Jump to content

Huawei Mate 8


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί σου λείπει το συρτάρι. :p

Πανέμορφο πάντως!!

 

Για το φίλο που ρωτάει για τη γρήγορη φόρτιση, ψάχνοντας κατάλαβα ότι δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί και είναι κρίμα γιατί η γρήγορη φόρτιση προκαλεί γρήγορη αποφόρτιση αλλά και φθορά της μπαταρίας.

Αυτό που μπορείς να κανείς είναι να φορτίζεις με άλλο φορτιστή και όχι ταχυφορτιστή όπως αυτόν του κουτιού. Βέβαια με 4000mah θα αργεί πολυ να φορτίσει αλλά αν πχ το βάζεις το βράδυ που κοιμάσαι, δεν θα έχεις πρόβλημα. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

ισχύει πράγματι αυτό φίλε μου, ότι δηλαδή ο ταχυφορτιστής προκαλεί και γρήγορη αποφόρτιση?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

ισχύει πράγματι αυτό φίλε μου, ότι δηλαδή ο ταχυφορτιστής προκαλεί και γρήγορη αποφόρτιση?

 

Καμία σχέση τουλάχιστον στην συσκευή μας.... Εγώ πάντα την φορτιζω ανοιχτή όλο το βράδυ πάνω στο φορτιστή και δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό... Είναι τούμπανο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως νομίζω πως η αίσθηση του touch της οθόνης στο NOTE 4 ήταν καλύτερη...

 

Έτσι ειναι οπως το λες...η αφή του Huawei p9 plus είναι αντίστοιχη των samsung. Κάτι παίζει με τα τζαμάκια πιστεύω....είναι η αίσθηση που αφήνουν. Στο mate 8 δεν λες ότι δεν εχει καλή αφή απλά η αίσθηση που σου αφήνει στο δάχτυλο είναι κάπως. Και για να μην παραξηγηθώ εννοώ σε όλα τα κινητά-ναυαρχίδες πλην samsung είναι κάπως. Εκτός από εξαιρέσεις όπως το p9 plus.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ισχύει πράγματι αυτό φίλε μου, ότι δηλαδή ο ταχυφορτιστής προκαλεί και γρήγορη αποφόρτιση?

Από την εμπειρία μου με Note 4 αλλά και S7 Edge του κολλητού μου, έχουμε παρατηρήσει γρηγορότερη αποφόρτιση. Σίγουρα πάντως δεν είναι καλή η ταχεία φόρτιση για την υγεία της μπαταρίας. Ειδικά σε μία unibody κατασκευή αν κάποιος σκοπεύει να την κρατήσει χρόνια.

Βέβαια, στο Mate 8 με τέτοια μπαταρία πιθανόν οι διαφορές στην πράξη να είναι πολύ μικρές. Οταν το έχω στα χέρια μου θα το δοκιμάσω. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια , έχετε καμια γνώμη για το computer4all γιατί θέλω να πάρω το space grey και είναι το φθηνότερο ετοιμοπαραδοτο στο skroutz που το έχει άλλα δεν έχει πολλές κριτικες...

 

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by thenry
Link to comment
Share on other sites

Από την εμπειρία μου με Note 4 αλλά και S7 Edge του κολλητού μου, έχουμε παρατηρήσει γρηγορότερη αποφόρτιση. Σίγουρα πάντως δεν είναι καλή η ταχεία φόρτιση για την υγεία της μπαταρίας. Ειδικά σε μία unibody κατασκευή αν κάποιος σκοπεύει να την κρατήσει χρόνια.

Βέβαια, στο Mate 8 με τέτοια μπαταρία πιθανόν οι διαφορές στην πράξη να είναι πολύ μικρές. Οταν το έχω στα χέρια μου θα το δοκιμάσω. :)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

νόμιζα το έχεις διαπιστώσει ο ίδιος να συμβαίνει στην πράξη, άντε βρε παιδί μου και με έπιασε μια ανησυχία, μα θα έβαζαν στο κουτί τέτοιο φορτιστή αν ήξεραν ότι κάποια στιγμή θα δημιουργήσει πρόβλημα?
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

νόμιζα το έχεις διαπιστώσει ο ίδιος να συμβαίνει στην πράξη, άντε βρε παιδί μου και με έπιασε μια ανησυχία, μα θα έβαζαν στο κουτί τέτοιο φορτιστή αν ήξεραν ότι κάποια στιγμή θα δημιουργήσει πρόβλημα?

Δεν το χω ακόμα στα χέρια μου δυστυχώς. :)

 

Είναι μεγάλη συζήτηση αυτό με την μπαταρία και την ταχεία φόρτιση.

Δες εδώ κάποιες πληροφοριες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438755

 

Φυσικά τον κατασκευαστή δεν τον νοιάζει αν σε 1-1,5-2 χρόνια χασει ενα 10% η μπαταρία από την ταχεία φόρτιση αφενός γιατί λίγοι, πλέον, κρατάνε το κινητό τους πάνω από δύο χρόνια και αφετέρου γιατί τους νοιάζει να ικανοποιείται ο πελάτης σκεπτόμενος ότι θα έχει μια συσκευή φορτισμένη πλήρως μέσα σε μία ώρα.

 

Σκέψου ότι όταν μιλάμε για 4000mAh, η αργή φόρτιση θα θέλει περίπου κανα 3ωρο και βάλε να το φορτίσει. Οπότε σκεψου τι θα έλεγε ο πελάτης αν έπρεπε να περιμένει τόσες ώρες για να φορτίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το χω ακόμα στα χέρια μου δυστυχώς. :)

 

Είναι μεγάλη συζήτηση αυτό με την μπαταρία και την ταχεία φόρτιση.

Δες εδώ κάποιες πληροφοριες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438755

 

Φυσικά τον κατασκευαστή δεν τον νοιάζει αν σε 1-1,5-2 χρόνια χασει ενα 10% η μπαταρία από την ταχεία φόρτιση αφενός γιατί λίγοι, πλέον, κρατάνε το κινητό τους πάνω από δύο χρόνια και αφετέρου γιατί τους νοιάζει να ικανοποιείται ο πελάτης σκεπτόμενος ότι θα έχει μια συσκευή φορτισμένη πλήρως μέσα σε μία ώρα.

 

Σκέψου ότι όταν μιλάμε για 4000mAh, η αργή φόρτιση θα θέλει περίπου κανα 3ωρο και βάλε να το φορτίσει. Οπότε σκεψου τι θα έλεγε ο πελάτης αν έπρεπε να περιμένει τόσες ώρες για να φορτίσει.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

απλά θα περίμενε κανείς από τόσο προηγμένες τεχνολογικά εταιρίες να μπορούν να εφοδιάσουν αυτά τα νέα κινητά και με τα κατάλληλα εργαλεία προστασίας από την γρήγορη αποφόρτιση, προφανώς ειναι από αυτά που θα περιλαμβάνονται στα επόμενης γενιάς κινητά, πως θα δουλέψει κι αυτό το έρημο το μαρκετινγκ θα μου πεις..
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

απλά θα περίμενε κανείς από τόσο προηγμένες τεχνολογικά εταιρίες να μπορούν να εφοδιάσουν αυτά τα νέα κινητά και με τα κατάλληλα εργαλεία προστασίας από την γρήγορη αποφόρτιση, προφανώς ειναι από αυτά που θα περιλαμβάνονται στα επόμενης γενιάς κινητά, πως θα δουλέψει κι αυτό το έρημο το μαρκετινγκ θα μου πεις..

Όσο μπροστά είναι η τεχνολογία στα ολοκληρωμένα οθόνες κλπ τόσο πίσω είναι στης μπαταρίες (γιατί αλλά παιχνίδια παίζονται εδώ που δεν έχουν σχέση με την τεχνολογία)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρεα.

Είναι κανείς που να χρησιμοποιεί την εφαρμογή Winbank Mobile της Πειραιώς και να κατάφερε να βάλει ξεκλείδωμα αυτής με δακτυλικό αποτύπωμα.

Μου λέει ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί το fingerprint και την έχω είδη ενεργοποιημένη η λειτουργία.

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει σε εμάς. Το έχω ψάξει πολύ και εγώ

 

Υπάρχει κάποιο κώλυμα με το λογισμικό η είναιη θέμα hardware?

Σκεφτόμουν να πάρω σήμερα την εξυπηρέτηση πελατών, το έχεις δοκιμάσει, έχουν γνώσει τον πραγμάτων η τζάμπα θα πάνε οι μονάδες!!!???

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κώλυμα με το λογισμικό η είναιη θέμα hardware?

Σκεφτόμουν να πάρω σήμερα την εξυπηρέτηση πελατών, το έχεις δοκιμάσει, έχουν γνώσει τον πραγμάτων η τζάμπα θα πάνε οι μονάδες!!!???

Απλά ασυμβατότητα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αναμεσα σε mate8 και s6 egde plus?ευχαριστω

Είσαι εκτός θέματος.

Αυτή η ερώτηση πρέπει να γίνει εδώ δημιουργώντας αντίστοιχο θέμα.;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά! Πολύ χαρούμενος νέος κάτοχος (επιτέλους) ενός πανέμορφου ολοκαίνουριου Mate 8 Space Grey! :D

Ακόμα το στήνω και το μαθαίνω καθώς η τελευταία μου εμπειρία από Huawei ήταν το P7. Με το που άνοιξε μου βρήκε αναβάθμιση γύρω στα 200MB. Είμαι στην Β180. Δεν έχω ιδέα αν είναι η πιο πρόσφατη αλλά δεν με νοιάζει κιόλας. Έχω κάποιες απορίες όσον αφορά στις ειδοποιήσεις. Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω ώστε να παίρνω ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές; Επίσης, βλέπω ότι φοράει προτέκτορ από το εργοστάσιο αλλά γεμίζει δαχτυλιές πολύ εύκολα. Υπάρχουν γυαλάκια που να ταιριάζουν 100%; Εσείς τι χρησιμοποιείτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά κΑλορίζικο και καλός ήρθες στην παρέα μας έκανες πολύ καλή επιλογή.

Για τις ειδοποιήσεις δες στην πρώτη σελίδα στο πρώτο ποςτ κάτω κάτω.

Η Β180 είναι η τελευταία επίσημη για το δικό σου κινητό αν και μπορείς χειροκίνητα να περάσεις και την Β321 άσε την 180 είναι πολύ καλή και Όταν το μάθεις αρχίζεις το ψάξιμο.

Εγώ από τότε που έβαλα γιαλακι νιλκιν βρήκα την υγεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά κΑλορίζικο και καλός ήρθες στην παρέα μας έκανες πολύ καλή επιλογή.

Για τις ειδοποιήσεις δες στην πρώτη σελίδα στο πρώτο ποςτ κάτω κάτω.

Η Β180 είναι η τελευταία επίσημη για το δικό σου κινητό αν και μπορείς χειροκίνητα να περάσεις και την Β321 άσε την 180 είναι πολύ καλή και Όταν το μάθεις αρχίζεις το ψάξιμο.

Εγώ από τότε που έβαλα γιαλακι νιλκιν βρήκα την υγεία μου.

Ευχαριστώ πολύ αγαπητέ!

Μάλλον και εγώ προς nillkin θα πάω αν και κάπου διάβασα ότι τα γυαλακια δεν ταιριάζουν τέλεια και μερικές φορές τα "σηκώνει" στις πλευρές.

Πάντως πάρα πολύ ελαφρύ στο χέρι.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά θήκη λεπτή, έχει να προτείνει κανείς;

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ που έχω την spigen είναι όλα τα λεφτά και κυριολεκτικά και μεταφορικά.

 

 

Στο κινέζικο βγήκε αναβάθμιση Al10 Β356 εμάς με AL29 έχει πολύν καιρό να πάρει καμία αναβάθμιση....περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Απλά ασυμβατότητα

 

Τι στο καλο!!!!

Δηλαδή φτιάχνουν app. μονο για IPhone και Samsung!!!???

Τέλος πάντων, θα δοκιμάσω μια φορα την τύχη μου στην εξυπηρέτηση πελατών καθώς στο υποκατάστημα που με εξυπηρετούν δεν είχαν ιδέα (καμια απόλυτος όμως)

Edited by tini78vj
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Κατά την φόρτιση με τον δικό του ταχυφορτιστή, ανεβάζει θερμοκρασία. Σας συμβαίνει και εσάς αυτό? Είναι οκ ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Κατά την φόρτιση με τον δικό του ταχυφορτιστή, ανεβάζει θερμοκρασία. Σας συμβαίνει και εσάς αυτό? Είναι οκ ?

 

Καλησπέρα. Συζητήθηκε λίγο πιο πάνω ότι η γρήγορη φόρτιση δεν είναι και ό,τι καλύτερο για την μπαταρία. Σε όλες τις συσκευές ανεβάζει μεγάλες θερμοκρασίες η μπαταρία, κάτι που είναι κακό για την μπαταρία. Αλλά είναι λογικό, οπότε μην αγχώνεσαι, δεν το κάνει μόνο σε σένα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω.αλλα.στο δικο μου οταν το συνδεσω με γνωστο wifi κανει 4-5 δευτερα να συνδεθει στο ασυρματο εσεις το χετε παρατησρησει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...