Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα την βοήθειά σας σε ένα "πρόβλημα" που αντιμετωπίζω.

Πιο συγκεκριμένα, πηγαίνοντας στον player της συσκευής στα ΤΟΠΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, επιλέγω ΦΑΚΕΛΟΙ και μετά έναν συγκεκριμένο φάκελο. Σε εκείνο το φάκελο έχω για παράδειγμα 74 τραγούδια.

Συνδέοντας το κινητό με το pc, ανοίγοντας τον παραπάνω φάκελο μέσα από την εξερεύνηση, δεν βρίσκω όλα τα τραγούδια αλλά μόνο 60.

 

Πού πήγαν τα υπόλοιπα τραγούδια; Τι κάνω λάθος; Κάποια πρόταση;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βγήκε και η 320 για το L29C432. Αξίζει να αλλάξω την 192 ή να περιμένω την 7.0?

 

Φιλε μου και γω ειμαι σε πειρασμο να την περασω γιατι εχει καποιες βελτιωσεις στην καμερα. Αλλα εχω ακούσει οτι μειωνει την διαρκεια της μπαταριας. Και μετα για να γυρισεις πισω εαν το μετανιωσεις πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader. Και γω στην 192 ειμαι

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και γω ειμαι σε πειρασμο να την περασω γιατι εχει καποιες βελτιωσεις στην καμερα. Αλλα εχω ακούσει οτι μειωνει την διαρκεια της μπαταριας. Και μετα για να γυρισεις πισω εαν το μετανιωσεις πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader. Και γω στην 192 ειμαι

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3480697 εχει οδηγιες για downgrade χωρις ρουτ. Το εκανα και δουλευει οπως λεει. Σου βρηκα δουλεια να κανεις μεχρι να βγει η 7 :cool:

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3480697 εχει οδηγιες για downgrade χωρις ρουτ. Το εκανα και δουλευει οπως λεει. Σου βρηκα δουλεια να κανεις μεχρι να βγει η 7 :cool:

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Εγραψες! Δεν χρειαζεται να ξεκλειδωθεί ο bootloader?

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Φοράω την L29C432/320,είναι απαράδεκτη σε θέμα μπαταρίας,στο 29% με τέσσερεις ώρες ανοιχτής οθόνης θα δοκιμάσω και εγώ να κάνω downgrade με τον τρόπο που γράφει ο φίλος πιο πάνω και θα αναφέρω,έχει βέβαια και η επτά έκδοση αλλά είναι σε μορφή μπετα

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φοράω την L29C432/320,είναι απαράδεκτη σε θέμα μπαταρίας,στο 29% με τέσσερεις ώρες ανοιχτής οθόνης θα δοκιμάσω και εγώ να κάνω downgrade με τον τρόπο που γράφει ο φίλος πιο πάνω και θα αναφέρω,έχει βέβαια βγει και η επτά έκδοση με emui 5 αλλά είναι ακόμα σε μορφή μπετα.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να αναφέρω ότι τελικά δεν κρατήθηκα και πέρασα την 192. Δεν είδα κάποια διαφορά στην καθημερινή χρήση του, η μπαταρία τα ίδια κλπ...κλπ... το μόνο που παρατήρησα είναι ότι αργεί λίγο παραπάνω να συνδεθεί με το wifi μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Κάτοχος κι εγώ απο σήμερα της συσκευής.

Καλώς σας βρήκα! :-Μπορει κάποιος να μου θυμίζει τι ρύθμιση ακριβώς αλλάζω για το θεμα της αυτοματης φωτεινότητας;

Κάποιος φίλος είχε πει κάποια ρύθμιση για την μπαταρία αλλά δεν βρήκα που ακριβώς....Ευχαριστώ

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για την αυτόματη φωτεινότητα, δε θυμάμαι.

 

Αν εννοείς, να ανάβει η οθόνη όταν έχεις κάποια ειδοποίηση, τότε πηγαίνεις Ρυθμίσεις - Προβολή - Φωτεινή ένδειξη και το ενεργοποιείς.

 

Στα της μπαταρίας (Ρυθμίσεις - Σύνθετες Ρυθμίσεις - Διαχ. Μπαταρίας - Πρόγρ. αντ. λειτ), αν επιλέξεις "Έξυπνη", όταν ανοίγεις κάποιες εφαρμογές (π.χ. browser, hangouts και κάποιες άλλες), θα σου χαμηλώνει ελαφρά τη φωτεινότητα (το οποίο δεν το κάνει αν επιλέξεις "Επιδόσεις".

 

Αν αναφέρεσαι σε κάτι διαφορετικό από αυτά, :what::what:

Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει την εκδοση με τα 4giga ram ελαφρα μεταχειριχμενο και σκεφτομαι να το παρω. Εχει αγοραστει απο dubai και μου λεει οτι εχει international version απο την μανα του με Ελληνικα και google play. Iσχυει κατι τετοιο η απλα του εχουν περασει το multilanguage ;; Αν ειναι το δευτερο θα εχω αναβαθμισεις;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα την B320 και εχω πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης :

1. Πολυ μεγαλη διαφορα στην μπαταρια με την αλλαγη της ανάλυσης της οθονης

2. Το wifi συνδεται αμεσως

3. Το gps κλειδωνει ακαριαία

4. Ευχαριστη αλλαγη ρυθμισεων στο μενου της καμερας

Δυστυχως η αυτοματη φωτεινοτητα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμού συνεχιζει να λειτουργει απαραδεκτα, με αποτελεσμα να πρεπει να την απενεργοποιησω και να την ενεργοποιησω ξανα για να στρωσει προσωρινα

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Εχω βρει την εκδοση με τα 4giga ram ελαφρα μεταχειριχμενο και σκεφτομαι να το παρω. Εχει αγοραστει απο dubai και μου λεει οτι εχει international version απο την μανα του με Ελληνικα και google play. Iσχυει κατι τετοιο η απλα του εχουν περασει το multilanguage ;; Αν ειναι το δευτερο θα εχω αναβαθμισεις;

 

 

Ενα κανάλι για Rom εχει το Mate 8 και αυτή υποστηρίζει Multilang.Το μοντέλο αυτο λογικά θα είναι το NXT-AL10 το οποίο μολις το πάρεις και του κάνεις format για να το στήσεις θα χασει το playstore ομως μπορείς να το εγκαταστησεις μεσω της εφαρμογής hiapp που υπάρχει στο μενού.

Εαν ειναι το NXT-L29 τότε θα εχει προεγκατεστημένο το playstore όπως ολα τα ευρωπαϊκά μοντέλα.

Τα AL10 παίρνουν πιο γρήγορα αναβαθμίσεις π. χ. τωρα εχουν ΟΤΑ την Β368 και χειροκίνητα φτάνει μεχρι την Β386.

Τα L29 μολις τώρα βγηκε ΟΤΑ η Β320

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα την B320 και εχω πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης :

1. Πολυ μεγαλη διαφορα στην μπαταρια με την αλλαγη της ανάλυσης της οθονης

2. Το wifi συνδεται αμεσως

3. Το gps κλειδωνει ακαριαία

4. Ευχαριστη αλλαγη ρυθμισεων στο μενου της καμερας

Δυστυχως η αυτοματη φωτεινοτητα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμού συνεχιζει να λειτουργει απαραδεκτα, με αποτελεσμα να πρεπει να την απενεργοποιησω και να την ενεργοποιησω ξανα για να στρωσει προσωρινα

Τι εννοείς ότι έχεις καλή μπαταρία με το να ρίξεις την ανάλυση; γιατί να χαμηλωσεις ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον περασα την B320 και εχω πολυ καλες εντυπωσεις μεχρι στιγμης :

1. Πολυ μεγαλη διαφορα στην μπαταρια με την αλλαγη της ανάλυσης της οθονης

2. Το wifi συνδεται αμεσως

3. Το gps κλειδωνει ακαριαία

4. Ευχαριστη αλλαγη ρυθμισεων στο μενου της καμερας

Δυστυχως η αυτοματη φωτεινοτητα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμού συνεχιζει να λειτουργει απαραδεκτα, με αποτελεσμα να πρεπει να την απενεργοποιησω και να την ενεργοποιησω ξανα για να στρωσει προσωρινα

 

 

Τα ευχαριστα νεα ειναι οτι με την Nougat εξακολουθεί να εχει τέλεια διαχείριση μπαταρίας μπορω να πω και καλύτερη και η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργεί κανονικά πλεον. :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς ότι έχεις καλή μπαταρία με το να ρίξεις την ανάλυση; γιατί να χαμηλωσεις ανάλυση;

 

Εχεις 20% καλύτερη διαχείριση μπαταρίας εαν "ρίξεις" την ανάλυση στα 720p.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Τα ευχαριστα νεα ειναι οτι με την Nougat εξακολουθεί να εχει τέλεια διαχείριση μπαταρίας μπορω να πω και καλύτερη και η αυτοματη φωτεινοτητα λειτουργεί κανονικά πλεον. :D

 

Εχεις περασει την beta; Downgrade ομως για να κανεις μετα γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει την beta; Downgrade ομως για να κανεις μετα γινεται;

 

Ναι αρκεί να την έχεις περάσει μέσω TWRP χωρίς να κανεις wipe .Για rollback απλά περνάς τη ROM που είχες πρίν με την dload μέθοδο.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκεί να την έχεις περάσει μέσω TWRP χωρίς να κανεις wipe .Για rollback απλά περνάς τη ROM που είχες πρίν με την dload μέθοδο.

Δηλ θελει ξεκλειδωτο bootloader σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ θελει ξεκλειδωτο bootloader σωστα?

 

Ναι ,εννοειται.

Ξεκλειδωνεις το bootloader - φλασαρεις το TWRP και μετα το αναλογο update.zip για τη region που βρισκεσαι.

Οσοι εχουν το κινεζικο μοντελο θα ναι και τυχεροι επειδη σημερα ανακοινωθηκε το ΟΤΑ update B386->B523 σε EMUI5.0 Nougat παρακαλω :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι ,εννοειται.

Ξεκλειδωνεις το bootloader - φλασαρεις το TWRP και μετα το αναλογο update.zip για τη region που βρισκεσαι.

Οσοι εχουν το κινεζικο μοντελο θα ναι και τυχεροι επειδη σημερα ανακοινωθηκε το ΟΤΑ update B386->B523 σε EMUI5.0 Nougat παρακαλω :D

Οποτε, οσονούπω να περιμένουμε και εμείς οι ευρωπαίοι την αναβάθμιση

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Ναι ,εννοειται.

Ξεκλειδωνεις το bootloader - φλασαρεις το TWRP και μετα το αναλογο update.zip για τη region που βρισκεσαι.

Οσοι εχουν το κινεζικο μοντελο θα ναι και τυχεροι επειδη σημερα ανακοινωθηκε το ΟΤΑ update B386->B523 σε EMUI5.0 Nougat παρακαλω :D

 

Λεω να περιμενω και να μην την περασω. Θα περιμενω την international οποια βγει πρωτη (θεωρω οτι η 636 θα ειναι πρωτη)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αντε να περάσουμε καμία αναβάθμιση καιρό έχουμε.

Ενημερώστε παρακαλώ όταν με το καλό βγει.

 

Ερώτηση για να μην περιμένω τελευταία στιγμή

όταν περνάμε την ρομ με τον γνωστό τρόπο στο dload πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακες ρυθμίσεις να σβηστούν ότι έχει κρατήσει το κινητό μέσα του;

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Αντε να περάσουμε καμία αναβάθμιση καιρό έχουμε.

Ενημερώστε παρακαλώ όταν με το καλό βγει.

 

Ερώτηση για να μην περιμένω τελευταία στιγμή

όταν περνάμε την ρομ με τον γνωστό τρόπο στο dload πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακες ρυθμίσεις να σβηστούν ότι έχει κρατήσει το κινητό μέσα του;

 

 

Ρυθμίσεις-συνθετες ρυθμισεις-αντίγραφα ασφαλείας...κτλ

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Αντε να περάσουμε καμία αναβάθμιση καιρό έχουμε.

Ενημερώστε παρακαλώ όταν με το καλό βγει.

 

Ερώτηση για να μην περιμένω τελευταία στιγμή

όταν περνάμε την ρομ με τον γνωστό τρόπο στο dload πως κάνουμε επαναφορά εργοστασιακες ρυθμίσεις να σβηστούν ότι έχει κρατήσει το κινητό μέσα του;

Με ποια rom έχεις μείνει;;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...