Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάρει το κινητό και να είχε την MIUI 77.| Stable 77.0.11.0(LHNCNCJ) και να πέρασε με επιτυχία την κινέζική ρομ ;

Και αν ναι με ποιον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πάρει το κινητό και να είχε την MIUI 77.| Stable 77.0.11.0(LHNCNCJ) και να πέρασε με επιτυχία την κινέζική ρομ ;

Και αν ναι με ποιον τρόπο;

Δύο τρόποι

http://en.miui.com/thread-197451-1-1.html

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Διαλέγεις και παίρνεις.

Θέλει όμως προσοχή. Οταν σου βγάζει τις επιλογές στο sp flashtool ποια κομμάτια να περάσει, αν έχεις τικαρισμένο το preloader μπορει να σου κολλήσει το τηλ(το είχα πάθει παλαιότερα). Γι'αυτό διάβασε και αυτό. http://en.miui.com/thread-198856-1-1.html

Εγώ πάντως που την πέρασα όλα ήτανε μια χαρά, απλά είχα πατημένο το volume down σε ολόκληρη τη διάρκεια που περνούσε τη ρομ(οχι μόνο στην αρχή). Εννοείται οτι πρέπει να περάσεις από την αρχή τα πάντα(ρυθμίσεις, gapps κλπ)

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Δύο τρόποι

http://en.miui.com/thread-197451-1-1.html

http://en.miui.com/thread-193681-1-1.html

Διαλέγεις και παίρνεις.

Θέλει όμως προσοχή. Οταν σου βγάζει τις επιλογές στο sp flashtool ποια κομμάτια να περάσει, αν έχεις τικαρισμένο το preloader μπορει να σου κολλήσει το τηλ(το είχα πάθει παλαιότερα). Γι'αυτό διάβασε και αυτό. http://en.miui.com/thread-198856-1-1.html

Εγώ πάντως που την πέρασα όλα ήτανε μια χαρά, απλά είχα πατημένο το volume down σε ολόκληρη τη διάρκεια που περνούσε τη ρομ(οχι μόνο στην αρχή). Εννοείται οτι πρέπει να περάσεις από την αρχή τα πάντα(ρυθμίσεις, gapps κλπ)

 

Αυτό ακριβώς έπαθα εγώ....ενώ δείχνει ότι έγινε κανονικά το flash.....το κινητό είναι νεκρό!!!. Δοκίμασα τα πάντα αλλά...τίποτα! Δεν ανοίγει με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς έπαθα εγώ....ενώ δείχνει ότι έγινε κανονικά το flash.....το κινητό είναι νεκρό!!!. Δοκίμασα τα πάντα αλλά...τίποτα! Δεν ανοίγει με τίποτα!

 

Φιλε κράτα πατημένο VOL UP + POWER. Για αρκετή ώρα. Και γράψε εδώ αν άνοιξε.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Φιλε κράτα πατημένο VOL UP + POWER. Για αρκετή ώρα. Και γράψε εδώ αν άνοιξε.

 

Το έχω κάνει άπειρες φορές και τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό αν το συνδέσεις στο spflash tool to βλέπει;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Το βλέπει κανονικά αλλά στο τέλος δεν ανοίγει.

 

Πέρνα διαφορετικούς drivers και άλλη rom πχ sphinx 1c κλπ.. Δες διαθέσιμους οδηγούς στο en.miui

 

Αυτό είναι που έκανα εγώ μήπως και βοηθήσει..

Όταν τελείωσε κόλλησε στο boot menu που δείχνει το κινητό και το καλώδιο USB. Το ενεργοποίησα πατώντας VOL UP + POWER. Αφού μπήκε στο boot menu ξαναπάτησα VOL UP + POWER. Την πρώτη φορά έκανε μόνο του reboot και κόλλησε στο boot logo. Πάτησα παρατεταμένα το power και έσβησε. Αφού έσβησε ξαναπάτησα το VOL UP + POWER μπήκε πάλι στο boot menu. Αφού μπήκε ξαναπάτησα VOL UP + POWER και μπούταρε κανονικά

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να μην μπαίνετε αυτήν την στιγμή στην διαδικασία flash νέας ROM.

Ακόμα και στο en.miui που έχουν βγει 2-3 οδηγεί ΔΕΝ δουλεύουν σε όλους.

Καντε υπομονή λίγο ακόμα και θα βγεί κάτι πιο σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα διαφορετικούς drivers και άλλη rom πχ sphinx 1c κλπ.. Δες διαθέσιμους οδηγούς στο en.miui

 

Αυτό είναι που έκανα εγώ μήπως και βοηθήσει..

Όταν τελείωσε κόλλησε στο boot menu που δείχνει το κινητό και το καλώδιο USB. Το ενεργοποίησα πατώντας VOL UP + POWER. Αφού μπήκε στο boot menu ξαναπάτησα VOL UP + POWER. Την πρώτη φορά έκανε μόνο του reboot και κόλλησε στο boot logo. Πάτησα παρατεταμένα το power και έσβησε. Αφού έσβησε ξαναπάτησα το VOL UP + POWER μπήκε πάλι στο boot menu. Αφού μπήκε ξαναπάτησα VOL UP + POWER και μπούταρε κανονικά

 

Η διαφορά με το δικό μου είναι ότι ενώ έγινε το φλασάρισμα το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα. Είναι μαυρο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας vol up/down + power για 2-3 λεπτα νιωθεις να δονειται καποια στιγμη;

 

Αν οχι τοτε δοκιμασε να περασεις οπως σου ειπα αλλους drivers και ρομ.

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι εγώ θα την αλλάξω εάν βγει ελληνική και εφόσον δοκιμαστεί πρώτα. Σε κάθε περίπτωση η multy του vickmall μια χαρά είναι. Μην επιρρεάζεσαι ,υπάρχει κόσμος που αλλάζει τις Ρομ στο κινητό πιο συχνά και από ότι τα ρούχα του. Το έκανα και εγώ πριν 3-4 χρόνια και να σου πω την αλήθεια από όταν το σταμάτησα χαίρομαι πιο πολύ χαιρομαι τα κινητά μου.

 

ευχαριστώ για το σχόλιο.. είναι για την κοπέλα μου το κινητό. και επειδή έχω και εγώ το jiayu s3 και έχω μείνει ευχαριστημενος χωρίς να μπω στην διαδικασία να αλλάξω ρομ εγώ την παρότρυνα για αγορά κινέζικου (λόγο χαρακρηριστικων και τιμής) και όσο να ναι θέλω να μείνει απόλυτα ικανοποιημενη !!!

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Αν κι έχω διαβάσει τα περισσότερα εξ υμών, έχω μείνει στο ότι αρκετοί δεν είχατε παραλάβει τις συσκευές σας ακόμα.

Τώρα που βλέπω πως υπάρχουν στα χέρια σας αρκετές, επιτρέψετε μου μια ερώτηση σχετικά με τα ελληνικά δίκτυα.

Έχει τελικά συμβατότητα σε όλα τα επίπεδα (3g, 4g κλπ) με τις ελληνικές εταιρείες;

Οι υπόλοιποι λόξιγκες λογισμικού δε με ενδιαφέρουν σε αυτό το επίπεδο καθώς πολύ πιθανώς να διορθωθούν σύντομα με αναβαθμίσεις.

 

Αν έχει απαντηθεί, συγχωρέστε με - λόγω εργασίας έχω μείνει πίσω στην ανάγνωση.

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την παραγγείλω από νέα χρονιά (μέσω των γνωστών μαγαζιών του εξωτερικού).

 

Ευχαριστώ!

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

Οταν πατας vol up/down + power για 2-3 λεπτα νιωθεις να δονειται καποια στιγμη;

 

Αν οχι τοτε δοκιμασε να περασεις οπως σου ειπα αλλους drivers και ρομ.

 

Τίποτα....το κινητό είναι νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Αν κι έχω διαβάσει τα περισσότερα εξ υμών, έχω μείνει στο ότι αρκετοί δεν είχατε παραλάβει τις συσκευές σας ακόμα.

Τώρα που βλέπω πως υπάρχουν στα χέρια σας αρκετές, επιτρέψετε μου μια ερώτηση σχετικά με τα ελληνικά δίκτυα.

Έχει τελικά συμβατότητα σε όλα τα επίπεδα (3g, 4g κλπ) με τις ελληνικές εταιρείες;

Οι υπόλοιποι λόξιγκες λογισμικού δε με ενδιαφέρουν σε αυτό το επίπεδο καθώς πολύ πιθανώς να διορθωθούν σύντομα με αναβαθμίσεις.

 

Αν έχει απαντηθεί, συγχωρέστε με - λόγω εργασίας έχω μείνει πίσω στην ανάγνωση.

 

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την παραγγείλω από νέα χρονιά (μέσω των γνωστών μαγαζιών του εξωτερικού).

 

Ευχαριστώ!

 

 

Εγώ έχω wind και στις περιοχές που έχω κινηθεί αυτές τις λίγες ημέρες που το έχω πιάνω 4G κανονικά. Μιλάω για Χολαργό, Χαλάνδρι, Μαρούσι και κέντρο

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα....το κινητό είναι νεκρό.

Από μπαταρία είσαι εντάξει? Είναι καλά φορτισμένο?

Παίδες οποία διαδικασία και να κάνετε να ενεργοποιειτε το USB debugging..., αλλιώς έχετε μεγάλες πιθανότητες να το τουβλιασετε

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία είσαι εντάξει? Είναι καλά φορτισμένο?

Παίδες οποία διαδικασία και να κάνετε να ενεργοποιειτε το USB debugging..., αλλιώς έχετε μεγάλες πιθανότητες να το τουβλιασετε

Το οποιο που ειναι ? Εχω καιρο να το ψαξω και εδω ειναι καπου καταχωνιασμενο ..... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση. Απο ληψη και ποιοτητα ηχου στην συνομιλια πως τα παει? Ο χωρος εργασιας μου ειναι λιγο δυσκολος στην ληψη.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία προχτες το βράδυ από αποθήκη στην ευρώπη, σήμερα το φέραν το χαρτί από τα ελτά να το παραλάβω!

Χαλάλι τα 30 ευρώ παραπάνω, αφού έκανε, ούτε 2 μέρες να έρθει. :)

Link to comment
Share on other sites

Τι ROM έχει περασμένη αν το αγοράσω από Gearbest;

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_268450.html

 

Δεν έχει καθόλου Ελληνικά (εννοώ σε μενού κλπ);

Στην περιγραφή αναφέρει ότι έχει.

 

Σήμερα ήρθε και μια παραγγελία που είχα κάνει από την EU αποθήκη του Vickmall. Είχαν πει ότι θα το στείλουν με Original ROM γιατί με την multi είχαν πρόβλημα.

Σε δύο μέρες έφτασε από τότε που το έστειλαν και το tracking ξεκίνησε από Σταυρούπολη.

Edited by tsintsIgnis
Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία προχτες το βράδυ από αποθήκη στην ευρώπη, σήμερα το φέραν το χαρτί από τα ελτά να το παραλάβω!

Χαλάλι τα 30 ευρώ παραπάνω, αφού έκανε, ούτε 2 μέρες να έρθει. :)

 

Ταχύτητα στο φουλ. Πω πολύ γρήγορα ήρθε. Εύχομαι να το χαρείς φίλε μου. Καλή χρονιά σε όλους!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία προχτες το βράδυ από αποθήκη στην ευρώπη, σήμερα το φέραν το χαρτί από τα ελτά να το παραλάβω!

Χαλάλι τα 30 ευρώ παραπάνω, αφού έκανε, ούτε 2 μέρες να έρθει. :)

 

 

Πολύ γρήγορα φίλε μου.Ποιο site???

Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά με το δικό μου είναι ότι ενώ έγινε το φλασάρισμα το κινητό δεν ανοίγει με τίποτα. Είναι μαυρο.

 

Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη ρομμε το flashtool από την αρχή, μονο που αυτη τη φορά στις επιλογές ξετικάρησε την επιλογή του preloader μήπως...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορα φίλε μου.Ποιο site???

 

Εγώ πάντως το πήρα από Vickmall EU, σε 2 μέρες από τότε που το έστειλαν. Δεν αποκλείεται η αποθήκη να είναι και στην Ελλάδα, σύμφωνα με το tracking.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρελαβα, φοραει την Stable Version: V7.0.9.0.LHNCNCJ (MIUI7). κατεβασα και προσπαθησα να εγκαταστησω την Developer Version: 5.12.24 (MIUI7) αλλα παρολο που δειχνει οτι την βαζει, κανει reboot και παραμενει στην αρχικη...... :confused:

Θα προσπαθησω να βαλω την Stable Version: V7.0.19.0.LHNCNCJ (MIUI7) μηπως και σταθω τυχερος ....... :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...