Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβάζω την developer από εδώ και κάνω ότι λέει ο οδηγός εδώ. Μου βγάζει μήνυμα ότι "couldn't verify this update"

Κατεβάζω την stable προχωράει, κάνει επανεκκίνηση, και έχω ακριβός την ίδια ρομ που είχα και πριν χωρίς καμιά αλλαγή στο κινητό μου με όλα τα apps απείραχτα.

 

Έχω την rom του vikmall με τα ελληνικά! 7.00.77.00

 

Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια και εγω απο οτι βλεπω η μπαταρια μια χαρα ειναι,απλα θελει στρωσιμο με τις αρχικες φορτισεις.Δεν θεωρω να εχει θεμα καπου η συσκευη σε αυτο το κομματι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την developer από εδώ και κάνω ότι λέει ο οδηγός εδώ. Μου βγάζει μήνυμα ότι "couldn't verify this update"

Κατεβάζω την stable προχωράει, κάνει επανεκκίνηση, και έχω ακριβός την ίδια ρομ που είχα και πριν χωρίς καμιά αλλαγή στο κινητό μου με όλα τα apps απείραχτα.

 

Έχω την rom του vikmall με τα ελληνικά! 7.00.77.00

 

Γιατί;

Για να περάσεις τη Developer πρέπει πρώτα να περάσεις τη fastboot rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.19.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c.tgz

με αυτό το τρόπο

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

καιψ μετά τη devaloper μεσω της εφαρμογής του updater

Oταν είναι να το κάνεις, καλυτερα ρώτα καποιον που ήδη το έχει κάνει, γιατί είναι λίγο επικινδυνο.

Κράτα πρώτα ένα backup στον υπολογιστη ή στο micloud

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω απο οτι βλεπω η μπαταρια μια χαρα ειναι,απλα θελει στρωσιμο με τις αρχικες φορτισεις.Δεν θεωρω να εχει θεμα καπου η συσκευη σε αυτο το κομματι.:)

 

Αλίμονο ένα κινητό με 4000 μπαταρία απο σοβαρή εταιρία που τα νούμερα ισχύουν να μην έχει αξιοπρεπεις επιδόσεις . Τώρα αν ένας πίστευε ότι θα σκίζει το τηλέφωνο 2 μέρες χωρίς να το φορτίζει ...δεν ισχύει.

 

Και οι επιδόσεις που διαβάζουμε τι λένε για μένα ? ότι το σκίζεις άφοβα μια μέρα χωρίς να τρέχεις σε πρίζα το απόγευμα! Αλλά θα πρέπει να το βάλεις στην φόρτιση το βράδυ! ...αν θες να το σκίσεις και την επόμενη! Αλλιώς την επόμενη το πρωί απλά θα το ...χάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου βγάλει γύρω στις 5.30 ώρες οθόνη υπολογίζω με τα στοιχεία που έδωσες αν συνεχίσεις την ίδια χρήση. Πολύ καλά νομίζω.

 

Απλά προσγειώνουν κάποιους που νόμιζαν ότι θα βγάζαν 7-8-9 ώρες οθόνη. Είναι όμως μια πολύ καλή επίδοση πολύ δε αν πιάσεις τις 6 ώρες με αυτή την χρήση πάντα. Ας ποστάρουν και άλλοι κάτοχοι εικόνες με την μπαταρία στο 4-5% να δούμε ποια είναι τελικά η αυτονομία του.

Επιασα τις 8ωρες χθες με πολύ wifi και λιγοτερο data βέβαια!

[ATTACH]64714[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις τη Developer πρέπει πρώτα να περάσεις τη fastboot rom http://bigota.d.miui.com/V7.0.19.0.LHNCNCJ/hennessy_images_V7.0.19.0.LHNCNCJ_20151209.0000.6_5.0_cn_124e7a6b1c.tgz

με αυτό το τρόπο

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

καιψ μετά τη devaloper μεσω της εφαρμογής του updater

Oταν είναι να το κάνεις, καλυτερα ρώτα καποιον που ήδη το έχει κάνει, γιατί είναι λίγο επικινδυνο.

Κράτα πρώτα ένα backup στον υπολογιστη ή στο micloud

 

Αν όταν με το καλό βγει η ελληνική rom από τα παιδιά MIUI Hellas θα περαστεί με αυτόν τον τρόπο ; Θέλω να πω δεν το γλιτώνουμε το FlashTool;

Link to comment
Share on other sites

Αν όταν με το καλό βγει η ελληνική rom από τα παιδιά MIUI Hellas θα περαστεί με αυτόν τον τρόπο ; Θέλω να πω δεν το γλιτώνουμε το FlashTool;

Μόνο αν βγάλουνε τη ρομ σε fastboot μορφή. Το flashtool δεν το γλιτώνουμε οσο ο bootloader ειναι κλειδωμένος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ήχοι κλήσεις που έχει είναι μάπα .Πως μπορώ να βάλω άλλους?
Η μπορείς να βάλεις mp3 files σε ένα folder media>ringtones και μετά να επιλέξεις από εκεί μεσα. Παλιο κόλπο ...:p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι ήχοι κλήσεις που έχει είναι μάπα .Πως μπορώ να βάλω άλλους?

 

αν βάλεις κάποιο app σαν το es file explorer , τότε αν πας στους ήχους και στο Αλλα μπορείς να επιλέξεις φάκελο από το Es file explorer και άρα όποιον ήχο θες (αν έχεις περάσει ήχους/τραγούδια σε κάποιο φάκελο)

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που αναφέρετε για την αυτονομία, με τι φωτεινότητα βγάζετε τόσες ώρες οθόνης; Φουλ ή αυτόματη; Και στο πόσο;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε πουθενά κανένα benchmark μεταξύ 2GB και 3GB ram?

Είναι αισθητή ή έστω μετρήσιμη η διαφορά;

Με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα παρά ο χώρος αποθήκευσης...

αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για το 3GB ram?

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε πουθενά κανένα benchmark μεταξύ 2GB και 3GB ram?

Είναι αισθητή ή έστω μετρήσιμη η διαφορά;

Με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα παρά ο χώρος αποθήκευσης...

αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για το 3GB ram?

 

η ram δεν είναι χώρος αποθήκευσης :)

3άρη θα πάρεις αν θες να την "παλευει" η συσκευή σου και μετά από 1-2 χρόνια

με την προϋπόθεση ότι θα βάλεις και εφαρμογές που θες να τρέχουν παράλληλα (π.χ. viber / messenger / whatsapp και δε ξέρω άλλο τι)

χωρίς να σε νοιάζει να κάνεις πατέντες για να κλείνουν κλπ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκατε πουθενά κανένα benchmark μεταξύ 2GB και 3GB ram?

Είναι αισθητή ή έστω μετρήσιμη η διαφορά;

Με ενδιαφέρει περισσότερο η ταχύτητα παρά ο χώρος αποθήκευσης...

αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για το 3GB ram?

 

Βρήκα αυτό ψάχνοντας στο youtube..

 

Περίπου στα 4.500 βαθμούς διαφορά στο Antutu

Για την ακρίβεια έχουμε:

 

Xiaomi Redmi Note 3 3GB: 51388 pt.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB: 46983 pt.

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή πρόσφατα άρχισα να ψάχνομαι πανω στις ρομ.. παρηγγειλα το 32αρι με την πολυγλωσσικη ρομ του vickmall. σε περιπτωση που δω bugs η κατι δεν μαρεσει υπαρχει καποιος οδηγος για να περασω την official? ειναι ευκολη διαδικασια;
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό ψάχνοντας στο youtube..

 

Περίπου στα 4.500 βαθμούς διαφορά στο Antutu

Για την ακρίβεια έχουμε:

 

Xiaomi Redmi Note 3 3GB: 51388 pt.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB: 46983 pt.

 

έχουν όμως και διαφορετική έκδοση miui

Link to comment
Share on other sites

η ram δεν είναι χώρος αποθήκευσης :)

3άρη θα πάρεις αν θες να την "παλευει" η συσκευή σου και μετά από 1-2 χρόνια

με την προϋπόθεση ότι θα βάλεις και εφαρμογές που θες να τρέχουν παράλληλα (π.χ. viber / messenger / whatsapp και δε ξέρω άλλο τι)

χωρίς να σε νοιάζει να κάνεις πατέντες για να κλείνουν κλπ

 

Εκεί είναι το θέμα...δεν παίζω παιχνίδια αλλά επειδή το τηλέφωνο το θέλω για επικοινωνία θέλω messenger, facebook, emails, viber και internet browsing και κλήσεις παράλληλα, ταυτόχρονα και σφαίρα!!!

Άρα είναι μονόδρομος τα 3Gb...

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το θέμα...δεν παίζω παιχνίδια αλλά επειδή το τηλέφωνο το θέλω για επικοινωνία θέλω messenger, facebook, emails, viber και internet browsing και κλήσεις παράλληλα, ταυτόχρονα και σφαίρα!!!

Άρα είναι μονόδρομος τα 3Gb...

 

μονόδρομος δεν είναι

αλλά , γνώμη μου , αν θες να κρατήσεις το κινητό καιρό ε τότε πάρε αυτό που πρέπει :))

γιατί και η miui τρώει την μνήμη αβέρτα

Link to comment
Share on other sites

παιδες να ζητησω μια χαρη! καποιος που πηρε το κινητο από minideal μπορει να ανεβασει μια φωτο με την δωρο θηκη?!!?!??!?!?!?!?

για να ξερω να παραγγειλω από τωρα άλλη (διαφορετικη ή καλυτερη)!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό ψάχνοντας στο youtube..

 

Περίπου στα 4.500 βαθμούς διαφορά στο Antutu

Για την ακρίβεια έχουμε:

 

Xiaomi Redmi Note 3 3GB: 51388 pt.

Xiaomi Redmi Note 3 2GB: 46983 pt.

 

Αν το θελεις ετσι τότε πάρε το redmi note 2 prime. Το δικό μου έπιανε 53700 στο antutu 5.7.1. Τρελό νουμερο

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μονόδρομος δεν είναι

αλλά , γνώμη μου , αν θες να κρατήσεις το κινητό καιρό ε τότε πάρε αυτό που πρέπει :))

γιατί και η miui τρώει την μνήμη αβέρτα

 

Εχεις απόλυτο δίκιο σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι εσείς που αναφέρετε για την αυτονομία, με τι φωτεινότητα βγάζετε τόσες ώρες οθόνης; Φουλ ή αυτόματη; Και στο πόσο;

Στο αυτόματο και στη μεση την έχω εγω!

Link to comment
Share on other sites

Στο αυτόματο και στη μεση την έχω εγω!

Και με ποια ρομ είναι οι 8 ώρες?

Έμενα βγάζει 7 με την επίσημη 7.0.22 και wifi/3g μόνιμο ανοικτά.

Link to comment
Share on other sites

Και με ποια ρομ είναι οι 8 ώρες?

Έμενα βγάζει 7 με την επίσημη 7.0.22 και wifi/3g μόνιμο ανοικτά.

Με την multi απο banggood 7.0.99.11 LHFNYUN

Εννοείται ανοιχτά wifi data.

Καλά μην το δενεις και κόμπο οτι θα βγάζει 8 ώρες και συνέχεια!

Ενα μικρο bug που είχε με την εφαρμογή μηνυμάτων(άνοιγε στο δεύτερο πάτημα)μετά την δημιουργία mi account δουλεύει κανονικά κι ανοίγει με την πρωτη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...