Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή που γράφεις είναι (αν έχεις το Note 3 MTK).

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά αυτή είναι για "φλασάρισμα" και "καθαρή" εγκατάσταση.

Έχει μόνο Αγγλικά, Κινέζικα και δεν έχει PlayStore. Λογικά έχει και κινέζικες εφαρμογές.

 

Ναι ναι ο γνωρίζω.

Την έχω κάνει μια φορά ήδη τη διαδικασία στην αρχή.

Απλά ελπίζω να ναι ενημερωμένη η έκδοση, γιατί update ξανά δε πρόκειται να κάνω με τη καμία.

Έχω το Note 3 το απλό, δεν είχε βγει ακόμα το pro τότε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα και απο εμενα,

Κατοχος του Redmi Note 3 MTK με stable China καιρο τωρα και δεν ειχα κανενα θεμα. Με την τελευταια αναβαθμιση (8.1.3.0) διαπιστωσα οτι το led δεν μου αναβει οταν μου ερχονται τα sms και τα email ενω δεν ειχα κανενα θεμα πριν. Παλιστα θα το ελεγα πιο συγκεκριμενα οτι το led αναβει μονο στις ειδοποιησεις που προερχονται απο τα system apps π.χ αναπαντητη κληση αλλα οχι απο αλλες τριτες εφαρμογες.

Μπορει καποιος φιλος να επιβεβαιωσει?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, στην γραμμή κατάστασης Notification bar, και ενεργοποίησε το led για κάθε εφαρμογή που θέλεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Ξέρει κανένας με ποια ακριβώς ROM έρχεται από το GearBest. To έχει σε καλή τιμή 135€ (τιμή email). Τι λέτε αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αντικαταστησω το lg g2 με το redmi note 3 (εκδοση που φερνει info quest). Σε καμερα ειναι εστω ισαξιο με το g2 ( η πισω καμερα ειναι ιδια με lg g3 και παρομοια με samsung s5)? Ακομη εχω δει διαφορα posts οπου ριχνουν το shutter μεχρι 0.5 seconds. Μια ταχυτητα 1/4 ας πουμε ειναι ευκολα εφικτη ή θελει χερια χειρουργου :p . Η μπροστινη πως τα παει;

 

Κατα τα αλλα αξιζει η μεταβαση; Σε θεμα CM/AOSP και kernels υπαρχει development ?

 

Υ.Γ. Μολις καταλαβα οτι ειμαι σε λαθος thread... δεν ειχα δει το pro international. Ας σβηστει μιας και το ποσταρα εκ νεου στο σωστο thread.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι να αντικαταστησω το lg g2 με το redmi note 3 (εκδοση που φερνει info quest). Σε καμερα ειναι εστω ισαξιο με το g2 ( η πισω καμερα ειναι ιδια με lg g3 και παρομοια με samsung s5)? Ακομη εχω δει διαφορα posts οπου ριχνουν το shutter μεχρι 0.5 seconds. Μια ταχυτητα 1/4 ας πουμε ειναι ευκολα εφικτη ή θελει χερια χειρουργου :p . Η μπροστινη πως τα παει;

 

Κατα τα αλλα αξιζει η μεταβαση; Σε θεμα CM/AOSP και kernels υπαρχει development ?

 

Υ.Γ. Μολις καταλαβα οτι ειμαι σε λαθος thread... δεν ειχα δει το international.

Είσαι στο νήμα του απλού Redmi note 3 με το Mediatek επεξεργαστη. Αν το παρεις είσαι καταδικασμένος σε Android 5.0.2. μεχρι εκεί. Το Xiaomi Redmi Note 3 Pro με το Snapdragon επεξεργαστή παίρνει μέχρι CM 14 Android 7.0 νομιζω. Η φωτογραφική είναι μία απλή κινεζια νομίζω βγάζει ικανοποιητικές για μένα φωτο αλλά το βράδυ νομίζω δεν συναγωνίζεται τα ακριβά smartphone.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Ξέρει κανένας με ποια ακριβώς ROM έρχεται από το GearBest. To έχει σε καλή τιμή 135€ (τιμή email). Τι λέτε αξίζει;

 

Εννοείται ότι αξίζει να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους..

ξερει καποιος πως μπορω να στειλω sms με 160 χαρακτηρες..?

δεν βρισκω πουθενα επιλογη unicode κ.λ.π.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους..

ξερει καποιος πως μπορω να στειλω sms με 160 χαρακτηρες..?

δεν βρισκω πουθενα επιλογη unicode κ.λ.π.

ευχαριστω

Χρόνια Πολλά εγώ χρησιμοποιώ το Google Messenger, αν και δεν υποστηρίζει dual sim κινητά, από κει πέρα Textra, Have και άλλες third party εφαρμογες θα σου κάνουν την δουλειά. Η Ελληνικές ROM νομιζω έχουν υποστήριξη μεσώ ενος προεγκατεστήμενου tweak στην μαμα εφαρμογή messenger της XIAOMI.

Αν είσαι root νομίζω μπορείς να περάσεις το ανωτέρω tweak.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα σε ολους..

ξερει καποιος πως μπορω να στειλω sms με 160 χαρακτηρες..?

δεν βρισκω πουθενα επιλογη unicode κ.λ.π.

ευχαριστω

 

Χρόνια πολλά!

Το συγκεκριμένο πρόβλημα το έλυσα, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Next SMS, η οποία υποστηρίζει τους 160 χαρακτήρες στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου προτεινει καποιος μια ρομ με ελληνικα για κλειδωμενο bootloader για να μην μπλεκω με ξεκλειδωμα.και αν υπαρχει miui 8 γιατι τωρα εχει 7
Link to comment
Share on other sites

kaησπερα θα ηθελα μια βοηθεια το τηλεφωνο δεν υπακουει το tach δεν λειτουργει με πιον τροπο μπορω να κανω reset εχει 2 μικρες τρυπες μια στο πανω μερος και μια στο κατω μερος διπλα στην φορτιση μηπως με καποια απο αυτες τις 2?
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου προτεινει καποιος μια ρομ με ελληνικα για κλειδωμενο bootloader για να μην μπλεκω με ξεκλειδωμα.και αν υπαρχει miui 8 γιατι τωρα εχει 7

Δες τις οδηγίες να περασεις ελληνιμη ρομ

kaησπερα θα ηθελα μια βοηθεια το τηλεφωνο δεν υπακουει το tach δεν λειτουργει με πιον τροπο μπορω να κανω reset εχει 2 μικρες τρυπες μια στο πανω μερος και μια στο κατω μερος διπλα στην φορτιση μηπως με καποια απο αυτες τις 2?

Μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιο usb otg καλωδιο και με ποντικι υπολογιστη να λειτουργήσει το τηλεφωνο.

 

Οι τρύπες αυτες ειναι μικροφωνα. Μη κανεις κανα αστειο και χωσεις τίποτα εκει μεσα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την επιλογή να κάνω export όλες τις επαφες σε ενα αρχειο αλλα δεν το βρίσκω, επισης υπαρχει επιπλεον εφαρμογή για αυτο; θα με ενδιέφερε και μια εναλλακτική της
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω την επιλογή να κάνω export όλες τις επαφες σε ενα αρχειο αλλα δεν το βρίσκω, επισης υπαρχει επιπλεον εφαρμογή για αυτο; θα με ενδιέφερε και μια εναλλακτική της

 

Θα πας στις επαφές, θα πατήσεις παρατεταμένα το κουμπί Ξ (αυτό που σου δείχνει τις εφαρμογές που τρέχουν) και από εκεί θα βρεις τημ επιλογή που λέει για export.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα μετα απο 3 μηνες χρησης. Μετα απο 5 μερες αφου αναβαθμισα σε mui 8 ota update (δεν ειναι international) σταματησαν να λειτουργουν τα δεδομενα. Απο root καi flash δεν γνωριζω μπορει καποιος να δωσει καποια σωστη λυση???

Εχω δοκιμασει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δεν φτιαχτηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά.

Το τελευταίο τρίμηνο μου κάνει drain απίστευτα γρήγορα το κινητο, (MTK) αλλα κυρίως μέχρι το 80%.

Τι εννοώ. Ξυπνάω το πρωί, με το που βγάζω το κντ απο την πρίζα, ανάβω wifi , χωρίς ούτε καν browsing, κτλ και μέσα σε 10 λεπτά το πολύ εχει πάει 85-88% !!!

Τώρα, το έχω και πάλι ανοιχτό αλλα μετά απο 7-8 ώρες, είναι στο 71%

 

Σας κάνει και εσάς τόσο γρήγορο drain μέχρι το 80% ?

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro 3gb αξιζει; Προερχομαι απο iphone και ψηνομαι να το αγορασω. Αξιζει τα λεφτα του; Κυριως για εφαρμογες με ενδιαφερει fbk messenger shazam. Με το gps εχει κανενα θεμα; Θελω πολυ να μπω στην κοινοτητα σας.

 

Εαν θελει καποιος ας μου πει. Ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 3gb και redmi mi5 παλι 3gb αλλα με φρεναρει ο 820 λογω υπερθερμανσης. Ευχαριστω.

Edited by tilaverboy
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi redmi note 3 pro 3gb αξιζει; Προερχομαι απο iphone και ψηνομαι να το αγορασω. Αξιζει τα λεφτα του; Κυριως για εφαρμογες με ενδιαφερει fbk messenger shazam. Με το gps εχει κανενα θεμα; Θελω πολυ να μπω στην κοινοτητα σας.

 

Εαν θελει καποιος ας μου πει. Ειμαι αναμεσα στο redmi note 3 pro 3gb και redmi mi5 παλι 3gb αλλα με φρεναρει ο 820 λογω υπερθερμανσης. Ευχαριστω.

 

Αν εχεις τα χρήματα για την διαφορα παρε το mi5...ο 820 δεν υπερθερμενεται...μην τον μπερδευεις με τον 810 παλιοτερο που ειχε τετοιο πρόβλημα...αλλιως το xiaomi redmi note 3 pro (International - kate) ειναι vfm

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...