Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω αγορασει απο αλλον και μου λεει δεν γνωριζει κατι και οτι αυτος το εχει παρει απο καποιον αλλο και ηταν ετσι οταν το αγορασε.... Καταλαβενεις τωρα που εχω μπλεξει. Μαλλον θα μεινει ως εχει η συσκευη γιατι δεν γνωριζω τι παραπανω πρεπει να κανω και συγγνωμη αν σας εχω ζαλισει. Οταν βαζω στο Google τον Αριθμο εκδοσης :( NXT-C900B133 )δεν μπορω να βγαλω ακρη :(

 

Μην αγχωνεσαι στο παρακατω βιντεο βλεπεις πως παιρνεις τον κωδικο ξεκλειδωματος....https://www.youtube.com/watch?v=N6VIe2uXyoU

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια σε ευχαριστω πολυ. Μετα ομως τι κανω?

 

 

 

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτη τη διαδικασια θα πρεπει να κανω κατι αλλο ?

 

 

Ναι, με το multitool και εφόσον το χεις ρουταρει του αλλάζεις region, περνάς την επιθυμητή Rom και είσαι έτοιμος.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μία ερώτηση παιδιά επειδή είμαι καινούργιος.. Από που βλέπω τους δρόμους της μπαταρίας και πόσο SOT έχω;

Επίσης ειμαι με την 180 (ειμαι σίγουρος ότι έχει ξαναερωτηθει) και μου έχει έρθει αναβάθμιση ή 192 να την κάνω ή δεν θα μου βγει σε καλό;Ξεχασα ν'αναφερω πως έχω το ευρωπαικο μοντέλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη ερώτηση από μένα, το Google play services είναι εγκατεστημενο κανονικά στην ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού σωστά;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Μια χάρη ερώτηση από μένα, το Google play services είναι εγκατεστημενο κανονικά στην ευρωπαϊκή έκδοση του κινητού σωστά;

 

Ναι είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μία ερώτηση παιδιά επειδή είμαι καινούργιος.. Από που βλέπω τους δρόμους της μπαταρίας και πόσο SOT έχω;

Επίσης ειμαι με την 180 (ειμαι σίγουρος ότι έχει ξαναερωτηθει) και μου έχει έρθει αναβάθμιση ή 192 να την κάνω ή δεν θα μου βγει σε καλό;Ξεχασα ν'αναφερω πως έχω το ευρωπαικο μοντέλο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις

 

 

Στο εικονίδιο διαχείριση συσκευής θα δεις το εικονίδιο της μπαταρίας που σου δείχνει όλες τις πληροφορίες που θες.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Να ερώτηση κατι;Στο ευρωπαικο μοντέλο με ποια έκδοση είναι out of the box;

Με την 180;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την έκδοση NXT-L29C432B180 αλλά δεν θυμάμαι να έκανα αναβάθμιση.Μου ζήτησε κάποιες ενημερώσεις με το που ανοιξα.Υπαρχει περίπτωση να έχω αυτή out of the box;

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να δω αν είναι πειραγμενο ή αναβαθμισμένο το κινητό;

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την έκδοση NXT-L29C432B180 αλλά δεν θυμάμαι να έκανα αναβάθμιση.Μου ζήτησε κάποιες ενημερώσεις με το που ανοιξα.Υπαρχει περίπτωση να έχω αυτή out of the box;

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να δω αν είναι πειραγμενο ή αναβαθμισμένο το κινητό;

 

 

Οχι δεν υπάρχει.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την έκδοση NXT-L29C432B180 αλλά δεν θυμάμαι να έκανα αναβάθμιση.Μου ζήτησε κάποιες ενημερώσεις με το που ανοιξα.Υπαρχει περίπτωση να έχω αυτή out of the box;

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για να δω αν είναι πειραγμενο ή αναβαθμισμένο το κινητό;

 

Δοκίμασε το CPU-Z. Θα σου δώσει κάποιες πληροφορίες για τη συσκευή και στην καρτέλα System αναφέρει αν το κινητό είναι ρουταρισμένο ή όχι.

 

Για τις αναβαθμίσεις, πήγαινε στις Ρυθμίσεις - Ενημέρωση λογισμικού. Αν έχει κάποια αναβάθμιση (που, λογικά, θα σου βγάλει την L29C432B192, αφού έχεις την 180), μπορείς να την κάνεις από κει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι άλλο...ποια είναι τα βήματα στις ρυθμισεις-υπομενου να βάλω ως κλείδωμα οθόνης ν'αλλαζει κάθε φορά που το ξεκλείδωνε,δεν μπορώ να. βρω πως το κάνω.

Όχι την αρχική οθόνη παιδιά για την οθόνη κλειδώματος.Ευχαριστω

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι άλλο...ποια είναι τα βήματα στις ρυθμισεις-υπομενου να βάλω ως κλείδωμα οθόνης ν'αλλαζει κάθε φορά που το ξεκλείδωνε,δεν μπορώ να. βρω πως το κάνω.

Όχι την αρχική οθόνη παιδιά για την οθόνη κλειδώματος.Ευχαριστω

 

Ενεργοποιεις την οθόνη κλειδώματος,με το δάχτυλο σερνεις από κάτω προς τα πάνω και σου εμφανίζει το μενου ρυθμίσεων για την οθόνη κλειδώματος .

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Πληθαινουν τα δημοσιευματα για nougat 7 στο mate 8. Μακαρι..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Την εχει περάσει κάποιος να μας πει κάτι?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις μακαρι? Αφου ηδη εχει βγει beta...

Sorry φιλε μου δεν το εχω το τηλεφωνο. Οχι ακομη τουλαχιστον....

Οποτε δεν ειμαι και καλα ενημερωμενος.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Sorry φιλε μου δεν το εχω το τηλεφωνο. Οχι ακομη τουλαχιστον....

Οποτε δεν ειμαι και καλα ενημερωμενος.

 

Γι αυτο ειμαστε ολοι εδω..:D

http://forum.xda-developers.com/mate-8/general/android-7-0-n-nougat-beta-huawei-mate8-t3452909

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια απεκτησα σημερα ελαφρως μεταχειρισμενο το κινητο αλλα εχω μια απορια σχετικα με την φορτιση...

Το εβαλα να φορτιση ενω ηταν στο 17% και οταν εφτασε στο 96% ειδα οτι σταματησε η φορτιση. Εβγαλα το ορτιστη απο πισω και τον ξαναεβαλα και ξανααρχισε να φορτιζει. Παιζει να ειναι κανα προβλημα του τηλεφωνου η μηπως διακοπτει ο φορτιστης, γιατι απο οτι ειδα ζεσταινουν το τηλεφωνο αυτα τα quick charge.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εμένα ούτε σταματάει αν δεν φορτώσει πλήρες ούτε ζεσταίνεται καθόλου.δεν θέλω να σε τρομαξω αλλά έχε τον νου σου να δεις τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις. Ενώ όλες μου εμφανίζονται, δεν έχω τίποτα για τις αναπάντητες κλήσεις. Πρέπει να ανοίξω τον dialer για να τις δω.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθει οτι εχει λυθει το θεμα αυτο. Η μηπως οχι;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...