Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Καρδίτσα όπως και στην περισσότερη Θεσσαλία αλλά και όλη την στερεά και όλη την Ανατολική Μακεδονία και Έβρο δεν έχει πάει ακόμα το 4g wind

 

Οπότε δεν χρειάζετε να αγχώνονται όσοι είναι εκτός των μεγάλων πόλεων!!!

Το αλλά εδώ δεν φτάνει ούτε 3G πολλές φορές...

Ειδικά με wind κατα 90% είμαι με GPRS!!!

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή από αυτό που έγραψα εγώ σου έδωσα να καταλάβεις ότι δεν ξέρω και θα το κολλήσω το κντ; Πίστεψε με, αν έχεις κάνει jailbreak σε iPhone 2G με 1.1.κατι, το να flashαρεις ROM με το SP Flash Tools σου φαίνεται γελοίο. Ακόμα και τα soft brick που τυχαίνουν.

Όμως, όταν βγαίνει ένας οδηγός στο επίσημο forum του MIUI από εναν Moderator, δεν μου κάθεται να διαβάζω ότι αν έχεις Windows 7 μπορεί να μην πετύχει, αν έχεις Windows 10 θα πετύχει και αν έχεις το 32αρι βάλε αυτή την έκδοση γιατί η άλλη μπορεί και μπορεί και μπορεί. Για αυτό είπα ότι με αγχώνει λίγο το θέμα, αλλά οκ αρχή είναι ακόμα, ο καιρός θα δείξει :)

Φιλε μου,το σχολιο μου ηταν γενικο,προς ολους μας.Απλα πηρα αφορμη το δικο σου σχολιο,και για αυτο και το εκανα παραθεση.

Και εγω εχω κολληση απειρες συσκευες.......και ακομα κολλαω...κια θα συνεχισω να κολλαω..:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν χρειάζετε να αγχώνονται όσοι είναι εκτός των μεγάλων πόλεων!!!

Το αλλά εδώ δεν φτάνει ούτε 3G πολλές φορές...

Ειδικά με wind κατα 90% είμαι με GPRS!!!

 

Λάρισα-Γιάννενα-Κέρκυρα-Επτάνησα-Πελοπόννησος-κυκλαδες-λίγη Κρήτη έχουν απο επαρχία δεν τα λες και λίγα τα μέρη, δλδ πέρα απο Αθήνα Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Λάρισα-Γιάννενα-Κέρκυρα-Επτάνησα-Πελοπόννησος-κυκλαδες-λίγη Κρήτη έχουν απο επαρχία δεν τα λες και λίγα τα μέρη, δλδ πέρα απο Αθήνα Θεσσαλονίκη.

Εγώ παντός σε διακοπές Κέρκυρα με LG g3s δεν έπιασα ούτε 3g

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,το σχολιο μου ηταν γενικο,προς ολους μας.Απλα πηρα αφορμη το δικο σου σχολιο,και για αυτο και το εκανα παραθεση.

Και εγω εχω κολληση απειρες συσκευες.......και ακομα κολλαω...κια θα συνεχισω να κολλαω..:lol:

 

Μαζί σου τότε. Απλά ξέρεις, έχοντας πάρει πιο no-name κινέζικα με λιγότερη υποστήριξη, περίμενα ότι με το Xiaomi τα πράγματα θα ήταν πιο εύκολα και πιο σίγουρα. Αλλά μάλλον φταίει το ότι βιάζομαι, θα μπουν όλα σε μια σειρά, μέχρι τότε θα δοκιμάζουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν παιζεται . δεν εχει καμια σχεση με οτι κινεζικο εχω παρει. το δε αποτυπωμα ειναι κορυφαιο σε ταχυτητα. το φλασαρα. πηρε και τα update και ολα καλα. λιγο με τα περμισιονς με ζορισε μεχρι να τα βρω και καπου σκαλωσε το google play αλλα εβγαλα ακρη.

οντως κορυφαιο για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η τελευταια εκδοση της αγγλοκινεζικης (official) stable ?

Εβαλα την 7.0.22.0 και δε μου βρισκει ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός στα ελληνικά ώστε να περάσω την αγγλοκινεζικη official rom μαζί με τα Gapps?
Link to comment
Share on other sites

Στα ελληνικα δεν νομιζω οτι θα βρεις... Αγγλικα εχει ειπωθει σε προηγουμενες σελιδες
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου κάποιος οδηγός στα ελληνικά ώστε να περάσω την αγγλοκινεζικη official rom μαζί με τα Gapps?

 

einai πολυ ευκολο εγω σε ενα λεπτο ειχα φλασαρισμενο το κινητο.

μπορω να σου κανω τα γραψω, το θεμα ομως ειναι θα βγαλεις μετα ακρη με το κινητο στα αγγλικα?

Link to comment
Share on other sites

Τους είπες να σβήσουν τις κινεζικές εφαρμογές; η από μόνοι τους το έκαναν;

 

 

Τιποτα δεν ειπα απλα παρηγγειλα απο το gearbest το τηλεφωνο!! Και επαθα πλακα το ποσο γρηγορα ηρθε με singpost απο σιγκαπουρη!! Απο την στιγμη που παραδοθηκε απο το gearbest στο singpost εκανε εξι μερες να φτασει ελλαδα και την εβδομη το πηρα στα χερια μου!!

Το δικαίωμα να λες τη γνώμη σου δεν συνεπάγεται αυτόματα το δικαίωμα να σε παίρνουν στα σοβαρά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω περασμένη μια 7.1.3.0 stable τι είναι;Γι αυτό δεν μπορώ να περάσω την developer και μου βγάζει "couldn't verify update package" ;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος; Έχω πάρει 3 (το 32 το δικό μου και άλλα 2 16αρια ) από vickmall με multy και δουλεύουν σε όλους το fingerprint.

 

Όσοι πήραν από minideal απ'ότι είδα, είχαν το συγκεκριμένο θέμα. Όπως και ένα bug που στα μηνύματα, κόβεται η μισή πρώτη γραμμή από κάθε μήνυμα, απ'τη μέση και πάνω. Κατέβασα την εφαρμογή της Google για τα μηνύματα, και έτοιμο κι αυτό.

NOKIA Lumia 920, Xiaomi Redmi Note 3, iPhone 6s, Pocophone F1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το κινητό με την επίσημη αγγλοκινεζικη και όντως δεν έχω κανένα θέμα. Θα ήθελα να ρώτησαν τους φίλους που πέρασαν την sphinx την τελευταία αν έχουν δει κάποια σημαντική διάφορα με την επίσημη πέραν της αφαίρεσης των "κινεζιων" . Νομίζω ο φίλος icy20 από τα λεγόμενα του έχει δοκιμάσει και τις δύο.

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι παρόλο που έχω βάλει την εφαρμογή Textra για τα SMS και την έχω κάνει default όταν είμαι στις επαφές και ανοίγω την καρτέλα της επαφής και επιλέγω να στείλω SMS πάλι μου ανοίγει ή δικιά του miui messaging και όχι ή Textra.

Μήπως έχει λυθεί με την τελευταία 7.1.30 της sphinx rom?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το κινητό με την επίσημη αγγλοκινεζικη και όντως δεν έχω κανένα θέμα. Θα ήθελα να ρώτησαν τους φίλους που πέρασαν την sphinx την τελευταία αν έχουν δει κάποια σημαντική διάφορα με την επίσημη πέραν της αφαίρεσης των "κινεζιων" . Νομίζω ο φίλος icy20 από τα λεγόμενα του έχει δοκιμάσει και τις δύο.

Εμένα το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι παρόλο που έχω βάλει την εφαρμογή Textra για τα SMS και την έχω κάνει default όταν είμαι στις επαφές και ανοίγω την καρτέλα της επαφής και επιλέγω να στείλω SMS πάλι μου ανοίγει ή δικιά του miui messaging και όχι ή Textra.

Μήπως έχει λυθεί με την τελευταία 7.1.30 της sphinx rom?

Ευχαριστώ

 

Εγω χρησιμοποιω το handcent αρα δεν μπορω να στο επιβεβαιωσω καθως θα εχω νεο 3αρι απο την πεμπτη καθως του ξαδερφου το εδωσα γιατι ηταν χωρις κινητο. Επισης ειχα βαλει αλλο dialer αρα παλι δεν βγαινει ακρη... Θα δοκιμασω απο πεμπτη να σου πω τι παιζει

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε αδιεξοδο...

 

απο την μια το Xiaomi note 3 3/32 και απο την αλλη το meizu mx4 pro 3/16gb

ιδια τιμη

ο χωρος αποθηκευσης δεν με ενδιαφερει...

 

εχει κανεις εμπειριες και απο τα 2?

Link to comment
Share on other sites

einai πολυ ευκολο εγω σε ενα λεπτο ειχα φλασαρισμενο το κινητο.

μπορω να σου κανω τα γραψω, το θεμα ομως ειναι θα βγαλεις μετα ακρη με το κινητο στα αγγλικα?

Βασικα το κινητο ειναι φιλου μου, δεν εχει προβλημα ξερει αγγλικα (εγω δεν ξερω καθολου :p) απλα εχει ψιλοπροβληματα με το σημα αρα λογικα ολα αυτα τα χαζοπροβληματα θα λυθουν με την επισημη rom. Επειδη λοιπον θα περασω εγω την ρομ δεν θελω να το κανω το κινητο τουβλο, γιατι δεν ειναι και δικο μου.

Στο δικο μου (Lenovo A806) τα κανω ολα με TWRP αλλα για το Ν3 βλεπω οτι θα πρεπει να χρησιμοποιησω το laptop (εχω win7 ελπιζω να μην παιζει ρολο).

Αν δεν σου κανει κοπο γραψε μου τα βηματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για Ν3 αλλά το s3 Jiayu που έχω βγάζει πολύ πάνω απο τον μέσο όρο φωτογραφίες την μέρα. Και το βίντεο είναι αξιοπρεπέστατο. Άστο.

 

Δεν θα το συνεχίσω παραπάνω Γιατί βρισκόμαστε σε άλλο νήμα...Αλλά το βίντεο στο Jiayu είναι ότι χειρότερο έχω δει από όσα κινητά πέρασαν από τα χέρια μου. Και δεν εννοώ τα ακριβά...Αλλά και το κ3 note που κοστίζει 40 ευρώ πιο κάτω εχει πολύ καλύτερη κάμερα. Μιλάω για εσωτερικό χώρο με φως δωματίου. Όχι για εξωτερικό χώρο πρωί που όλα πια τα κινητά βγάζουν καλά. Πιο πορτοκαλί βίντεο πεθαίνεις!!!

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Βασικα το κινητο ειναι φιλου μου, δεν εχει προβλημα ξερει αγγλικα (εγω δεν ξερω καθολου :p) απλα εχει ψιλοπροβληματα με το σημα αρα λογικα ολα αυτα τα χαζοπροβληματα θα λυθουν με την επισημη rom. Επειδη λοιπον θα περασω εγω την ρομ δεν θελω να το κανω το κινητο τουβλο, γιατι δεν ειναι και δικο μου.

Στο δικο μου (Lenovo A806) τα κανω ολα με TWRP αλλα για το Ν3 βλεπω οτι θα πρεπει να χρησιμοποιησω το laptop (εχω win7 ελπιζω να μην παιζει ρολο).

Αν δεν σου κανει κοπο γραψε μου τα βηματα.

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom https://drive.google.com/file/d/0B6uqyxoiN8EpUmFNUHhJQUdWUHc/view?usp=sharing

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

Edited by athanaso77
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχεις.... Καλύτερος οδηγός εβερ! Μήπως το νούμερο 1 είναι ανοίγεις μια μπύρα? Πάντως επί του θέματος και εγώ με αυτόν τον οδηγό φλασαρα και όλα καλά. Προσοχή στο sp tools MONΟ download αλλιώς θα την πατήσετε όπως εγώ που μου εξαφανίστηκαν τα ιμει και μου πήρε άλλες 2 ώρες να το στρώσω.
Link to comment
Share on other sites

λοιπον

1 βημα: γυριζεις το κινητο στα αγγλικα. πηγαινει setting-about phone-miui version και κανεις κλικ πανω μεχρι να γραψει you are now developer

2 βημα: πας settings-additional setting -developer options-usb debugging και το ενεργοποιεις

3 βημα: απενεργοποιεις το κινητο κινητο και το αφηνεις στην ακρη να το θαυμαζεις :lol:

4 βημα: πιανεις το λαπτοπ και κατεβαζεις τα εξης :

5 βημα: κατεβαζεις τους drivers http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTI1NzIxfDk3ZjYxOThjZTFhY2EzODFhYjUzYTk4MTAzYjBkYzg1fDE0NTI2NjY1MjM%3D&request=yes&_f=.zip

6 βημα: κατεβαζεις το προγραμμα sp tools https://www.mediafire.com/?tpjg4jtdf7sj40t

7 βημα: κατεβαζεις την rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.22.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.22.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_d37db5a1e1.tgz

8 βημα: χαλαρωνεις και περιμενεις να κατεβουν ολα και αφου τα καταβασεις βαλτα σε ενα φακελο και ξεζιπαρε τα

9 βημα: ξεκινας με τους drivers και κανεις εγκατασταση το exe. αν εχεις win 10 πας κατω στο μενου κατω δεξια (διπλα απο την γλωσσα) πατας το μενου και ολες οι ρυθμισεις-ενημερωση και ασφαλεια-αποκατασταση-επανεκινηση-ρυθμισεις για προχωρημενους

(ειναι μια ασφαλεια των windows για drivers χωρις υπογραφη)

10 βημα: πας στον φακελο του sp tool τωρα. επειδη ειναι στα κινεζικα και δεν παιζει να ξερεις βρισκεις το αρχειο option.ini διπλο κλικ και πας εκει που λεει CurrentLang=1 και κανεις το 1 0 δηλαδη CurrentLang=0 το κανεις αποθηκευση και επειτα δεξι κλικ στο flash_tool.exe και εκτελεση ως διαχειριστης . θα σου γραψει οτι δεν βρηκε scatter αρχειο πατας ok και ανοιγει

11 βημα: εχεις κανει την μιση δουλεια χαλαρωσε και ξανακοιτα το κινητο ποσο ωραιο ειναι :lol:

12 βημα: πας στην ρομ που εχεις ξεζιπαρει και ριχνεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt μεσα στον φακελο signed_bin http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/24/233334fk1y4x1kycwc5y1n.png

13 βημα: πας τωρα στο προγραμμα και πατας Download Agent και ψαχνεις να βρεις στον φακελο της ρομ το αρχειο DA_SWSEC.bin και το φορτωνεις http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/112327abe9by96oibvo99p.png

14 βημα: ξανα στο προγραμμα και πατας το scatter-loading και βρησκεις το αρχειο MT6795_Android_scatter.txt ναι εκεινο που πεταξες μεσα στον φακελο signed_bin δεν παει τιποτα χαμενο βλεπεις :lol:

15 βημα: το προγραμμα σου τωρα πρεπει να εχει αυτη την εικονα http://en.miui.com/data/attachment/album/201512/14/204648m8ezaixetbbnocv7.png

16 βημα: αν εχει την παραπανω εικονα πριν χαλαρωσει και συνηδητοποιησεις οτι εισαι προγραμματιστης φλασαδορος ξετσεκαρε το πρωτο κουτακι που λεει preloader και πατα το κουμπι με το πρασινο βελακι που λεει download

17 βημα: ειναι καιρος να θυμηθεις οτι ολα γινονται για το κινητο το οποιο πρεπει να εχει πανω απο 50% μπαταρια .

18 βημα: παιρνεις το καλωδιο και το βαζεις στην θηρα του usb του λαπτοπιου

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

20 βημα: θα σου βγαλει εικονιδιο download ok και τοτε βγαζει το καλωδιο και πατας το κουμπι να ανοιξει το κινητο στην καινουρια ρομ

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

μπραβο φιλε για τον οδηγο :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον

 

19 βημα: παιρνεις το κινητο σβηστο και πατας το κουμπι που χαμηλωνει την φωνη και το κρατας πατημενο και βυσματωνεις το καλωδιο. θα δεις οτι κατω η μπαρα του προγραμματος θα κοκκινησει και μετα θα αρχισει να γινεται κιτρινη και να φορτωνει την rom απο το 1% μεχρι το 100% . το κουμπι μπορεις απο το κινητο μπορεις να το αφησεις οταν η μπαρα γινει κιτρινη αλλα και να το κρατας δεν αλλαζει κατι. ετσι κι αλλιως θα εισαι χεσμενος μην γινει τιποτα και θα εχει κοκαλωσει το χερι σου στο κουμπι.

 

 

 

υ.γ. τα κανεις ολα με δικη σου ευθυνη εγω απλα "μετεφρασα" την διαδικασια απο εδω http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html την οποια εκανα και ολα πηγαν κατευχην

 

Χα χα! Γλαφυρός.

 

Ερώτηση που δεν εχω δει απάντηση. [Ξεκλείδωμα bootloader]

1. Υπάρχει λόγος να το έχουμε ξεκλέιδωτο? Πχ εγώ θέλω να το έχω root, για να βάλω titanium backup.

2. Πας στο κινεζοσιτε, και στα πεδία δεν ξέρεις τι να γράψεις και μια καλή δικαιολογία.... Εχει κανεις σας κανα μπούσουλα?

3. Χάνεις την κινεζο-εγγύηση όταν σου στείλουν το code?

 

Επειδή η διαδικασία μπορεί να πάρει κανα μήνα, αν τελικά σου στήλουν τον κωδικό, λέω να το κάνω, γιατί μπορεί στο μέλλον να χρειαστει. Οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχεις.... Καλύτερος οδηγός εβερ! Μήπως το νούμερο 1 είναι ανοίγεις μια μπύρα? Πάντως επί του θέματος και εγώ με αυτόν τον οδηγό φλασαρα και όλα καλά. Προσοχή στο sp tools MONΟ download αλλιώς θα την πατήσετε όπως εγώ που μου εξαφανίστηκαν τα ιμει και μου πήρε άλλες 2 ώρες να το στρώσω.

 

νομιζω μπυρα σηκωνει μετα το βημα 7 γιατι αν την ανοιξεις στο βημα 1 θα ειναι βρεγμενα τα χερια και θα πρεπει να σκουπιζεις και τα νερα απο την οθονη:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...