Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ξαναείπαμε. Μόλις συμπληρώνετε 10 μέρες, μπαινετε στο αγγλικό και καντε complain. Το πιθανοτερο είναι την έπομενη να λαβετε το μ,ηνυμα για ξεκλείδωμα. Σε εμένα και αρκετούς άλλους έτσι έγινε. Προσπαθήστε το.
E καλα μην παίρνεις και ορκο. Τα έχουμε γράψει και στο άλλο forum. Φτάσαμε τις 25 μέρες, βρε τι complaints, τι postαρίσματα, τι συμμετοχη σε polls, τι επαναλαμβανόμενα requests ..... Αυτοί το χαβά τους. Κάποιους δε τους έκαναν και reject !!!! Αρα είστε μετρημένοι στα δάκτυλα του χεριού όσοι πήρατε κωδικούς ξεκλειδώματος. Αρα μην λες το ξαναείπαμε. Δυστυχώς ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ !!!!! :wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις κάνει install το google contacts sync;

 

ναι πηγαινω και στους λογαριασμους στις ρυθμισεις και βλεπω ότι εχει κανει sync τις επαφες. Οταν παω όμως στα contacts δεν τις εμφανιζει.

Link to comment
Share on other sites

ναι πηγαινω και στους λογαριασμους στις ρυθμισεις και βλεπω ότι εχει κανει sync τις επαφες. Οταν παω όμως στα contacts δεν τις εμφανιζει.

Πηγαινε προβολη προτιμησεων και μετα διαμορφωση λιστας επαφων...εκει επελεξε να βλεπεις του gmail τις επαφες

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε προβολη προτιμησεων και μετα διαμορφωση λιστας επαφων...εκει επελεξε να βλεπεις του gmail τις επαφες

 

Αυτο έκανα και μου βγάζει ότι έχω 0 επαφές στο google. Εν τω μεταξυ εγω μπαίνω στο email μου απο το pc και τις βλέπω κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τους τρελανα στο τρολ!!!

http://s22.postimg.org/dzi9zamip/Screenshot_2016_02_02_19_44_45_com_android_chrom.jpg

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο μέρες ένα diamond member !!!

ΑΣΕ να δω μπας και κάνω unlock

Πιο πολύ μου έχει καρφωθει στον εγκέφαλο !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολοι την παρεα.

αυριο παραλαμβανω και εγω το redmi note 3 2/16

σκεφτομαι να το πουλησω οσο το αγορασα 160 ευρω (δωρο θηκη διαφανη ,και screen protector)

οποιο παιδι επιθυμει ας μου στειλη μνμ .περιοχη αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο εσωτερικό χώρο έχει διαθέσιμο για το χρήστη?

Είναι όντως μόνο 8,8Gb?

 

Αν θυμάμαι καλά από το δικό μου λίγο πάνω από τα 10GB

Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα 12 εχει νομιζω ελεύθερα το 16αρι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω με την πιο κιτρινοπη απόχρωση στην οθόνη το παρατήρησα και εγω σε δύο κινητά που πέρασαν μέχρι στιγμής από τα χέρια μου... Το 16αρι ήταν ελαφρώς πιο κιτρινωπο από το 32αρι..λες και φόραγαν άλλη οθόνη....εννοείται ότι τσεκαρα όλες τις ρυθμίσεις που έχει για τα χρώματα...

Επίσης χωρίς να μπορώ να το πω με βεβαιότητα γιατί δεν ξέρω αν οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..το 32αρι σαν να είχε ελαφρώς καλύτερη κάμερα!!!πιο καθαρή....ξανά λέω μπορεί να οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..

Αν μπορεί ο φίλος που το έχει εντοπίσει παραπάνω ας μας πει μια γνώμη και για αυτό...

 

Ή πλάκα είναι ότι αν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις τίποτα...εγώ όσο είχα το 16αρι όλα μου φαίνονταν Νορμάλ...όταν όμως ήρθε το 32αρι και τα είχα το ένα δίπλα στο άλλο...έβγαζε μάτι ή διάφορα...

Και τα δύο φόραγαν την αγγλοκινεζικη ρομ...στην ίδια ακριβώς έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο εσωτερικό χώρο έχει διαθέσιμο για το χρήστη?

Είναι όντως μόνο 8,8Gb?

 

Αυτο που εχεις στο Link ειναι παρουσιαση του Redmi 3 και οχι του Redmi NOTE 3.

Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα 12 εχει νομιζω ελεύθερα το 16αρι...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω με την πιο κιτρινοπη απόχρωση στην οθόνη το παρατήρησα και εγω σε δύο κινητά που πέρασαν μέχρι στιγμής από τα χέρια μου... Το 16αρι ήταν ελαφρώς πιο κιτρινωπο από το 32αρι..λες και φόραγαν άλλη οθόνη....εννοείται ότι τσεκαρα όλες τις ρυθμίσεις που έχει για τα χρώματα...

Επίσης χωρίς να μπορώ να το πω με βεβαιότητα γιατί δεν ξέρω αν οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..το 32αρι σαν να είχε ελαφρώς καλύτερη κάμερα!!!πιο καθαρή....ξανά λέω μπορεί να οφειλόταν στην απόχρωση της οθόνης..

Αν μπορεί ο φίλος που το έχει εντοπίσει παραπάνω ας μας πει μια γνώμη και για αυτό...

 

Ή πλάκα είναι ότι αν δεν τα έχεις δίπλα δίπλα δεν πρόκειται ποτέ να καταλάβεις τίποτα...εγώ όσο είχα το 16αρι όλα μου φαίνονταν Νορμάλ...όταν όμως ήρθε το 32αρι και τα είχα το ένα δίπλα στο άλλο...έβγαζε μάτι ή διάφορα...

Και τα δύο φόραγαν την αγγλοκινεζικη ρομ...στην ίδια ακριβώς έκδοση..

 

Μάνο αυτό που έχω εγώ το άσπρο έχει πιο κίτρινη οθόνη από αυτό που σου έστειλα !!!

Τα είχα δίπλα δίπλα

Βέβαια το καθένα μόνο του δεν καταλαβενεις τίποτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Τους τρελανα στο τρολ!!!

http://s22.postimg.org/dzi9zamip/Screenshot_2016_02_02_19_44_45_com_android_chrom.jpg

Βρε θηρίο!!! Έχεις πάρει φωτιά. Πρόσεχε μη σε μπανάρουν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω το RN2 έχασα πολλές σελίδες από διάβασμα από εδώ.

Η φίλη μου πήρε το redmi note 3 από εδώ Ελλάδα. Και θέλει να της βάλω μια ελληνική ρομ ή κάτι καλύτερο από τα μισά μεταφρασμένα ελληνικά που έχει το κινητό.

Έχω τις εξής απορίες. Πρώτον, με τον οδηγό μπορώ να φλασαρω το κινητό; Η εάν θυμάμαι καλά είναι κλειδωμένος bootloader και αργούν οι Κινέζοι...

Για να ξέρω τι και αν θα κάνω.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Βρε θηρίο!!! Έχεις πάρει φωτιά. Πρόσεχε μη σε μπανάρουν όμως.

 

Αν με banaroun με μπαναραν !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν με banaroun με μπαναραν !!!

E, τότε δώσε τελικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, επειδή έχω το RN2 έχασα πολλές σελίδες από διάβασμα από εδώ.

Η φίλη μου πήρε το redmi note 3 από εδώ Ελλάδα. Και θέλει να της βάλω μια ελληνική ρομ ή κάτι καλύτερο από τα μισά μεταφρασμένα ελληνικά που έχει το κινητό.

Έχω τις εξής απορίες. Πρώτον, με τον οδηγό μπορώ να φλασαρω το κινητό; Η εάν θυμάμαι καλά είναι κλειδωμένος bootloader και αργούν οι Κινέζοι...

Για να ξέρω τι και αν θα κάνω.

 

Δεν είναι τίποτα:

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

E, τότε δώσε τελικές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι τίποτα:

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Οκ από ότι διάβασα είναι για κλειδωμένο bootloader.

Μόνο μια από τις 2 κινεζικες ρομ μπορώ να βαλω;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Οκ από ότι διάβασα είναι για κλειδωμένο bootloader.

Μόνο μια από τις 2 κινεζικες ρομ μπορώ να βαλω;

Όποιαδληποτε είναι σε μορφή fastboot. ;Eχει διάφορες στο αγγλικο. Ρίξε μια ματιά και δίαλεξε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Θελω τη βοήθειά σας.έχω το xiaomi redminote 3 το 2,16

Αρχικά, δε μου αναγνωριζει το fingerprint.Πώς γίνεται να ρυθμιστει αυτό;

Η αυτοφωτογραφηση δε λειτουργει..Σα να τα βγαζει θολα...βγαζει : απ.δερματος..Ξερετε κτ γι αυτό;;πώς ρυθμίζεται;

Επίσης, οι επαφές μου βγαινουν διπλές( sim & τηλέφωνο) ενω εχω βαλει να φαινονται μονο της sim...και μου εμφανιζονται οι ιδιες επαφές 2φορές...

Στα μηνυματα μου φαινονται μονο οι αριθμοι και όχι τα ονοματα.Πώς ρυθμίζεται αυτό;

Και τέλος γιατί δε λειτουργει τοapp store?

Edited by Andrious
Link to comment
Share on other sites

Το έκανε και σε μένα.. Λόγω απειρίας σε φλασαρισμα, φόβου μήπως το μπρικαρω και έλλειψης πολύ ελεύθερου χρόνου ήθελα να αποφυγω να βάλω την official.. Οπότε έκανα αρχικά factory reset και μετά είναι μια χαρά σχεδόν ένα μήνα χωρίς κανένα restart.

 

Αν δεν έχεις ήδη, φτιαξε mi account και μετά το fact. reset θα σου το επαναφέρει στην πρότερη κατάσταση (εφαρμογές, αρχεία, επαφές κλπ)

σ ευχαριστώ για την απάντηση.... προφανώς πρέπει να πάρω backup και να το ξαναστήσω από την αρχή... και όχι τίποτα άλλο το έχω φορτώσει
Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκλειδωσει ο bootloader, ξεκλειδωνει για παντα, η καθε φορα που κανεις upgrade/downgrade ξανακλειδωνει?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξεκλειδωσει ο bootloader, ξεκλειδωνει για παντα, η καθε φορα που κανεις upgrade/downgrade ξανακλειδωνει?

 

Εαν περασεις official rom ξανακλειδωνει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...