Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδες.

Εχω την official 7.0.22 και εχω προβλημα με τον ηχο του μυνηματος. Σε καποια φαση δεν ακουγοταν καθολου. Μετα εκανα ενα clear cache της εφαρμογης ακουγοταν κανονικα αλλα δεν ακουγοταν ο ηχος που ειχα βαλει αλλα μαλλον ο πρωτος ηχος που ειχε εγκατεστημενο απο την αρχη. Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Χρησιμοποιησα το google installer apk απο το καινουργιο ποστ που μου εδωσες και δουλευει μια χαρα, και παλι ευχαριστω

Edited by greksoft
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα update της official developer σήμερα ;)

http://i.imgur.com/dchkmaz.jpg

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξαναρωτάω.... γιατί δεν πήρα απάντηση ή δεν υπάρχει γενικά απάντηση. Αν κάποιος γνωρίζει, λέει :)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/?pageNo=1

 

μπουσουλας εδω. και αναμενεις κωδικο

Link to comment
Share on other sites

Καμια μέτρηση για το 3/32 με διάφορες ROM στο Antutu;;;

Από την εμπειρία σας σε παλιότερα μοντέλα (note 2) ποσο ανέβαινε η απόδοση με αλλαγή σε καλύτερη ROM;;;

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Καμια μέτρηση για το 3/32 με διάφορες ROM στο Antutu;;;

Από την εμπειρία σας σε παλιότερα μοντέλα (note 2) ποσο ανέβαινε η απόδοση με αλλαγή σε καλύτερη ROM;;;

 

εγω 50500 ειδα

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις καμμια rooted που να εχει ελληνικα μενου και να δουλευει σωστα? Σε ενα που μου ηρθε σημερα περασα την developer multi που εχει σωστα ελληνικα στο μενου αλλα δεν ειναι rooted.
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις καμμια rooted που να εχει ελληνικα μενου και να δουλευει σωστα? Σε ενα που μου ηρθε σημερα περασα την developer multi που εχει σωστα ελληνικα στο μενου αλλα δεν ειναι rooted.

 

σε ποια ρομ αναφερεσαι οτι εβαλες

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκινησει την διαδικασια κ δεν με αφηνει να κανω το βημα 12 (12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin) μου λεει μεγαλη διαδρομη διαγραψτε ονοματα στον φακελο :mad:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς να θέλω να ανάβω φωτιές στους ήδη κατόχους αλλά αυτοί που είναι στο παρα πέντε να το ψωνίσουν να πάνε χωρίς δεύτερη σκέψη στο pro. Η αναθαθμιση σε gpu cpu είναι τρομερά μεγάλη στην δε κάμερα σημαντική, και θα έρθει και ξεκλείδωτο το pro σύμφωνα με αυτα που ακούγονται κόντρα στα χιλιοκλειδωματα των mdk . Ποιος ο λόγος κάποιος να διαλέξει το απλό ? για να γλιτώσει 15 δολάρια?
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι το pro θα έχει καλύτερη ή χειρότερη μπαταρία?

 

Θα έχει την ίδια σε νούμερο αλλά λόγω 2 πυρήνων λιγότερων και χαμηλότερου χρονιςμου θα έχει σαφώς καλύτερη οικονομία απο το απλό.

 

Επίσης η κάμερα εκτός του γίνεται 16mp vs 13mp έχει και φακό f/2.0 vs f/2.2 επίσης σημαντική αναβάθμιση για τους γνωρίζοντες απο φωτογραφία.

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χωρίς να θέλω να ανάβω φωτιές στους ήδη κατόχους αλλά αυτοί που είναι στο παρα πέντε να το ψωνίσουν να πάνε χωρίς δεύτερη σκέψη στο pro. Η αναθαθμιση σε gpu cpu είναι τρομερά μεγάλη στην δε κάμερα σημαντική, και θα έρθει και ξεκλείδωτο το pro σύμφωνα με αυτα που ακούγονται κόντρα στα χιλιοκλειδωματα των mdk . Ποιος ο λόγος κάποιος να διαλέξει το απλό ? για να γλιτώσει 15 δολάρια?

Το θέμα είναι ότι δεν θα είναι 15 δολλάρια η διάφορα αλλά μάλλον 50! Οπότε μάλλον για 50 δεν νομιζω ότι αξίζει!

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-615-octa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν θα είναι 15 δολλάρια η διάφορα αλλά μάλλον 50! Οπότε μάλλον για 50 δεν νομιζω ότι αξίζει!

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-615-octa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

 

Φίλε μην "χαίρεσαι" σήμερα ανακοινώθηκε ! Και το απλό εκεί ήταν οταν ανακοινώθηκε. Σε 1 μήνα θα έχουν 15 $ διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκινησει την διαδικασια κ δεν με αφηνει να κανω το βημα 12 (12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin) μου λεει μεγαλη διαδρομη διαγραψτε ονοματα στον φακελο :mad:

 

Καμιά βοήθεια???

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ (για τη γυναίκα μου, συγκεκριμένα) του τηλεφώνου από χτες...

Οι ερωτήσεις μου προς εσάς, αν έχετε τη διάθεση για απάντηση!

Το κινητό ήρθε me stock rom και με το που το άνοιξα προχώρησε στην τελευταία αναβάθμιση.

Τι θέλω, όμως, να ρωτήσω:

1. Όσες κινέζικες εφαρμογές μπόρεσα να απεγκαταστήσω, τις απεγκατέστησα. Τις υπόλοιπες να φανταστώ δεν;

2. Ναι μεν το κινητό εμφανίζει την αγγλική γλώσσα αλλά μέσα στο μενού υπάρχουν πολλά ακόμα που εμφανίζονται στα κινέζικα, για παράδειγμα στις επιλογές για τους ήχους κλήσης και ειδοποιήσεων. Τι γίνεται με αυτά;

3. Google apps πακέτο όπου εγκαθίσταται μια και καλή όλα τα apps, δεν παίζει; Κατέβασα μια μια όσες με ενδιέφεραν με το γνωστό κινεζοapp για τα google apps...

4. Rom που να φέρνει σε stock android υπάρχει παιδιά κάπου; Δοκιμασμένη;

 

Σε όλα τα παραπάνω ερωτήματα να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρει η ελληνική γλώσσα. Αγγλικά και μέχρι εκεί, παντού.

Αναμένω με αγωνία τα σχόλιά σας!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καμιά βοήθεια???

 

κατι στα windows σου ειναι. με τι προγραμμα ξεζιπαρεις την ρομ? και τι windows εχεις xp?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

κατι στα windows σου ειναι. με τι προγραμμα ξεζιπαρεις την ρομ? και τι windows εχεις xp?

 

Με το 7zip k εχω τα 7αρια εγκατεστημένα

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί από minideal…έχει την MIUI (stable)7.0.19.0…με Ελληνικά και αγγλικά όπως τους είχα πει χωρίς κινεζιές… εκ πρώτης το τηλέφωνο από αισθητικής πλευράς είναι καλαίσθητο και φαίνεται να είναι οκ και στις λειτουργίες του. Η κάμερα μου φαίνεται πολύ καλή αφού η μετάβαση από ζτε 967 που είχε άθλια, προφανώς δεν υπάρχει σύγκριση… κάρτα δεν έβαλα ακόμα αφού πρέπει να την αλλάξω σε μικρή…. Νεότερα προσεχώς

 

Παρότι όταν το παρήγγειλα δεν είχαν δώρα μου έστειλαν Tempered Glass Protector+Silicone Case

Edited by left69
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το πρωί από minideal…έχει την MIUI (stable)7.0.19.0…με Ελληνικά και αγγλικά όπως τους είχα πει χωρίς κινεζιές… εκ πρώτης το τηλέφωνο από αισθητικής πλευράς είναι καλαίσθητο και φαίνεται να είναι οκ και στις λειτουργίες του. Η κάμερα μου φαίνεται πολύ καλή αφού η μετάβαση από ζτε 967 που είχε άθλια, προφανώς δεν υπάρχει σύγκριση… κάρτα δεν έβαλα ακόμα αφού πρέπει να την αλλάξω σε μικρή…. Νεότερα προσεχώς

 

αν εχεις την μεγαλη κοβετε πολυ ευκολα παντως. κοψτην ακριβως συριζα με το τσιπακι και πανω δεξια κανε μια γωνιτσα. ευκολο ειναι

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους....μια βοήθεια παρακαλώ...δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για μειλ κλπ αν και είναι ανοιχτό στις ειδοποιήσεις....και επίσης διέγραψα κατά λάθος το fm radio....μπορεί κάποιος να βοηθήσει για αυτά τα δυο? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους....μια βοήθεια παρακαλώ...δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις για μειλ κλπ αν και είναι ανοιχτό στις ειδοποιήσεις....και επίσης διέγραψα κατά λάθος το fm radio....μπορεί κάποιος να βοηθήσει για αυτά τα δυο? ευχαριστώ

ποια ρομ εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...