Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Άμα παραγγείλω να έρθει με την official ROM (english & chinese), θα έχει playstore κανονικά; Ποια η διαφορά με τη multilanguage? Μόνο η γλώσσα του menu;:blink: Επειδή δεν με ενδιαφέρει αν δεν είναι ελληνικά και είναι αγγλικά.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δενβθα έχει playstore

Αλλά βάζοντας αυτό

 

https://mega.nz/#!Kkx12aQR!sOfaG1VbUD19cuXmB2Pt8o1LM1USh4R4zlZW_oH4e-4

 

Σε δύο λεπτά το περνάς

Link to comment
Share on other sites

Δενβθα έχει playstore

Αλλά βάζοντας αυτό

 

https://mega.nz/#!Kkx12aQR!sOfaG1VbUD19cuXmB2Pt8o1LM1USh4R4zlZW_oH4e-4

 

Σε δύο λεπτά το περνάς

 

Άρα μου προτείνετε την official ROM? Αν η μόνη διαφορά είναι το ελληνικό μενού, τότε δεν με ενδιαφέρει. Υπάρχει και καμιά άλλη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Άρα μου προτείνετε την official ROM? Αν η μόνη διαφορά είναι το ελληνικό μενού, τότε δεν με ενδιαφέρει. Υπάρχει και καμιά άλλη διαφορά;

Η official είναι καλύτερη, παίρνει κανονικά αναβαθμίσεις αλλά δεν έχει ελληνικά και έχει μερικές κινέζικες εφαρμογές( δεν σε πειράζει γιατί οσες δεν μπορέσεις να κάνεις uninstal, τις βάζεις σε ένα φάκελο και τις ξεχνάς. Η multi του κινεζομάγαζου έχει ελληνικά αλλά δεν παίρνει αναβαθμισεις και μπορεί να έχει bugs. Υπάρχουν περιπτώσεις που παιδιά αναφέρουν οτι τους δουλεύει μια χαρά, αλλά και περοπτώσεις που έχουν πολλά προβλήματα. Γενικά οι περισσότεροι προτιμούν την official. Εσύ αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Για όνομα του θεού ρε παιδιά, το ερώτημα official ή multi μαγειρεμένη από τον κάθε retailer αναφέρεται μια φορά σε κάθε σελίδα!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες...έχω μια απορια...και θα ήθελα την βοήθεια σας..

 

Official ή Multi?

 

 

Αστειευομαι...Το πρώτο ερώτημα μου είναι το εξής....

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αντικαταστήσει ως default browser τον chrome και όχι το default;

Έχω κοιτάξει μέσα στις επιλογές των εφαρμογών αλλά δεν υπάρχει κάτι ...

Είμαι στην official αγγλοκινεζικη..

 

 

Το δεύτερο θέμα μου έχει να κάνει με έναν προβληματισμό μου...Μου έχουν κάνει παράπονα οι συνομιλητές μου ότι με ακούνε κάπως περίεργα μερικές φορές;...σαν να έχω ανοιχτή ακρόαση ένα πράγμα...οι ήχοι του περιβάλλοντος μου ακούγονται πολύ έντονα με απότελεσμα να αλλοιώνεται η επικοινωνια... Πήρα τηλ από του αδερφού μου για να ακούσω πως με ακούν οι άλλοι και είχαν δίκιο...Ήταν λες και ήταν ενεργή ή ανοιχτή ακρόαση χωρίς όμως να είναι... Με ένα restart που εκανα το πρόβλημα λύθηκε..αλλά μου κάνει εντύπωση...να σημείωσε ότι είναι το δεύτερο redmi note 3 που πιαμω στα χέρια μου...το πρώτο ήταν το 16αρι..ενώ αυτό το 32αρι..και στα δύο το είχα παρατηρήσει αυτό...

 

Το έχει κανένας άλλος;;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες...έχω μια απορια...και θα ήθελα την βοήθεια σας..

 

Official ή Multi?

 

 

Αστειευομαι...Το πρώτο ερώτημα μου είναι το εξής....

Ξέρει κανείς πως μπορώ να αντικαταστήσει ως default browser τον chrome και όχι το default;

Έχω κοιτάξει μέσα στις επιλογές των εφαρμογών αλλά δεν υπάρχει κάτι ...

Είμαι στην official αγγλοκινεζικη..

 

 

Το δεύτερο θέμα μου έχει να κάνει με έναν προβληματισμό μου...Μου έχουν κάνει παράπονα οι συνομιλητές μου ότι με ακούνε κάπως περίεργα μερικές φορές;...σαν να έχω ανοιχτή ακρόαση ένα πράγμα...οι ήχοι του περιβάλλοντος μου ακούγονται πολύ έντονα με απότελεσμα να αλλοιώνεται η επικοινωνια... Πήρα τηλ από του αδερφού μου για να ακούσω πως με ακούν οι άλλοι και είχαν δίκιο...Ήταν λες και ήταν ενεργή ή ανοιχτή ακρόαση χωρίς όμως να είναι... Με ένα restart που εκανα το πρόβλημα λύθηκε..αλλά μου κάνει εντύπωση...να σημείωσε ότι είναι το δεύτερο redmi note 3 που πιαμω στα χέρια μου...το πρώτο ήταν το 16αρι..ενώ αυτό το 32αρι..και στα δύο το είχα παρατηρήσει αυτό...

 

Το έχει κανένας άλλος;;

 

Ευχαριστώ

 

Ναι το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ και έχει αναφερθεί και από άλλους. Στις τελευταίες εκδόσεις πάντως δε μου έχει παρουσιαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο πας ρυθμίσεις-εφαρμογες-κατω κάτω γραναζακι(προεπιλεγμένες ρυθμίσεις εφαρμογών)-πλοηγος-chrome!

Για το δευτερο κάπου το έχει πάρει το μάτι μου αλλά δεν θυμάμαι που!

Αν το βρω θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο πας ρυθμίσεις-εφαρμογες-κατω κάτω γραναζακι(προεπιλεγμένες ρυθμίσεις εφαρμογών)-πλοηγος-chrome!

Για το δευτερο κάπου το έχει πάρει το μάτι μου αλλά δεν θυμάμαι που!

Αν το βρω θα σου πω.

 

Ευχαριστώ πολύ...τον αλλαξα τον browser.

Link to comment
Share on other sites

Ενω ερχονται κανονικα μηνυματα απο viber ή facebook στην γραμμη ειδοποιησεων δεν εμφανιζεται κανενα εικονιδιο. Τι ρυθμιση πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με το fb μετα το update και του fb και του android? εμενα ανοιγει με την δευτερη και σερνεται

 

του fb ναι , έκανα clear τα δεδομένα του και επανεγκατάσταση για να στρώσει

Link to comment
Share on other sites

του fb ναι , έκανα clear τα δεδομένα του και επανεγκατάσταση για να στρώσει

ειναι καθαρα θεμα του update. εβαλα το παλιο και πηγαινε σφαιρα. το κακο ειναι οτι μου κανει update αυτοματα απο το miapple και ειναι ολα στα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο αυτή τη θήκη. Ποιοτικά πολύ καλή, είναι ματ και το πλαστικό είναι τύπου γόμα. Το "μειονέκτημα" είναι πως δεν καλύπτει το κινητό πάνω και κάτω εκτός από τις γωνίες.
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα πριν λίγο αυτή τη θήκη. Ποιοτικά πολύ καλή, είναι ματ και το πλαστικό είναι τύπου γόμα. Το "μειονέκτημα" είναι πως δεν καλύπτει το κινητό πάνω και κάτω εκτός από τις γωνίες.

 

και εγω πηρα μια αναλογη αλλα επεσε και χτυπησε ενδιαμεσα. μετα πηρα την http://www.ebay.com/itm/272051341291?_trksid=p2060353.m2749.l2649&var=570882069112&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

του δινει ογκο αλλα ειδικα στις γωνιες ειναι απολυτα προστατευμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παρελαβα πριν λιγες μερες το Redmi note 3 μου αλλα δεν καταφερα ακομα να κανω την σιμ μου να δουλεψει σε αυτο. Το ανοιγω, την βαζω δεν μου λεει πλεον no sim ωστοσο δεν μου δινει σημα, καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Παρελαβα πριν λιγες μερες το Redmi note 3 μου αλλα δεν καταφερα ακομα να κανω την σιμ μου να δουλεψει σε αυτο. Το ανοιγω, την βαζω δεν μου λεει πλεον no sim ωστοσο δεν μου δινει σημα, καμια ιδεα;

 

έχεις μήπως Pin ; αν ναι βάλε την κάρτα σε άλλο κινητό και απενεργοποίησε το (αν ψάξεις στις ρυθμίσεις θα το βρεις) και δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

έχεις μήπως Pin ; αν ναι βάλε την κάρτα σε άλλο κινητό και απενεργοποίησε το (αν ψάξεις στις ρυθμίσεις θα το βρεις) και δοκίμασε

 

Αμεσος και σωστος. Σε ευχαριστω πολυ φιλτατε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το finger recognition?

Εγώ δεν μπορώ να το σετάρω. Το βάζω σε διαδικασία εκμάθησης αλλά δεν βλέπει δάχτυλο.

Παίζει να φταίει η rom?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σαν νέος κάτοχος έχω μια ερώτηση δεν έχει επιλογή ώστε να ανοίγει η οθόνη με χειρονομίες,μπορούμε με κάποιο τρόπο να το κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε την οθονη να ξυπνησει με χειρονομίες...

 

Οσο για το fingerprint που λεει ο φιλος παραπανω μου κανει εντυπωση....γιατι εμενα λειτουργει αψογα και γενικα ειναι ενα απο τα δυνατα σημεια του κινητου....

Link to comment
Share on other sites

παίρνει το κινητό θήκη με παράθυρο που να ανοίγει την οθόνη όταν ανοίγεις το πορτάκι, όπως έχω στο lg g2???

 

και μία ακόμα ερώτηση

εγώ που έχω την ρομ του banggood, αν θέλω να βάλω την multi stable 7,1,6 xiaomi.eu, πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader??

Edited by samniotis
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

παίρνει το κινητό θήκη με παράθυρο που να ανοίγει την οθόνη όταν ανοίγεις το πορτάκι, όπως έχω στο lg g2???

 

και μία ακόμα ερώτηση

εγώ που έχω την ρομ του banggood, αν θέλω να βάλω την multi stable 7,1,6 xiaomi.eu, πρέπει να ξεκλειδώσω bootloader??

Me to sp flashtool. Ορίστε και ο οδηγός στα ελληνικά.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...