Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτα ειναι τα ευχαριστα:) ειχε φανει απο την αρχη η μπαταρια, φαντασου να φορεθει και η Ελληνικη GTV:cool:

 

Ροοτ εχει καταφερει κανενας μεχρι τωρα στην 7.0.19.0 stable? Δεν το εχω ψαξει γι αυτο ρωταω...

Ωχ φταει το τηλ. η η εφαρμογη winbank>>>μου βγαζει ασυμβατοτητα:O

 

Εμένα η winbank παίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτάω λίγο και γω το κινητό αυτό..

 

225$ απο έξω ή 280€ απο Ελλάδα (youhou). Το σκέφτομαι να το πάρω απο εδώ, έχει κανείς εμπειρία απο το εν λόγω κατάστημα;

Δεν είναι και μικρή η διαφορά!! Δυστυχώς δεν το ξέρω. Θέλεις να το πάρεις από εδώ για after sale service; 289euro εδω και 228 στο eu warehouse του vickmall που είναι και στην Ελλάδα.http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Edited by arist1976
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και μικρή η διαφορά!! Δυστυχώς δεν το ξέρω. Θέλεις να το πάρεις από εδώ για after sale service; 289euro εδω και 228 στο eu warehouse του vickmall που είναι και στην Ελλάδα.http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html
238€ για την ακριβεια. Τοσα μου χρεωσε εμενα την καρτα .... μετατροπη των δολλαριων απο τραπεζα ...

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι out of stock στο eu warehouse του vickmall......και μεχρι να ξαναστοκαρουνε θα περασει κανας μηνας!!!:)

 

 

 

http://www.vickmall.com/eu-warehouse.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι out of stock στο eu warehouse του vickmall......και μεχρι να ξαναστοκαρουνε θα περασει κανας μηνας!!!:)

http://www.vickmall.com/eu-warehouse.html

xaxaxa ξεπουλησαν !!!!!!!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και μικρή η διαφορά!! Δυστυχώς δεν το ξέρω. Θέλεις να το πάρεις από εδώ για after sale service; 289euro εδω και 228 στο eu warehouse του vickmall που είναι και στην Ελλάδα.http://www.vickmall.com/eu-warehouse-original-xiaomi-redmi-note-3-prime-3gb-32gb-mtk-helio-x10-octa-core-miui-v7-13-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Που ακριβως λεει οτι ειναι στην Ελλαδα φιλε μου??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβως λεει οτι ειναι στην Ελλαδα φιλε μου??
Δεν το λένε .... Έχω ρωτήσει και γω τη Σέλινα. τελικά όμως είναι στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης .... :p Και δεν κάνω πλακα;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λένε .... Έχω ρωτήσει και γω τη Σέλινα. τελικά όμως είναι στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης .... :p Και δεν κάνω πλακα;)

Αυτο το ξερω,και με ποιον συνεργαζονται ξερω,απλα ειναι μια απο τα ιδια με ολα τα Κινεζομαγαζα,με τα γνωστα warehouse!!!Μαγεία τα Κινεζοπουλα!!!!:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το ξερω,και με ποιον συνεργαζονται ξερω,απλα ειναι μια απο τα ιδια με ολα τα Κινεζομαγαζα,με τα γνωστα warehouse!!!Μαγεία τα Κινεζοπουλα!!!!:lol:
Καλα δεν περιμένω τίποτε περισσότερο από ένα σπίτι, όχι αποθήκη ..... Τεσπα, ας έρθει με το καλο γιατί κρίμα είναι για παράδοση με ..... ποδήλατο (άνετα θα μπορούσε να γινει, άντε με παπάκι) να περιμένουμε μέρες .....:wacko:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Υπολογιζε κατα μεσω ορο καμια 12-15αρια μερες.........τωρα με τις γιορτες ισως και λιγο παραπανω!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θέμα σε κάποιες σπάνιες περιπτώσεις με miui κ τα notifications σε καποια ρουτερ, ενώ όλες οι ρυθμίσεις είναι κομπλε. Αν συνεχίσεις να έχεις πρόβλημα κ νομίζεις ότι έχει σχέση με αυτό, στείλε μου να σου εξηγήσω τι μπορείς να κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για αυτην την τιμη.Εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης,πανεμορφο ειδικα το χρυσο.Το μονο ασχημο ειναι το @@@λομπουτλοαντερ που ειναι κλειδωμενο,και απο οτι διαβασα,η ΧΙΑΟΜΙ θα το κανει για ολα της τα μελοντικα κινητα..Δεν μπορω πραγματικα να καταλαβω το σκεπτικο της.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος!!! Βασικά και το νοτε2 που είχα, δεν αντιμετώπιζα πρόβλημα αυτονομίας με την 5.9.2 που μου ήρθε απο βικμολ. Αλλά το νοτε3 είναι αισθητά ανώτερο σε αυτό το τομέα. Ποιά άλλα κινητά βγάζουνε 5ώρες οθόνη με τέτοια ανάλυση; Πολύ λίγα και στα λεφτά του κανένα.

Το κ920 βγάζει σχεδόν 8 ώρες οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω μια εβδομάδα στα χερια μου. Από vickmall ερχόμενο, μετά από διάφορες ναυαρχίδες που είχα μέσα στο 2015.z ultra,z2,z3,galaxy note 3,huawei mate 7.το κινητό πετάει. Γενικά τα δύο τελευταία που είχα όχι μόνο κοντραρονται στα ίσια αλλά είναι κ καλύτερα μπορώ να πώ.λοιπόν αυτό που έχω τώρα απίστευτη ποιότητα κατασκευής, ομορφο δεν λαγκαρει πουθενά, μπαταρία κτήνος. Ένα μόνο μείον ή κάρτα sd.αλλά κ πάλι υπάρχει τρόπος τα ανεβάζει όλα στο cloud κ κερδίζει χώρο στην συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Απο SAR πως παει το συγκεκριμένο; Σχετικά με τις rom, απ'αυτο που καταλαβα ειναι αν ΔΕΝ παρω multilingual απλα δεν θα εχω ελληνικο μενου - πραγμα που δεν με ενδιαφέρει κι ολας. Ελληνικο πληκτρολόγιο (και φυσικα να δουλεύω Ελληνικές εφαρμογές / websites / sms) θα μπορώ να εχω, σωστά;
Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Το εργαλείο για το ξεκλείδωμα του bootloader ξεκίνησε να λειτουργεί http://www.miui.com/unlock/ . Πατάμε στο apply now και αφού κάνουμε Log in μας βάζει σε μια σελίδα όπου πρέπει να συμπληρώσουμε κάποια στοιχεία. Δεν καταλαβαίνω όμως τίποτα διότι είναι στα κινέζικα. Ο chrome μετέφρασε μόνο τους "κινδύνους" από δίπλα.

 

 

Θέλει να γράψουμε το όνομα μας και τον λόγο του ξεκλειδώματος στα κινέζικα!! Τι κάνουμε τώρα;

Edited by kotsos4u
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

UPDATE

 

Το εργαλείο για το ξεκλείδωμα του bootloader ξεκίνησε να λειτουργεί http://www.miui.com/unlock/ . Πατάμε στο apply now και αφού κάνουμε Log in μας βάζει σε μια σελίδα όπου πρέπει να συμπληρώσουμε κάποια στοιχεία. Δεν καταλαβαίνω όμως τίποτα διότι είναι στα κινέζικα. Ο chrome μετέφρασε μόνο τους "κινδύνους" από δίπλα.

Καλο αυτο! Λίγη υπομονή ακόμα και είμαι σίγουρος οτι θα δοθεί και ένας οδηγός σε κάποιο site με ακριβείς οδηγίες...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως επιβεβαιώνω και εγώ οτι η μπαταρία του είναι εξαιρετική..

2 μέρες με κανονική χρήση ενω στο G3 με το ζόρι έβγαζα την μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγο μίλησα με την Selina (skype) για κάτι απορίες που είχα με το κινητό,

και είχαμε την παρακάτω συζήτηση : http://prntscr.com/9jdeuh

Από ότι κατάλαβα το ασημένιο λειτουργεί κανονικά και μπορεί να πάρει multi language.

κατάλαβα σωστά? Το πήρε κανείς πρόσφατα από vickmall για να επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου ειπε για το γκρι οτι δεν παιρνει την multilanguage .... αλλα θα το στειλει με την CN-EN. Απο μια αποψη ειναι καλυτερα. Μου εστειλε και το google install αρχειο για τα google apps ....... Oποτε ολα τα apps + Playstore ....

Aλλα δεν καταλαβα, τα ασημενια παιζουν κανονικα τα flash tools ?????

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο κατάλαβα για το γκρι, γιαυτό θα πάρω το ασημένιο καλού κακού.

btw έχει δοκιμάσει κανείς αυτό που λέει 10$ για delivery σε 1-2 εργάσιμες?

http://prntscr.com/9jdpz0

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά τι σχέση έχει το χρώμα με τα flash tool; Απλά δεν κατάφεραν εδώ να περάσουν την multi. Στο δικό μου (γκρι) μια χαρά δούλεψε το flash tool αφού πέρασα την επίσημη.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά τι σχέση έχει το χρώμα με τα flash tool; Απλά δεν κατάφεραν εδώ να περάσουν την multi. Στο δικό μου (γκρι) μια χαρά δούλεψε το flash tool αφού πέρασα την επίσημη.

Ελα ντε...ειναι δυνατον να φταει το χρωμα,εκτος και εαν υπαρχουν διαφορετικες παρτιδες κατασκευαστικα....οποτε αυτο ειναι αλλο θεμα.

Αλλα απο οτι ξερω δεν υπαρχει τετοιο θεμα σχετικα με το εργοστασιο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...