Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες το NFC το χετε χρησιμοποιήσει ,όσες φορές και να δοκιμασία δεν δούλεψε και στην b180 και στην b320 τίποτα

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες το NFC το χετε χρησιμοποιήσει ,όσες φορές και να δοκιμασία δεν δούλεψε και στην b180 και στην b320 τίποτα

 

Sent from my HUAWEI NXT-L29 using Tapatalk

 

Νομίζω ότι λειτουργεί ακουμπώντας την οθόνη του Mate με την άλλη συσκευή (και όχι την πλάτη). Το κάνεις έτσι και δε λειτουργεί;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο , ηθελα να ρωτησω για το θεμα της πλοηγησης. Υπαρχει καποιο προβλημα με το gps η δουλευει μια χαρα;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω βρει να πάρω ενα μεταχειρισμένο λίγων μηνών. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, σε περίπτωση που έχει ξεκλείδωτο bootloader πώς μπορώ να το δω?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω βρει να πάρω ενα μεταχειρισμένο λίγων μηνών. Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω, σε περίπτωση που έχει ξεκλείδωτο bootloader πώς μπορώ να το δω?

 

Το απενεργοποιεις και πατώντας το Volume Down το συνδεεις στον υπολογιστή σου (έτσι μπαίνεις σε fastboot mode) και κει λαμβάνεις την απάντηση σου.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο , ηθελα να ρωτησω για το θεμα της πλοηγησης. Υπαρχει καποιο προβλημα με το gps η δουλευει μια χαρα;

 

Το GPS δουλεύει άψογα, πολύ γρήγορο κλείδωμα ακόμα και σε δύσκολες συνθήκες (μέσα σε σπίτι, τοίχους κλπ.), και κατά την διάρκεια της πλοήγησης δεν χάνει σήμα ποτέ. Μην το φοβάσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποιεις και πατώντας το Volume Down το συνδεεις στον υπολογιστή σου (έτσι μπαίνεις σε fastboot mode) και κει λαμβάνεις την απάντηση σου.

Την ώρα που το ανοίγεις για να το ελέγξω δεν βγάζει κάτι? Πχ στα lg τα τελευταία το λέει πάνω αριστερά. Σε περίπτωση που είναι με ξεκλείδωτο η δυνατότητα να κλειδώσει ξανά υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που το ανοίγεις για να το ελέγξω δεν βγάζει κάτι? Πχ στα lg τα τελευταία το λέει πάνω αριστερά. Σε περίπτωση που είναι με ξεκλείδωτο η δυνατότητα να κλειδώσει ξανά υπάρχει?

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Οχι δε βγάζει έτσι ενημέρωση για αυτό πού θες.

Ναι μπορείς να το ξανακλειδωσεις.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Το GPS δουλεύει άψογα, πολύ γρήγορο κλείδωμα ακόμα και σε δύσκολες συνθήκες (μέσα σε σπίτι, τοίχους κλπ.), και κατά την διάρκεια της πλοήγησης δεν χάνει σήμα ποτέ. Μην το φοβάσαι καθόλου.

Ευχαριστω!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο manual σε pdf υπαρχει παιδια ; με μια γρηγορη αναζητηση βρισκω μονο το αγγλικο... αν το εχει καποιος σε ψηφιακη μορφη θα τον παρακαλουσα να το ανεβασει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο manual σε pdf υπαρχει παιδια ; με μια γρηγορη αναζητηση βρισκω μονο το αγγλικο... αν το εχει καποιος σε ψηφιακη μορφη θα τον παρακαλουσα να το ανεβασει...
πράγματι μόνο αγγλικό υπάρχει..ελληνικά μόνο το quick start guide Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Σίγουρα έχουν απαντηθεί, αλλά δεν είναι εύκολο να τα βρώ:

1. Η Β320 είναι η τελευταία έκδοση για το L29; Υπάρχει link;

2. Αξίζει να αναβαθμίσω απο τη Β180;

3. Αν ναι χρειάζεται να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων πριν ή μετά την αναβάθμιση;

Ευχαριστώ!

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Όλα τα Mate είναι dual sim active ;

 

To mate 8 που πωλείτε από eshop, you κλπ ή ευρωπαική έκδοση είναι active και αυτό ή standby ;

 

Πιάνει την 800αρα σε 4g.

 

Όποιος έχει εμπειρία ας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Όλα τα Mate είναι dual sim active ;

 

To mate 8 που πωλείτε από eshop, you κλπ ή ευρωπαική έκδοση είναι active και αυτό ή standby ;

 

Πιάνει την 800αρα σε 4g.

 

Όποιος έχει εμπειρία ας ενημερώσει.

 

Ευχαριστώ

 

Όλα τα μοντέλα ειναι Dual sim full active και εχουν την 800.Εκτος βέβαια από το NXT-L09 το οποιο ειναι μονοκαρτο.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα μοντέλα ειναι Dual sim full active και εχουν την 800.Εκτος βέβαια από το NXT-L09 το οποιο ειναι μονοκαρτο.

 

Μπορεις να μου πεις τους κωδικους των μοντελων που ειναι dual active και παιζουν με την 800αρα ;

 

Βλεπωντας το παρακατω videaki πορώθηκα με το mate. Αυτο το active ειναι φοβερο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τους κωδικους των μοντελων που ειναι dual active και παιζουν με την 800αρα ;

 

Βλεπωντας το παρακατω videaki πορώθηκα με το mate. Αυτο το active ειναι φοβερο.

Να θυμάσαι μόνο ότι η ευρωπαϊκή εκδοση είναι 3 32 gb, στο βιντεάκι είναι με 4gb.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τους κωδικους των μοντελων που ειναι dual active και παιζουν με την 800αρα ;

 

Βλεπωντας το παρακατω videaki πορώθηκα με το mate. Αυτο το active ειναι φοβερο.

 

Ευρωπαϊκά : NXT-L29

GLOBAL : NXT-AL10 , NXT-DL00, NXT-TL00

 

Π. Χ. Εγώ έχω το NXT-DL00 και έχω και Dual sim full active και την 800 άρα μπάντα όπως σε ολα τα παραπάνω μοντέλα.

 

Full active ειναι και τα Honor 6 - 7 - 8, Honor 6 plus, Mate 7, P9 και P9 plus τα δικαρτα παντα μιλάμε.:D

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευρωπαϊκά : NXT-L29

GLOBAL : NXT-AL10 , NXT-DL00, NXT-TL00

 

Π. Χ. Εγώ έχω το NXT-DL00 και έχω και Dual sim full active και την 800 άρα μπάντα όπως σε ολα τα παραπάνω μοντέλα.

 

Full active ειναι και τα Honor 6 - 7 - 8, Honor 6 plus, Mate 7.

 

 

 

Θα ήθελα να ρωτησω εαν μπορεις να κανεις εναλαγη απο την sim 1 στην sim 2 το 4g ή εαν πρεπει για να εχεις 4g στην δευτερη καρτα να πρεπει να αλλαξεις τις θεσεις χειροκινητα.

 

 

Μήπως το ευρωπαικο NXT-L29 δεν ειναι full active; Εστειλα email σε ολα τα μαγαζια οπως το eshop, you και public και ολοι μου λένε οτι ειναι dual stand by ....

 

Απο που το πηρες το δικο σου ;

 

από το xda:

AL10 = chinese version, unlocked

TL00, DL00, CL00 = chinese versions, locked to chinese carriers

L29 = international version, unlocked, dual sim

L09 = international version, unlocked, single sim, only available in 3/32 GB

 

only differences between AL10 and L29 are in the preinstalled software (AL10 has "chinese junk" on it and no preinstalled google apps & services, opposite is the case with L29 & L09 models)

 

 

SAR US 1.49 W/kg (head) 0.32 W/kg (body)

SAR EU 1.46 W/kg (head) 0.21 W/kg (body)

 

Ευχαριστω.

Edited by Altrouistis
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το ευρωπαικο NXT-L29 δεν ειναι full active; Εστειλα email σε ολα τα μαγαζια οπως το eshop, you και public και ολοι μου λένε οτι ειναι dual stand by ....

 

Απο που το πηρες το δικο σου ;

 

 

Το πρωτο μου NXT-L29 το πήρα απο Κωτσ.... γνωστή αλυσίδα καταστηματων:D

Το NXT-DL00 απο Gearbest. Απ όπου και να το πάρεις όλα βγαίνουν full active. Αστους να λενε.

Εαν σου ερθει εσενα stand by στο αγοραζω εγω και μετα το πουλαω σαν συλλεκτικό.. :lol::lol::lol:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου NXT-L29 το πήρα απο Κωτσ.... γνωστή αλυσίδα καταστηματων:D

Το NXT-DL00 απο Gearbest. Απ όπου και να το πάρεις όλα βγαίνουν full active. Αστους να λενε.

Εαν σου ερθει εσενα stand by στο αγοραζω εγω και μετα το πουλαω σαν συλλεκτικό.. :lol::lol::lol:

 

Έχεις 2 δηλαδη ενα NXT-L29 και ενα NXT-DL00; Είχε καποιο προβλημα το NXT-L29 και το άλλαξες με το NXT-DL00 ;

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν οι ανακοινώσεις για το mate9 και είμαι πολύ χαρούμενος.

 

Τώρα με το δικό μας τι λέτε έχει αξία μεταπώλησης; Γιατί πολύ σύντομα όπως φαίνεται θα το δώσω για το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν οι ανακοινώσεις για το mate9 και είμαι πολύ χαρούμενος.

 

Τώρα με το δικό μας τι λέτε έχει αξία μεταπώλησης; Γιατί πολύ σύντομα όπως φαίνεται θα το δώσω για το επόμενο.

 

 

Εγώ να δείς φίλε μου..έχω βάλει πλώρη για το 4-64Gb σίγουρα και αν έρθει σε καλή τιμή μπορεί το 4-128Gb:D

Τώρα πουλιέται από 380-420...σε 2 μήνες όμως σίγουρα πιο χαμήλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις 2 δηλαδη ενα NXT-L29 και ενα NXT-DL00; Είχε καποιο προβλημα το NXT-L29 και το άλλαξες με το NXT-DL00 ;

 

Οχι φίλε μου,απλά έδωσα το NXT-L29 και πήρα ένα Xiaomi mi5.Μετά δεν την πάλευα χώρις Full active και πήρα το P9 EVA-L19 (δίκαρτο πάντα).

Επειδή όμως μου χει κάνει ζημιά η μπαταριάρα του Mate 8 με την καλή έννοια βεβαίως βεβαίως (6 ώρες οθόνη και βάλε) βρήκα και αντάλλαξα το Ρ9 με το NXT-DL00.

Αν θές την άποψη μου αγόρασε το NXT-L29 για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο με εγγυήσεις κ.τ.λ. και καλύτερη μεταπωλητική αξία.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Άρχισαν οι ανακοινώσεις για το mate9 και είμαι πολύ χαρούμενος.

 

Τώρα με το δικό μας τι λέτε έχει αξία μεταπώλησης; Γιατί πολύ σύντομα όπως φαίνεται θα το δώσω για το επόμενο.

Εχει ψωμι ακομα μεχρι να ανακοινωθει και να βγει στην.κυκλοφορια εχουμε δρομο

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...