Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, είναι φυσιολογικό βαθμολογία antutu 48324 με ρομ από vick το 3/32 ????? :X

Ξανατρεξε το antutu με γεματη την μπαταρια και μετα απο επανεκκινηση. Σε μενα εβγαλε 51179

Έχει απαντηθεί αρκετές φορές. Δες στα Settings -> Notifications καταρχήν αν έχεις καθολικά στο on τις ειδοποιήσεις (show notification icons) και μετά μέσα στο app notifications για κάθε app ξεχωριστά.

Ευχαριστω για την απαντηση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εαν περασεις official rom ξανακλειδωνει.

Μα δε θα περασω

Επίσης το unlock βασίζεται στο MI account

Και οπότε θες ξανά κανείς unlock

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραα,

Εβαλα στην φορτιση το βραδυ το κινητο, και τωρα το πρωι ειχε σβησει μονο του.

Το αναψα και ειδα οτι ειναι 100% η μπαταρια...

Γιατι ειχε σβησει ομως???

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε και εμένα κάτι παρόμοιο το έβαλα το βράδυ και το πρωί μόλις το εβγαλα απο τη πρίζα έκλεισε και όταν το άνοιξα είχε 98%
Link to comment
Share on other sites

Όποιαδληποτε είναι σε μορφή fastboot. ;Eχει διάφορες στο αγγλικο. Ρίξε μια ματιά και δίαλεξε.

 

Ωραία, υπάρχει κάπου link για κάποια με ελληνικά και να μην έχει κινεζιές; Γιατί εγώ βρήκα αυτό που δείχνει μια stable και μια devs --> http://en.miui.com/download-295.html

Οπότε περνάω κάποια από αυτές (ποια;) και ας είναι με κλειδωμένο bootloader. Σωστά;:)

Edit στο αδελφικο φόρουμ μου είπανε να περάσω την unofficial ευρωπαϊκή που δεν παίρνει αναβάθμιση και δεν χρειάζεται να ξεκλειδωσει ο bootloader.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

παιδες 2 ερωτησεις ακομα :rolleyes:

 

στο facebook messenger τα balloons των επαφων που μου μιλανε, δεν μου εμφανιζονται...τι εχω κανει παλι λαθος?μηπως φταει ο νοβα???

 

πσ.. το βρηκα :)

 

 

επισης εχω θεμα με το δακτυλικο αποτυπωμα...ενω το πηρε κανονικα οταν παω να ξαναμπω στις ρυθμισεις, κανουν force close και με πετανε εξω...

 

πσ.. το βρηκα :)

 

ακυρο το ποστ τελειως χαχα

Edited by alexclone
Link to comment
Share on other sites

Μα δε θα περασω

Επίσης το unlock βασίζεται στο MI account

Και οπότε θες ξανά κανείς unlock

 

Ε αν δε βαλεις official μενει ξεκλειδωτο

Το ξερω οτι παει με το account

νομιζω ομως οτι δε κανεις οποτε θες ξανα unlock

αν θυμαμαι καλα σου επιτρεπει 1 ξεκλειδωμα ανα μηνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες παρέλαβα το κινητό και το έστησα τελικά μια χάρα μέχρι που έκανα την τελευταία αναβάθμιση. Μετά από λίγο το touchpal εγραφε εξαιρετικά αργά, πατούσα πάνω στις προβλέψεις των λέξεων και δεν τις έπιανε ενώ μου εκάνε κάποιες φορές αυτο που φαινεται στην εικονα. Μεγαλο ζουμ και πορτοκαλο πλαισιο και επρεπε να βγω εξω για να ξεζουμαρει. Δοκίμασα και το swift key και τα ιδια παλι.

Επίσης παρατήρησα ότι το one-handed mode, που με βόλεψε πολύ, δεν πιάνει πλέον.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;https://drive.google.com/file/d/0BytqfMrgQIPaOEt4TjFSRVg2ek0/view

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θεματάκι το οποίο έχω αναφέρει ξανά αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση. Χρησιμοποιώ τον CM Browser τον οποίο έχω βάλει ως default. Παίζει παντού σωστά εκτός από το app του gmail, όπου τα links ανοίγουν με τον stock browser. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

 

Update: το δοκίμασα και από το Inbox App και κάνει το ίδιο

Edited by dilated
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής θεματάκι το οποίο έχω αναφέρει ξανά αλλά δεν έχω βρει κάποια λύση. Χρησιμοποιώ τον CM Browser τον οποίο έχω βάλει ως default. Παίζει παντού σωστά εκτός από το app του gmail, όπου τα links ανοίγουν με τον stock browser. Το αντιμετωπίζει και κάποιος άλλος;

 

Update: το δοκίμασα και από το Inbox App και κάνει το ίδιο

 

επειδή δεν χρησιμοποιώ καν gmail θα πω μια γνώμη , ίσως έχουν κάνει το κλασικό που κάνουν και σε pc με windows

όπως και στο pc κάποιο app πάει να ανοίξει σελίδα και από προεπιλογή χρησιμοποιεί τον Ie (επειδή ξέρει ότι θα υπάρχει σίγουρα) ίσως και σε αυτά από προεπιλογή πάνε να χρησιμοποιήσουν chrome και αν δεν υπάρχει τον stock

 

δες μια με αυτό το πρόγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aboutmycode.betteropenwith μπας και διορθωθεί το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθες παρέλαβα το κινητό και το έστησα τελικά μια χάρα μέχρι που έκανα την τελευταία αναβάθμιση. Μετά από λίγο το touchpal εγραφε εξαιρετικά αργά, πατούσα πάνω στις προβλέψεις των λέξεων και δεν τις έπιανε ενώ μου εκάνε κάποιες φορές αυτο που φαινεται στην εικονα. Μεγαλο ζουμ και πορτοκαλο πλαισιο και επρεπε να βγω εξω για να ξεζουμαρει. Δοκίμασα και το swift key και τα ιδια παλι.

Επίσης παρατήρησα ότι το one-handed mode, που με βόλεψε πολύ, δεν πιάνει πλέον.

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;https://drive.google.com/file/d/0BytqfMrgQIPaOEt4TjFSRVg2ek0/view

Κάνε 2 με 3 επανεκκίνησεις. Και εγώ είχα πρόβλημα αλλά με μια επανεκκίνηση έφυγε. Και γενικά χρειάζεται restart μετά από update.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε 2 με 3 επανεκκίνησεις. Και εγώ είχα πρόβλημα αλλά με μια επανεκκίνηση έφυγε. Και γενικά χρειάζεται restart μετά από update.

 

Εκανα πολλες επανεκκινήσεις και τίποτα. Τελικά factory reset, όλα απο την αρχή και φαίνεται ότι εστρωσε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα... Κάτοχος του redmi note 3 και εγώ και έχω μερικές απορίες! Το κινιτό αυτή τη στιγμή έχει την 7.00.11.00 Stable που του περάσαν από to2c.. Θέλω να περάσω την official 7.1.8.0 Είναι δυνατόν να γίνει αυτό χωρίς να ανακατευτώ με bootloader? Εφόσον είναι,μετά θα παίρνει αυτόματα τις αναβαθμίσεις της εταιρίας? θα ισχύει ο ίδιος λογαριασμός που δημιούργησα στο miaccount ή πρέπει να πάρω backup σε ότι χρειάζομαι και να το στήσω ξανά απ' την αρχή?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα... Κάτοχος του redmi note 3 και εγώ και έχω μερικές απορίες! Το κινιτό αυτή τη στιγμή έχει την 7.00.11.00 Stable που του περάσαν από to2c.. Θέλω να περάσω την official 7.1.8.0 Είναι δυνατόν να γίνει αυτό χωρίς να ανακατευτώ με bootloader? Εφόσον είναι,μετά θα παίρνει αυτόματα τις αναβαθμίσεις της εταιρίας? θα ισχύει ο ίδιος λογαριασμός που δημιούργησα στο miaccount ή πρέπει να πάρω backup σε ότι χρειάζομαι και να το στήσω ξανά απ' την αρχή?

-Στην πρώτη σελιδα έχει οδηγίες στα ελληνικά χωρίς να χρειάζεται ξεκλειδωμα ο bootloader.

-Με την official θα παίρνεις OTA updates.

-Το mi-account είναι, δεν ξέρω τι παίζει όμως που η official δεν έχει by default gapps, οπότε πριν συνδεθεις βάλε play store κλπ. Επαφές κ εικόνες θα σ κρατήσει. Για καλού κακού όμως κράτα και ένα extra backup.. Κακό δεν κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ρε παιδιά κατέβασα το αγγλικό unlock tool συνδέθηκε μου έλεγξε αν έχω permission k μου γράψε να συνδεθώ κ να πατήσω υnlock έβαλα την dev ακολούθησα τα βήματα κατά γράμμα κ δείτε την παρακάτω εικόνα κ πείτε μου!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160203/ad10416af632c6869b276071514226dd.jpg

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

επειδή δεν χρησιμοποιώ καν gmail θα πω μια γνώμη , ίσως έχουν κάνει το κλασικό που κάνουν και σε pc με windows

όπως και στο pc κάποιο app πάει να ανοίξει σελίδα και από προεπιλογή χρησιμοποιεί τον Ie (επειδή ξέρει ότι θα υπάρχει σίγουρα) ίσως και σε αυτά από προεπιλογή πάνε να χρησιμοποιήσουν chrome και αν δεν υπάρχει τον stock

 

δες μια με αυτό το πρόγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aboutmycode.betteropenwith μπας και διορθωθεί το πρόβλημα

 

Ναι σκέφτηκα πως ίσως έτσι είναι γραμμένη η εφαρμογή αλλά χρησιμοποιουσα τα ίδια apps και στα προηγούμενα κινητά μου και δε συνέβαινε. Τέσπα θα δοκιμάσω και το App που έδωσες

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.

http://i.imgur.com/r9mbS0e.jpg

Μόλις το άνοιξα και είδα τον πανικό από τα κινέζικα, φλάσαρα με την μια την 7.1.6.0 Stable Multi Xiaomi.eu Rom.

http://i.imgur.com/ZtaGycG.png

 

Μέχρι ώρας πολύ καλές εντυπώσεις από το κινητό :happy:

Link to comment
Share on other sites

Για σας έχω το κινητο μια βδομάδα περίπου όλα τέλεια αλλά υπάρχουν 2 πρόβλημα και θέλω γνώμες σας!

Το power button δν ειναι οσο clicky και δν έχει την ωραία αίσθηση όπως τα volume Keys και ενώ πατιεται θέλει λίγο προσπάθεια! Έτσι είναι όλα η υπάρχει προβληματάκι??

 

Και το 2ο πως γίνεται να κάνω default app store το Google play? Κάθε φορά μ ανοίγει το ΜΙ store και νευριαζω και στις εφαρμογές λεπτομεριες δεν μπορώ να το αλλάξω..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αλλάξει στις ρυθμίσεις οθόνης το cool - warm κλπ?

Ναι φιλέ το εβαλα κάπως καλύτερα βέβαια αλλά καμία σχέση με το άλλο το ασπρο....σου μιλάω τρελή διάφορα χωρίς το άλλο να είναι στο cool

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοντα στα 12 εχει νομιζω ελεύθερα το 16αρι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω με την πιο κιτρινοπη απόχρωση στην οθόνη το παρατήρησα και εγω σε δύο κινητά που πέρασαν μέχρι στιγμής από τα χέρια μου... Το 16αρι ήταν ελαφρώς πιο κιτρινωπο από το 32αρι..λες και φόραγαν άλλη οθόνη....εννοείται ότι τσεκαρα όλες τις ρυθμίσεις που έχει για τα χρώματα...

Επίσης χωρίς να μπορώ να το πω με βεβαιότητα γιατί δεν ξέρω αν οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..το 32αρι σαν να είχε ελαφρώς καλύτερη κάμερα!!!πιο καθαρή....ξανά λέω μπορεί να οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..

Αν μπορεί ο φίλος που το έχει εντοπίσει παραπάνω ας μας πει μια γνώμη και για αυτό...

 

Ή πλάκα είναι ότι αν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις τίποτα...εγώ όσο είχα το 16αρι όλα μου φαίνονταν Νορμάλ...όταν όμως ήρθε το 32αρι και τα είχα το ένα δίπλα στο άλλο...έβγαζε μάτι ή διάφορα...

Και τα δύο φόραγαν την αγγλοκινεζικη ρομ...στην ίδια ακριβώς έκδοση..

 

Σε μένα φιλέ εγώ έχω το 32ρι και ή φίλη μου το 16ρι και δεν υπάρχει ή διάφορα αστο κριμα...ναι όντως δν το καταλαβαίνεις μέχρι να τα δεις δίπλα δίπλα...επίσης ή κάμερα χαλιά παιδιά...ειδικά αν κανείς ΖΟΟΜ την φωτό...απογοητευτικα παρά πολύ απ οθόνη και κάμερα... Και δεν ξερω τι φταίει για αυτό τι κάνουν εκεί κάτω **** την Κίνα τους....δηλαδή δεν τα προσέχουν αυτά πριν τα στείλουν; Στην οθόνη τρ το εχ στο cool και κάπως καλύτερα τώρα....υποφερεται

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 3GB/32GB με 7.00.11.00 Multi από το μαγαζί που το αγόρασα στη Κίνα και πέρασα από λάπτοπ με Windows 10, την "Μulti stable 7.1.6 xiaomi.eu" με τις οδηγίες του οδηγού της πρώτης σελίδας και τα αρχεία από τη σελίδα http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

 

Η διαδικασία πήγε φυσιολογικά χωρίς κανένα πρόβλημα, μέσα σε 10 λεπτά ήταν έτοιμο.

Ευχαριστώ τον χρήστη "ninjamoz" για την μετάφραση των οδηγιών και όλα τα άλλα παιδιά που δώσανε συμβουλές στο φόρουμ.:):)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και το δικό μου σήμερα.

http://i.imgur.com/r9mbS0e.jpg

Μόλις το άνοιξα και είδα τον πανικό από τα κινέζικα, φλάσαρα με την μια την 7.1.6.0 Stable Multi Xiaomi.eu Rom.

http://i.imgur.com/ZtaGycG.png

 

Μέχρι ώρας πολύ καλές εντυπώσεις από το κινητό :happy:

 

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσες να με βοηθήσεις με τον τρόπο "σπασίματος" της rom γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά!!! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

το ειχα ξανααναφερει μέρες πριν το πρόβλημα μου..Η οθόνη αναβοσβήνει πράσινη πιο πολύ όταν φορτίζει και όταν πατάς τα κουμπιά ..

Μετα απο 2 σχεδον βδομαδες συνομιλιας με τo GEARBEST με το σχεδον χαλια support καταληξαν να μου στειλουν αυτη την σελιδα

http://en.miui.com/download-295.html και να μου πουν να κανω το κανω root . Ρε παιδιά δεν ειναι θεμα hardware???? Ποια η γνωμη σας ποια απο τις 2 roms που εχει να βαλω???

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρελαβα για μενα και την γυναικα μου, το redmi note 3 3gb απο geekbuying και ηρθε με την MIUI 7.0 stable 7.0.19.0.0

Υπαρχει νεοτερη εκδοση; Αν μπορεσει καποιος φιλος να δωσει ενα οδηγο για ασχετος πως να περασουμε την πιο σταθερη εκδοση για να παρουμε κανα update, γιατι απο οτι ειδα, τουλαχιστον στο δικο μου, οταν μενει στην ακρη το κινητο σε idle οταν το ξαναπιανω, εχει χασει το σημα wifi και πρεπει να κλεισω το wifi και να το κανα ανοιξω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...