Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εχει μπερδεψει η xiaomi

Ενω εχω παραγγειλει το Note prime βγαζει στο καπακι και το pro.

Αξιζει η διαφορα υπερ του pro η να μεινω με το prime?

Απ ότι είδα το vickmall έχει προπωληση το γκρι και κανονικά το ασήμι στα 260 και το χρυσό στα 270.. Για μένα που το έχω το κινητό θα σου έλεγα ότι, εκτός και αν το θες για κάτι πολύ εξεζητημένο, οι καλύτερες cpu και gpu δεν θα χρειαστούν γιατί το κινητό πετάει! Αν σε ενδιαφέρει να έχει τέλεια κάμερα τότε ίσως να περιμένεις να δεις πως θα είναι και στο καινούργιο, αν και γω είμαι ικανοποιημένος και μ αυτή που έχει το prime (δεν είμαι πολύ απαιτητικός για την κάμερα όμως εγώ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισως και να είναι λάθος το thread, αλλα με ποια εφαρμογή θα μπορούσα να κάνω μεταφορά όλα τα δεδομένα (εφαρμογές , data εφαρμογών, επαφες , κτλ, κοινως clone ολο το τηλ) απο samsung s4 mini στο RN3? Καποιες που βρίσκω στο playstore, δεν υποστηρίζουν το RΝ3

 

Ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θα ήθελα να μάθω εάν το πάρω από κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη τι rom θα έχει; Multi ή αγγλόκινεζικη; Ενδιαφέρομαι για mindeal ή vickmall.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θα ήθελα να μάθω εάν το πάρω από κάποια ευρωπαϊκή αποθήκη τι rom θα έχει; Multi ή αγγλόκινεζικη; Ενδιαφέρομαι για mindeal ή vickmall.

ευχαριστώ

Τους ζητάς εσύ τη θες. Αν δε σε ενδιαφέρει το ελληνικό μενού πάρε official

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να είναι λάθος το thread, αλλα με ποια εφαρμογή θα μπορούσα να κάνω μεταφορά όλα τα δεδομένα (εφαρμογές , data εφαρμογών, επαφες , κτλ, κοινως clone ολο το τηλ) απο samsung s4 mini στο RN3? Καποιες που βρίσκω στο playstore, δεν υποστηρίζουν το RΝ3

 

Ευχαριστώ !

 

καλύτερα να το στήσεις το τηλέφωνο από την αρχή αν θες να δουλεύουν όλα σωστά και να το ευχαριστηθείς,και να κρατήσεις μόνο αριθμούς φωτογραφίες και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα από το πρωί μου βγάζει πως υπάρχει update σε 7.1.7.0 (30MB) αλλά πατώντας να το κάνει μου λέει can't download, something went wrong please try again in one or two minutes. Προσπαθώ όλη μέρα αλλά το ίδιο. Έχω κάνει και restart. Το έχει κάνει σε κάποιον;

 

Kι εμενα τα ιδια κανει.Προφανως ειναι θεμα δικο τους , οποτε υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου λενε απο το aliexpress οτι με το αγγλικό - κινέζικο firmware δε μπωρουν να αφαιρεσουν τα κινέζικα και να βάλουν play store. Αλλα μπωρουν να το στείλουν και με international rom με ελληνικα αλλα δεν παιρνει ενημέρωσεις.

Πρεπει να απαντησω αμμεσα τι να ζητήσω ποιο firmware εχει τα λιγότερα bugs??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου λενε απο το aliexpress οτι με το αγγλικό - κινέζικο firmware δε μπωρουν να αφαιρεσουν τα κινέζικα και να βάλουν play store. Αλλα μπωρουν να το στείλουν και με international rom με ελληνικα αλλα δεν παιρνει ενημέρωσεις.

Πρεπει να απαντησω αμμεσα τι να ζητήσω ποιο firmware εχει τα λιγότερα bugs??

Λογικό να μην μπορούν να βγάλουν τα κινέζικα αφού με κλειδωμένο bootloader δεν μπορούν να κάνουν root. Για το play store μου κάνει εντύπωση γιατί το βάζουν με apk και όχι από store. Αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικά έστω και για τον πρώτο καιρό, ζήτα το official για μένα κ όταν το παρεις ξεκλειδωνεις bootloader και βάζεις την ελληνική rom.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην μπορούν να βγάλουν τα κινέζικα αφού με κλειδωμένο bootloader δεν μπορούν να κάνουν root. Για το play store μου κάνει εντύπωση γιατί το βάζουν με apk και όχι από store. Αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικά έστω και για τον πρώτο καιρό, ζήτα το official για μένα κ όταν το παρεις ξεκλειδωνεις bootloader και βάζεις την ελληνική rom.

Καλησπέρα μου προτεινε και ο πωλητής την. Πειραγμενει ρομ που εχει ολες τησ γλώσσες αλλα δεν παιρνει ενημέρωσης. Ωστε να μεινω με την Official λες? Καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου προτεινε και ο πωλητής την. Πειραγμενει ρομ που εχει ολες τησ γλώσσες αλλα δεν παιρνει ενημέρωσης. Ωστε να μεινω με την Official λες? Καλύτερα
Δεν το συζηταμε, θα εισαι και ετοιμος οταν με το καλο ξεκλειδωσεις το bootloader, δεν θα χρειαζεται να εγκαταστησεις official ................... ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Και γω που το παρήγγειλα σήμερα ζήτησα να έρθει με την original rom να είναι καθαρό και ωραίο και από κει και πέρα βλέπω τι κάνω με gaps και τα Ελληνικά! :)
Link to comment
Share on other sites

Έγινε ή αναβάθμιση.
Και μενα μου βγαζει την dev 6.1.24 αλλα δεν μπορει να την κατεβασει προς το παρον ............. :confused:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συζηταμε, θα εισαι και ετοιμος οταν με το καλο ξεκλειδωσεις το bootloader, δεν θα χρειαζεται να εγκαταστησεις official ................... ;)

 

Οκ σε ευχαριστώ παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρελαβε redmi note 3 απο etotalk με επεξεργασμενη rom miui7 7.019.0 lhncn ειναι MIUI Stable αυτη?

Ειχε τα ελληνικα μέσα......

 

 

1) Μπορει να στειλει sms αλλα δε μπορει να λαβει δε τα βλεπει καθολου... Με ειπε οτι ελαβε μονο 1 sms verification μονο απο το viber

αλλα απο επαφες σε ελληνικα νουμερα τιποτα.... ενω μπορει να στειλει κανονικα σε αλλον επισης οι κλησεις λειτουργουν κανονικα..

τι να φταιει ;

 

2) Κατεβασε το Instagram και παταει συνδεση μεσω facebook για να δημιουργησει λογαριασμο για πρωτη φορα και δε κανει τιποτα..... instagram απο το Playstore

ενω εχει εγκατεστημενο το facebook κ το messenger... Του ειπα διαγραφη μνημης και τα συναφη αλλα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το άσπρο από vickmall

Φοαραει την 7.0.19.00

Πειραγμενη από vickmall

Για την ώρα πάει μια χαρά και δεν έχω το θέμα με τις γραμματοσειρές

Θα μείνω έτσι μέχρι να έρθει ο κωδικός για ξεκλειδωμα

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα! Ωραίος!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις περασε την αναβαθμιση στην developer. φοβερη αλλαγη δεν αναγνωριζω το κινητο :lol::lol::lol:

 

τρολλαρεις η το εννοεις? :p τι άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ρωτήσει και παλαιότερα αλλά απάντηση δεν πήρα......

Κάποιος που να έχει την επίσημη ρομ και σύνδεση Vodafone μπορεί να δει αν του λειτουργεί το widget της myvodafone. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εμενα μολις περασε την αναβαθμιση στην developer. φοβερη αλλαγη δεν αναγνωριζω το κινητο :lol::lol::lol:

 

http://en.miui.com/thread-213143-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην μπορούν να βγάλουν τα κινέζικα αφού με κλειδωμένο bootloader δεν μπορούν να κάνουν root. Για το play store μου κάνει εντύπωση γιατί το βάζουν με apk και όχι από store. Αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικά έστω και για τον πρώτο καιρό, ζήτα το official για μένα κ όταν το παρεις ξεκλειδωνεις bootloader και βάζεις την ελληνική rom.

Το Τηλέφ. δεν γίνεται Ρουτ? Αν ναι δεν μπορείς μετά να βγαλεις τις κινεζιές?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το Τηλέφ. δεν γίνεται Ρουτ? Αν ναι δεν μπορείς μετά να βγαλεις τις κινεζιές?
Νομίζω ο φίλος πιο πάνω στο εξηγεί : No unlock bootloader, Νο root. Νο root, Νο party .... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...