Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρονια πολλά.Μόλις το παρέλαβα.Μετά το απογευμα θα γράψω για τις πρώτες εντυπώσεις.Εαν γνωρίζει καποιος , το πηρα από vickmall και θέλω να βάλω το tempered glass που μου στειλανε.μπαινει απευθείας στην οθόνη ή θελει να βάλω και το προστατευτικό πρώτα;

Θα καθαρισεις πολυ καλα την οθονη με τα μαντηλακια που συνηθως εχει μαζι κ προσεκτικα για να μπει σωστα θα το βαλεις.

Κ ενοειται χωρις ζελατινα στην οθονη, θα μπει απευθειας στην οθονη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις ψήφισα και γω. Ελλαδα-Ινδια 554-506

Τα παιδιά στο miui.gr ζήτησαν την ψήφο μας. Είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε γι αυτούς.

Άιντε , κάντε μια βόλτα από το http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=197206&mobile=2

2 λεπτά παιρνει μόνο.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το έφερε κάποιος άλλος κ το πήρα από αγγελία σήμερα. Σφραγισμένο.πίστευα ότι θα έπαιρνε κάρτα μνήμης το μόνο μείον....

Τι να σου πω,η συσκευη ειναι απλα vfm,κυριολεκτικα σε ολα τα επιπεδα.τρομερο feeling,αψογη ποιοτητα κατασκευης,ταχυτατο,δεν κολαει πουθενα,εξαιρετικη οθονη με πολυ καλες γωνιες θεασεις,και το gps που δοκιμασα πιανει αμεσως με τα προγραμματα που δουλευω εγω.Η μπαταρια απο την αλλη θα βγαλει την μερα σχετικα ανετα,με νορμαλ χρηση απο οτι βλεπω,αλλα ειναι νωρις ακομα για ασφαλη συμπερασματα.Και η rom που θα βγαλουν τα παιδια θα λυση τα οποια θεματακια,και εαν υπαρξουν παντα,στην συσκευη.Η υποστιριξη που θα εχει ειναι δεδομενη.......

Με λιγα λογια αξιζει και την τελευταια δεκαρα που θα δωσουμε για αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, χρονια πολλα!!!

Μολις παρελαβα το δικο μου (32GB RAM / 3GB ROM), απο ελληνικο e-shop, οπως εγραψα και χθες

Πρωτη αισθηση, παρα πολυ καλη, οσον αφορα το feeling της συσκευης!

Ακομη δεν το εχω δουλεψει, μου εκανε ομως εντυπωση, το οτι εχει περασμενη Ελληνικη ROM (709911 (LHFNYUN)!!! Δεν ξερω περι ποιας προκειται, αλλα με ικανοποιει το γεγονος, θα επικοινωνησω με το καταστημα αγορας, για να δω που τη βρηκαν!:D

Link to comment
Share on other sites

Stable cn-en rom και να μπρικαρει το θεωρώ αδύνατο! Δηλαδή τι θα κανουμε θα μείνουμε με την ιδια rom;

Μήπως αυτο συνέβη σε κινητά που ειχαν αλλαγμένη rom απο τα κινεζομαγαζα;

Σόρρυ φίλε, είχα διαβάσει στο αγγλικό οτι αν σου βγάλει ειδοποιηση για update στο mi pc suite(νομίζω) να την αγνοήσεις γιατι μπορει να σου μπρικάρει το τηλέφωνο. Οπως και να μην το κάνεις ρουτ, για τον ιδιο λόγο. Απλά ήτανε στην αρχη, που είχε γίνει ενας ψιλοχαμός με το κλειδωμένο bootloader και επειδή δεν το είχα παραλάβει ακόμα το τηλεφωνο δεν έδωσα σημασία, αλλά μου έμεινε στη μνήμη αυτό γενικά. Λογικά τωρα δεν υπαρχει θεμα γιατι διάβασα οτι πολλοι κανουνε αναβαθμίσεις. Και το δικό μου ήρθε με την 7.0.11.0 και θέλω να περάσω την 7.0.19.0 αλλά μου βγάζει στον updater και στο pc suite οτι το τηλ είναι up to date. Kαι πάλι σορρυ για το faulse alarm. Oποιος κάνει update κάπως ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια μου με το e-shop, απο το οποιο αγοραστηκε, δε μου αποκαλυψαν το "μυστικο" τους!!:wacko: Μου απαντησαν, πως ερχεται με ελληνικο menu απο την Xiaomi!

Παντως, ειναι ευχαριστο νεο αυτο, γιατι λογικα, σε συντομο χρονικο διαστημα, θα κυκλοφορησει, ειτε international, ειτε ελληνικη ROM, ετσι δειχνει!

Καλες γιορτες σε ολους, με υγεια και καθετι καλο!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να παρακαλεσω όσοι κάνουν 4-5 φορτισεις και μετα να μας ενημερωσουν για διαρκεία μπαταριας. Το redmi note 2 π.χ έχει αισθητα μικρότερη αυτονομία από το Meizu mx5 αν και φοραν παρόμοια μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

εξαιρετικη οθονη με πολυ καλες γωνιες θεασεις

 

Δεν υποτίθεται ότι είναι IPS η οθόνη;

 

Πάντως στο site τους αναφέρουν 178 μοίρες γωνίες θεάσης, οπότε υποθέτω πως είναι IPS.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να κανω διαφημηση το μαγαζι, οποτε δεν το γραφω. Αν ψαξει καποιος στο skroutz θα το βρει. Το μονο που εχω να πω ειναι πως το ποσο ειναι αρκετα μεγαλυτερο (300€, δηλ +50% απο την τιμη του κινεζικου), χωρις να κρινω αν ειναι δικαιολογημενα η οχι ακριβοτερο. Αυτο θα το κρινει ο καθενας απο μονος του, ετσι εκανα και εγω και τη γνωμη μου την κραταω για μενα ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανένας ποτε θα βγεί κάποια dev ή stable από το miui.gr??

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται παντως σημερα το εβγαλε και το vickmall στην ελληνικη αποθηκη στα 250$ δηλαδη 30$ πανω. Νομιζω πως αξιζει γιατι το εχεις σε 2 μερες στα χερια σου..
Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως αξιζει στα 230 απο EU.... απο το να περιμενεις
Δεν αντεξα και το χτυπησα απο εκει (vickmall EU). Τελικα βγαινει 238€. Καλη τιμη σε σχεση με την αναμονη και τα Κινεζικα / Ελληνικα Ταχυδρομεια :p

Αντε και με μια καλη Ελληνικη Dev ROM απο xiaomi-miui.gr ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος και εγώ από σήμερα! ήρθε μαζί με xiaomi piston 3. Φοράει multilang rom με ελληνικά 7.00.77 και έχει gapps κλπ. Να το κρατήσω ή να φλασάρω την επίσημη stable 7.0.16;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι :)

Μπορείτε κάποιος να δει αν έχει notification light (κ αν έχει και διαφορετικά χρώματα για sms, κλήσεις, viber κλπ)?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ψήφισα και γω. Ελλαδα-Ινδια 554-506

Τα παιδιά στο miui.gr ζήτησαν την ψήφο μας. Είναι το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε γι αυτούς.

Άιντε , κάντε μια βόλτα από το http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=197206&mobile=2

2 λεπτά παιρνει μόνο.

καλησπέρα και χρόνια πολλά...μπαίνω αλλά δεν με αφήνει να ψηφίσω...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι :)

Μπορείτε κάποιος να δει αν έχει notification light (κ αν έχει και διαφορετικά χρώματα για sms, κλήσεις, viber κλπ)?

Εχει διαφορετικά χρώματα αναλογα κλήση/μνμ κτλπ, αλλα δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα αν μπορείς να το βάζεις και σε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά...μπαίνω αλλά δεν με αφήνει να ψηφίσω...
Διαβασε τη διαδικασια απο εδω, το αντιστοιχο νημα.... Εγω αυτην ακολουθησα :D

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι πρεπει να κρατησουμε το νημα αυτο καθαρο απο τα της ψηφοφοριας, ας τα μεταφερουν οι διαχειριστες στο αντιστοιχο νημα :cool:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποτίθεται ότι είναι IPS η οθόνη;

 

Πάντως στο site τους αναφέρουν 178 μοίρες γωνίες θεάσης, οπότε υποθέτω πως είναι IPS.

Μα δεν εγραψα κατι το αντιθετο,ειναι παρα πολυ καλη,και ips φυσικα,και εμπειρικα πρεπει να εχει και γοριλα......

@............

Δοκιμαστηκε και πιο πολυ το gps,μια χαρα,βεβαια ειμαι εκτος Αθηνων σε ανοιχτα πεδια,οποτε δεν ειχα θεμα.

Και μου αρεσει παρα πολυ στο χερι σαν κρατημα και γενικα σαν αισθηση,δεν εχω καμερα μαζι μου δυστηχως να σας φτιαξω και ενα video για οσους φιλους το ζητουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...