Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να είναι τόσο απλό όπως τα λές..... Υπάρχει πιθανότητα να το ξεκλειδώσουν το bootlocker από την εταιρία;

 

Σου δινουν κωδικο ναι,απλα αυτη τη στιγμη ειναι λιγο διαδικασια.

Θελω να πιστευω οτι αργοτερα θα το κανουν πιο ευκολο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ανάγκη φιλέ το unlock bootloader

Απλά το μόνο που θέλω να κάνω στο κινητό να μην υπάρχει τίποτα κινέζικο μέσα στην συσκευή, για να μην πατήσω κάτι που είναι στα κινέζικα και δεν ξέρω τι είναι και το πατήσω καταλάθος και το μπλοκάρω.... Αυτό είναι το θέμα μου, μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά έτσι είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου δινουν κωδικο ναι,απλα αυτη τη στιγμη ειναι λιγο διαδικασια.

Θελω να πιστευω οτι αργοτερα θα το κανουν πιο ευκολο.

Ευχαριστώ..... ζω με την αγωνία το τι θα παραλάβω...

Link to comment
Share on other sites

Απλά το μόνο που θέλω να κάνω στο κινητό να μην υπάρχει τίποτα κινέζικο μέσα στην συσκευή, για να μην πατήσω κάτι που είναι στα κινέζικα και δεν ξέρω τι είναι και το πατήσω καταλάθος και το μπλοκάρω.... Αυτό είναι το θέμα μου, μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά έτσι είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ..... ζω με την αγωνία το τι θα παραλάβω...

Μια ακόμα γνώμη και από μένα.. Δεν θα σου πω κάτι καινούργιο όμως.. Αν το έχεις πάρει με multilanguage δεν θα έχει τίποτα κινεζικό, θα έχει ελληνικά και το τηλέφωνο θα πετάει! Αν δεν θες να φλασαρεις rom τότε ο bootloader σου είναι αδιάφορος, μάλλον καλύτερα για σένα να είναι γιατί κάνει πιο ασφαλή τη συσκευή (σύμφωνα με την εταιρεία τουλάχιστον). Αν κάποια στιγμή αποφασισεις να ασχοληθείς παραπάνω υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για ξεκλειδωσεις τον bootloader και γενικά να αλλαξεις λογισμικό! Οπότε για μένα το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να ανυπμονεις να το πάρεις και να το ευχαριστηθεις! ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου από vickmall k έχω το εξής πρόβλημα στο update γράφει δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ....
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου από vickmall k έχω το εξής πρόβλημα στο update γράφει δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ....

 

Μάλλον επειδή φοράει ρομ του vickmall και δεν παίρνει updates

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Απλά το μόνο που θέλω να κάνω στο κινητό να μην υπάρχει τίποτα κινέζικο μέσα στην συσκευή, για να μην πατήσω κάτι που είναι στα κινέζικα και δεν ξέρω τι είναι και το πατήσω καταλάθος και το μπλοκάρω.... Αυτό είναι το θέμα μου, μπορεί να ακούγεται χαζό αλλά έτσι είναι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ..... ζω με την αγωνία το τι θα παραλάβω...

Θα πάρεις όλες τις κινεζικες εφαρμογές που θα βρεις και θα τις βάλεις σε έναν φάκελο που δεν θα ανοίξεις ποτέ.

 

Έτσι δεν θα μπερδευτεις ποτέ με κινέζικα αλλά και να κάνεις κάτι κατά λάθος.... Δεν νομίζω ότι υπάρχει τρόπος να χαλάσει το κινητό σου.

 

Με το καλό να σου έρθει θα βάλεις Google Apps και θα το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή φοράει ρομ του vickmall και δεν παίρνει updates

Miui stable 7.0.19.0 (LHNCNCJ) φοράει είχα ζητήσει να μην την πειράξουν είναι ή οfficial?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Miui stable 7.0.19.0 (LHNCNCJ) φοράει είχα ζητήσει να μην την πειράξουν είναι ή οfficial?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/0cd0b2923695429ded916d3b88bf4b4b.jpg

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να κατεβασεις το update από τις 3 τελιτσες δεξιά επάνω(download update)?

Μπορεί να έχει φάει σκαλωμα το updater,πήγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-updater και κάνε κανένα clear cache-data μπας και ξεκόλλησει!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εχω παρατηρήσει οτι εκει που αλλοι πιάνουν 4G,ετούτο πιανει edge(με βονταφον)...σε φάση εχω διπλά διπλά ενα LG G3 ενός φίλου και αυτο και τρελαίνομαι..

σήμερα άλλαξα και σιμ αλλά τα ίδια..

βέβαια τα ιδια έκανε και το Κ920..Μηπως τελικα ΔΕΝ υποστηρίζουν τις συχνότητες που λένε;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησες να κατεβασεις το update από τις 3 τελιτσες δεξιά επάνω(download update)?

Μπορεί να έχει φάει σκαλωμα το updater,πήγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-updater και κάνε κανένα clear cache-data μπας και ξεκόλλησει!

Προσπαθησα κ με τις τελιτσες ! Έκανα κ clear case k data Τζιφός τίποτα!!!!!! Έτσι μου ρχετε να το κοπανισω στον τοίχο!!!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,εχω παρατηρήσει οτι εκει που αλλοι πιάνουν 4G,ετούτο πιανει edge(με βονταφον)...σε φάση εχω διπλά διπλά ενα LG G3 ενός φίλου και αυτο και τρελαίνομαι..

σήμερα άλλαξα και σιμ αλλά τα ίδια..

βέβαια τα ιδια έκανε και το Κ920..Μηπως τελικα ΔΕΝ υποστηρίζουν τις συχνότητες που λένε;

 

το k920 δεν υποστήριζε 800αρα κλπ ; (γιατί βλέπω ότι υποστηρίζει πολλές)

ρε σίγουρα έχεις ενεργοποιημένο το 4g ;

και οι φίλοι σου είναι κι αυτοί voda και συγκρίνεις ;

Link to comment
Share on other sites

Για να τον ξεκλειδώσεις πρέπει να κατεβάσεις το unlock tool και να κάνεις "αίτηση" στη xiaomi να στο ξεκλειδώσει. Ορίστε και οι οδηγίες στα αγγλικά. http://en.miui.com/thread-193238-1-1.html

 

Ξαναδιαβάζοντας τις οδηγίες στον παραπάνω σύνδεσμο, ο τύπος λέει ότι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader και χωρίς κωδικό, μόνο με το εργαλείο ξεκλειδώματος. Αυτός έχει dev rom. Λέτε να παίζει;

Update 1: by @bartl, let's thank his!

NO CODE needed! Only use unlock tools from xioami

1. Login to unlock tools (MiFlashUnlock_latest.zip) via XIOAMI ID

2. Conect phone to PC and start phone in fastboot

3. Click on the ONLY ONE button which is in the tools

4. Wait for 7 second

5. DONE

But only works for me ON DEV ROM, on stable proces failed on 50%

Xiaomi Mi Mix 6/256
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβάζοντας τις οδηγίες στον παραπάνω σύνδεσμο, ο τύπος λέει ότι μπορείς να ξεκλειδώσεις τον bootloader και χωρίς κωδικό, μόνο με το εργαλείο ξεκλειδώματος. Αυτός έχει dev rom. Λέτε να παίζει;

Update 1: by @bartl, let's thank his!

NO CODE needed! Only use unlock tools from xioami

1. Login to unlock tools (MiFlashUnlock_latest.zip) via XIOAMI ID

2. Conect phone to PC and start phone in fastboot

3. Click on the ONLY ONE button which is in the tools

4. Wait for 7 second

5. DONE

But only works for me ON DEV ROM, on stable proces failed on 50%

Δεν ισχυει...Αυτο ειναι αν εχεις κανει ηδη την αιτηση και εχει εγκριθει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχουν πολλές ανακρίβειες που το μόνο που κάνουν είναι να μπερδεύουν τον κόσμο.

 

Εννοείται ότι αυτό που γράφει ο τύπο δεν ίσχυει. Αν πας να κάνεις log in στο tool της xiaomi χωρίς να έχει πάρει έγκριση για ξεκλείδωμα ο λογαριασμός σου τότε δεν σου επιτρέπει να μπεις.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ την 800 δεν λένε

ΔΕΝ την υποστηρίζει.

Αλλά ή βοντα δεν έχει θαρρώ στην 800

 

Η βονταφον δε δουλεύει στα 800ΜΗΖ οποτε δε θα έπρεπε να υπάρχει θεμα,πάραυτα δεν εχει σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον δε δουλεύει στα 800ΜΗΖ οποτε δε θα έπρεπε να υπάρχει θεμα,πάραυτα δεν εχει σήμα.

 

το k920 δεν υποστήριζε 800αρα κλπ ; (γιατί βλέπω ότι υποστηρίζει πολλές)

ρε σίγουρα έχεις ενεργοποιημένο το 4g ;

και οι φίλοι σου είναι κι αυτοί voda και συγκρίνεις ;

To lenovo vibe z2 pro υποστηριζε κανονικα την 800 αρα(το ευρωπαικο),το κινεζικο δεν την υποστηριζει....

Link to comment
Share on other sites

μια και δεν κατεφερα να βαλω ρομ με ελληνικα και η sphinx εχει πολλα bugs γυρισα στην stable, δεν εχει καμια σχεση με την dev τελικα. πολυ πιο γρηγορη πολυ πιο ομαλη.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το τηλ για την γυναίκα μου και μου παραπονιέται συνέχεια ότι με wifi, ακόμα και κοντά στο ρούτερ, αργεί να φορτώσει σελίδες στο ίντερνετ, facebook, instagram κτλ

έχω βάλει να δείχνει και την ταχύτητα επάνω και βλέπω ότι συνεχώς ανεβοκατεβαίνει απο 1,5kb/s έως 50-60 καμιά φορά και παραπάνω και όντως ακόμα και για να ανοίξει κάποια φωτογραφία απο google πχ κολλάει - δίπλα ακριβώς με άλλες συσκευές δεν υπάρχει τέτοιο θέμα...

φταίει κάποια ρύθμιση λέτε?

είναι αγορασμένο απο banggood με 7.0 stable (7.0.99.11) με επιλογή για όλες τις γλώσσες (αν αυτό βοηθάει)

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει το τηλ για την γυναίκα μου και μου παραπονιέται συνέχεια ότι με wifi, ακόμα και κοντά στο ρούτερ, αργεί να φορτώσει σελίδες στο ίντερνετ, facebook, instagram κτλ

έχω βάλει να δείχνει και την ταχύτητα επάνω και βλέπω ότι συνεχώς ανεβοκατεβαίνει απο 1,5kb/s έως 50-60 καμιά φορά και παραπάνω και όντως ακόμα και για να ανοίξει κάποια φωτογραφία απο google πχ κολλάει - δίπλα ακριβώς με άλλες συσκευές δεν υπάρχει τέτοιο θέμα...

φταίει κάποια ρύθμιση λέτε?

είναι αγορασμένο απο banggood με 7.0 stable (7.0.99.11) με επιλογή για όλες τις γλώσσες (αν αυτό βοηθάει)

παιζει να φταιει και η rom ή ο browser

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...