Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψαχνοντας βρηκα αυτο ...αλλα ο πωλητης λεει οτι ειναι ξεκλιδωτο τειλα ειναι?

 

http://www.ebay.com/itm/XIAOMI-Hongmi-Redmi-Note-3-MIUI7-Helio-X10-Octa-Core-WIFI-GPS-Touch-ID-Dual-SIM-/172020537898?var=&hash=item280d391a2a:m:mTcaBUEE1IVs9Ag82B2NSUw

 

http://www.ebay.com/itm/xiaomi-redmi-note-3-32GB-3gbRAM-LTE-Unlocked-DualSIM-MultiLanguage-metal-Infrare-/272055383394?hash=item3f57c3b562:g:VKgAAOSwv-NWVG00

 

σημερα εφυγε απο gearbest ξερει κανεις ποσο θα κανει να ερθει απο δικη του εμπιρια?

Edited by pxkalamaria
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια , το Weather δεν μ δουλευει . Γνωριζει καποιος γιατι ? Εχω την εντυπωση οτι δουλευε κανονικα στην αρχη .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , το Weather δεν μ δουλευει . Γνωριζει καποιος γιατι ? Εχω την εντυπωση οτι δουλευε κανονικα στην αρχη .

Βάλε αγγλικά, σεταρε το και ξαναβάλε ελληνικα

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

 

και τι ακριβώς κερδίζεις με το να το πάρεις από ebay με αυτή την τιμή ; (ο 2ος στο στέλνει με dhl οπότε βάλε και τα λεφτά του εκτελωνισμού)

http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-gray.html

φθηνότερο και κατευθείαν (σχεδόν) στο σπίτι σου

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

Πάντως εάν κατά καιρούς βγαινουν τέτοιες ρομ τότε δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.

Το πέρασμα με sp flash είναι ευκολακι και εφόσον η ρομ είναι έτοιμη με ρουτ δεν χρειάζεται να μπλέξεις με ξεκλειδωματα boot loader.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβάζοντας τις οδηγίες στον παραπάνω σύνδεσμο, ο τύπος λέει ότι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader και χωρίς κωδικό, μόνο με το εργαλείο ξεκλειδώματος. Αυτός έχει dev rom. Λέτε να παίζει;

Update 1: by @bartl, let's thank his!

NO CODE needed! Only use unlock tools from xioami

1. Login to unlock tools (MiFlashUnlock_latest.zip) via XIOAMI ID

2. Conect phone to PC and start phone in fastboot

3. Click on the ONLY ONE button which is in the tools

4. Wait for 7 second

5. DONE

But only works for me ON DEV ROM, on stable proces failed on 50%

Εγω δε θα πω οτι δεν ισχύει, αλλα οτι ισως και να ισχυει! Αν θελει κάποιος ας δοκιμάσει τον παραπανω τροπο γιατι δεν χάνει τίποτα. Προσωπικά πηρα τη συσκευή με official stable rom, εβαλα την official dev και ξεκίνησα διαδικασία για ξεκλειδωμα bootloader, συμπληρωσα ονομα, λογο κλπ και περίμενα κωδικό. Περασαν μερικές μέρες χωρις να εχω λάβει κωδικό ωστοσο, έτρεξα το tool για το ξεκλειδωμα της συσκευής. Σας ενημερωνω οτι η συσκευή ξεκλειδωθηκε μια χαρά, δεν εχω λαβει ποτέ κ κανενα κωδικό, εχω περάσει πλεον twrp recovery και φλασαρω κανονικά όποια rom θέλω (εκτος απο την official για να μη μου ξανακλειδώσει).

Αυτή ειναι η προσωπική μου εμπειρία!

Edited by mitsre
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα πω οτι δεν ισχύει, αλλα οτι ισως και να ισχυει! Αν θελει κάποιος ας δοκιμάσει τον παραπανω τροπο γιατι δεν χάνει τίποτα. Προσωπικά πηρα τη συσκευή με official stable rom, εβαλα την official dev και ξεκίνησα διαδικασία για ξεκλειδωμα bootloader, συμπληρωσα ονομα, λογο κλπ και περίμενα κωδικό. Περασαν μερικές μέρες χωρις να εχω λάβει κωδικό ωστοσο, έτρεξα το tool για το ξεκλειδωμα της συσκευής. Σας ενημερωνω οτι η συσκευή ξεκλειδωθηκε μια χαρά, δεν εχω λαβει ποτέ κ κανενα κωδικό, εχω περάσει πλεον twrp recovery και φλασαρω κανονικά όποια rom θέλω (εκτος απο την official για να μη μου ξανακλειδώσει).

Αυτή ειναι η προσωπική μου εμπειρία!

 

αφου οταν συνδεεσαι στο unloock τοολ σου γραφει no unlock permisions

Link to comment
Share on other sites

Ποιες είναι οι βασικές διαφορές της dev από τη stable και γιατί κάποιος να προτιμήσει να βάλει dev αντί για stable;

Ρίξε μια ματιά εδώ:

https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/22-Developer-ROM/

https://xiaomi-miui.gr/community/lexicon/index.php/Entry/21-Stable-ROM/

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε η multi stable 7.1.6 xiaomi.eu και εχει Ελληνικα κανονικά(έτσι λέει δεν την δοκιμασα)!

Μπαίνει με SP flash tool,ειναι root και δεν παιρνει updates.

GoogleKeyboard and Xperia Keyboard (you can choose)

iOS 9.1 Smilies

GooglePlay

No Chinese Apps and Bloatware

 

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216904&extra=page%3D1%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D679%26typeid%3D679&mobile=2

 

την εβαλε κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Στις DEV multi που αναβαθμίζονται κάθε εβδομάδα περίπου,μπορούν να αναβαθμίζονται με το sp flashtool τσεκαροντας μόνο την επιλογή system χωρίς να χάνουμε τα data μας(ρυθμίσεις εφαρμογές κτλ.)!
Link to comment
Share on other sites

και τι ακριβώς κερδίζεις με το να το πάρεις από ebay με αυτή την τιμή ; (ο 2ος στο στέλνει με dhl οπότε βάλε και τα λεφτά του εκτελωνισμού)

http://www.minideal.net/stock-in-greece-xiaomi-redmi-note-3-3gb-32gb-gray.html

φθηνότερο και κατευθείαν (σχεδόν) στο σπίτι σου

 

δεν το λεω για τα λευτα αλλα γραφει οτι ειναι ξεκλειδωτα αυτο σας εδειξα

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδωτο απο παροχο θα εννοει.

Δε λεει πουθενα για bootloader.

 

α...sory τοτε δεν ξερω και πολλα και χαρηκα

οχι πως καταλαβαινω απο ξεκλειδωματα αλλα για να το κανουν αυτοι που ξερουν θα ειναι καλα για τα ελληνικα:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα πω οτι δεν ισχύει, αλλα οτι ισως και να ισχυει! Αν θελει κάποιος ας δοκιμάσει τον παραπανω τροπο γιατι δεν χάνει τίποτα. Προσωπικά πηρα τη συσκευή με official stable rom, εβαλα την official dev και ξεκίνησα διαδικασία για ξεκλειδωμα bootloader, συμπληρωσα ονομα, λογο κλπ και περίμενα κωδικό. Περασαν μερικές μέρες χωρις να εχω λάβει κωδικό ωστοσο, έτρεξα το tool για το ξεκλειδωμα της συσκευής. Σας ενημερωνω οτι η συσκευή ξεκλειδωθηκε μια χαρά, δεν εχω λαβει ποτέ κ κανενα κωδικό, εχω περάσει πλεον twrp recovery και φλασαρω κανονικά όποια rom θέλω (εκτος απο την official για να μη μου ξανακλειδώσει).

Αυτή ειναι η προσωπική μου εμπειρία!

Δεν λαμβάνεις κωδικό. Ενα sms σου έρχεται οτι η αίτηση σου εγκρίθηκε και μπορείς να συνδεθείς να ξεκλειδώσει. Μπορεί η xiaomi να σου έστειλε το sms αλλα εδώ ο πάροχος σου κατι να πήγε στραβά και να μην το δεχτηκες

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στις DEV multi που αναβαθμίζονται κάθε εβδομάδα περίπου,μπορούν να αναβαθμίζονται με το sp flashtool τσεκαροντας μόνο την επιλογή system χωρίς να χάνουμε τα data μας(ρυθμίσεις εφαρμογές κτλ.)!

Είναι τσεκαρισμένο; Γιατί στον οδηγό λέει πως ό,τι και να διαλέξεις κανει factory reset, νομίζω. Αν ισχύει, τοτε είναι καλη φάση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί σε κάποιον όταν κανει εκκαθάριση της ram να κανει επανεκκίνηση το κινητό χωρίς να ζητήσει pin μετα??

 

Το έκανε και το δικό μου μερικές φορές... Αποτι παρατήρησα το κάνει μετά από 200 ώρες χωρίς επανεκκινηση!

Link to comment
Share on other sites

@arist1976

Στο λινκ από en.miui έτσι λέει στην περιγραφή κάτω κάτω που σε παραπέμπει σε άλλο νήμα!

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=214146&extra=page%3D1&mobile=2

Link to comment
Share on other sites

ανακάλυψα τελικά ότι για την χαμηλή ταχύτητα μεσω wifi στην 7.0.99.11 του banggood φταίνε οι εφαρμογές που έχει φορτωμένες το τηλέφωνο

ενώ σέρνεται ακόμα και για να ανοίξει σχόλια στο fb, μόλις του κάνω wipe ότι τρέχει στο background, αρχίζει και πάει σφαίρα...

 

για να μην ασχολούμαι συνέχεια μ αυτό πρέπει να αλλάξω rom ή μπορώ με κάποιο τρόπο να μπλοκάρω κάποιες εφαρμογές απο το να συνδέονται στο ίντερνετ?

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο messenger πως γίνετε να βγαίνει ή φούσκα? Ερχονται τα μηνύματα κανονικά αλλά ή φούσκα με την φωτογραφία δεν βγαίνει. Θέλει από πουθενά ρυθμισμα ?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάποιος εάν αντί να χρησιμοποιήσουμε το SP_flash_tool μπορούμε να κάνουμε την ίδια δουλειά με την εφαρμογή fastboot;

Την εφαρμογή την έχω εγκατεστημένη από προηγούμενο κινητό και το redmi note 3 το βλέπει.

Την ιδέα την πήρα από εδώ.

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακομη φορα σημερα το πρωι, το βρηκα στο σημειο που ζητα τα PIN. Εκανε αυτοματα την αναβαθμιση (ειμαι με official stable), χωρις να με ρωτησει. Επειδη αυτο καταντα κουραστικο, γνωριζει καποιος, πως μπορω να εμποδισω να γινεται αυτοματα?? Δε θελω, καθε φορα που βγαινει αναβαθμιση, να μενω χωρις τηλεφωνο, ουτε ωρα!!!

Απενεργοποιεις τις αυτόματες ενημερώσεις και το βάζεις στο χειροκινητο.Από το εικονίδιο του update

Link to comment
Share on other sites

@arist1976

Στο λινκ από en.miui έτσι λέει στην περιγραφή κάτω κάτω που σε παραπέμπει σε άλλο νήμα!

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=214146&extra=page%3D1&mobile=2

Έχεις δίκιο φίλε μου, έτσι γράφει. Γιατί θυμάμαι που έγραφε πως ότι και να διαλέξεις (download only,firmware upgrade,format all+download) θα κάνει factory reset.

Link to comment
Share on other sites

ανακάλυψα τελικά ότι για την χαμηλή ταχύτητα μεσω wifi στην 7.0.99.11 του banggood φταίνε οι εφαρμογές που έχει φορτωμένες το τηλέφωνο

ενώ σέρνεται ακόμα και για να ανοίξει σχόλια στο fb, μόλις του κάνω wipe ότι τρέχει στο background, αρχίζει και πάει σφαίρα...

 

για να μην ασχολούμαι συνέχεια μ αυτό πρέπει να αλλάξω rom ή μπορώ με κάποιο τρόπο να μπλοκάρω κάποιες εφαρμογές απο το να συνδέονται στο ίντερνετ?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να περάσεις την Xiaomi.eu 7.1.6 multi stable και να ησυχάσεις.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11647-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-multi-stable-7-1-6-xiaomi-eu/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο messenger πως γίνετε να βγαίνει ή φούσκα? Ερχονται τα μηνύματα κανονικά αλλά ή φούσκα με την φωτογραφία δεν βγαίνει. Θέλει από πουθενά ρυθμισμα ?

 

πήγαινε στο Κέντρο Ασφαλείας --> Δικαιώματα --> ξανά Δικαιώματα --> επέλεξε το Messenger --> Τέρμα κάτω άλλαξε την ρύθμιση στο "Προβολή αναδυόμενου παραθύρου" για να σου το ανοίγει. Με τον ίδιο τρόπο γίνεται και σε άλλες εφαρμογές τέτοιου τύπου π.χ. viber.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο Κέντρο Ασφαλείας --> Δικαιώματα --> ξανά Δικαιώματα --> επέλεξε το Messenger --> Τέρμα κάτω άλλαξε την ρύθμιση στο "Προβολή αναδυόμενου παραθύρου" για να σου το ανοίγει. Με τον ίδιο τρόπο γίνεται και σε άλλες εφαρμογές τέτοιου τύπου π.χ. viber.

 

Ευχαριστώ φιλαράκι για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...