Jump to content

Redmi Note 3


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Ειδα σε καλη τιμη το Note 3 SE. Μοιαζει πολυ με το pro σε χαρακτηριστικα αποτι βλεπω.Ξέρει κανεις διαφορές με το απλό κ το pro?(Περα απο επεξεργαστη κ καμερα που εχει αλλο απτο απλο κ ιδιο με τοβpro)π.χ. sar

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ειδα σε καλη τιμη το Note 3 SE. Μοιαζει πολυ με το pro σε χαρακτηριστικα αποτι βλεπω.Ξέρει κανεις διαφορές με το απλό κ το pro?(Περα απο επεξεργαστη κ καμερα που εχει αλλο απτο απλο κ ιδιο με τοβpro)π.χ. sar

Το σπέσιαλ με το που κυκλοφόρησε είχε τα εξής: 1) Μεγαλύτερο μέγεθος, 2) 800αρα μπάντα, 3) Android 6, 4) Προσωνύμιο Kate, 5)Οι μαγειρεμένες Rom σε kenzo (το pro) εννοώ δεν δουλεύουν καλά σε αυτό. Νομίζω αυτά .... Έχει τα ίδια χαρακτηριστικά με το pro καμμία σχέση με το απλό.....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένα φιλαράκι μου να πάρει το συγκεκριμένο νοτε 3 , δηλαδή αυτό χωρίς την 800αρα μπάντα. Θα έχει θέμα με την wind? Πάνω σε τι; στο 4G;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ένα φιλαράκι μου να πάρει το συγκεκριμένο νοτε 3 , δηλαδή αυτό χωρίς την 800αρα μπάντα. Θα έχει θέμα με την wind? Πάνω σε τι; στο 4G;

To 4g της wind βασιζετε πανω στα 800mhz,,,Και σιγα σιγά και οι αλλες εταιριες εκει θα πανε γιατι προσφέρει μεγαλύτερη χιλιομετρικη καλυψη και καλυτερη διαπερατοτητα στα εμποδια....Μεχρι στιγμης αν ζει στην π'όλη δεν θα εχει προβλημα,αλλα αν κανει ταξιαδακια μαλλον 4g γιοκ...(ειναι καθαρά θέμα 4g)

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά. XIAOMI REDMI NOTE 3 έχω και προχθες μου έβγαλε άναβαθμιση.... Το κινητό το έχω 3 μήνες αγορασμένο από Κωτσ.....Ολα καλά λοιπόν με την αναβάθμιση. Απλά όταν ξεκλειδώσω το κινητό με δάχτυλικο αποτύπωμα δεν μου κάνει την δόνηση που μου έκανε ότι ξεκλείδωσε στις εφαρμογές που έχω κλειδώσει.. Πχ ξεκλειδωνα το Facebook με το δάχτυλικο αποτύπωμα και μου έκανε δόνηση... Μετά την αναβάθμιση αυτό δεν συμβαίνει... Παράτα λω τα φώτα σας.... Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 8.2.3.0 , το κινητό έγινε πολύ πιο σβέλτο σε όλα.

 

Παρατήρησα ότι πράγματι με το ξεκλείδωμα από το δακτύλικο δεν μου κάνει την δόνηση αλλά προσωπικά δεν με χαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η 8.2.3.0 , το κινητό έγινε πολύ πιο σβέλτο σε όλα.

 

Παρατήρησα ότι πράγματι με το ξεκλείδωμα από το δακτύλικο δεν μου κάνει την δόνηση αλλά προσωπικά δεν με χαλάει.

 

Οπότε φίλε επειδή είχα το ίδιο πρόβλημα δεν είναι θέμα κινητού απλά αναβάθμισης....;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα της αναβάθμισης, το έψαξα λίγο να βρω πως επανέρχεται η δόνηση αλλά δεν βρήκα κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι θέμα της αναβάθμισης, το έψαξα λίγο να βρω πως επανέρχεται η δόνηση αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

OK φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση.. Ας ελπίσουμε να το επαναφέρουν σε κάποιο update... Καλό Πάσχα σου εύχομαι σε εσένα και σε όλο το forum... ☺️☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου.εχω το εξής πρόβλημα με το redmi note 3 μου.οταν χρησιμοποιώ hands free ο συνομιλητής ανάφέρει ότι δεν ακούγομαι καλά..Μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι όταν πλησιαζα το στόμα μου στο κινητό βελτιωνοταν η κατάσταση...Υπάρχει περίπτωση ασυμβατότητας πρωτοκόλλου του hands free με το κινητό;;;Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο;;;Έχω δοκιμάσει και άλλα hands free με το ίδιο αποτέλεσμα..Μόνο ένα βρηκα που δουλεύει κανονικά αλλά δεν με βολευει
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ από την αρχή hands-free όταν είμαι στην μηχανή και Bluetooth όταν είμαι στο αυτοκίνητο. Ποτέ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.

 

Μήπως το hands-free σου είναι χαλασμένο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω αν είχε ποτέ κανένας πρόβλημα με τη φόρτιση ....

Ξεκλείδωσα το κινητό, πέρασα TWRP και ελληνική ρομ, αλλά όταν βάζω το μαμίσιο φορτιστή, αναβοσμήνει κόκκινο το Led, και δε φορτίζει. Εβαλα έναν άλλο να κάνω τη δουλειά μου, αλλά μία το αναγνωρίζει μία όχι. Γνωρίζει κανένας τι παίζει; Το Kate έχω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά.

Προσπαθώ να πραγματοποιήσω ασύρματη σύνδεση με το xiaomi μου και τον καινουργιο φορητό μου μάρκας lenovo.

Και οι δύο συσκευές βρίσκουν η μία την άλλη, αλλά όταν κάνω σύνδεση, ώστε να μπορέσω να δω την οθόνη του κινητού στην οθόνη του φορητού, μετά από λίγο μου βγάζει μήνυμα στο φορητό ότι δεν είναι δυνατή η σύνδεση. Η διαδικασία που ακολουθώ θεωρώ ότι είναι σωστή εφόσον με τον ίδιο τρόπο και άμεσα έγινε η σύνδεση κινητού samsung με τον ίδιο φορητό. Έχετε καμιά ιδέα σχετικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους....

Εχω το εν λογω κινητο το οποιο φοραει την MIUI GLOBAL 7.1 Stable απο τοτε που τπ αγορασα αλλα δυστυχως μου κανει διαφορα κολπακια...Θα μπορουσε καποιος να μου πει πια ειναι η πιο προσφατη και καλυτερη(η οποια θα τρεχει απροβληματιστα) version λογισμικου για να περασω στο κινητο???Κ αν υπαρχει κ καποιος οδηγος για αυτο θα το εκτιμουσα...Ευχαριστω πολυ!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα σε ολους....

Εχω το εν λογω κινητο το οποιο φοραει την MIUI GLOBAL 7.1 Stable απο τοτε που τπ αγορασα αλλα δυστυχως μου κανει διαφορα κολπακια...Θα μπορουσε καποιος να μου πει πια ειναι η πιο προσφατη και καλυτερη(η οποια θα τρεχει απροβληματιστα) version λογισμικου για να περασω στο κινητο???Κ αν υπαρχει κ καποιος οδηγος για αυτο θα το εκτιμουσα...Ευχαριστω πολυ!!!

Anybody???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Anybody???

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

Η τελυταία global stable νομιζω είναι η 8.2.3.0 αν θυμάμαι καλά (για το special edition - international). Γενικά κατεβάζεις τη ρομ, την περνάς στο κινητό ή την sd και κάνεις ενημέρωση λογισμικού.

Πήγαινε στο ελληνικο forum της xiaomi και θα βρεις οτι χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια.

Εχτές έμεινα από μπαταρία, όταν γύρισα σπίτι το έβαλα για φόρτιση, στην αρχή αναβόσβηνε το λεντακι και άργησε να δείξει ότι φορτίζει, μετέπειτα φόρτιζε, σε κάποια φάση το άνοιξα και το έβγαλα από τον φορτιστή, όταν το έβαλα ξανά άναβε το λεντακι αλλά δεν έγραφε ότι φορτίζει.

Εν ολίγοις όταν είναι αναμμένο το κινητό και βάλω φορτιστή δεν φορτίζει.

Θα πρέπει να το κλείσω και μετά να το συνδέσω με τον φορτιστή, αν το ανάψω συνεχίζει κανονικά η φόρτιση.

 

Τι να κάνω? Το κινητό είναι εντός εγγύησης.

 

Υπάρχει κάποιο κόλλημα του λογισμικού?

Link to comment
Share on other sites

Για θυμιστε μου πως περναμε στο Hennessy την global stable ;

Τώρα φοραει την ελληνική με twrp k root ξεκλειδωτο...αμα την κατεβασω την global stable στο κινητό κ κανω επαναφορα εργοστασιακών μεσα απο twrp κ μετα install παλι μεσα απο twrp χωρις τιποτα αλλο θα ειμαι οκ( κ με εργοστασιακο recovery;)

Υπενθυμιζω θελω να το επαναφερω σε εργοστασιακή κατάσταση ωστε να εχει official recovery κ να παιρνει ota αναβαθμίσεις γιατί θέλω να το δώσω.

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμιζω θελω να το επαναφερω σε εργοστασιακή κατάσταση ωστε να εχει official recovery κ να παιρνει ota αναβαθμίσεις γιατί θέλω να το δώσω.

 

Νομίζω το καλύτερο θα ήταν να περάσεις μια Official Fastboot ROM με miflash.

Επίσης μην ξεχάσεις να διαγράψεις το mi account σου από τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...