η nougat?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπον ακου με ποια σειρα εκανα εγω τα φλασαρισματα και δεν ειχα ποτε προβλημα:

- wipe/factory reset in twrp

- boot into bootloader/fastboot

- l29B133 flash via fastboot, all partitions

- twrp image flash via fastboot

- reboot into system, enable usb debugging

- boot into twrp

- (if data partition not accessible, format data partition to remove encryption)

- (after data format, boot into system to transfer all necessary files to phone storage)

- boot to twrp

-flash your rom

- flash decrypted boot image

- flash supersu

- clear cache

- reboot into system

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ποιές ρυθμίσεις προτείνετε για την camera για καλύτερη φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε TWRP, ρουταρε το και με το Multitool επιλέγεις 7. utility και μετα πας 12. instal /data/hw_init περνας τα θεματα

επαννεκινηση και εισαι ετοιμος.

 

όλα καλά , κατέβασα την srk 1.3 και οχι την τελευταία και είχε μέσα τα εργαλεία για να το κάνω. ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Ποιές ρυθμίσεις προτείνετε για την camera για καλύτερη φωτογραφία;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό εξαρτάτε πάντα από τις συνθήκες.

Παίξε λίγο στο μανιουαλ και γρήγορα θα καταλάβεις μην φανταστείς ότι θα γίνει κανένα θαύμα αλλά σίγουρα είναι αρκετά βελτιωμένες.

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά , κατέβασα την srk 1.3 και οχι την τελευταία και είχε μέσα τα εργαλεία για να το κάνω. ευχαριστώ πολύ όλους για την βοήθεια

 

Σου δουλεψε ετσι? Ξερω οτι ο δικος μου τροπος ηταν πολυ πιο πολυπλοκος αλλα παντα αυτον χρησιμοποιουσα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάτε πάντα από τις συνθήκες.

Παίξε λίγο στο μανιουαλ και γρήγορα θα καταλάβεις μην φανταστείς ότι θα γίνει κανένα θαύμα αλλά σίγουρα είναι αρκετά βελτιωμένες.

Ευχαριστώ πολύ φίλε

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου δουλεψε ετσι? Ξερω οτι ο δικος μου τροπος ηταν πολυ πιο πολυπλοκος αλλα παντα αυτον χρησιμοποιουσα...

Δούλεψε μια χαρά, όταν κατάλαβα ότι τα skr tools είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο αλλά και με το μήνυμα του crispa77 ήταν σωτήριο που με έβαλε στην διαδικασία ότι τα skr tools είναι διαφορετικά . Σας ευχαριστώ και τους δύο για τον χρόνο σας

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε μια χαρά, όταν κατάλαβα ότι τα skr tools είναι διαφορετικά το ένα με το άλλο αλλά και με το μήνυμα του crispa77 ήταν σωτήριο που με έβαλε στην διαδικασία ότι τα skr tools είναι διαφορετικά . Σας ευχαριστώ και τους δύο για τον χρόνο σας

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

 

Τιποτα να σαι καλα.Για τους τυπους εγω χρησιμοποιω το ...SRKToolHuawei-Luk-Chub-V1.9-20160929 το οποιο μεχρι στιγμης με χει βγαλει ασπροπροσωπο.:D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

 

Αγορά από αυτόν τον seller

 

http://www.ebay.co.uk/itm/322348044080?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

από ebay.co.uk

 

τον αριστερό φορτιστή, που με βάση το item description είναι ο αυθεντικός, και δεν μου κάνει fast charge.

 

Στην φώτο, στα δεξιά είναι ο μαμίσιος από την αρχική αγορά, μαζί με το κινητό.

 

http://i68.tinypic.com/zoki.jpg

 

Έχετε καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα φώτα σας.

 

Αγορά από αυτόν τον seller

 

http://www.ebay.co.uk/itm/322348044080?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

από ebay.co.uk

 

τον αριστερό φορτιστή, που με βάση το item description είναι ο αυθεντικός, και δεν μου κάνει fast charge.

 

Στην φώτο, στα δεξιά είναι ο μαμίσιος από την αρχική αγορά, μαζί με το κινητό.

 

 

Έχετε καμιά ιδέα?

 

Φίλε μου,

 

το μονο που έχω να πω, επειδή έχω πάρει και το Huawei MediaPad M2, έχει ακριβώς τον ίδιο σε specifications φορτιστή, αλλά δεν κάνει speed charge στο κινητό. Η μονη τους διαφορά ειναι αυτό το αυτοκολλητάκι που λέει quick charge, τίποτε άλλο. Μου φαίνεται ότι κάτι ανάλογο πρέπει να συμβαίνει και σε εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...